dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Kochani,
    co Wy na to.Byłam dzisaj na targach budowlanych i tam dostalam oferte na szambo, ktore moze robic za "oczyszczalnie" . czy faktycznie moze. Jest to dwukomorowy zbiornik betonowy (w ksztalcie pudełka) z przwplywem pomiedzy komorami. I pan stwierdzil, -"ze to moze robic za oczyszczalnie. na zyczenie milej klientki, robimy otworek z drugiej komory na zewnatrz i wychodzi na to samo. czyli pierwsza robi za osadnik, reszta przeplywa do drugiej a potem przez otworek za zewnatrz"Kosztuje 1600 zl. Ale gdzie filtr?Chyba powinien byc.
    Widzialam tez kilka stoisk z tymi zbironikami z tworzywa. Nie wzudzaja one mojego zaufania. Kojarza mi sie z kotlem na grochowke z "czterech pancernych". niektore maja okienka-zeby sobie poogladac zawartosc??czy wiedzie ile juz sie nazbieralo?
    wyglada mi to malo profesjonalnie.
    A kosztuje wcale nie malo bo ok. 6 tys.
    I jak to jest-z tymi preparatami, ktore trzeba wsypywac. Czy one nie sa drogie?Bo moze wyjdzie taki sam koszt jak wywoz z tradycyjnego szamba?
    No i co, poradzcie. Paculku, wiem ,ze jestes w temacie, ustosunkuj sie tez prosze.

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę że trzykomorowe szambo do którego sypie się lub raczej wlewa zawiesinę kultur bakteryjnych a którego ostatnia komora jest nieszczelna nie jest bardziej grożne od oczyszczalni tzw beztlenowej.Zaznaczam że jedno i drugie jest złem.Szambo z tworzywa jest szczelne,gorzej jak jest puste a podnosi się poziom wód gruntowych.Z zakopywaniem takiego zbiornika jeżeli nie jest usztywniany bywają kłopoty.
    1

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się,że eksploatacja dwukomorowego osadnika bez filtra znacznie skróci "żywotność" drenażu. Nie wiem o ile. Może o połowę. Zakłada się,że dobrze wykonany drenaż wytrzyma 20 lat.
    Znasz zapewne moje zdanie na temat jednokomorowych osadników.
    Te trzykomorowe kosztują 4 tys. zł łącznie z osprzętem. Transport i montaż osadników z tworzywa jest tańszy(mniejsza masa)-to też weź pod uwagę.
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    A wiesz moze ile kosztuja takie preparaty, czy sa konieczne?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mkurzawa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jeśli jest możliwe to podaj namiary na zbiorniki trzykomorowe.
    Pozdrawiam
    ps. nie czytałem wcześniejszych wypowiedzi

  6. #6

    Domyślnie

    Trigger-1 biopreparat do ścieków domowych
    Jest to preparat bakteryjno enzymatyczny, w postaci tabletek. Przeznaczony do wspomagania oczyszczania ścieków domowych i z niewielkich zakładów pracy, np. gastronomicznych.
    Po to aby uniknąć :
    - Brzydkich zapachów dokuczających przy zmianach ciśnienia i wysokiej temperaturze.
    - Zatykania się kanalizacji, drenażu, warstw filtracyjnych, złóż zatapianych, itp.
    - Obrastania ścian urządzenia i kożuchów osadowych na powierzchni ścieków.
    - Mniejsza nawet o 80% ilość osadów w zbiorniku. Ścieki to nie tylko ciecz to również osady, preparat Trigger na drodze biologicznego rozkładu w zbiorniku zmniejszy ich objętość, rzadsze wywożenie osadów = oszczędność.
    - Dużo lepszy efekt oczyszczenia ścieków niż bez użycia biopreparatu. Już po 5 dobowym przetrzymaniu ścieków w 2-3 komorowym osadniku, redukcja zanieczyszczeń w BZT5, ChZT, Zawiesinie dochodzi do ok. 75 - 80%, fosfor ogólny 60%, azot ogólny 30%,a stopień przefermentowania wynosi 62%. Wskaźniki te przy np. 10 dobowym przetrzymaniu ścieków wzrastają.
    - Szybka hodowla osadu czynnego i błony biologicznej. W oczyszczalniach przydomowych często pojawia się problem aktywności osadu czynnego : albo jest go za dużo albo zanika. Stosując Trigger - 1 wyhodujesz osad czynny na dopływających ściekach. Osad taki zostanie wyposażony w odpowiedni zestaw enzymatyczny ,a jego struktura i aktywność będzie odpowiednia dla napływających ścieków. Jeżeli oczyszczalnia pracuje sezonowo, ponowne zaszczepienie i hodowla osadu będą bardzo proste.
    - Mniejsza uciążliwość oczyszczalni dla otoczenia. Oczyszczalnia z Triggerem nie wydziela brzydkich zapachów zarówno na codzień jak i przy wywożeniu nieczystości. Ściek odprowadzany do gruntu poprzez systemy drenażowe jest zdecydowanie łagodniejszy dla środowiska, oczyszczalnia funkcjonuje poprawnie nic się nie zatyka, osady wywozi się wielokrotnie rzadziej.
    Jest to bezpieczny dla ludzi i zwierząt produkt bakteryjno enzymatyczny. Preparat ma postać proszku. Przeznaczony jest do wspomagania oczyszczania ścieków domowych i z niewielkich zakładów pracy, np. gastronomicznych.


  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Pac,
    drogie to ???

  8. #8

    Domyślnie

    Ok. 1 zł za tabletkę. Do "rozruchu" stosuje sie 8 tabletek.
    Producent zaleca też, dozowanie w trakcie eksploatacji 2tab./tydz., ale wydaje mi się,że jest to tylko chwyt handlowca.
    Jeśli szczep się rozwinie i użytkownik nie "podtruje" go szkodliwymi substancjami wylewanymi do kanalizacji, to wydaje mi się,że nie ma takiej potrzeby.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ktok

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zapytam tylko nieśmiało - Koledzy sami przetestowali to cudo?
    (pytam - gdyz problem oczyszczalni przydomowej b. mnie interesuje - mam taka jedna nieżle cuchnącą mimo posiadania certyfikatów, atestów i stosowania odpowiednich preparatów -Bio 7 i kiedy nie zadziałał Enzybac.


  10. #10

    Domyślnie

    A jakie to są szkodliwe substancje wlewane do kanalizacji ?
    Czy trzeba myć naczynia serwatką i prać specjalnym proszkiem ?
    Czy można używać do woli wszelkich domowych środków i mydeł ?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Przywracajac temat:
    ten zbiornik o ktorym pisałam na wstepie, to nie był do drenazu. To był zbiornik na szambo, ktorego zawartosc po odsiadce w 1 komorze i zatrzymaniu zupki przelewala sie do 2 czesci. A stamtad mogla byc zabrana jako szambo (chyba takie bylo zalozenie) albo dziurka i do gruntu. ALe to przeciez nielegalne, czy tak. A poza tym jest to chyba zatruwanie gleby.
    No i nie rozumiem idei tego pomyslu-bo co z tym co w 1 komorze. Czy takie 2 komorowe rozwiazanie pozwala zmniejszyc objetosc sciekow? Jak. Czy bakterie w tym wydatnie pomagają.
    Czy ktos pomoze mi rozwiazac te cuchnaca zagadkę

  12. #12

    Domyślnie

    Opal a czym tak naprawdę różni się tak pracujący zestaw od oczyszczalni tzw. beztlenowej.Tam też jest tylko osadnik wstępny i to o dość małej objętości reszta idzie w dreny a po przcedzeniu w żwir .Tam dookoła drenów powstaję kożuch bakteryjno gnilny zawany szumnie biomatą.Całość przykryta trawką na której mają wesoło bawić się dzieci nieświadomych użytkowników.Co do zawartości komory nr 1.to myślę ,że pomysłodawca zaproponowałby wywóz.Sądzę że stosowanie zawiesin bakteryjnych w jakimś stopniu pozwoliło by na zmniejszenie szkodliwości wypływających ścieków z kolejnych komór.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Te urzadzenia (mowie teraz o oczyszczalniach)maja certyfikaty, świadectwa dopuszczenia przez rózne instytucje (tez sanitarne)wiec mzoe to nie jest az tak szkodliwe, co?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Miazgociagu,
    czy moglbys wyjasnic swoje zarzuty do oczyszczalni. Jestem bardzo zainteresowana.
    Dzieki

  15. #15

    Domyślnie

    Z przyjemnością wyjaśniam. Na podstawie opracowania uzyskanego od producenta oczyszczalni tlenowych jak i beztlenowych przeciętny stopień redukcji zanieczyszczeń w osadniku wstępnym dość rozbudowanym bo 3 komorowym {zazwyczaj jest jedna}wynosi BZT5 ok 30%, azot ogólny 5-10%, fosfor ogólny 5-10%,zawiesiny tylko około 70%.Reszta idzie w drenaż którego zadaniem jest powolne , równomierne rozprowadzenie małych ilości ścieków w gruncie , gdzie ulegają dalszemu oczyszczeniu w wyniku zachodzących tam procesów biologicznych , fizycznych i chemicznych .Adsorpcja zanieczyszczeń na powieżchni cząstek gruntu powoduje rozwój flory bakteryjnej tlenowej stąd też konieczny jest tlen . Ma go dostarczyć kominek na końcu drenażu.Wszystko jest dobrze jak jest sucho wystarczy jednak podniesienie wód gruntowych by warunki zmieniły sięna beztlenowe a proces oczyszczania powinien ustać ścieki idą w piach.Warstwa rozłożonej materii organicznej ,Bakterii ,i tego co zostało nie rozłożone powoli zatyka dreny i wcale nie trwa to 20 lat hamując przepływ ścieków i w ostatecznym rozrachunku pracę całej oczyszczalni.Zanim wywieziesz żwir to latami masz gnojowisko pod trawnikiem reszta płynna popłynie najprawdopodobniej z wodami gruntowymi.By oczyścic ścieki potrzebna jest duża ilość tlenu tylko w warunkach tlenowych powstają proste zwiazki organiczne , w warunkach beztlenowych procesy biochemiczne są prostsze i prowadzą do powstawania zazwyczaj toksycznych produktów.Prawdziwa oczyszczalnia Tlenowa ,taka z dyfuzorem powietrznym do gruntu odprowadza prawie czystą wodę .

  16. #16

    Domyślnie

    Zapomniałem o atestach .Ludzie prowadzący działalność gospodarczą lub ich niektórzy pracownicy mogą powiedziec o tym dużo ciekawych rzeczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony