dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie jaka bejca na schody?

    Chciałbym pomalować schody dębowe tak aby uzyskać kolor zbliżony do palisandru/merbau. Jaką zastosować bejcę - rodzaj, producent? Czym to lakierować?
    Warto kupić lakierobejcę? Czy najpierw 3 razy bejcować potem lakierować?
    Oczywiście zależy mi na trwałości powłoki oraz w miarę krótkim czasie schnięcia.

  2. #2

    Domyślnie

    Ta powłoka będzie tak trwała jak trwały będzie lakier. Sama bejca na schodach to nie jest najlepszy pomysł. Albo inaczej - pomysł na 3-4 lata. Jak się przetrze lakier, nie zauważysz jak szybko ulegnie starciu bejca, a naprawa takich schodów nie będzie łatwa.
    Pozostań przy naturalnym dębie lub zainwestuj w drzewo egzotyczne.

  3. #3

    Domyślnie

    zamówiłem już schody dębowe i wpłaciłem zaliczke - wycofać już się nie mogę. muszę tylko dostarczyć bejcę i lakier.
    parkiet również zaliczkowany - palisander - dlatego schę ciemne schody.

    pozostaje więc bejca i jakiś lakier na bazie poliretanu? słyszałem że najlepszy będzie na schody.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak nie masz wyjścia to kup lakier 2KPU i pomaluj z pięć razy. Starczy na jakiś czas. Zależy od intensywności użytkowania.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Ta powłoka będzie tak trwała jak trwały będzie lakier. Sama bejca na schodach to nie jest najlepszy pomysł. Albo inaczej - pomysł na 3-4 lata. Jak się przetrze lakier, nie zauważysz jak szybko ulegnie starciu bejca, a naprawa takich schodów nie będzie łatwa.
    Pozostań przy naturalnym dębie lub zainwestuj w drzewo egzotyczne.
    Dokładnie zgadzam się z Krzysztofem - też miałem podobny dylemat przy zakupie schodów / drewniane ażurowe / , parkiety mam z ciemnego egzotyka / Lapacho / i schody chciałem ciemne - projekt schodów był z dębu lub jesionu + bejca - ale wszyscy mi odradzali - nawet wykonawca schodów ... - więc zacisnąłem zęby i wybrałem Sapeli - schody sa przepiękne - i takie bedą przez długie długie lata
    Może jednak spróbuj negocjować z wykonawcą zmiane materiału - jak jeszcze nie zaczął robić schodów to nie powinno być problemu ...

    foto , foto 2 - warto było zmienić na egzotyk ... - przykład moich schodów .
    --
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem malować schody na ciemny kolor, ale jak to w życiu bywa decyzja została zmieniona /moja połowica zadecydowała/ pomalowałem schody lakierem bezbarwnym i to była trafiona decyzja, schody wyglądają super,
    a miał być taki ładny ciemny kolorek dopasowany do drzwi wewnętrznych, nawet lakier już zakupiłem od producenta drzwi, ale nie szkoda, w moim przypadku jaśniejsze lepiej wyglądają
    Radzę dobrze przemyśleć taką decyzję
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Mój stolarz ma bejcować schody bejcą Zar a potem lakierować. Pracuej na tych bejcach jakiś czas i sobie je chwali. Ciekawe jak wyjdą
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #8

    Domyślnie

    jestem stolerzem i powiem ze drewno dobrze nasaczone bejca spirytusowa ogólnie dostepna tak sie wybarwi ze nawet po przetarciu lakieru lepiej zachowa sie jak drewno nie bejcowane ,bejce rozcieczyc z woda i obficie nasaczyc ,to samo robic na klocku prubnym jak wyjdzie za jasno to powturzys albo mniej wody do rozcieczania,próbowac z kolorem ciemny macgon i palisamder,nie stosowac berwników tworzacych warstwe tylko takie które wsiakna , na to lakier nie nitro tylko od razu poiuretan dwuskładnikowy,wyzsza szkoła to soda rozcieczona i reakcja garbników zawartych w debie ,efekt bardziej naturalny,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony