dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Poziomy wylot spalin.

    Witam
    Wybralem sobie kocioł kondensacyjny MCR 24 firmy DeDietrich.
    Jest on w dobraj dla mnie cenie i nie moge znalesc nic bardziej interesujacego.
    Musze jednak kupic kocioł do 21 kW gdyz chce wyprowadzic spaliny przez boczna sciane a ten parametr jest okreslony prawnie w przepisach.
    Chcialem przebic sie z piwnicy przewodem koncentrycznym (powietrzno spalinowym ) przez sciane na której wisi kocioł a nastepnie dac kolanko do góry na wymaganą wysokość (chyba 2,5 metra od podłoża). 0,5 metra od okien mam spokojnie zachowana jednak trzyma mnie ta moc kotla która zgodnie z przepisami nie moze byc wieksza niz 21kW. czy jest jakis sposób zeby to obejść??

    Czy jezeli pociagne przewód wyżej i przebije sie przez okap dachu i wypuszcze spaliny ponad dach to nikt sie nie doczepi (kominiarz). Dach mam bardzo stromy i to mnie zastanawia czy spaliny musze wyprowadzic powyzej dachu( np okapu) czy powyzej kalenicy??

    Nie moge za bardzo dać przewodu wewnatrz budynku.

    pozdrawiam

    Puszka

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli dasz ponad dach, nie będzie problemu
    pozdrawiam
    To_masz

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    są takie przepisy?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie Re: Poziomy wylot spalin.

    Co do mocy kotła 21kW - mi powiedziano kiedyś, że jest możliwość,
    aby instalator ograniczył moc kotła do tej wartości - ustawieniami serwisowymi.
    Piszę to jednak jedynie jako podpowiedź, a nie pewną informację.
    Trzeba to sprawdzić u instalatora czy dostawcy.
    Paweł

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Raczej źle podpowiadasz... Rozporządzenie mówi o "nominalnej mocy kotła"!
    § 175. 1. Indywidualne koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe lub oddzielne przewody powietrzne i spalinowe od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania mogą być wyprowadzone przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą niż:

    1) 21 kW - w wolno stojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej,

    2) 5 kW - w pozostałych budynkach mieszkalnych.

    2. Wyloty przewodów, o których mowa w ust. 1 pkt 2, powinny znajdować się wyżej niż 2,5 m ponad poziomem terenu.

    3. Odległość między wylotami przewodów, o których mowa w ust. 1, powinna być nie mniejsza niż 3 m, a odległość tych wylotów od najbliższej krawędzi okien i ryzalitów przesłaniających nie mniejsza niż 0,5 m.

    4. W budynkach produkcyjnych i magazynowych oraz halach sportowych i widowiskowych nie ogranicza się nominalnej mocy cieplnej urządzeń z zamkniętą komorą spalania, od których indywidualne koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe lub oddzielne przewody powietrzne i spalinowe są wyprowadzone przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli odległość tej ściany od granicy działki budowlanej wynosi co najmniej 8 m, a od ściany innego budynku z oknami nie mniej niż 12 m, a także jeżeli wyloty przewodów znajdują się wyżej niż 3 m ponad poziomem terenu.

  6. #6

    Domyślnie

    czy to wogóle jest sprawdzane przy odbiorze??
    Kto to odbiera?? kominiarz??
    Cieżko teraz kupić kocioł ponizej 21 kW.
    Wiekszosc jest okolo 24 kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony