dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie Montaż anemostatu - pytanie jak?

    Witam, niestety muszę zamontować samemu anemostaty na poddaszu użytkowym (tak bywa, kiedy zapłaci się już wszystko fachowcom od komików , kiedy rozprowadzali rury na pokoje nie było jeszcze sufitów więc pozostawiono rury bez zakręconych anemostatów; a kiedy mam już sufity to mnie olewają).

    Więc pytania:
    1. Jak przymocowuje się rurę do rozprowadzenia ciepłego powietrza (taką: aluminium-wełna-aluminum) do króćca od anemostatu?
    Wydaje mi się, że rura na króciec i opaska zaciskowa, ale nie wiem czy tylko rura wewnętrzna, czy obydwie wewnętrzna + zewnętrzna. Jeśli druga opcja to muszę wyciąć znacznie większy otwór na anemostat niż wymaga tego sam króciec, aby zmieściło się tam:
    - króciec + rura z wełną + opaska zaciskowa + taśma samoprzylepna aluminiowa

    2. Ja zamocować sam anemostat w PGK, czy starcz jak będą specjalne kołki do regipsów??

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam takie anemostaty, które część wewnętrzną stalową ocynkowaną mają tak zrobioną, że po uprzednim wykonaniu otworu w płycie powinien sam się w niej zamocować poprzez wkręcanie go w ten otwór. Mocowanie następuje poprzez blaszki, które się rozchyla przez wkręcaniem.
    To tyle teoria. U mnie to nie zadziałało. Słabo się to trzymało i wymyśliłem inny sposób.
    Wykorzystałem żabki od starych polskich wyłączników podtynkowych do zamocowania tego układu. W kołnierzu wywierciłem otworki i założyłem kwadratowe nakrętki. Ważne bo typowe będą się kręciły a tam nie ma jak je przytrzymać podczas skręcania. Chyba że je przykleisz.
    Wkręt do metalu wkręcany od dołu razem z żabką w kołnierz powoduje bardzo dobre trzymanie. Trzy na jeden anemostat.
    Pozostaje tylko część ozdobna którą wkręca się na gwincie w zamocowaną część
    główną.
    Mam nadzieję że jasno opisałem

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    A co z montażem samej rury dystrybucyjnej?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Naprawde nikt nie może mi podac szczegółowej instrukcji montażu anemostatu??

  5. #5

    Domyślnie

    Czy jeszcze za mało szczegółowo?
    Rurę podłączyłem za pomocą opaski - tylko zbrojoną wewnętrzną część.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    A powiedz mi jak mam przeciągnąć rurę z ocieplenie i folią osłonną przez otwór w suficie; następnie założyć opaskę, przykleić taśmą samoprzylepna; oraz wcisnąć to przez otwór w suficie tak aby można było zamocować owe ustrojstwo??

    Przecież ten rant kołnierza jest ok 0,5cm

    Jak wytnę taki otwór aby spokojnie wyciągnąć rurę i założyć opaskę oraz okleić folia to już nie mam do czego chwycić kołnierza bo jest zbyt mały; i tu właśnie mam problem

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz ten anemostat, ale ja wyciąłem otwór aby pasował do anemostatu, rurę wyciągnąłem ale tylko część wewnętrzną. Wełna i zewnętrzna rura alu zsuwa się bez problemu. Później sama opadnie. Jak masz od góry podejście to możesz jeszcze coś poprawić. Ja miałem już gotową podłogę na jętkach i musiałem w niej wyciąć odpowiedni otwór aby włożyć całą rurę.
    Rury leżą na podłodze i na niej stoi turbina z filtrem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony