dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Szopka, domek, pakamera

    Witajcie

    Mam zamiar zrobić na budowę taką szopkę 3x5m., która będzie służyła jako taka pakamera na różnego rodzaju materiały, urządzenia podczas budowy. Ma ona być drewniana ponieważ mam darmowe deski w lesie więc koszt takiej pakamerki wynosiłby mnie tylko gwoździe, papa i robocizna (tzn. mój czas).

    Na różnego rodzaju ogłoszeniach można zauważyć, że taka szopka kosztuje ok. 1000zł. (lub taniej). Czy uważacie, że warto się męczyć czy lepiej kupić gotową?
    Czy ktoś ma schemat takiej szopki? - byłby bardzo pomocny.

    Znalazłem coś takiego:
    http://forum.muratordom.pl/wiata-na-...elo,t83864.htm
    co jest bardzo pomocne, ale nie do końca takie jakbym sobie to wyobrażał.

  2. #2

    Domyślnie Re: Szopka, domek, pakamera

    Za 1000 zł to nie wiem co to jest szopa 3x5m ... to sam bym wziął. Za tą cenę to będziesz miał ok 1,3m3 drewna nieoheblowanego. a gdzie śruby , dobry impregnat itp.

    Drewutnia cała drewniana z dachem drewnianym 6x3,5m kosztowała mnie za same materiały 2 tys zł.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie Re: Szopka, domek, pakamera

    Cytat Napisał nieosiagalny
    drewniana ponieważ mam darmowe deski w lesie
    Tak tam sobie rosną? Ja chcę taki las..

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    deski to nie wszystko co potrzebujesz jeszcze do czegos musisz je przybic niemowiac o jakims zakotficzeniu tego w ziemi pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  5. #5

    Domyślnie

    To co oferują w sprzedaży za tysiąc złotych zrobione jest z tak cienkich deseczek, że ma się wrażenie, że pękną, jak się oprzesz o ścianę takiej szopki

    Mój mąż z niewielką pomocą teścia zbudował im na działce taki domek:







    wymiar podłogi 2x3 m, zbudowany z desek z felcem, przykręconych śrubami (ponad 500 śrub) do drewnianych słupów (słupy mocowane w takich specjalnych metalowych obejmach, które się wbetonowuje w podłoże).
    Poza tym podmurówka z gotowych bloczków betonowych, podłoga z płyty wiórowej klejonej, tak samo drzwi i te trójkątne elementy pod dachem.
    Dach to ondulina przymocowana do paru długich desek.

    Materiały na ten domek latem 2007 r. kosztowały ok. 2 tys. zł.

  6. #6

    Domyślnie Re: Szopka, domek, pakamera

    Cytat Napisał nieosiagalny
    ...Czy ktoś ma schemat takiej szopki? - byłby bardzo pomocny...
    Może nie 3x5, bardziej w kwadracie, taki domek ogrodowy (z werandką). Mam plany, kilka ładnych stron z dokładnym wyszczególnieniem czego i ile. Postawiłem sobie jakieś 10 lat temu w ogrodzie, zapłaciłem wtedy 1500 DM (produkt eksportowy )
    Właśnie sie noszę z kupnem skanera, więc jakbyś był zainteresowany to mogłoby być pierwsze zatrudnienie nowego sprzętu

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no no no podziwiac i zachwalac tylko ta szopke i cos mi sie wydaje ze zadne plany nie byly potrzenbne tylko obejzenie dokladne w sklepie i rozmyslenie nad wlasna konstrukcja powodzonka w dalszych budowach
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  8. #8

    Domyślnie

    Czy deski na ściany w tym domku są łaczone na pióro-wpust ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Czy deski na ściany w tym domku są łaczone na pióro-wpust?
    Tak, dokładnie, użyte deski to szalówka 18 mm.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marka
    Cytat Napisał NOTO
    Czy deski na ściany w tym domku są łaczone na pióro-wpust?
    Tak, dokładnie, użyte deski to szalówka 18 mm.
    Deski takie kupowane ?

    Jeśli nie to czy domowym sposobem, można samemu takie wykonać ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11

    Domyślnie

    pewnie można sobie takie deski samemu wystrugać kozikiem - ale my chcieliśmy ten domek zbudować jeszcze w tej dekadzie, więc kupiliśmy w składzie drewna

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    deski moga byc laczone tez na obce pioro i wrezowane boki wyglada to tez ladnie i szybko sie robi
    troszke pracy jest tylko przy samym przygotowaniu desek ,wyciecie rowkow,sciecie naroznikow ,nastepny krok to wyciecie obcego piora a potem montaz to juz czysta przyjemnosc pozdrawiam ( to tyle z teori )
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  13. #13

    Domyślnie

    Na "obce pióro" to się bale łączy - żeby zwykłe deski to nie słyszałam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marka
    Na "obce pióro" to się bale łączy - żeby zwykłe deski to nie słyszałam
    Łatwiej wyfezować rowek niź zostawić pióro .... chociaż .... strugiem elektrycznym można zapewne zrobić pióro .....
    ktoś próbował ? KAtorżnicza robota ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    pisalem o tej technice dlatego ze kolega tak zrobil bude dla psa na obce pioro i frezowane kanty i bardzo ladnie to wszystko razem wygladalo pracy to najwiecej jest przy ustawianiu desek zeby rowek wyciac a potem to tasmowo robil jedna po drogiej efekt zaskakujacy pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar patka
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    a ja kupilam stary spichlerz i zrobilam z niego domek letni, plecam.
    Spichlerz kosztowal 1200zl + remont 1000zl. Domek ma 35m@ z antresola

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony