dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monika100

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam zamiar rozpocząć budowę parterowego domku niepodpiwniczonego, z poddaszem użytkowym i nie wiem ile muszę mieć pieniędzy na I etap budowy czyli FUNDAMENT. Dom ma ok 90m2 pow. użytkowej.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: monika100 dnia 2002-03-16 19:34 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: monika100 dnia 2002-03-16 19:49 ]</font>

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monika100

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    On 2002-03-16 19:16, monika100 wrote:
    Mam zamiar rozpocząć budowę parterowego domku niepodpiwniczonego, z poddaszem użytkowym i nie wiem ile muszę mieć pieniędzy na I etap budowy czyli FUNDAMENT. Dom ma ok 90m2 pow. użytkowej.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: monika100 dnia 2002-03-16 19:34 ]</font>

  3. #3

    Domyślnie

    Moniko - mogę ci powiedzieć ile mnie kosztują fundamenty.
    Tak więc mam obrys budynku 9x9m. Całość na -120cm. Ławy 40x60cm, oraz ściany z bloczka gr. 38cm.
    Wyliczyłe, że potrzebuję ok. 11m3 betonu na ławy, ok.1000 bloczków, itd. Ach podliczyłem jeszcze w pierwszym etapie podłogę na gruncie i ocieplenie fundamentów.
    Tak więc materiał ok.8500 zł. Robocizny nie liczę bo to jest moja praca.
    Ty masz domek parterowy, więc więcej ław, ale pewnie mniejsze przekroje - tak więc może będzie podobnie - chodź zalezy to od wielu czynników, np. jaki grunt, rzeźba ternu itd, itd.

    Jeśli chcesz mogę przesłać ci pełną listę asortymentową - robiłem sam, ale sądzę, iż jest ok.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Tez jestem zainteresowana tematem.Buduje pod w-wa.Mam oferte od miejscowej firmy na zrobienie stanu zero za 70 zl za m2 pow. zabudowy. czyli u mie bylo by to. ok 8 tys. zl. Plus wykopy ok. 2 tys. zl. co Wy na to?

  5. #5

    Domyślnie

    Opal, ale te 70zł/m2 to cena robocizny czy całości z materiałalmi. Podaj coś bliżej - czy tylko ławy, czy także ściany fundamentowe i podłoga na gruncie.
    Ja podałem ceny materiałów dokładnie wyliczonych na moje fundamenty.
    Domek 9x9, pow. zab. 81m2, tak więc 8500 to same materiały?
    Pozdrawiam

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    to jest cena za stan zero-razem z materialami.stan zero -do wylewki na 1 kondygnacji.

  7. #7

    Domyślnie

    to powiem ci szczerze, że tanio. Rozumiem że całośc masz za 10tys. Ja za 8,5tyś ale tylko za same materiały a domek mam nieduży. Dziwne?
    Pozdrawiam

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    no wlasnie. dla mnie tez zaczyna byc to podejrzane. w koncu jest to pod warszawa i robi to firma.ale widzialam ich roboty (@) w poblizu mojej i jest ok-czysto , schludnie, na moje niefachowe oko dobrze zrobione, robotnicy trzeźwi
    zastanowie sie. gdyby tak jeszcze ktos sie wypowiedzial, to bysmy wiedzieli jak to jest.
    pozdro

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Opalko,

    Ja budując pod W-Wą fundamenty w zeszłym roku zapłaciłam 8tys za robociznę (stan zerowy) bez materiałów (ale za 165m2 powierzchni domu parterowego). Jak rozumiem robotników już widziałaś i nie są to żadni Ukraińcy? Patrz im tylko na ręce, czy nie oszczędzają na materiałach, bo tu może być kruczek. U mnie np. zastosowali zaprawę wapienną, a oszczędzili na cemencie, i w związku z tym zaprawa między bloczkami fundamentowymi jest już zlasowana. Dzięki Bogu beton na "zerówkę" zamawiałam z wytwórni to chociaż nie muszę się bać, że mi się podłoga zarwie. Reasumując cenę masz bardzo OK. Pozdrawiam!

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    oni tez przywoza beton z wytworni. a facet, ktory prowadzi te firme to inzynier o wygladzie miska
    to co brac???

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Wygląd Miśka znaczy, że jest mało energiczny? Ten gość od moich fundamentów wyglądał bardzo w porządku, był bardzo grzeczny, nieśmiały no wydawałoby się, że muchy by nie skrzywdził. A jak się odwróciliśmy to było o wiele gorzej. Ale to długa historia. Najlepiej pewnie byłoby zapytać w jakiejś dużej hurtowni w okolicy, czy go znają i czy płaci regularnie, to już by coś znaczyło.

  12. #12

    Domyślnie

    Opalko - zrób tak.
    Prześledź ile potrzebujesz jakich materiałów. Jeśli będzie ci prościej na maila mogę wysłać ci swoją specyfikację. Musisz obliczyć i wiem że ty wiesz, że nie jest to trudne ile potrzebujesz materiału. Pomnozysz to przez cenę i będziesz wiedziała ile kosztują cię materiały a ile robocizna, bo dla mnie to albo robią za darmo, albo dopłacają bo cię polubili, albo jest kruczek co do zakresu wykonania robót. Na mój gust to bardzo tanio - a skoro za wykopy wzieli 2tyś to za ławy, ścianę z bloczka, podłoga na gruncie, nie licząc ocieplenia styropianów, powinni wziąć jeszcze z 3tys a może i więcej. Dlatego też zostaje ci z 5 tysięcy - starczy ci na bloczki i 1,5 gruchy betonu. No nie wiem?
    Pozdrawiam

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    kodziaczku,
    jeszcze sie wgryze w temat, ale z wyliczeniem moze byc kiepsko

  14. #14

    Domyślnie

    a to dlaczego - przeciez to nie zajmuje tak dużo czasu a obliczenie objetości nie jest trudne. No nic twoja decyzja.
    Pozdrawiam

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    oj, chyba trudne...

  16. #16

    Domyślnie

    no co ty mogę ci pomóc

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    a malo masz swojego liczenia??

  18. #18

    Domyślnie

    przyjemna robota - jak ci wychodzi co do sztuki ile musisz mieć np. cegieł. Ja staram się być dokładny i mam wyliczone, że np. na ogrodzenie na przód potrzebuję 888 cegieł klinkierowych. Niezły przypadek.
    Z drugiej strony te obliczenia nie muszą byc, aż tak dokładne - kwestia ile około ma tego być.
    Jestem pochłonięty tak tym rozpoczęciem - że o niczym no prawie niczym innym nie myślę.
    Pozdrawiam

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    po prostu lubisz liczyc....no i chyba jestes dokladny
    dobrze,ze nie wyszlo 666

  20. #20

    Domyślnie

    Też bym się przeraził, ale wyszło 888. Z drugiej strony gdyby wyszło 222 to licząc cegłe za 1,5zł oszczędził bym 333zł. Tak więc nie wiem czy mam się cieszyć, czy może płakać.

    Tak na serio - to nie wiem czy lubię liczyć, ale mój projekt jest tak amatorski, że projektant nie był tak łaskaw zrobic tego za mnie - więc co mi biednemu żuczkowi pozostało.
    Ale nic głowa do góry.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony