dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DR.FAUST

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    1

    Domyślnie KOMINY A KOMINEK

    WITAM ,duzo czytałem o kominkach i kominach ale nie tylko wiele rzeczy tez sam robiłem ,ale? ..Interesuje mnie jedno czy wtypowym kominku z płaszczem wodnym wymagany jest komin z wkładem z ko czy też innym ? Jeżeli tak to dlaczego przeciez w typowych piecach c.o nie stosuje się żadnych wkładów ,po prostu komin zcegły ,a przeciez taki kominek to nic innego jak piec C.O tylko że z szybą . A prawda jest taka ,że aby było ciepło to trzeba palic w piecu nie ma nic za darmo, no i wtedy komin jest tez dogrzany ....

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Wrzuć ten temat do 'Wymiany doswiadczeń", tam więcej ludzi zagląda...

  3. #3

    Domyślnie

    Tu chodzi o temperaturę spalin. Paląc w piecu przeważnie jest ona większa no i opał nie jest tak wilgotny jak w kominku. Żeby nie mięć problemów z paleniem w kominku trzeba używać tylko suchego drewna albo brykietów i nie blokować dopływu powietrza do komory spalania. Palenie w kominku na nie pełnej mocy powoduje nadmierne oziębiane się spalin i wykraplanie kondensatu w kominku jak i w kominie a to już źle wpływa zarówno na komin jak i na kominek w najlepszym wypadku powychodzą Ci dziwne palmy na kominie a w najgorszym komin będzie nadawał się do rozbiórki. Ja jednak tak jak ty komin mam z ciegły i narazie nie bede wkładal do niego żadnego wkładu. Choć znajomy doradza mi żebym to zrobił bo po góra 2 latach zaczna mi sie problemy. Ja jednak zaczekam i zobacze czy coć sie bedzie działo. Wiem tylko że duze znaczenie w tym czy będa problemy ma to jak dokładnie komin jest wymurowany.

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że motasz wykwity na tynku od komina są przeważnie od pieca gazowego bo ten ma przerwy w spalaniu i powoduje to wyziębienie komina.
    Temperatura spada i wkrapla się konsens > u mnie jest to jakieś 3 litry w sezonie,które wylewam. W piecu jest spalanie ciągłe i temperatura nie ma kiedy spaść do punktu rosy to jest 13stopni Celsjusza . Można wyłożyć komin blachą KO
    o grubości 2mm ale myślę ze to zbędny koszt jeśli komin wykonany jest prawidłowo. Komina wykonanego z dobrej cegły nie polecam nawet tynkować .
    Jest ozdoba i daje ciepełko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony