dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile razy wzywałaś/eś serwis do licznika dwutaryfowego ?

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 raz w roku

    0 0%
  • 2 razy w roku

    0 0%
  • wi

    0 0%
  • 6 100,00%
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Licznik dwutaryfowy - komu się psuje ....

    Proszę o informacje jak często i ile razy wzywaliście serwis do liczników dwutaryfowych.
    Czy rzeczywiście się Wam rozsynchronizowują (ale słowo mi wyszło ) ?

    Wątek uruchomiłem bo takie słowa padły w innym wątku
    http://forum.muratordom.pl/brakuje-p...ja,t119787.htm

    .... i chciałbym przybliżyć sobie i Wam temat
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie Re: Licznik dwutaryfowy - komu się psuje ....

    Cytat Napisał NOTO
    Proszę o informacje jak często i ile razy wzywaliście serwis do liczników dwutaryfowych.
    Czy rzeczywiście się Wam rozsynchronizowują (ale słowo mi wyszło ) ?

    Wątek uruchomiłem bo takie słowa padły w innym wątku .... i chciałbym przybliżyć sobie i Wam temat
    Brakuje odpowiedzi 0 razy
    Ja nie wysyłałem. Dwa razy do roku dosynchronizowuje mój zegarek do tego przy liczniku. W moim przypadku aktualne przesunięcie jest dla mnie pozytywne a mieści sie jeszcze w dopuszczalnym regulaminem

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    U nas po roku czasu okazało się że właściwie druga taryfa prawie w ogóle się nie włączała. Wymienili nam licznik. To w domu rodziców więc nie dociekałam przyczyny. Na szczęście uznali nam reklamacje rachunków na prąd z tego tytułu

    Nie głosowałam.

  4. #4

    Domyślnie

    dorobiłem "0 wizyt". Nie chcę być stronniczy ....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie licznik chodził bez problem, zegar mechaniczny też, jak wymienili go na elektroniczny to po kilku latach zaczął się krzaczyć i w końcu popsuł się i nie załanczała się druga taryfa. Co ciekawe energetyka po zmianie licznika sama z siebie zmniejszyła następny po wymianie zegara sterującego rachunek o proporcjonalną wartość zużycia energi z pierwszej taryfy w drugą /bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło/od czasu zgłoszenia awarii do wymiany zegara.
    Teraz narazie jest ok. chociąż zegar spuźnia się 15 minut, ale mi to nie przeszkadza.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Swoją drogą to ciekawe, byle chiński zegarek na rękę przez kilka late łapie raptem kilkanaście sekund przesunięcia, a oni mają takie problemy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Swoją drogą to ciekawe, byle chiński zegarek na rękę przez kilka late łapie raptem kilkanaście sekund przesunięcia, a oni mają takie problemy.
    Ale mże te 15 minut to zła pierwotna nastawa ... niekoniecznie oznacza że w cięgu sezonu "gubi" 15 minut
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #8

    Domyślnie

    Nastawiony był dobrze, przez jakiś czas chodził dobrze. 15 minut to mu się przez jakiś rok nazbierało. Dodam że zegarek jest z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i dość spory.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał laspalmas
    Nastawiony był dobrze, przez jakiś czas chodził dobrze. 15 minut to mu się przez jakiś rok nazbierało. Dodam że zegarek jest z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i dość spory.
    To ciekawe. poszukam na innym forum wyjaśnienia. A może ktoś z nas wie dlaczego. Tylko merytorycznie np. bo kondensator jeż za duzy a nie że to "bubel". Moze być opis że "zły niedokładny montaż"
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #10

    Domyślnie

    Niedokładny montaż chyba raczej nie bo nie sposób spartolić: zamocowany w uniwersalnej skrzynce elektrycznej na szynie i kable "sterujace" podłączone poprzez standardowe zaciski w zegarze.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał laspalmas
    Niedokładny montaż chyba raczej nie bo nie sposób spartolić: zamocowany w uniwersalnej skrzynce elektrycznej na szynie i kable "sterujace" podłączone poprzez standardowe zaciski w zegarze.
    Ale montaż samego urząedzenia w fabryce tak skopał tą elektronike/mechanizm. Ciekawe ...

    Te 15 min na rok to rzeczywiście sporo.
    A jak to jest zapisane w umowie ? spodziewali się tego i założyli większe zmiany ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    To ciekawe. poszukam na innym forum wyjaśnienia. A może ktoś z nas wie dlaczego. Tylko merytorycznie np. bo kondensator jeż za duzy a nie że to "bubel". Moze być opis że "zły niedokładny montaż"
    Elementem odpowiedzialnym za dokładność zegarka jest głównie rezonator kwarcowy. A on ma tzw. dryft temperaturowy. Zegarek na rękę ma zdecydowanie bardziej stabilne warunki pracy (jeśli chodzi o temperaturę).

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkii
    Cytat Napisał NOTO
    To ciekawe. poszukam na innym forum wyjaśnienia. A może ktoś z nas wie dlaczego. Tylko merytorycznie np. bo kondensator jeż za duzy a nie że to "bubel". Moze być opis że "zły niedokładny montaż"
    Elementem odpowiedzialnym za dokładność zegarka jest głównie rezonator kwarcowy. A on ma tzw. dryft temperaturowy. Zegarek na rękę ma zdecydowanie bardziej stabilne warunki pracy (jeśli chodzi o temperaturę).
    Czy mogę/możemy prosić o rozwinięcie. Nie czuję tego tematu a jak już pisałem jestem nim zainteresowany. Może dzięki temu znajdziemy jakieś rozwiązanie problemu ....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał Tomkii
    Cytat Napisał NOTO
    To ciekawe. poszukam na innym forum wyjaśnienia. A może ktoś z nas wie dlaczego. Tylko merytorycznie np. bo kondensator jeż za duzy a nie że to "bubel". Moze być opis że "zły niedokładny montaż"
    Elementem odpowiedzialnym za dokładność zegarka jest głównie rezonator kwarcowy. A on ma tzw. dryft temperaturowy. Zegarek na rękę ma zdecydowanie bardziej stabilne warunki pracy (jeśli chodzi o temperaturę).
    Czy mogę/możemy prosić o rozwinięcie. Nie czuję tego tematu a jak już pisałem jestem nim zainteresowany. Może dzięki temu znajdziemy jakieś rozwiązanie problemu ....
    W zegarkach kwarcowych układ decydujący o dokładności chodu składa się z rezonatora kwarcowego i zwykle z dwóch kondensatorów. Jeden z kondensatorów jest czasami wykonywany w postaci trymera (kondensator ze śrubką do regulacji) - można nim wtedy lekko skorygować częstotliwość.
    Na dokładność mają więc wpływ:
    - czy jest trymer - czy go nie ma,
    - na ile dokładnie został on ustawiony na etapie uruchomienia,
    - w jakiej temperaturze pracuje cały układ (do dokładniejszych urządzeń stosuje się układy z podgrzewaniem kwarcu i stabilizacją jego temperatury),
    - jakość samego rezonatora kwarcowego.
    Jeśli to nie wyczerpuje tematu to szukaj informacji o stabilności długoterminowej (bo taka jest potrzebna w zastosowaniach typu zegarek).

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki.
    Czyli postawię teze że gdy licznik jest w domu to chodzi stabilniej, gdy jest "w płocie" to gorzej.
    Czy ta teza jest poprawna ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Dzięki.
    Czyli postawię teze że gdy licznik jest w domu to chodzi stabilniej, gdy jest "w płocie" to gorzej.
    Czy ta teza jest poprawna ?
    Tak, zmiany temperatury mają duży wpływ na dokładność zegarka. Licznik w domu na pewno będzie miał stabilniej działający zegarek.
    Swoją drogą ciekawe dla jakiego zakresu temperatur jest legalizowany licznik. Z tego co pamiętam z laborek to badanie robi się chyba tylko i wyłącznie w temperaturze pokojowej. A chyba przy przetwornikach A/C też jest problem z kompensacją temperatury...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony