dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie cisnienie wody na kotle

    witam ..mam taki problem .moze ktos juz sie spotkal moze wie jak go usunac mam piec ferroli domiproject24 i niby wszystko jest w porzadku piec grzeje ...dostarcza ciepla wode "na zawolanie" ale zauwazylem ze zbyt wzrasta cisnienie na manometrze ..wyglada to tak ze poki jest nastawiona temperatura i piec grzeja cisnienie utrzymuje sie w granicach 1,5 bara ..w momencie wylaczenia ogrzewania cisnienie skacze na 2,5 bara ..czyli wprost przeciwko logice ..podgrzana woda ma wyzsze cisnienie wiec i manometr powinien wskazywac wiecej .a tutaj dzieje sie cos na... odwrot instalacja jest na skrecane aluplexy i boje sie ze kiedys (oby nie) moze nie wytrzymac
    czy ktos moze spotkal sie z takim problemem a moze wie jak rozwiazac go
    tylko prosze nie komentujcie czy zakup byl trafny czy nie ...lub ze ta firma jest niegodna zaufania i jej produkty sa "malo jadalne" ..szukam pomocy ..i mam nadzieje ze ktos z was forumowicze pomoze ...
    pozdr
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie Re: cisnienie wody na kotle

    Cytat Napisał ssaka
    witam ..mam taki problem .moze ktos juz sie spotkal moze wie jak go usunac mam piec ferroli domiproject24 i niby wszystko jest w porzadku piec grzeje ...dostarcza ciepla wode "na zawolanie" ale zauwazylem ze zbyt wzrasta cisnienie na manometrze ..wyglada to tak ze poki jest nastawiona temperatura i piec grzeja cisnienie utrzymuje sie w granicach 1,5 bara ..w momencie wylaczenia ogrzewania cisnienie skacze na 2,5 bara ..czyli wprost przeciwko logice ..podgrzana woda ma wyzsze cisnienie wiec i manometr powinien wskazywac wiecej .a tutaj dzieje sie cos na... odwrot instalacja jest na skrecane aluplexy i boje sie ze kiedys (oby nie) moze nie wytrzymac
    czy ktos moze spotkal sie z takim problemem a moze wie jak rozwiazac go
    tylko prosze nie komentujcie czy zakup byl trafny czy nie ...lub ze ta firma jest niegodna zaufania i jej produkty sa "malo jadalne" ..szukam pomocy ..i mam nadzieje ze ktos z was forumowicze pomoze ...
    pozdr
    Witam czy piec jest na gwarancji jeżeli tak to interweniuj w serwisie jeżeli po gwarancji to proponowałbym również serwis ale w tym wypadku musiałaś by się liczyć z kosztami ewentualnej naprawy
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  3. #3

    Domyślnie

    Trzeba sprawdzić sprawność i ciśnienie w przeponowym naczyniu wzbiorczym zarówno w piecu jak i instalacji. Zbyt duże skoki ciśnienia mogą być spowodowane również, ale to rzadkość awarią wymiennika (nagrzewnicy). Następuje mieszanie się wody co z cwu. Ale w tym wypadku ciśnienie by narastało aż do ciśnienia zadziałania zaworu bezpieczeństwa ok 3 atm.
    pzdr.

  4. #4

    Domyślnie Re: cisnienie wody na kotle

    Cytat Napisał ssaka
    witam ..mam taki problem .moze ktos juz sie spotkal moze wie jak go usunac mam piec ferroli domiproject24 i niby wszystko jest w porzadku piec grzeje ...dostarcza ciepla wode "na zawolanie" ale zauwazylem ze zbyt wzrasta cisnienie na manometrze ..wyglada to tak ze poki jest nastawiona temperatura i piec grzeja cisnienie utrzymuje sie w granicach 1,5 bara ..w momencie wylaczenia ogrzewania cisnienie skacze na 2,5 bara ..czyli wprost przeciwko logice ..podgrzana woda ma wyzsze cisnienie wiec i manometr powinien wskazywac wiecej .a tutaj dzieje sie cos na... odwrot instalacja jest na skrecane aluplexy i boje sie ze kiedys (oby nie) moze nie wytrzymac
    czy ktos moze spotkal sie z takim problemem a moze wie jak rozwiazac go
    tylko prosze nie komentujcie czy zakup byl trafny czy nie ...lub ze ta firma jest niegodna zaufania i jej produkty sa "malo jadalne" ..szukam pomocy ..i mam nadzieje ze ktos z was forumowicze pomoze ...
    pozdr
    Proponuje odpowietrzyć instalację i wyregulować moc pompki, sprawdzić naczynko.
    hydraulik.net.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony