dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 65
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.282 z 1282
  1. #1281

    Domyślnie

    Jest kilka patentów na instalacje w technologii suchej. Szczególnie w Skandynawii gdzie bardzo popularne są domy w konstrukcji szkieletowej, na poddaszach instaluje się często tego typu podłogówkę. Musiałbyś narysować dokładnie jak chcesz to wykonać. Natomiast my realizujemy tego typu instalacje albo na frezowanej OSB z wkładką aluminiową która rozprowadza równomiernie ciepło pod wykończenie podłogi, albo stosujemy suchy mix cementu i piasku, który tworzy niestety dodatkowe obciążenie i trzeba podać wyższą temp. zasilania żeby uzyskać optymalną wydajność w takim przypadku. Pierwsza opcja jest lepsza.
    Ekoheat: projekt ogrzewania podłogowego, materiały instalacja, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

  2. #1282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam,

    Szukam na forach i stronach różnych producentów parkietów, jasnych informacji, pomocnych w podjęciu decyzji i nie znajduję odpowiedzi na kluczowe kwestie.
    A mianowicie:

    1. Dlaczego deska wielowarstwowa jest lepsza od litej, skoro dla obu muszę trzymać się ograniczenia 27C na ich powierzchni, oraz wilgotności >45%?

    2. Dlaczego cienkie deski są lepsze od grubych, skoro moc jaką potrzebuję dostarczyć, wynika z temperatury na ich powierzchni, a ta ma te same ograniczenie (27C) niezależnie jak gruba jest deska? Więc niezależnie od grubości deski, maksymalna moc jaką mogę dostarczyć do pomieszczenia będzie taka sama.


    Z tego co wyczytałem/usłyszałem, przy deskach wielowarstwowych mogę pozwolić sobie na szerokie deski bez ryzyka wypaczenia, a przy litych raczej powinienem wybierać wąskie.
    Czy na tym polega cała ta różnica?

    A w temacie grubości, znalazłem informację że przy grubszej desce ( a właściwie desce z większym oporem) muszę ustawić wyższą temperaturę na podłogówce. Ale czy podniesienie temperatury jastrychu wpływa na trwałość deski? Skoro dla niej liczy się tylko temperatura powierzchni i wilgotność?
    Owszem, wyższa temp, to nieznacznie większe zużycie energii do ogrzania domu, a rury podłogówki też nieznacznie szybciej dokończą żywota, ale czy coś poza tym?

    Pozdrawiam
    Tomek

Strona 65 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony