dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie cegła rozbiorkowa na podjezdzie

    podczas spotkan noworocznych znajomi podsuneli mi pomysl na podjazd.
    stara cegla z roebranego budynku (ok 80lat), ktora miala posluzyc na wybudowanie drewutni - mialaby byc uzyta do "wybrukowania" podjazdu pod garaz i miejsce parkingowe dla drugiego auta.

    co o tym sadzicie? jak moze zachowywac sie taka cegla (chcialem uzyc jej na tarasm ale obawiam sie ze nierownosci moga byc przycznya pokaleczonych kolan dzieci i ciagle kiwajacych sie mebli ogrodowych).

    moze macie jakies doswiadczenia z zastosowaniem takiego materialu zamiast polbruku (pozbruku) lub kostki granitowej??
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Mam taras wyłożony cegłą - nową bo nie mogłam znaleźć rozbiórkowej, ale po roku jest tak zaśniedziała, że wygląda jak stara. Wyglada fajnie, ale jest nierówno i trudno ustawić prosto stół. Ma też inną cechę - bardzo łatwo się kruszy i rozwarstwia - my po niej tylko chodzimy, nie wiem co będzie jak wjedziesz autem.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...2290cde49.html

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Rozsypie się....

    Prosze niech nika nie wyskakuje z tekstem "a w Malborku..."
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4

    Domyślnie

    A biala cegla, piaskowo-waienna, czy jak to tam sie nazywa. Nadalaby sie?
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tak jak napisał Geno, bez szans na przetrwanie 2-3 sezonów.
    Twoja cegła jest porowata. Wszędzie wejdzie woda i zrobi swoje.
    Co innego gdybyś miał klinkier. Ale to już inna bajka.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie

    a moze sa sposoby zeby ja zaimpregnowac??

    w poznaniu w okolicach starego rynku jest sporo knajp z takim wlasnei wykonczeniem ogodkow. deszcze tluy pieszych i peka ale taki jest jej urok (chyba )
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariooo
    a moze sa sposoby zeby ja zaimpregnowac??

    w poznaniu w okolicach starego rynku jest sporo knajp z takim wlasnei wykonczeniem ogodkow. deszcze tluy pieszych i peka ale taki jest jej urok (chyba )
    Cegieł uzywano w posadzkach ale nie były te te same cegły jak te służące do murowania ścian, analogicznie innych cegieł uzywano do murowania ścian fundamentowych - niemniej jednak dla zwykłego przechodnia cegła to cegła i stąd m.in. bajki w rodzaju "a przeciez Malbork stoi..' i inne bzdurne "ale".

    Może gdyby to była zendrówka. Zykła się nie nadaje i impregnaty nie pomogą, pomagają na scianach ale trzeba odnawiać zwykle po ok. 5 latach.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony