dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Co zainstalowałabym w swoim domu gdyby gmina dopłaciła mi 50%?

Głosujących
166. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • pomp

    80 48,19%
  • 30 18,07%
  • 34 20,48%
  • 20 12,05%
  • 2 1,20%
  • 0 0%
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie ekologiczne źródła ogrzewania z dopłatą z UE

    Kilka dni temu dowiedziałam się, że moja gmina uruchamia od tego roku program dopłat ze srodków UE do ekologicznych źródeł ogrzewania. Dopłaty mają być w wysokości 50%, co znacznie wpływa na aspekt ekonomiczny przedsięwzięć typu instalacja solarów czy pompy ciepła. Próbuję wgryzać się w temat, lecz wasze odpowiedzi byłyby dla mnie bardzo pomocne, stąd pytanie w ankiecie. Bedę wdzięczna za każdą uwagę
    renjul

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grudosia
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    pompe ciepła - bez względu na dofinansowania zakładam

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym bral cokolwiek .... no moze poza pompa ciepla.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    ja bym bral cokolwiek .... no moze poza pompa ciepla.
    Masz pompę i jestes zawiedziony?
    renjul

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: ekologiczne źródła ogrzewania z dopłatą z UE

    Cytat Napisał renjul
    Kilka dni temu dowiedziałam się, że moja gmina uruchamia od tego roku program dopłat ze srodków UE do ekologicznych źródeł ogrzewania. Dopłaty mają być w wysokości 50%, co znacznie wpływa na aspekt ekonomiczny przedsięwzięć typu instalacja solarów czy pompy ciepła.....
    50% dopłaty tylko do kosztów materiałowych. Nie uwzglednia się kosztów projektu, robocizny/usług/.

    Niemniej i tak jest to atrakcyjna forma dofinansowania.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie Re: ekologiczne źródła ogrzewania z dopłatą z UE

    Cytat Napisał renjul
    Kilka dni temu dowiedziałam się, że moja gmina uruchamia od tego roku program dopłat ze srodków UE do ekologicznych źródeł ogrzewania.
    No właśnie, co to za gmina?
    W której gminie można dostać dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych ? Dopisz się!

  8. #8

    Domyślnie

    ...wiatrak, bo PC już mam...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  9. #9

    Domyślnie

    Wczoraj zainstalowano u mnie pompę ciepła. Mam nadzieję, że nie będę żałować.

    Do tej pory słyszałam tylko o dofinansowaniu dla firm. Muszę rozeznać temat w mojej Gminie.
    ____________
    Pozdrowionka
    Aleksandra

  10. #10

    Domyślnie

    Przy dofinansowaniu 50% mozna sie powaznie zastanawiac nad pompa ciepla. Ciekawe tylko jakie beda warunki uzyskania 50% doplaty.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  11. #11
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    50% dopłaty urealnia cenę kolektorów. za 1/2 dzisiejszych cen są już warte rozważenia.

    Pompa to musiałoby być z 70% i to wliczając koszt odwiertów

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandra M05a
    Wczoraj zainstalowano u mnie pompę ciepła. Mam nadzieję, że nie będę żałować.

    Do tej pory słyszałam tylko o dofinansowaniu dla firm. Muszę rozeznać temat w mojej Gminie.
    Nie wiem czy to jest możliwe - uzyskanie dofinansowania na inwestycję którą już sami zrobiliście...
    W której gminie można dostać dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych ? Dopisz się!

  13. #13

    Domyślnie Dofinansowanie z unii

    Nie wie czy wiesz ale z pieniazkami z unii tak jest , ze najpierw inwestycja a potem zwrot

  14. #14

    Domyślnie

    W przypadku o którym ja myślę najpierw gmina przygotowuje projekt, po uzyskaniu akceptacji odpowiedniej instytucji trzymającej kasę unijną dopiero go realizuje - czyli ogłasza przetarg na kolektory dla mieszkańców ze swojej gminy. Gmina się rozlicza, gmina wszystko robi. Jeżeli ktoś wcześniej sobie sam założył kolektor to niestety d... blada. Przynajmniej ja tak zrozumiałem - tutaj tak piszą
    W której gminie można dostać dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych ? Dopisz się!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Gdyby nasza gmina oferowała takie dopłaty, to na naszym dachu byłyby kolektory do ciepłej wody użytkowej i dogrzewania

  16. #16

    Domyślnie Re: Dofinansowanie z unii

    Cytat Napisał Martas@Wojtas
    Nie wie czy wiesz ale z pieniazkami z unii tak jest , ze najpierw inwestycja a potem zwrot
    Tak, ale...
    inwestycję rozpoczyna się dopiero po przyznaniu środków.

  17. #17

    Domyślnie

    Dokładnie tak, musi być podpisana umowa o przyznaniu środków i dopiero rusza się z inwestycjami.
    W której gminie można dostać dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych ? Dopisz się!

  18. #18

    Domyślnie

    w niektórych gminach już się zaczęło ....

    Gminy chcą się ogrzewać słońcem
    Bartosz Piłat 2008-10-30, ostatnia aktualizacja 2008-10-30 21:02:35.0

    Wójt miał marzenie: żeby całą Mszanę Dolną ogrzać słońcem. I spełnia je za pieniądze unijne. Teraz jego śladem chce pójść kilkadziesiąt gmin z całej Małopolski.

    Józef Szczeklik z Mszany nie rozumie, dlaczego pytamy go "po co mu kolektor słoneczny na dachu". - Nawet jak zapłacę 2,5 tys. zł za instalację baterii, to te pieniądze zwrócą mi się najpóźniej w połowie następnej zimy!

    Za solarną rewolucją na dachu Szczeklika i tysiącu innych domów w całej gminie Mszana Dolna stoi wójt Tadeusz Patalita. Znalazł sposób na zdobycie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dofinansowania unijnego, które pokryje ponad 75 proc. całej inwestycji. Kiedy wójtowie innych gmin usłyszeli o oszczędnościach, jakie dają kolektory słoneczne, zaczęli zasypywać WFOŚ wnioskami o pomoc finansową. Mszana, a obok niej Szczawnica (tam na dachach znajdzie się 400 baterii), to pierwsze projekty słoneczne w Polsce realizowane z takim rozmachem. - Rozpoczął się przez nich pęd do energii słonecznej. Mamy wnioski z Wierzchosławic, Raby Wyżnej, Miechowa, Zabierzowa, Proszowic, Jabłonki, Igołomii-Wawrzeńczyc. Łącznie rozpatrywanych lub czekających na rozpatrzenie jest ponad 30 wniosków - mówi Wiesław Bury z małopolskiego WFOŚ. - Już teraz boimy się, że nie dla każdego wystarczy pieniędzy.

    - Baterie słoneczne oglądałem wcześniej tylko w telewizji. Myślałem, że to sprawa dla bogaczy. Dla tych, co nie wiedzą już, jak pieniądze wydawać. Aż pojechałem na szkolenie samorządowców - wspomina wójt. - Usłyszałem tam, że Unia Europejska dałaby pieniądze na kolektory słoneczne. Szybko to sprawdziłem i proszę: na 35 gminnych budynkach kolektory wiszą już od trzech lat - tak Patalita wspomina swój pierwszy sukces. Baterie słoneczne w Muszynie widać na szkołach, remizach, ośrodkach zdrowia. Teraz czas na domy mieszkańców tej położonej u stóp Gorców gminy.

    Urzędnicy zaczęli od rozprowadzenia wśród mieszkańców ankiet. Chcieli sprawdzić, jakie będzie zainteresowanie kolektorami. Odzew przerósł ich oczekiwania. Zgłosiło się blisko tysiąc właścicieli domów, którzy są gotowi wyłożyć 2 tys. zł wkładu własnego, by dostać baterie.

    Tysiąc zgłoszeń nie dziwi, jeśli się weźmie pod uwagę oszczędności, jakie ma gmina na już działających 35 bateriach. - Koszty ogrzewania budynków spadły o blisko 30 proc. - tłumaczy wójt Patalita. - To 1,5 mln zł rocznie więcej w budżecie gminy.

    Kolektor kosztuje około 14 tys. zł. 2,5 tys. wykładają mieszkańcy, 7 tys. da Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ze środków unijnych. Reszta będzie pożyczką zaciągniętą przez gminę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska (jeśli projekt się powiedzie, połowa pożyczki zostanie umorzona). - Chcemy chwalić się naszą inwestycją, by przyciągać turystów. W końcu mamy nieopodal w Kasinie stok narciarski, a po drugiej stronie są Gorce. Już teraz czytałem na forach internetowych, że nasze tereny są chwalone za dobre powietrze. Kiedy będą baterie, jego jakość z pewnością się poprawi. Będziemy się więc reklamować jako mekka dla turystów, którzy chcą zdrowo pooddychać.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    PC nie, mam gaz
    Ale chętnie bym ograniczyła jego zużycie, więc kolektor. Chociaż do CWU, wtedy na całe lato można wyłaczyć piec, zysk dla mnie ok 100 zł miesięcznie. Jakbym niała zainwestować 14000 to nie oplaca się, jeżeli jednak 2500 o, to tak!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Fajne to dofinansowanie 50%... u nas do 30% jednak nie więcej niż 1500 zł (kocioł), 2000 zł (kolektory), inne żródła eko 2000 zł (PC, elektrownie wiatrowe i wodne)

    Co gmina to inaczej. Ale dobre i to

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony