dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Witam,

    Mam do wycięcia duże drzewo - dąb, 215 cm w obwodzie.
    Stąd pytania:

    Czy ktoś zna kogoś, kto się tym zajmuje w okolicach Wawy?
    Ile to może kosztować?
    Co można zrobić z drewnem (dom dopiero w planach)?
    Jak policzyć ile takie drewno jest warte?
    (mam sąsiada, który może mi wyciąć drzewo w zamian za to, co po nim zostanie, ale nie wiem czy to się opłaca)
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  2. #2

    Domyślnie Re: Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Cytat Napisał enickman
    Witam,

    Mam do wycięcia duże drzewo - dąb, 215 cm w obwodzie.
    Stąd pytania:

    Czy ktoś zna kogoś, kto się tym zajmuje w okolicach Wawy?
    Ile to może kosztować?
    Co można zrobić z drewnem (dom dopiero w planach)?
    Jak policzyć ile takie drewno jest warte?
    (mam sąsiada, który może mi wyciąć drzewo w zamian za to, co po nim zostanie, ale nie wiem czy to się opłaca)

    na jesieni placilem 15pln za szt ale to byly mniejsze drzewa. do wyciecia potrzebujesz pozwolenie z gminy, wniosek przesla ci na maila lub jest na stronie www gminy jak nie to osobiscie musisz sie pofatygowac.
    na koszt duzy wplyw bedzie mialo czy nie ma zagrozenia lini energetycznych, tel. czy budynkow ...za ewentualne szkody odpowiadasz ty.
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  3. #3

    Domyślnie Re: Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Cytat Napisał enickman
    Mam do wycięcia duże drzewo - dąb, 215 cm w obwodzie.
    Człowieku ja za działkę, na której rośnie takie drzewo zapłaciłbym majątek, a Ty chcesz je wyciąć?? I do tego jeszcze za to płacić? Naprawdę nie rozumiem Twojej krótkowzroczności. Dąb o takim obwodzie rośnie kilkaset lat, pomyśl czy warto go wycinać. Takie drzewo zwiększa wartość Twojej działki o 100%. Sam kupiłem działkę, na której są stare klony i to był jeden z głównych czynników, który wpływał na mój wybór. Przepłaciłem, ale warto było.
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo_ ; 13-02-2012 o 18:33
    Tu była reklama...

  4. #4

    Domyślnie Re: Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Cytat Napisał enickman
    ...Mam do wycięcia duże drzewo - dąb, 215 cm w obwodzie.
    Stąd pytania:...
    Ile to może kosztować?
    Pytasz o to ile zapłacisz za pozwolenie wycięcia drzewa czy za usługę?
    Jeśli to drugie to też nie jest jednoznaczna sprawa. Jeśli trzeba będzie zamówić tzw "wzwyżkę"+ekipa to są to już spore koszty i raczej na pewno przewyższą to co za drewno weźmiesz.
    Cytat Napisał enickman
    Co można zrobić z drewnem (dom dopiero w planach)?
    Jak sam jesteś drwalem i stolarzem, a drzewo odpowiednie to może warto zrobić sobie deseczki, jeśli nie to raczej opłacać to ci sie nie bedzie.
    Jeśli masz mozliwości i ochotę to drewno do kominka masz pod nosem.
    Cytat Napisał enickman
    Jak policzyć ile takie drewno jest warte?
    Jesienią za metr przestrzenny (tzw kubik) dębiny do kominka (bale o średnicy 15-20-30 cm i 1.2 metrowej długości) z lasów państwowych płaciłem ok 70-80 zł. Trudno ocenić ile mp wyjdzie z rosnacego jeszcze drzewa. Mnie z kilkunasto metrowej brzozy (pień 40cm średnicy) wyszło reptem po pocięciu 1.5 mp drewna
    Cytat Napisał enickman
    (mam sąsiada, który może mi wyciąć drzewo w zamian za to, co po nim zostanie, ale nie wiem czy to się opłaca)
    Robocizna i materiały (paliwo, olej do smarowania łańcucha pilarki, ostrzenie) to wszystko kosztuje. Taki układ też moze sie opłacać.

  5. #5

    Domyślnie Re: Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Weź jeszcze pod uwagę to, że za wycięcie rodzimego gatunku płaci się duże pieniądze od każdego centymetra pierśnicy. Piszesz, że dąb ma obwód 215 cm a to bardzo dużo. Tak więc pieniądze będą niemałe za samo pozwolenie.
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo_ ; 13-02-2012 o 18:32
    Tu była reklama...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie Re: Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Cytat Napisał Bartolomeo_
    Weź jeszcze pod uwagę to, że za wycięcie rodzimego gatunku płaci się duże pieniądze od każdego centymetra pierśnicy. Piszesz, że dąb ma obwód 215 cm a to bardzo dużo. Tak więc pieniądze będą niemałe za samo pozwolenie.
    Tej opłaty nie ponosza osoby fizyczne za wyciecie drzewa na własnym terenie. Oczywiście wycięcie, tak jak pisali poprzednicy, za zgodą - i tu moga być trudności. Najlepiej popytaj w gminie, bo z obwodu pnia wynika, ze raczej "wiekowe" to drzewo - około100 lat
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie Re: Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Cytat Napisał sSiwy12
    Oczywiście wycięcie, tak jak pisali poprzednicy, za zgodą - i tu moga być trudności. Najlepiej popytaj w gminie, bo z obwodu pnia wynika, ze raczej "wiekowe" to drzewo - około100 lat
    Wygląda to tak: składa się wniosek o zezwolenie w urzędzie gminy lub miasta. Urzędnik przyjeżdża na wizję lokalną i ocenia czy usunięcie drzewa jest uzasadnione. Wydawana jest decyzja administracyjna, która zezwala na usunięcie drzewa (lub nie zezwala). Nie płaci się opłaty skarbowej za złożenie wniosku i wydanie decyzji w sprawie o zezwolenie na usunięcie drzew (została zniesiona ustawą z dnia 16 listopada 2006 r o opłacie skarbowej. Dz. U. 2006 r. Nr 225, poz. 1635, obowiązuje od 1 stycznia 2007 r., dokładnie art. 4 ustawy i części III ust. 44 pkt 6 zwolnień załącznika). Opłata za usunięcie drzewa jest naliczana albo nie zależnie od sytuacji - reguluje to art. 86 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody. W przypadku dębu o takich rozmiarach i wieku opłaty byłyby niemałe. Inna sprawa, że pewnie nikt nie pozwoli wyciąć takiego drzewa.
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo_ ; 13-02-2012 o 18:32
    Tu była reklama...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tak na zupełnym marginesie - nie bedzie opłat za ściecie w tym przypadku, bo:
    Art. 86.
    1.Nie pobiera się opłat za usunięcie drzew:
    .....2) na których usunięcie osoba fizyczna uzyskała zezwolenie na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie Re: Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Cytat Napisał Bartolomeo_
    Weź jeszcze pod uwagę to, że za wycięcie rodzimego gatunku płaci się duże pieniądze od każdego centymetra pierśnicy. Piszesz, że dąb ma obwód 215 cm a to bardzo dużo. Tak więc pieniądze będą niemałe za samo pozwolenie.
    Nie będzie żadnych pieniędzy..od żadnych centymetrów.

  10. #10

    Domyślnie Re: Jaki koszt wycięcia drzewa?

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał Bartolomeo_
    Weź jeszcze pod uwagę to, że za wycięcie rodzimego gatunku płaci się duże pieniądze od każdego centymetra pierśnicy. Piszesz, że dąb ma obwód 215 cm a to bardzo dużo. Tak więc pieniądze będą niemałe za samo pozwolenie.
    Nie będzie żadnych pieniędzy..od żadnych centymetrów.
    Nie będzie pozwolenia więc o czym tu gadać?
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo_ ; 13-02-2012 o 18:32
    Tu była reklama...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Pozwolenie być musi.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    On napisał, że gościu tego pozwolenia po prostu nie dostanie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    On napisał, że gościu tego pozwolenia po prostu nie dostanie
    Nie jest to pewnik. Jeśli drzewo bedzie "bardzo przeszkadzało" w posadowieniu budynku, a działka jest tzw. budowlana, lub jesli otrzyma WZ,, to raczej pozwolenie jest "do uzyskania".
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Możliwe, dużo tu zależy od siły argumentów i "widzimisię" urzędasów. Ale opłat za wycinkę osoba fizyczna nie ponosi.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Możliwe, dużo tu zależy od siły argumentów i "widzimisię" urzędasów. Ale opłat za wycinkę osoba fizyczna nie ponosi.
    Bardzo przekornie , no chyba, ze jest np. stolarzem i pozyskane drewno przeznaczy na potrzeby produkcyjne
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pozwolenie być musi.
    Jak nie przeszkadza to nie musi
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  17. #17

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za powyższe wywody.
    Szkoda, że większość nie w temacie, ale to moja wina, bo zapomniałem dodać, że pozwolenie już mam

    Tak dla podsumowania:

    1. Opłatę nalicza się na podstawie średnicy oraz gatunku drzewa
    2. W przypadku osoby fizycznej (dokładnie, jeżeli wycinka nie występuje w związku z dział. gosp.) odstępuje od jej pobrania

    Co do moich pierwotnych pytań - ktoś jeszcze może mi pomóc?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    ktoś jeszcze może mi pomóc?
    Panie nie wycinaj Pan tego drzewa jeśli nie musisz, tak bardzo ono przeszkadza?
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo_ ; 13-02-2012 o 18:31
    Tu była reklama...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartolomeo_
    Cytat Napisał enickman
    ktoś jeszcze może mi pomóc?
    Panie nie wycinaj Pan tego drzewa jeśli nie musisz, tak bardzo ono przeszkadza?
    Mój dąb "na szczęście" jest chory - coś go zżera od środka (skaza na pniu), ma kilka konarów uschniętych i mniej liści.
    Jakoś jednak rośnie i gdyby nie to, że od południa dokładnie na wprost przyszłego tarasu - zostawiłbym go.
    We wniosku napisałem, że z uwagi na zły stan drzewa boję się o bezpieczeństwo (poza wnioskiem dodałem, że w razie negatywnego rozpatrzenia ktoś będzie winien ew. strat jak dąb się przewróci ...)
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman
    Mój dąb "na szczęście" jest chory.
    Jak coś jest chore to można to leczyć, a nie od razu zabijać. Na rynku są firmy tzw. chirurdzy drzew, którzy mogą drzewo wyleczyć i odpowiednio wypielęgnować (wyciąć uschnięte gałęzie i te, które stanowią zagrożenie dla mieszkańców i domu). Jak wytniesz mogę się założyć, że za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat będziesz tego żałował.
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo_ ; 13-02-2012 o 18:31
    Tu była reklama...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony