dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Płyta indukcyjno-elektryczna?

    Czy to dobry pomysł? Jakieś przeciwskazania?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Mam takś płytę ze względu na część starych garnków nieprzystosowanych do indukcji (nie trzeba inwestować w cały sprzęt). I tak nieczęsto wykorzystuje się wszystkie cztery pola tak, że w większości gotowanie przebiega na indukcji.

  4. #4

    Domyślnie

    jack możesz powiedzieć czym się kierujesz biorąc pod uwagę tę płytę?

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł...Już widzę np. moją mamę, gościnnie gotującą, jak myli które garnki do indukcji, a które nie...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też planuję taką płytę, mamy garnki Zeptera, które nie będą działały na indukcji (wyprodukowane kilka lat temu) a szkoda je wyrzucić, więc będą 2 pola elektryczne i 2 indukcyjne. Myślę, że indukcję docenię zwłaszcza przy smażeniu bo na elektrycznej idzie trochę ciężko (długi czas reakcji od momentu zmniejszenia lub zwiększenia mocy pola do reakcji na patelni).
    Pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    kupiłam Mastercooka z ww przyczyn jest ok. na ciodzien stosuje dwa pola-nie wiecej
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  8. #8

    Domyślnie

    d5620s kupiłam Mastercooka z ww przyczyn jest ok. na ciodzien stosuje dwa pola-nie wiecej.
    to znaczy których używasz - elektrycznych czy indukcyjnych?
    tez przymierzam sie do kupna tej plyty ale boje sie że albo będe uzywac tylko elektrycznych tradycyjnych albo indukcja okaze sie tak rewelacyjna ze elektryczne będa nieuzywane
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Broc
    d5620s kupiłam Mastercooka z ww przyczyn jest ok. na ciodzien stosuje dwa pola-nie wiecej.
    to znaczy których używasz - elektrycznych czy indukcyjnych?
    tez przymierzam sie do kupna tej plyty ale boje sie że albo będe uzywac tylko elektrycznych tradycyjnych albo indukcja okaze sie tak rewelacyjna ze elektryczne będa nieuzywane
    No właśnie. Powiedzcie coś więcej użytkownicy.
    Muszę się szybko zdecydować. Mnie elektryczna potrzebna (przynajmniej tak sobie to tłumaczę) do gotowania potraw, które nie tyle lubią szybkie co długie gotowanie. Tzn. włączam - nagrzewa się wyłączam i nietracę energii a tu jeszcze bigos się grzeje. Co o tym myślicie. Ma to sens?

  10. #10

    Domyślnie

    no właśnie moje myślenie jest podobne ale na ile sprawdzi się to tylko chyba własna praktyka wykaże.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  11. #11

    Domyślnie

    na codzień indukcja
    za ta płyta przemawiała:
    -cena duzo niższa niz za 4 indu
    -podobno z indukcji nie powinny korzystac osoby z rozrusznikiem a nasz tata ma mieć-więc na wszelki wypadek.... ale nie wiem na ile to jest prawda. Maz sie jednak uparł więc mamy kompromis
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  12. #12

    Domyślnie

    Z tym rozrusznikiem to prawda - czytałam w instrukcjach, bo pole magnetyczne może miec negatywny wpływ na pracę rozrusznika.

    Dziękuję za odpowiedź - kupię kilka garnków i patelnię do indukcji a na elektrycznych grzejnikach będę uzywac stare. Czy jednak pola grzewcze tego modelu kuchenki nie są za małe?, największe ma średnnicę 21 cm więc całkiem umiarkowaną ( mój największy garnek ma 23 cm)
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika31
    Cytat Napisał Anna Broc
    d5620s kupiłam Mastercooka z ww przyczyn jest ok. na ciodzien stosuje dwa pola-nie wiecej.
    to znaczy których używasz - elektrycznych czy indukcyjnych?
    tez przymierzam sie do kupna tej plyty ale boje sie że albo będe uzywac tylko elektrycznych tradycyjnych albo indukcja okaze sie tak rewelacyjna ze elektryczne będa nieuzywane
    No właśnie. Powiedzcie coś więcej użytkownicy.
    Muszę się szybko zdecydować. Mnie elektryczna potrzebna (przynajmniej tak sobie to tłumaczę) do gotowania potraw, które nie tyle lubią szybkie co długie gotowanie. Tzn. włączam - nagrzewa się wyłączam i nietracę energii a tu jeszcze bigos się grzeje. Co o tym myślicie. Ma to sens?
    Wiesz - to nie jest tak ze sie nagrzeje to pozniej przez godzine trzyma cieplo.A indukcja niby ekonomiczniejsza to moze lepiej indukcyjną i ustawić na mniejszy stopien. Tymbardziej ze w indukcji cala energia idzie na podgrzanie potrawy a w elektrycznej cieplo sobie ucieka. Ja mysle nad kupierniem samej indukcyjnej

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mzawad

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie PłYTA

    Fajne wiadomości o płycie indukcyjnej znalazłem na www.pytanieomieszkanie.pl
    Nowa stronka, ale zapowiada sie fajnie. A propos granków, to moja znajoma na płycie indukcyjnej gotuje tez w garnkach emaliowanych - super działa.

  15. #15

    Domyślnie Re: PłYTA

    Cytat Napisał mzawad
    Fajne wiadomości o płycie indukcyjnej znalazłem na www.pytanieomieszkanie.pl
    Nowa stronka, ale zapowiada sie fajnie. A propos granków, to moja znajoma na płycie indukcyjnej gotuje tez w garnkach emaliowanych - super działa.

    Mówisz o tych 2 zdaniach w dziale porad eksperta?
    Powtórzone ogólniki jakich wszędzie pełno i w sumie nieprawda, bo po gotowaniu pole grzejne wcale nie jest chłodne, gdyż szkło nagrzewa się wtórnie od garnka i też można się sparzyć.

    pozdrawiam
    Basia

  16. #16

    Domyślnie

    A ja nadal nie mogę się zdecydować Użytkownicy mieszanych płyt nie żałujecie, że nei macie całej indukcji?
    Które pola częściej używacie?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika31
    Użytkownicy mieszanych płyt nie żałujecie, że nei macie całej indukcji?
    nie
    Cytat Napisał mika31
    Które pola częściej używacie?
    indukcyjne

    Pisałem już, ale powtórzę. Pola HiLight wykorzystywane są tylko ze starym sprzętem (ekspres, szybkowar, garnki z nierdzewki) lub w przypadku wielkiego gotowania - trafiło się przed świętami.
    Na indukcji można gotować też z małą mocą (potrawy, które muszą długo dochodzić: bigos, powidła itd.) nie ma żadnych problemów.
    Można stosować tradycyjne emaliowane garnki. Prawdę mówiąc najszybciej i najlepiej się w nich gotuje na indukcji. Trzeba jednak uważać na odpryski emalii. W tych miejscach garnek znacznie mocniej się rozgrzewa. Nie przeszkadza to w gotowaniu wody, ale np. ziemniaki mogą się już przypalić (jeżeli gotujemy na maksymalnej mocy).
    W płycie mastercooka, niewielkie pola i ich rozstaw powodują "wypychanie" dużych garnków z pól (jeżeli chcemy postawić ich większą niż 1 ilość). W praktyce jednak nie ma to znaczenia - i tak się gotuje.

  18. #18

    Domyślnie

    znajomy ma. pól ekektrycznych nie uzywa wcale. mówi, ze jakby mógł jeszcze raz kupic płytę, wziaby 100% indukcję.

  19. #19

    Domyślnie

    witam użytkuje taka płytę od miesiaca pół indukcji i pół elektrycznej i jak teraz miałabym kupować nową to raczej indukcje całą lub elektryczną. Faktycznie idzie zwariować z tymi różnymi garnkami . Raczej rzadko używam 4 pół ale w świeta tak - to mozna było oszaleć.

  20. #20

    Domyślnie

    to bardzo kontrowersyjna spraw i jest scisle powiazana z "kultura gotowania".

    Tak samo tyczy sie to garnkow. Osobiscie polecilbym zestaw All-Clad na indukcje(i na wszystko inne),a jesli cos na druga polowe to stalowo-miedzianego Beka, bo o wiele tansze niz All-Clad tego samego typu. wszystko zalezy jaka "kulture gotowania " preferujemy.








    Jak indukcja to tylko All-Clad.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony