dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Jak już ktoś powiedział w tym wątku - malować to trzeba umieć

  2. #22
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lataren
    Jak już ktoś powiedział w tym wątku - malować to trzeba umieć
    no wiesz co...

  3. #23

    Domyślnie

    Jak zwykle zdania są podzielone.
    Ja pomalowałam ściany wapnem, bardzo żadkim, i jest na razie ok.
    W miejscach gdzie wiszą teraz gzrejniki połozyłam warstwę farby cieszynki bodajze, troszkę rozcienczonej wodą. I NIC mi nie złaziło płatami!

    Mąż mówi aby jesscze raz wapnem , tylko juz gęsciejszym i farbą dopiero. Ale ja jakos boję sie. KAzdy straszy mnie tym nieszczęsnym WAPNEM.
    Nie wiem co robic.
    marzenka

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafaelloxx

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    to ja może odświeżę trochę ten temat i podpytam o opinie tych którzy już pobiałkowali ściany. Jakie są opinie po dłuższym czasie użytkowania.

    Ja remontuję stary powojenny dom z cegły, który od 8 lat nie był ogrzewany.
    Od momentu kiedy się nim zająłem skułem wszystkie tynki i ze względu na to że dom jest stary położyłem na nowo tynki cementowo- wapienne.

    Teraz nadszedł czas na malowanie. Wszyscy doradzają mi 2 warstwy pomalować wapnem (rzadkim) a później jak kasa pozwoli emulsją z pigmentem.

    Naczytałem się na różnych forach tego że farby się nie łapią wapna i w ogóle chciałem rozwiać swoje wątpliwości, dlatego też dajcie znać jak się zachowuje wasze ściany które uprzednio były białkowane. Jak wygląda kolejne nakładanie powłok ?? Jakimi farbami malowaliście po białkowaniu.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fabio

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafaelloxx Zobacz post
    Witam,
    to ja może odświeżę trochę ten temat i podpytam o opinie tych którzy już pobiałkowali ściany. Jakie są opinie po dłuższym czasie użytkowania.

    Ja remontuję stary powojenny dom z cegły, który od 8 lat nie był ogrzewany.
    Od momentu kiedy się nim zająłem skułem wszystkie tynki i ze względu na to że dom jest stary położyłem na nowo tynki cementowo- wapienne.

    Teraz nadszedł czas na malowanie. Wszyscy doradzają mi 2 warstwy pomalować wapnem (rzadkim) a później jak kasa pozwoli emulsją z pigmentem.

    Naczytałem się na różnych forach tego że farby się nie łapią wapna i w ogóle chciałem rozwiać swoje wątpliwości, dlatego też dajcie znać jak się zachowuje wasze ściany które uprzednio były białkowane. Jak wygląda kolejne nakładanie powłok ?? Jakimi farbami malowaliście po białkowaniu.
    Witam,

    Ja mam doświadczenie z gotowym wapnem malarskim, kupiłem w markecie budowlanym ściany po remoncie piwnicy malowane były 3 razy, na tynk cementowy pierwsza warstwa była rozcieńczana 50/50 z wodą a dwie kolejne warstwy w porcji 1 wody/4 wapna. To wapno się nie sypie i nie brudzi a wapno workowane niestety strasznie się sypało (próba na małym kawałku). W dwóch miejscach wyszły plamy ale to wina cegły lub starych metalowych kotwic jakie od wilgoci zabarwiały ścianę na rdzawy kolor. Dom stary z lat 20-tych piwnica jest już sucha i wygląda super bo chciałem uzyskać miękki tynk jak to kiedyś bywało w wiejskich chatach. Malowałem warstwy raz 1 pionowa/2 poziomo/3 pionowo. Polecam takie rozwiązanie do piwnic bo ściana swobodnie oddycha lub w stylizowanych wnętrzach jak ktoś chcę uzyskać efekt wiejskiej chaty. Jedną piwnicę malowałem emulsją i muszę wszystko zdrapać bo zrobiły się bańki od wilgoci.

  6. #26

    Domyślnie

    To wapno malarskie było sypkie czy w gotowym roztworze? ja próbowałem kiedyś zrobić farbę z wapna budowlanego ale po pierwsze nie mogłem za nic zlikwidować grudek, nie chciało się rozmieszać do jednorodnej konsystencji, po drugie miało kolor jasno kremowy a nie biały, po trzecie, po wyschnięciu i po przejechaniu palcem zostawiało ślad. słyszałem, że aby temu zaradzić dodawano kiedyś soli (?)

  7. #27

    Domyślnie

    Witam,
    Wykorzystam ten wątek, żeby podpytać.
    Odświeżyłem piwnicę wapnem (mleko w proporcji 1:4). Nałożyłem 2 warstwy i efekt jest bardzo dobry. Jest super biało, a było tragicznie. W wielu miejscach warstwa farby popękała. Pewnie odpadły by spore połacie, gdybym zaczął skrobać. Co zrobiłem źle? Jak mogę to naprawić? Latem planuję bielić garaż i chciałbym uniknąć tego efektu (błędu?). Czy powinienem coś dodać do mleka wapiennego? A może to dlatego, że ściana była niejednorodna i skurzona?
    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez oho ; 08-01-2021 o 13:47

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony