dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie projekt WM23 RUDZIK

    Czy ktoś interesował się nowym projektem P.W. Kowalskiego "Rudzik". Mi się bardzo podoba.Uważam, że jest prosty, urokliwy i w sam raz dla trzyosobowej rodziny. Chętnie przeczytam opinie innych na jego temat. Może coś przeoczyłam.
    zimna30

  2. #2

    Domyślnie

    witaj ,nie jesteś sama,projekt bardzo mi (nam mam nadzieje,ciągle zachwalam mężowi) się podoba,nawet opracowałam plan zmian....
    Jako 4-ro osobowa rodzina,myślę o zmianie garażu na pokój,raczej nie powinno być problemu,następnie powiększenie pom. gospodarczego,z osobnym wejściem od tyłu domu.Mam nadzieję ,że mi się nie odmieni,bo tak samo uważam,że projekt jest prosty i ładny i idealnie komponuje się z nasza działką...
    pozdrawiam,czekam na zapaleńców tego projektu...ciekawe jak długo

  3. #3

    Domyślnie

    Witam! My nie potrzebujemy wprowadzać zman, przynajmniej na razie, jeśli chodzi o rozkład i funkcje pomieszczeń. Jednak zastanawiam się (mieszkam pod Białymstokiem) nad poprawą energooszczędności domu.Może warto by było zwiększyć grubość izolacji ze styropianu np do 18 cm, a co za tym idzie pewnie i szerokość fundamentów. Cieszę się, że jesteście zainteresowani, może będziemy wymieniać się doświadczeniami z budowy. W tej chwili zmieniam warunki zabudowy na działce konkretnie "pod " ten projekt.
    zimna30

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze raz ja! Zapomniałam dodać, że kontaktowałam się z Muratorem i pytałam gdzie w Rudziku jest ocieplenie grubości 5 cm. Jest na ścianie garażowej , więc pewnie tam będziecie musieli pogrubić izolację, w związku z zamianą garażu na pokój.
    A ile ten dom, jak na taką małą powierzchnię ma miejsca na szafy, jak świetnie jest wyjść z sypialni na taras! No i nie ma schodów!!!!!
    zimna30

  5. #5

    Domyślnie rudzik

    Nasza działka wymaga ogólnego ogarnięcia,kupiona we wrześniu,także zaczynamy na wiosnę od wyrównania,sprawdzenia studni głębinowej,która wyschła i oczywiście jak dobrze pójdzie ogrodzenie.Już mnie cieszą wszystkie wizje prac z tym związane...
    Co do zmiany w projekcie,mój mąż z moim szwagrem ("budowlańcem")
    próbują mnie namówić na podniesienia poddasza w celu zagospodarowania,do czego nie dopuszczam myśli nawet,dlatego powstał pomysł wykorzystania garażu.Długo szukałam takiego projektu i będę walczyła jak lwica.Działka ma 81 arów,więc można swobodnie postawic garaż osobny.

  6. #6

    Domyślnie

    My mamy też dużą działkę i nie ma problemu z dodatkowym budynkiem, który i tak prędzej czy później ze względu na zwierzyniec domowy będzie potrzebny. Jeśli coś mogę doradzić, to wydaje mi się, że już lepiej zmienić projekt na inny niż podnosić ścianę w celu zagospodarowania poddasza. Jakoś moim zdaniem ten dom nie będzie po takich zmianach dobrze wyglądał.Nie będzie już taki prosty i w swojej prostej formie szlachetny. Zresztą wielokrotnie spotkałam się z taką opinią inwestorów, że żałują podniesienia ścianek, bo wyszła maszkara.Z dużych domów parterowych podoba mi się jeszcze Jaskółka z Muratora, ale mnie na taki dom nie stać no i ....jest za duża.Pozdr.
    zimna30

  7. #7

    Domyślnie

    Widzę,że mamy podobne gusta.Jaskółka też zwróciła moją uwagę,ale też dla mnie jest za duża,tak bardzo jednak zawróciła mi w głowie ,że zrodziła się myśl na podobny ale mniejszy i tak znalazł się Rudzik.Masz rację co do podnoszenia poddasza,jak napisałam wcześniej nie dopuszczam myśli,aby ten dom zepsuć tym sposobem.Fajnie by było zobaczyć na żywo ten domek,ale chyba oprócz nas jeszcze nikogo nie zachwycił tak bardzo....

  8. #8

    Domyślnie

    Poczekajmy, może zostanie zaprezentowany jako nowość w następnym numerze Muratora. Poza tym patrząc na zdjęcia z formum dochodzę do wniosku, że większość osób buduje domy z poddaszem użytkowym bądź kopertowym dachem. Nie każdemu więc będzie się podobał. Dużo budowanych domów ma też większą powierzchnię. Grunt, żeby każdy wybrał coś dla siebie i ja znalazłam. Powodzenia i pozdrawiam.
    zimna30

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OTIS

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2

    Domyślnie RUDZIK

    Szukam osób, ktorym podoba się projekt Muratora Rudzik.
    RUDZIK-uje

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OTIS

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dalej poszukuje kogoś zainteresowanego projektem Muratora RUDZIK - WM 23. Tym razem bardziej. Zauroczyła mnie jego nazwa pochodząca od małego ptaszka z czerwonym brzuszkiem śpiewającego latem na niewysokich drzewach blisko mojego obecnego domu. Odpowiada mi to, że projekt ten jest zasadniczo parterowy. Powiększyłbym tylko garaż tak aby pomieścić dwa samochody, wózek dla dziecka oraz kilka drobiazgów różnej wielkości...
    RUDZIK-uje

  11. #11

    Domyślnie Mnie też się podoba Rudzik

    Mamy zamiar dopiero kupić ten projekt w wersji L. Może domek trochę niepozorny, ale ja lubię prostotę bez udziwnień. Podwójny garaż to nie problem wg mnie, natomiast obawiam się czy ten korytarz nie jest za długi Pozdr

  12. #12

    Domyślnie Rudzik

    Napisałam wcześniej prośbę o skontaktowanie się ze mną jeśli ktoś buduje dom "Rudzik", a przeoczyłam, że Wy jesteście już zaangażowane w budowę. Projekt ten zwrócił moją uwagę. Planujemy zakup po uzyskaniu akceptacji z gminy. Ciekawa jestem czy nie widzicie potrzeby dodania okna na ścianie, w miejscu, gdzie jest okno rogowe w kuchni oraz interesuje mnie czy korytarz nie wydaje Wam się długi i ikiszkowaty? Proszę o odpowiedź oraz moze zdjęcia Pozdr [email protected]

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nelka52

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam ! Jestem w trakcie budowy domu ,,Rudzik'' , Narazie jestesmy cały czas zadowoleni z wyboru projektu chociaż wprowadzilismy pare zmian. Najwieksza zmiana dotyczyła konstrukcji dachu, nastepnie zrezygnowalismy z kominka który w projekcie stoi na srodku korytarza, też nie bedziemy mieli dwóch łazienek ( tylko zamiast tej malutkiej przy wejsciu bedzie WC i garderoba) Okien nie dodawalismy Pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katler

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Projekt Muratora Rudzik

    Poszukuję zainteresowanych najlepiej już budujących ten dom Projekt Muratora Rudzik
    katler

  15. #15

    Domyślnie rudzik

    Witam! Czy są jakieś zdjęcia z budowy "Rudzika"? Jeszcze nie zaczęliśmy budowy i chętnie zobaczę ten domek choćby w stanie surowym. Pozdrawiam
    zimna30

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nelka52

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam !
    Z miła chęcią wstawiłabym zdjęcie tylko za bardzo nie wiem jak
    Mogę przeslać na adres mejlowy.
    Pozdrawiam

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar martao13
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie poprosze o zdjęcia


  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zimna30
    Jeszcze raz ja! Zapomniałam dodać, że kontaktowałam się z Muratorem i pytałam gdzie w Rudziku jest ocieplenie grubości 5 cm. Jest na ścianie garażowej , więc pewnie tam będziecie musieli pogrubić izolację, w związku z zamianą garażu na pokój.
    A ile ten dom, jak na taką małą powierzchnię ma miejsca na szafy, jak świetnie jest wyjść z sypialni na taras! No i nie ma schodów!!!!!

    czy mają państwo może zdjęcia z budowy rudzika?
    Jeśli tak, to bardzo bym prosiła o przesłanie na maila:[email protected]
    Agnieszka

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał nelka52
    Witam !
    Z miła chęcią wstawiłabym zdjęcie tylko za bardzo nie wiem jak
    Mogę przeslać na adres mejlowy.
    Pozdrawiam
    ja też bym poprosiła na adres mailowy zdjęcia domku. Pozdrawiam Aga
    Agnieszka

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek. Ma wszystko, co potrzeba. Można go bez problemu powiększyć o jeden garaż. Ja bym zadaszyła część tarasu, ale to takie moje zboczenie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony