dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Przyjęcie u ogrodzie

    A podalibyscie na przyjęcie w ogrodzie?

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem, że nie grilla. Tak naprawdę można prawie wszystko to samo, co na przyjęciu w domu. Zależy jak oficjalne ma być przyjęcie, czy raczej wszystko ma byc od razu podane, żeby nie biegać i nic nie robić, czy nie, czy niedaleko jest dostępna kuchnia, czy planowane jest ognisko (podobno przebojem są wtedy pieczonki). Ja kiedyś m.in. podałam mleko zsiadłe i pieczone ziemniaki (pełna obaw, co ja zrobię z tą ilością zsiadłego mleka jak goście nie zjedzą). Potrawa zrobiła furorę i została zmieciona w mgnieniu oka. No i mocno sprawdzają się dipy zarówno z warzywkami jak i paluszkami, krakersami itp. Jako dipy może występować tzatziki, bardzo dobry jest serek np. typu toska z czosnkiem, majerankiem, solą i majonezem. Ojej, można bardzo długo...

  3. #3

    Domyślnie

    Kasiek grilla jak najbardziej, juz robiłam parę grillowych przyjęć, kuchnie mam dość daleko i do tego na piętrze więc nie chciałabym latać. Przyjecie bedzie z okazji 4 urodzin mojej córeczki - sama rodzina - na bagatela 18-21 osób w tym kilkoro dzieci w wieku przeszkolno-szkolnym. Zazwyczaj standartem jest karkówka, kiełbaski, szaszłyki, z trzy sałatki, koreczki jakieś grzybki ,zimna płyta ... no i oczywiście tort. Tyle że tak już podają wszyscy a ja szukam czegoś nowego czym mozna zaskoczyć.
    Pomysł z ziemniaczkami i kwaśnym mlekiem bardzo mi się podoba do tego na np. kiełbasa z ogniska smalec ogóreczki takie "wiejskie" przyjęcie no i ćwiarteczka (na poczatek)
    Ziemniaczki piekliscie w ognisku?
    Może jeszcze macie jakies dobre pomysły?

  4. #4

    Domyślnie

    Siewonka, o jedzeniu to ja bym mogła długo. Akurat wtedy ziemniaki piekłam w piekarniku, bo nie było ogniska, ale można i w ognisku, zagrzebywałam je też w foli aluminiowej w żarze na grillu (grill był żeliwny, raczej brykiety). Z przebojów grillowych ostatnio były pieczarki: raczej duże, wycinałam z nich nóżki, które kroiłam, kroiłam również cebulę, na patelni zeszkliłam najpierw cebulę, dodałam nóżki. Do masy dodałam też serek naturalny (np. Twój Smak lub Ostrowia), może też być z ziołami, no i jakieś zioła. Ja raz dosypałam prowansalskie, raz świeży koperek. Masą serowo-ziołowo-cebulowo-pieczarkową nadziałam kapelusze, położyłam na tackach, podlałam troszkę oliwą i na grilla. Pychota.
    Na stronie mniammniam.pl jest sporo dobrych przepisów na grilla, wypróbowaliśmy pieczony czosnek i pomidory z bazylią. Są też przepisy na pieczone ziemniaki i nadzienia do nich. Może tam zajrzyj.
    Co do wiejskich przyjęć, to zrobiłam kiedyś w domu. Oprócz rzeczy przez Ciebie wymienionych pasowały mi śledzie, barszcz i piernik, no ale to było w zimie. Dobry smalec (z dodatkami jabłka, cebulki, majeranku, skwarek lub czegoś podobnego) i świeży chleb razowy - czasami można zgrzeszyć. Dla pijących podałam Siwuchę (raczej dla ozdoby, sama raczej nie piję i nie bardzo wiedziałam, czy jest dobra), pasowała mi tematycznie i piwo. Bardzo fajnie wyglądały naczynia kamionkowe - nadawały charakteru przyjęciu. Ogóreczki małosolne w naczyniu kamionkowym - klasyka. Z alkoholi to jeszcze nalewki, ale te wymagają czasu.
    Z deserów, które robią u mnie furorę, to sałatki owocowe (najlepiej z bitą śmietaną podaną obok) i tiramisu. Przepis nie jest orginalnie włoski, ale nam smakuje lepiej niż z serka mascarpone. Deser jest dużo lżejszy niż klasyczny i nie spotkałam nikogo, kto by się nim nie zajadał (najlepiej go zrobić dzień wcześniej):
    Składniki:
    paczka biszkoptów
    kawa do namoczenia biszkoptów
    5 jajek
    400 ml śmietanki 30%
    250g sera białego (może być potrójnie mielony, ja daję homogenizowany - np. Toska lub Campina)
    1/2 szklanki cukru
    cukier waniliowy
    8g żelatyny
    Kakao do posypania.

    Zaparzyć kawę (ja używam rozpuszczalnej bezkofeinowej, robię ją mocniejszą, ale wynika to z tego, że w ogóle jeśli pijam to bezkofeinową, poza tym moje małolaty lubią ten deser), naczynie docelowe wyłożyć biszkoptami zanurzając każdy na chwilę w kawie.
    Żelatynę wymieszać z zimną wodą (ja to niestety robię na oko, chyba tak ze dwie łyżki).
    Oddzielić żółtka od białek.
    Żółtka ubić z cukrem i cukrem waniliowym.
    Ubić pianę z białek.
    Ubić śmietanę.
    Używając najlepiej trzepaczki rózgowej wymieszać ser z żółtkami, potem dodać ubite białka i śmietanę.
    Żelatynę podgrzać uważając, aby się nie zagotowała (ja to robię w kuchence mikrofalowej - wstawiam na średnie grzanie na minutę).
    Do żelatyny dodać trochę wymieszanej masy i wymieszać (zapobiega to ścięciu). Dalej posługując się trzepaczką rózgową wymieszać żelatynę z całą masą.
    Wlać do naczynia z biszkoptami.
    Wstawić do lodówki do stężenia.
    Przed podaniem posypać kakaem przez sitko.
    Jeść ze smakiem.

  5. #5

    Domyślnie

    Łomatko - już się zrobiłem głodny!!!
    siewonka - proponuję drobne oszustwo , zrób w piekarniku całą masę skrzydełek z kurczaka w przyprawie do grila i podaj do pieczonek (zrobionych w kociołku), ze zsiadłym mlekiem oczywiście, możesz zrobić i dużo, i szybko, i tanio...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Kasiek, Siewonka, Kiedy robicie następnego grila? Może byc bez siwuchy!

  7. #7

    Domyślnie

    Kasiek, a stołowników przyjmujesz? Marzę o kimś, kto miałby taki zapał do gotowania i żywił moich trzech chłopów!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Większość je by żyć.
    Wybrańcy żyją, by jeść.
    Jedzenie, zwłaszcza w miłym towarzystwie, jest przywilejem każdego stanu, każdego zawodu, kazdego człowieka...

  9. #9

    Domyślnie

    No cóż tamto przyjęcie już było dzisiaj jest kolejne i mam zamiar podać oczywiście kaszankę jest pycha z grilla do tego boczuś kiełbaska piersi z kurczaczka jakieś sosiki ze dwa może trzy fasolówkę sałatkę masełko czosnkowe oczywiście. Torcik upiekłam wczoraj oczechowo kokosowy mam nadzieję że tez będzie dobry
    Wszystkich zapraszam pędzie pysznie i wesoło.

  10. #10

    Domyślnie

    Do ogrodu mam niestety po schodach, dużą piłkę z przodu i jakoś mi tak strasznie ciężko te schody pokonywać... Za to postanowiłam się powyżywać konfiturowo. Znalazłam bardzo smakowite przepisy.
    Co do grilla, to wypróbowaliśmy pastę do grzanek z ciemnego chleba robioną z pieczonego bakłażana i pieczonego czosnku. Przyznam się, że bakłażan nie należał do moich faworytów, ale pasta pychotka.
    Siewonko, smacznego!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Kasiek robiłam pieczarki rzeczywiscie pycha czy pasta z pieczonego czosnku i bakłażana jest na mniamowej stronie?

  12. #12

    Domyślnie

    Siewonka, to ja odpiszę w imieniu swojej dużo lepszej połowy... .
    Przepis chyba jest na mniammniamie, w każdym razie był to jakiś wydruk z internetu (pamiętam, bo sam robiłem ). Jakbyś nie mogła znaleźć, to daj znać, a my wrzucimy przepis do posta.

    Pozdrawiam i smacznego (a jakże!)
    Tomek

  13. #13

    Domyślnie

    Tomek ma rację, ja podaję jeszcze linka do pasty bakłażanowo-czosnkowej http://www.mniammniam.pl/p.php?p=748.
    Smacznego.
    Konfitury wyszły niestety trochę za słodkie (zachwycił się nimi za to mój tata, preferowana przez niego kuchnia to taka typowo polska, a my wszyscy wprowadzamy jakieś zmiany), ale za to jak pachną...

  14. #14
    Banned
    marta.krzysiak

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-502
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja polecam steki z grilla robione iście po amerykańsku. Na allegro można znaleźć dużo sosów, które idealnie pasują do dobrze wypieczonego kawała mięcha. Moi znajomi zawsze się tym zajadają, jak organizuję jakieś małe garden party. Dobrze wypieczony stek: 7 minut z jednej strony i 7 z drugiej. Polecam!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _borekk

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja mogę polecić łososia z grilla, sok z cytryny i trochę przyprawy do grilla i palce lizać! trochę długo się go grilluje ale warto.
    genialne jest też masło czosnkowe do grzanek...

  16. #16

    Domyślnie

    Ja w ogrodzie to tylko grilla urządzałem, jak na Polaka przystało
    Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej. (O.Wilde)

  17. #17
    Banned
    Marejko

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    43

    Domyślnie

    Zdecydowanie jak ktoś wcześniej nadmienił - steki z grila, to jest to ! Poza tym pieczywo czosnkowe tez całkiem dobrze się sprawdza. No i bakłażan pokrojony w plasterki! Co do zajęć wiadomo - rozmowa, ale polecam też zajęcia ruchowe

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greengirl

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-881
    Posty
    5

    Domyślnie

    Polecam pstrąga z grilla - mniam ! i koniecznie szaszłyki, oraz ciepłe ubranie

  19. #19

    Domyślnie

    To ja od siebie polecę zarówno łososia, jak i pstrąga z grilla. Jest pysznie, zdrowo, mniam. Aż sobie ochoty narobiłem
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  20. #20

    Domyślnie

    Łosoś z grilla - rewelacja! Swoją drogą ponoć dobrze smakuje kaszanka z jabłkami pieczona w folii aluminiowej (taki polski akcent )

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony