dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83

Temat: POŚCIEL

  1. #1

    Domyślnie POŚCIEL

    pochwalcie sie jaką macie pościel
    jakie panują trendy:
    chy wolicie tańszą z hipermarketu częściej wymieniać czy posciel klasy lux na kilka/naście?/ dobrych lat

    która Waszym zdaniem lepsza-bawelniana czy z domieszkami?

    jakie kolory preferujecie?


    mi teściowa kupiła komplecik za 200zł/niby w promocji/
    drożyzna-aż zal rozpakowywać
    jakaś bezowa cała z haftem babciowatym -no i nie wiem co z nią robic-czy pójść wymienić na inną czy zaczynac do niej sie adaptować


    osobiście wole pościele w przedziale 60-90 zl

    jak coś sie z nią stanie-to nie bede przynajmniej włosy z głowy rwać tylko wywale i kupie nową

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    U mnie bawełna - na lato kora, na zimę flanelka. Na okazje satynka
    Kolorki intensywne i wzorzaste, żeby kota nie było widać
    Przedział cenowy duży - ale tak mam ze wszystkim, jak mi się co podoba, to cierpię i płacę

  3. #3

    Domyślnie

    ja też nie lubie pościeli jednobarwnych-wole jakieś takie pomazaje stonowane/tzn.bez ostrych barw/
    rodzice kupili taką:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90117618
    jak weszłam do pokoju-oczopląsu dostałam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    E, luzik
    Ja mam np. taką:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20099552
    I bardzo ją lubię

  5. #5

    Domyślnie

    Rozglądając się za nową kołdrą, widzieliśmy kołdrę z Niemiec z granulatu lateksowego. Bardzo lekka pikowana, też chyba po to aby ten granulat się nie przesuwał.
    Podobno rewelacja.
    Co o tym sądzicie?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Rozglądając się za nową kołdrą, widzieliśmy kołdrę z Niemiec z granulatu lateksowego. Bardzo lekka pikowana, też chyba po to aby ten granulat się nie przesuwał.
    Podobno rewelacja.
    Co o tym sądzicie?
    O kołdrach gdzieś był inny nieco wątek
    Jak dla mnie brzmi prawie jak granulat styropianowy Trochę sztucznie Może to i dobre, ale...

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli teściowa kupiła ci pościel to nie powinnaś jej wymieniać. Na pewno gdzieś kontem oka sprawdzi , czy ją masz. Dobre układy z teściową ważniejsze przecież od pościeli.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    a co na kołdrę 200x220?
    W ikeową sie nie mieści... :o(

  10. #10

    Domyślnie

    koldry uwielbiam z pierza , cieple i lekkie . Jestem wstanie na dobra koldre wydac duzo .
    Poszewki, przescieradla uzywam tylko i wylacznie z bawelny.
    Wszelkie kory, satyny ,flanele nie wchodza w gre po prostu bym sie nie wyspala.
    Poszewki dla mnie musza byc jasne , najlepiej biale lub zlamana biel.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    koldry uwielbiam z pierza , cieple i lekkie . Jestem wstanie na dobra koldre wydac duzo .
    Poszewki, przescieradla uzywam tylko i wylacznie z bawelny.
    Wszelkie kory, satyny ,flanele nie wchodza w gre po prostu bym sie nie wyspala.
    Poszewki dla mnie musza byc jasne , najlepiej biale lub zlamana biel.
    mam podobnie...musi być odpowiedio sztywna - taka szeleszcząca ale absolutnie nie jak krochmalona...
    mam upatrzoną - do naszej sypialni w http://www.carreblanc.pl/shop/ - to spory wydatek , ale w koncu - jak sobie pościelesz....
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    Cytat Napisał zott36
    koldry uwielbiam z pierza , cieple i lekkie . Jestem wstanie na dobra koldre wydac duzo .
    Poszewki, przescieradla uzywam tylko i wylacznie z bawelny.
    Wszelkie kory, satyny ,flanele nie wchodza w gre po prostu bym sie nie wyspala.
    Poszewki dla mnie musza byc jasne , najlepiej biale lub zlamana biel.
    mam podobnie...musi być odpowiedio sztywna - taka szeleszcząca ale absolutnie nie jak krochmalona...
    mam upatrzoną - do naszej sypialni w http://www.carreblanc.pl/shop/ - to spory wydatek , ale w koncu - jak sobie pościelesz....
    A czytałaś co zawiera ta kołdra? Poliester kanalikowy. Wszystko jedno jaki ale to poliester. Wcześniej pisałem o wypełnieniu lateksowym. Aby ocenić zalety lateksu trzeba poczytać o materacach z warstwą lateksową.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Cytat Napisał joan
    Cytat Napisał zott36
    koldry uwielbiam z pierza , cieple i lekkie . Jestem wstanie na dobra koldre wydac duzo .
    Poszewki, przescieradla uzywam tylko i wylacznie z bawelny.
    Wszelkie kory, satyny ,flanele nie wchodza w gre po prostu bym sie nie wyspala.
    Poszewki dla mnie musza byc jasne , najlepiej biale lub zlamana biel.
    mam podobnie...musi być odpowiedio sztywna - taka szeleszcząca ale absolutnie nie jak krochmalona...
    mam upatrzoną - do naszej sypialni w http://www.carreblanc.pl/shop/ - to spory wydatek , ale w koncu - jak sobie pościelesz....
    A czytałaś co zawiera ta kołdra? Poliester kanalikowy. Wszystko jedno jaki ale to poliester. Wcześniej pisałem o wypełnieniu lateksowym. Aby ocenić zalety lateksu trzeba poczytać o materacach z warstwą lateksową.
    ale ja nie chcę kołdry - tylko pościel...
    seria Dual - z tego co wiem jest zrobiona z 100% bawełny perkalowej - zobaczylam , dotykałam - szelesciła jak lubię...pasuje mi do sypialni...i już więcej na pościel nie wydam - jak dotąd standard Ikea był dla mnie wystarczający (często zmieniam, gotuję, oddaję do magla - więc musi byc mocna i wygodna)
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    od paru lat kupuję pościel z Andropola -lubię ich wzory oraz materiały ...są bardzo miłe w dotyku ,świetnie sie piorą ,nie zmieniaja kolorów ,zapinane na zamek - w sklepach ceny ok 130zł /kpl ...na allegro można poszukac niższych cen

    http://www.andropol.com.pl/

    ps....kołdry i poduszki tylko z puchu

  15. #15

    Domyślnie

    Rowniez chwalimy sobie posciel z Andropola. Kupujemy wlasnie na Allegro,ceny maja bardzo przystepne.Gustujemy raczej w poscieli satynowej,chociaz i bawelniana,czy z kory nie pogardzimy jak jest ladna.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Latem kora lub satyna bawelniana, zima flanela. Od wielu lat nie kupilam innej poscieli niz bielbaw lub bielawa (to jest ta sama firma ale roznie na nia mowia)
    http://www.bielbaw.com.pl/

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    LUDZIE NIE MYLMY POJĘĆ, plissss

    Bawełna -tak, kora, satyna, flanela - tak lub nie???
    Bawełna to bawełna - niezależnie czy kora, czy satyna, czy flanela, czy perkal, aaaa, jeszcze dżersej może być.... To wszystko jest bawełna To jest tylko różnica w splocie włókna i obróbce

    Z tego co widzę po sklepach, do wyboru jeśli chodzi o włókno, to poza bawełną jest jedwab i bawełna w mieszankach z wiskozą - w różnych splotach zresztą

    Więc prawdopodonie, większość z nas ma pościel bawełnianą Dalej jest kwestia tego, co kto lubi w splocie - bo to się różnie używa, jest inne w dotyku, np., satyna, kora albo flanela - każde inne, mimo że w zasadzie to samo

    A jeszcze dalej jest kwestia wzorków i kolorków

    Sorki, że się tak rozpisałam, ale jak widzę rozróżnianie między bawełną a flanelą, albo satyną, to mi się nóż w kieszeni otwiera ze śmiechu

    Magpie101, ja też głównie Bielbaw lub Ikea (Bielbaw to zdaje się nowsza nazwa Bielawy )

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    LUDZIE :o :roll: NIE MYLMY POJĘĆ, plissss :P

    Bawełna -tak, kora, satyna, flanela - tak lub nie???
    Bawełna to bawełna - niezależnie czy kora, czy satyna, czy flanela, czy perkal, aaaa, jeszcze dżersej może być.... :roll: To wszystko jest bawełna :lol: To jest tylko różnica w splocie włókna i obróbce :D
    hehe. to samo chciałam napisać ;o)

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał markdottir
    a co na kołdrę 200x220?
    W ikeową sie nie mieści... (
    Ja też mam kołdrę 220x200 i nie mam na nią żadnej poszewki...
    A ty znalazłaś coś sensownego? Czy trzeba uszyć samemu

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Nastka, na rynku (manhattan albo koło Uniwersamu) dostaniesz pościel z kory i flanelową. Ja mam 4 komplety. 1 zamawiałam na allegro. Jakościowo b. dobre, cena ok. 100 zł. Kiedyś oglądałam atłasową, ale kosztowała ponad 200 zł

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony