dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Rejestracja samochodu z zagranicy

    Powiedzcie mi jakie formalności muszę załatwić jakbym chcaił zarejestrować samochód z zagranicy i jakie są związane z tym koszty.
    Koleś sprowadził samochód z Nieniec , jest na nienieckich numerach, chciałbym go kupić ,ale nie bardzo wiem co powinienem mieć aby go zarejestrować . Gdzieś czytałem o tłumaczeniu dokumentów , podatki , jakieś specjalne przeglądy ?

    Moze ktoś przechodził i mi podpowie .
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Idź do wydziału komunikacji i na ławczce w kolejce dowiesz sie najszybciej:gdzie co i gdzie najtaniej

  3. #3

    Domyślnie

    Pierwsze kroki u Urzędu celnego , napewno musisz miec umowę kupna z data zakupu lub przektroczenia granicy nie starszą niz 5 dni , obok urzędów zawsze sa agencja celne oni za drobna opłata wypełnią papiery potrzebne do zapłacenia akcyzy , załatwisz to to nastepnie przeglą i identyfikacja samochodu i ubezpieczenie , a poten masz miesiąc na Wydział komunikacji i US
    chyba tyle pozdr

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert Kielce
    musiszmiec umowę kupna z data zakupu lub przektroczenia granicy nie starszą niz 5 dni
    Taką datę samochodziarze zostawiają na umowie niewypełnioną, aby klient wpisał sobie stosowną,
    tak, aby nie przekroczyć owych 5 dni. Auto po przyjechaniu zza granicy nierzadko stoi parę tygodni na placu.
    Opóźnienie zgłoszenia obowiązku akcyzowego kosztuje 100PLN mandatu/1dzień zwłoki.
    Urząd celny zwraca też uwagę na datę przeglądu technicznego (w kraju) - traktując ten dokument jako dowód przekroczenia granicy.
    Często sprzedający oferuje załatwienie na miejscu ubezpieczenia i przeglądu,
    więc warto przewidzieć, czy zdążymy po przeglądzie odwiedzić w ciągu 5 dni urząd celny.
    Warto przejść się tam i z tablicy ogłoszeń spisać sobie listę wymaganych rzeczy.
    Potem urząd skarbowy - wniosek o niepodleganiu obowiązkowi uiszczenia podatku (jeżeli auto z terenu UE)...etc. warto przejść się... jak wyżej.
    Potem wydział komunikacji ...jak wyżej.
    Paweł

  5. #5

    Domyślnie

    Nie zapomnij o tłumaczeniu - może być po załatwieniu akcyzy ale przed skarbowym.

    Ulka

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Rejestracja samochodu z zagranicy

    Cytat Napisał jacekot
    Powiedzcie mi jakie formalności muszę załatwić jakbym chcaił zarejestrować samochód z zagranicy i jakie są związane z tym koszty.
    Koleś sprowadził samochód z Nieniec , jest na nienieckich numerach, chciałbym go kupić ,ale nie bardzo wiem co powinienem mieć aby go zarejestrować . Gdzieś czytałem o tłumaczeniu dokumentów , podatki , jakieś specjalne przeglądy ?

    Moze ktoś przechodził i mi podpowie .
    Jacek
    http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/?id=150
    Tu jest wszystko...chyba

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kuko1

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam zamiar sprowadzić samochód z niemiec, w czwartek go kupić a w piątek nim przyjechać do Polski, w sobote zrobie przegląd a w poniedziałek Akcyza. Mam drobny problem bo we wtorek musze jechać do niemczech i czy to wystarczy na razie żebym nim jeeździł przez jakiś czas ?? bo dopiero w połowie lutego mam zamiar wrócić. I nie wiem czy mogę tym samochodem jeździć ??

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ponska

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Witam

    Sprzedalam juz sporo aut z niemiec
    Wiadomo ze bywalo ze staly troche na podwórku
    Teraz tez spredalam samochod(obecnie przebywam w de)tzn moj szwagier w moim imieniu sprzedal
    Facet ktory kupil ma jakies problemy w urzedzie celnym
    Auto stalo na zjazdowkach ok 3 miesiace i nie wiem co on zrobil
    Czy pokazal dokumenty ze samochod tyle stoi bez oclenia cz jak ze mu nie chcieli oclic
    Nie jeden samochod sprzedalam ktory stal4 mieiace i nie bylo problemu
    Moze ktos wie co sie moglo stac-tak jak sie domyslam ze powiedzial lub pokazal te papiery ze zjazdowek??
    Wiem ze nie mpze minac 5 dni od przekroczenia granicy do oclenia i przypuszczam ze w tym problem
    Czy da sie cos zrobic ??
    Prosze o pomoc

  9. #9

    Domyślnie

    Gorzej jak się nagle okaże, że brakuje jakiegoś dokumentu. znam taki przypadek. Kłopot jak nie wiem. Na szczęście istnieje firma , która zajmuje się własnie odzyskiwaniem takich zagubionych dokumentów. Wraz z tłumaczeniem przysięgłym.Tak by już złożyć dokumenty do Urzedu
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 31-05-2020 o 19:05

  10. #10

    Domyślnie

    pamiętam że ja miałem problem z rejestracją bo jakieś papiery się nie zgadzały...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony