dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał cody_007 Zobacz post
    Z moim WBS 22 też serwis nie mógł sobie poradzić kocioł załączał się ale do pierwszego wyłączenia palnika potem włączał się , był płomień ale kocioł się wyłączał bo nie wykrywał płomienia ( albo płyta gł. albo rampa gazowa - takie gdybanie ), był za stary nawet na dodatkową płytkę ale internet dał radę . Wymieniłem kondensator ( za 4 zł ) na płycie głównej i kocioł ożył .
    Firma spieprzyła płyty główne . Niemcy dali zestawy naprawcze , ale w Polsce zrobiono z tego biznes .

    Kocioł jest tak dobry jak jego serwis

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Nie wiem czy kocioł jest dobry ale nazwę ma posraną i na pewno bym go nie kupił choćby z tego względu.

  3. #123

    Domyślnie

    Jeśli kocioł do de...pera kosztuje 1,5 t. zeta to co tam może być dobrego???
    Ostatnio edytowane przez kaju ; 25-04-2018 o 21:57

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Firma spieprzyła płyty główne . Niemcy dali zestawy naprawcze , ale w Polsce zrobiono z tego biznes .

    Kocioł jest tak dobry jak jego serwis
    Czemu spieprzyli ? Normalna usterka , szkoda że nie zajęli się takimi przypadkami inżynierowie brotje , bo naprawa nawet serwisanta za powiedzmy 200 zł ( przyjazd itp. ) byłaby mniej bolesna niż 1400 za płytę gł. , której i tak nie można już było kupić ( nowa ) , jedynie z demontażu ale i to nie było na już . Z kotła jestem raczej zadowolony , koszt gazu CWU latem ( po wygaszeniu kotła na groszek ) to 36-40 zł za miesiąc dla 3 osobowej rodziny jest ok. ( zasobnik 160 L ) Mało tego CO do - 5 C na 130 m2 za około 200 zł/miesiąc to też spoko , tak spoko że myślę o przejściu na gaz , patrząc na rosnące ceny groszku w 2017 za tonę 860 zł i szału nie było , zresztą cena węgla zależy od zawartości tego co po nim zostaje , paliłem słabszym i zużycie b. podobne tyle ,że więcej popiołu .

  5. #125
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał cody_007 Zobacz post
    Czemu spieprzyli ? Normalna usterka , szkoda że nie zajęli się takimi przypadkami inżynierowie brotje , bo naprawa nawet serwisanta za powiedzmy 200 zł ( przyjazd itp. ) byłaby mniej bolesna niż 1400 za płytę gł. .
    Inżynierowie niemieccy zajęli się tym i zbudowali zastaw naprawczy za 30 zł . Ale w Polsce ( warszawie ) "inżynierowie " znaleźli żyłe złota.

    A koszty spalonego gazu są identyczne w każdym kotlę.

  6. #126

    Domyślnie

    fachman19 czytałeś mój post nr.120 ?

  7. #127

    Domyślnie

    piec Broetje WSS 24 wymiana WBS22I

    widzę, że Broetje już chyba nie ta jakość co kiedyś, ale do rzeczy - po 20 latach pracy szwankuje mi zawór trójdrożny w piecu WSS 24 i niby już nie ma części, żeby coś robić (widzę jednak, że na niemieckim rynku za ~1.300 PLN można to kupić, ale twierdzą serwisanci, że nie warto, bo nie wiadomo, co może za chwilę kolejnego nawalić)

    reasumując tego chcą złomować i proponują mi WBS22I, co myślicie, warto iść w tym kierunku, czy lepiej jakieś inne marki sprawdzić / polecacie?

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał tupel Zobacz post
    piec Broetje WSS 24 wymiana WBS22I

    widzę, że Broetje już chyba nie ta jakość co kiedyś, ale do rzeczy - po 20 latach pracy szwankuje mi zawór trójdrożny w piecu WSS 24 i niby już nie ma części, żeby coś robić (widzę jednak, że na niemieckim rynku za ~1.300 PLN można to kupić, ale twierdzą serwisanci, że nie warto, bo nie wiadomo, co może za chwilę kolejnego nawalić)

    reasumując tego chcą złomować i proponują mi WBS22I, co myślicie, warto iść w tym kierunku, czy lepiej jakieś inne marki sprawdzić / polecacie?
    dla mnie sama nazwa przyprawia o ból zębów, jestem na nie

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Mój kocioł Brotje jest tradycyjny żeliwny i funkcjonuje bezawaryjnie i prawie bezkosztowo (tylko wymiana anod w cwu i czyszczenie palnika oraz żeber) od 2000 roku podobnie jak i zasobnik na cwu.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony