dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam

    Od czego by tu zacząć ?

    Na początku była działka - dostałem od rodziców - a właściwie od dziadka.
    I z żoną wpadliśmy na pomysł - jedziemy na miesiąc do USA - na wczasy (dzieci zostawiamy u babć). Pomyśleliśmy (rok 2000) i zaczęliśmy zbierać pieniądze. Po zimie mieliśmy już jakieś 15000 i nagle wpadliśmy - może bardziej ja wpadłem - albo jedziemy do stanów albo zaczynamy budować. To był pomysł - ale obliczyłem że za te 15000 można kupić już ściany budynku.
    Zaczęło się szukanie (wybieranie) projektu - przeglądneliśmy z 100000 katalogów i 5000 stron www. Na początek był projekt LIPNICY P12L - ale jak policzyłem materiał i "wstawiłem" go na działce okazało się że jest ciut za duży.
    Zmieniliśmy sposób wyboru projektu. Najpier wymyśliliśmy wygląd budynku - potem rozpoczęliśmy budować jego wnętrze. I tak doszliśmy do pracowni DOMINO (www.domino.alpha.pl) z Wodzisławia.
    Tam jak przedstawiliśmy naszą koncecję - projektowali oni domki podobne zewnętrznie do naszych wyobrażeń - architekt stwierdził że trzeba zrobić nowy projekt - ale (!) jak będzie go mógł umieścić jako typowy to sprzeda go nam taniej. No i tak po 2 miesiącach projektowania, wymianie chyba z 50 maili z architektem - dostroiliśmy nasze cudo.
    Następnie rozpocząłem batalie o pozwolenie. Wszędzie jeździłem sam więc w ciągu 20 dni dostałem pozwolenie. Na wecyzję o warunkach czekałem raptem 2 tygodnie i właściwie od pierwzszej wizyty w urzędzie minęły 2 miesiące i miałem pozwolenie.
    Najwięcej problemów miałem z ochroną środowiska w UM - jakieś niereformowalne urzędasy - i buduję bez oczyszczalni ściaków.
    Na budowę ekipa weszła chyba 3 września. Uprzedze - ale mimo że szef firmy (który zresztą sam cały czas robi) ma tyle co ja 32 lata to cały czas jestem z nimi na PAN - wierzcie mi to naprawdę pomaga uniknąć nieprzyjemnych sytuacji typu: słuchaj, nie martw się do się jeszcze odkręci itp.
    Przez pierwsze 3 tygodnie walczyliśmy z wodą w rowach fundamentowych (akurat padało) a okazało się że mam wodę gruntową 1m pod ziemią. Aha jeszcze wcześniej był kierownik budowy. Szukałem takiego przez ogłoszenie w gazecie. Jakiś telefon znalazłem - zadzwoniłem a gościu na pierwszym spotkaniu powiedział: "Panie ja tam nie muszę przyjeżdżać - jak coś trzeba podpisać to podpiszę i będzie ok." no i tyle się z nim widziałem. Pomyślałe że w końcu ktoś musi być na budowie fachowcem a ja nim na pewno nie jestem.
    Znalazłem innego kierownika po znajopmości - i to był ten O'K.
    Jak już udało mi się zalać fundamenty to budowa ruszyła z kopyta. Właściwie tak szybko leciała że czasem nie zdążyłem uwiecznić na zdjęciach jej poszczególnych etapów - (zrobiłem sobie historyczny album)
    Tak więc szybciutko poszły w górę ściany, potem strop, ściany poddasza, więźba i dachówki. W dniu 3 grudnia zamknąłem budowę na stanie surowym otwartym.
    Po drodze miałem trochę urlopu więc sam zrobiłem - i jestem z tego dumny - drenaż opaskowy i wspólnie z budowlańcami skakałem po dachu przy robieniu więźby. Tak więc swój wkład mam.
    Od tygodnia (11/03/2001) znów robota wre - wełna mineralna na poddasze, płyty GK)
    Przy okazji po drodze zrozumiałem że trzeba ostro walczyć o rabaty w hurtowniach - teraz jak ide do hurtowni gdzie cały czas buduje - BUILDER - to mam na kartce spisane co najmniej 3 oferty 2 z innych hurtowni a trzecią wyssaną z palca. Po kilku chwilach kupuję w Builderze za cenę niższą niż najniższa z kartki - ta wyssana oczywiście. Dobry bleff połową sukcesu jak to mówią dresiarze.
    W czasie budowy okazało się że drewno na więźbę - kupowałem telefonicznie z ogłoszenia w wyborczej jest podłej jakości ale cóż frycowe trzeba zapłacić. Teraz jak czegoś nie widzę to nie kupuję. Oststnio miałem taką sytuację z oknami. Facet mi oferował plastyki z profila schukko za super cenę ale ani koloru ani profila nia mógł mi pokazać na oknie (miał tylko kawałek plastyku). Lepszy jest jednak wróbel w garści... więc kupiłem tam gdzie mogłem zobaczyć - ideal 2000 round line - aluplast - złoty dąb - znaczy się zamówiłem - odbbieram gdzieś koło 15 kwietnia.
    No to się rozpisałem już 2:36. Trzeba iść spać. Jutro następny dzień budowy - trzeba kupić kable prądowe, itp, itd. I tak do września - podobno wtedy się będę przeprowadzać.
    Pozdrawiam tych co na morzu
    Mirzaw

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Trochu czasu minęło od mego ostatniego pisania..
    Mam już ocieplone i poobijane płytą GK poddasze oraz sufity z płyt GK na piętrze. Pociągniętą instalacje elektryczną światła na piętrze i poddaszu (ponad 200 mb kabla)
    Powoli nie wiem co mają robotnicy robić.
    Na okna trzeba czakać więc jeszcze instalacji nie będę kładł bo pokradną.
    Instalacji elektrycznej na piętrze i parterze też nie położę bo tosamo.
    Tynkować na zewnątrz - za zimno. No i co tu robić ?
    Pozdrawiam niezdecydowanych...
    MirZaw 27/03/2002
    Acha jutro kładą instalację wentylacyjną do rekuperatora - jak hurtownia ściągnęła rury 160

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Rury były więc dziś cały dzień zszedł na kładzenie instalacji. Rany ale tego się naplątało.
    Dobrze ża mogę schować te rury w podłodze.
    Teraz tylko jestem ciekawy czy jak kupie rekuperator i podłącze ciepłe powietrze z kominka to będzie na górze ciepło ?
    Jutro wszystko przykrywają płytami. Jutro też przyjeżdża beton na wylewkę na parterze. Od wtorku zaczynam tynkować ?
    MirZaw

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam
    Święta, święta i po.... świętach
    A co teraz robić.
    Wyszedł na jaw brak przygotowania logistycznego
    Dopiero koło 18/04 będe miał okna a więc na dzień dzisiejszy pozostaje czekać./
    tynkować na razie nie będę - na zewnętrz - pierw muszę zaprojektować ogród...
    Pamiętajcie o ogrodach...
    Mirzaw
    A najlepiej pamiętajcie o wszystkim za wczasu..

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A ja czekam na okna i nic nie robię. Ekipa jest gdzie indziej...chyba mi nie ucieknie
    No jak tam Mrs. Gacek

    Acha
    Mam już położone płyty GK na strychu, piętrze i suficie na piętrze oraz podłogę na strychu. Prąd też .... zużyłem już 300 m kabla 3*1,5
    W LeroyMerlin (czy jakoś tak) jest kabel 3*1,5m za 0,67/mb
    Pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam
    Już dawno tu nie byłem - 20 dni a może więcej...
    No ale okna mi się wydłużyły
    Mam więc je już od piątku - żona prawie w nocy nie spała bo się bała że z budowy ukradną.
    Na szczęście wsio O'K
    Mam już połowę wstawionych. Zmaówiłem też rolety - polecam ROLLUX z Rybnika.
    W poniedziałek jak dobrze pójdzie wstawią pozostałe okna i zaczną tynkować. Ale będę miał ładny domek...
    Coraz bliżej jestem konieczności podjęcia decyzji o kształcie ogrodu i... krew mnie zalewa. Jak go zrobić ?
    Kupiłem nawet teki program do projektowania, ale...
    Nic jutro się popytam ile kosztuje wykonastwo z projektem w mojej mieścinie.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam
    Wiele już wody w rzekach upłynęło od mojego ostatniego wpisu...
    Cóż, tak jakoś.
    Jednak teraz też nie wpiszę zbyt wiele.
    Jednak zapraszam na stronę www, która będzie aktualizowana - co jakiś czas mam nadzieję.

    http://www.powernet.com.pl/~mirek/priv

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Zaktualizowałem swoją stronę www. zapraszam
    Mirzaw

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawa historia
    Tu była reklama....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony