dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minister

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Wykonanie pawlacza we własnym zakresie.

    Witam,

    w niedalekiej przyszłości chciałbym sam spróbować zrobić pawlacz nad drzwiami w kuchni i tu pojawia się mój problem tj. nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać... a żona naciska Proszę o pomoc - jakieś linki lub rzeczowe porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy pawlacz ma byc we wnece czy luzno wiszacy ? Podaj wymiary jaka masz wys od drzwi do sufitu jaką chcesz miec dł i głebokosc pawlacza to cos pokombinujemy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minister

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    jest to wnęka o wymiarach 47/116/57 (wys/szer/gł)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Najlepiej zrób temu miejscu zdjęcie i wrzuć tutaj, będzie łatwiej.

    (w razie czego to zdjęcia umieszcza się na jakimś ogólnodostępnym serwerze typu wrzuta / fotosik / itp. a w post wkleja się odpowiedni link)

    Pzdr

    Dawid

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał minister
    jest to wnęka o wymiarach 47/116/57 (wys/szer/gł)
    Jeżeli jest to wneka to sprawa jest bardzo prosta .Potrzebne bede CI formatki z płyty wiórowej meblowej gr1.8 cm + fronty mogą tez byc z płyty ale najlepiej bedzie jak będa takie same jak fronty kuchenne (drzwiczki)
    Wymiary formatek (podam Ci z luzem mysle ze 0.5cm na strone wystarczy bo znając życie takie wnęki nie grzeszą kątami prostymi)

    wieniec dolny 115 x 56 szt 1
    listwy boczne 46 x 10 szt 2
    listwa górna 111.4 x 10 szt 1
    oraz fronty (drzwiczki)
    wys 45.6 x 57.2
    Wymiar sa podane w centymetrach

    A takie elementy sa ci potrzebne



    Listwy boczne skrecasz na konfirmaty z wieńcem dolnym oraz listwa górna (jak bedziesz chciał wiedziec od strony technicznej jak ponawiercac otwory to daj znac ) zakładasz drzwiczki ,pawlacz wsawiasz we wneke kotwisz do sciany na śróby .Oblistwowujesz dookoła i gotowe
    Jak jestes pewien że wneka jest idealnie równa to robisz pawlacz na scisk ( no moze z 2mm luzem na szer i wys ) to wtedy nie beda ci potrebne listwy do oblistwowania

    A tak wyglada gotowy pawlacz








    I juz we wnęce






    Prawda że proste

    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minister

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie bezele.Bardzo ładny i czytelny projekt. Wygląda to w miarę prosto do wykonania przez prawdziwego laika w tej dziedzinie. Czy można ten projekt wykonać z drzwiczkami otwieranymi do góry tak jak ta szafka pod tym linkiem http://www.meblekuchenne.pl/zrob_to_sam1.htm

    Mam nowe mieszkanie(ok. 2 lata) i wszystkie kąty i ściany trzymają pion i poziom - przynajmniej do tej pory nie zauważyłem żadnych odstępstw od normy. Dlatego rodzą się we mnie kolejne pytania:
    1. przyjmując, że kąty są proste piszesz iż mogę odpuścić sobie oblistwowanie - ale do czego mam przymocować zawiasy?
    2. sprawa montażu - na czym polega " kotwiczysz do ściany na śruby"?
    3. sprawę konfirmat - może jeszcze zostawię na później.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał minister
    .
    Czy można ten projekt wykonać z drzwiczkami otwieranymi do góry tak jak ta szafka pod tym linkiem http://www.meblekuchenne.pl/zrob_to_sam1.htm
    Oczywiscie jest to klapa, wierci sie identycznie pod zawiasy (w klapie po dłuzszej krawedzi) jak w drzwiczkach Dodatkowo montuje sie tez siłowniki które po delikatnym pociagnieciu same otwieraja klape i powoduja że klapa po otwarciu nie opada na dół









    1. przyjmując, że kąty są proste piszesz iż mogę odpuścić sobie oblistwowanie - ale do czego mam przymocować zawiasy?
    W tym przypadku jak chcesz miec klape zawiasy (ślizgacze zawias ) przyręcasz na tej górnej listwie ,jak drzwiczki to do bocznych listew (boczków)



    2. sprawa montażu - na czym polega " kotwiczysz do ściany na śruby"?
    Musisz po prostu przykręcic listwy biczne i listwe górna do sciany na wkręty (kołeczki rozporowe)

    3
    . sprawę konfirmat - może jeszcze zostawię na później.
    A dlaczego konfirmaty sa to takie śruby do łączenia elementów meblowych


  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minister

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeszcze raz wielkie dzięki bezele. "Teraz to już jestem w domu".
    Pozostała tylko sprawa otworów pod konfirmaty.Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    [quote]
    Cytat Napisał minister
    Jeszcze raz wielkie dzięki bezele. "Teraz to już jestem w domu".

    Nie ma za co

    Pozostała tylko sprawa otworów pod konfirmaty.Pozdrawiam.[/quote
    ]

    To może jutro bo jeszcze dziś odczuwam wczorajsze skutki imienin u koleżanki

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    bezele sam robiles te mebelki kuchenne to pochwal sie kosztami za meterjal i oczywiscie ogolny projekt nie tak doskonaly jak do pawlacza pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zales3

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Jak zrobić pawlacz we wnęce

    Witam chcem zrobić pawlacz we wnęce o wymiarach gł. 80cm szer. 87cm wys.49cm. Jak rozwiązać problem ponieważ na każdej ścianie idzie rura gazowa. Prosze o szczegułowy opis wykonania ponieważ jestem początkujący a nie mam pieniędzy by zlecić wykonanie stolarzowi. To są linki do strony ze zdięciami tej wnęki.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fa529366a.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8499790c3.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...29830fb75.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9be4c3cdd.html
    zales3

  12. #12

    Domyślnie Re: Jak zrobić pawlacz we wnęce

    Cytat Napisał zales3
    Witam chcem zrobić pawlacz we wnęce o wymiarach gł. 80cm szer. 87cm wys.49cm. Jak rozwiązać problem ponieważ na każdej ścianie idzie rura gazowa. Prosze o szczegułowy opis wykonania ponieważ jestem początkujący a nie mam pieniędzy by zlecić wykonanie stolarzowi. To są linki do strony ze zdięciami tej wnęki.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fa529366a.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8499790c3.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...29830fb75.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9be4c3cdd.html
    Hmm.... czy jest jakaś mozliwosć oby te rurki zabudować np. płyta gipsową (cholera nie wyglądaja one zbyt ładnie )Jeżeli nie to chodą mi po głowie takie rozwiązania

    np. zamocować zaślepkie po każdej stronie ściany a po srodku zabudowa





    lub zastosować zaślepkie po całej szerokości powyżej zabudowy





    Widze jednak że te nieszczęsne rurki nie są równolegle do siebie
    Niestety oby cos doradzić technicznie potrzebny jest dokładny pomiar, odległosci usytuowania rurek ,kąty ścian itp Najlepszym rozwiązaniem byłoby zabudowanie rur płyta gipsową ,dodać poniżej półeczkę z halogenami i jakimiś szpiergałami np.







    Ups troszkie się zagolopowałem a miało byc tylko o pawlaczu
    No nie wiem co Ci powiedzieć ,bez dokładnych danych moge tylko Ci poradzic bardziej wizualnie niz technicznie Jak Cię coś zainteresuje daj znac może cos pokombinujemy co dwie głowy to nie jedna

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zales3

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Pawlacz we wnęce

    Witam z tymi półkami i zabudową tych rur płytą gipsową to wcale by nie było by głupie no i te halogenki. Tylko jest jeszcze coś bo chyba na zdięciach nie zauważyłeś dżwi znajdują się z trzech stron od prawej strony na przeciwko z lewej i ściana tylna. Dokładne pomiary to prawa ściana dł.133,5cm dżwi zaczynają się od 33cm a kończą się na 107cm. Lewa strona do dżwi jest 93cm szerokość dźwi 80cm. Czyli półka z dwóch stron by odpadała. Rura z każdej ze stron odstaje od ściany 6cm.
    zales3

  14. #14

    Domyślnie

    ja tylko na chwilę się wtrącę: bezele w jakim programie robisz te rysunki??? może to ArchiCAD?

  15. #15

    Domyślnie Re: Pawlacz we wnęce

    Cytat Napisał zales3
    Witam z tymi półkami i zabudową tych rur płytą gipsową to wcale by nie było by głupie no i te halogenki. Tylko jest jeszcze coś bo chyba na zdięciach nie zauważyłeś dżwi znajdują się z trzech stron od prawej strony na przeciwko z lewej i ściana tylna. Dokładne pomiary to prawa ściana dł.133,5cm dżwi zaczynają się od 33cm a kończą się na 107cm. Lewa strona do dżwi jest 93cm szerokość dźwi 80cm. Czyli półka z dwóch stron by odpadała. Rura z każdej ze stron odstaje od ściany 6cm.
    No fakt, przeoczyłem ale to szczegół Powiec mi co oczekujesz ,czy mam rozbic pawlacz na elementy (formatki ) ,czy wybrałeś jakąś opcje a może masz jeszcze inny pomysł dotyczący pawlacza Z chęcia pomoge ale trudno tak idealnie jest zrobic mebel na odległosc nie znajac dokładnych wymiarów

    Cytat Napisał emild
    ja tylko na chwilę się wtrącę: bezele w jakim programie robisz te rysunki??? może to ArchiCAD?
    PRO100 w troszkie rozszerzonej wersji.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zales3

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    4

    Domyślnie budowa pawlacza

    Witam jak byś mógł to rozbij ten pawlacz na formatki ten ostatni projekt uwzględniając dżwi
    zales3

  17. #17

    Domyślnie

    ok , puszcze Ci na priv ..(będziesz zabudowywał rurki ?)

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zales3

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Budow pawlacza

    Bende zabudowywał rurki ale raczej bez pułek tylko jakieś lampki oświetleniowe Halogenki
    zales3

  19. #19

    Domyślnie

    uff poszło popraw błędy

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ml0dy

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    podczepię się pod temat,
    mam dośc mało-przyjemny przedpokój, wejście do WC/łazienki na jednej ścianie, obok do kuchni.. i chciałbym tam zamontować pawlacz.


    wymyśliłem nawet dwa pawlacze, wg projektu poniżej


    i teraz projekt wykonania pawlacza:


    jak widać, jest tam rura gazowa, którą chcę ominąc...
    moje pytanie do Was - myślałem, żeby ten "stelaż" wkoło gazowej rury oraz całą "skrzynię" zrobić oczywiście na konfirmatach... skrzynię poźniej dokręcam konfirmatami do zamontowanych na ścianie listew/stelaża... tylko cholender nie wiem czy to dobre rozwiązanie

    szczerze wam powiem - jestem laikiem i raczkuje w kwestiach majsterkowicza, projekt tez wykonany od tak, pierwszy raz mam do czynienia z tym programem. jakieś sugestie? uwagi?


    dodam tylko, że ściana z sufitem ma połączenie delikatnie półkoliste, dlatego stosowałem takie "ominięcia"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony