dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Nieruchomosc w Bułgarii

    Wiatm.
    Postanowilem zainwestowac swoje oszczednosci kupujac apartament w Bulgarii (poprzez agencje). Czy ktos ma moze jakies doswiadczenia zwiazane z kupnem nieruchomosci za granica? Chodzi mi przedewszystkim o ryzyko takiej inwestycji, a konkretnie o to jaka mam pewnosc ze nie zostane w zaden sposob oszukany.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    jesteś w UE więc obowiązują takie same zasady. Akt notarialny i nieruchomość bez wad prawnych.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  3. #3

    Domyślnie

    co za nieruchomosć ?
    jaka cena ?

    z ciekawości pytam...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    na robienie kasy w B już za późno, teraz robi się NA kasę
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    na robienie kasy w B już za późno, teraz robi się NA kasę
    śledzisz mnie ?
    napisałem że z ciekawości pytam...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr B. CDS
    śledzisz mnie ?
    nie, śledzi nie mam
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7

    Domyślnie

    http://www.lifehouse.pl/?p=produkt&id=139
    Najprawdopodobniej ta.
    Inwestycja jest dobra. U nich bum sie dopiero rozpoczyna.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    rok temu można było na tyma zarobić, teraz to wątpliwe
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9

    Domyślnie

    hahaha... barbie a ty co się znasz na tym..?? poczytałeś w "życiu na gorąco"..??

    U nas największe wzrosty były dwa, trzy lata po wejściu do UE...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    u was?
    co najwyżej kłaki wzrosły
    ciągle cię piecze...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11

    Domyślnie

    Czy jest to inwestycja? trudno stwierdzic.
    Niestety na naszych oczach robia z Bulgarii druga Hiszpanie.
    Całe wybrzeze jest zabudowywane apartamentowcami.
    Ceny sa calkiem przystepne ok 600 euro/m2 trzeba tylko patrzec na umowe - lubia do powierzchni mieszkania doliczac powierzchnie balkonu.
    Moze za rok sie na tym zyska 20% lecz odliczajac koszty zakupu czy utrzymania oraz prognozowany spadek kursu euro pewnie wyjdzie sie na zero.
    Wynajem?
    Komu?
    Polacy mieszkaja na kwaterach u Bułgarow po 5 euro za łózko a Niemcy siedza w hotelach.
    Ja tam wole w kazdym roku jechac w inne miejsce a nie w to samo - nwet jesli to jest Bulgaria.
    NIemniej w niektorych srodowiskach dobrze jest moc sie pochwalic apartamentem w Bulgarii.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    u was?
    co najwyżej kłaki wzrosły
    ciągle cię piecze...
    Jesli kupiles w Polsce jakas nieruchomsc do 6 lat temu najlepiej w jakims wiekszym miescie lub atrakcyjnym turystycznie to zadzwon do jakiejs agencji nieruchomosci i spytaj sie ile bys za nia dostal. Powiem na swoim przykladzie(wole ominac konkretne informacje powiem ogolne): kupilem swoje mieszkanie w pobocznej dzielnicy duzego miasta. bylo to przed samym wejsciem do unii i zaplacilem wtedy 80 tys. zl. Myslac o kredycie postanowilem sie dowiedziec ile jest teraz warte i jest to suma 230-250 tys. Nie jest to szczegolny przypadek po prostu ceny tak wzrosly.
    A jesli chodzi o nieruchomosc nad morzem to porownujac apartamet o podobnych walorach w Bułgarii przy Zlotych Piaskach a u nas w Miedzyzdrojach okazuje sie ze cena w Polsce jest okolo 2Xwieksza.Oczywiscie ryzyko jest zawsze zwlaszcza ze apartamentowiec jest dopiero w budowie.
    Cytat Napisał pluszku
    Ceny sa calkiem przystepne ok 600 euro/m2 trzeba tylko patrzec na umowe - lubia do powierzchni mieszkania doliczac powierzchnie balkonu.
    Moze za rok sie na tym zyska 20% lecz odliczajac koszty zakupu czy utrzymania oraz prognozowany spadek kursu euro pewnie wyjdzie sie na zero.
    Taka wizja malo mnie przeraza. Gorsze by bylo stracenie czesci srodkow lub jakby apartamentowiec nigdy nie powstal. Dlatego prosze o pomoc:Czym wlasciwie ryzykuje kupujac niewybudowany jeszcze apartament w innym kraju. Jesli ktos nie zna odpowiedzi na to pytanie bardzo chetnie bym tez uslyszal jak sprawa wyglada w Polsce przy kupnie niewybudowanego mieszkania. Dziekuje wszystkim za zainteresowanie

  13. #13

    Domyślnie

    Dlaczego niewybudowany?
    W Bulgarii w przeciwienstwie do Polski mozna kupic juz wybudowany apartament.
    Tam sezon budowlany trwa od 15 wrzesnia do 15 czerwca (15.06 - 15.09 wtedy te same osoby zarabiaja na turystach).

  14. #14

    Domyślnie

    Jednak ten ktory mi odpowiada (ze wzgledu na system ratalny) wybuduja dopiero w grudniu 2010. A kto wie jakie wtedy beda ceny. Mozna go zarezerwowac juz teraz i zaplacic 30% ceny a 70% po wybudowaniu.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasperowicz
    Jednak ten ktory mi odpowiada (ze wzgledu na system ratalny) wybuduja dopiero w grudniu 2010. A kto wie jakie wtedy beda ceny. Mozna go zarezerwowac juz teraz i zaplacic 30% ceny a 70% po wybudowaniu.
    Po pierwsze to nawet najwieksza ostroznosc nie zawsze uchroni ciebie przed oszustami w kraju i za granica.Pamietaj , ze w Bulgarii w samej tylko Warnie dziala ponad 300 agencji nieruchomosci.Mozesz sobie wyobrazic jakimi metodami musza sie poslugiwac zeby pozyskac klienta (pieniadze)

    Po drugie w Bulgarii jest ogromna roznica pomiedzy tym co jest przyrzeczone np reklama , internet , podpisana umowa a tym co jest w praktyce. Na przyklad potezne reklamy przy drogach reklamuja jakis piekny duzy osrodek turystyczny na sprzedaz , przyjezdzasz na miejsce a tam dopiero wykopana dziura. Metoda jest taka , ze najpierw kasuja pieniadze a potem zaczynaja powoli budowac jesli znajda sie dalsi klienci. Jesli nie to miales pecha.

    Po trzecie : zawsze najwazniejsza jest lokalizacja i nie zapominaj , ze sezon turystyczny nad morzem w BG trwa okolo 3-4 miesiecy . Reszta roku to sezon martwy a nieruchomosc trzeba utrzymac.

    Po czwarte : znam temat dokladnie i moja osobista rada : NIE

  16. #16

    Domyślnie

    Niestety raczej 3 a nie 4 miesiace.
    15 czerwca dopiero zaczynaja knajpy otwierac.
    Szczyt sezonu to 01.08-20.08. Po 20 sierpnia w ciemno nawet w weekend mozna
    wynajac pokoj. Od 1 wrzesnia wsrod gosci zagranicznych sa tylko Polacy. Innym nacjom jest juz za zimno.
    Zwykle przełom sierpnia i wrzesnia to załamanie pogody, spadek temperatury do 17-19 stopni i b. silny wiatr. Co z tego ze morze jeszcze cieple skoro niebo zasnute chmurami i lodowaty wiatr wzbija ziarenka piasku ktore wciskaja sie wszedzie. Znacznie dłuzszy sezon jest nad morzem srodziemnym - tam zmiany pogodowe zachodza znacznie wolniej, jeszcze w listopadzie woda ma 18 stopni i mozna sie kąpac.

  17. #17

    Domyślnie Pamporowo

    Witam!
    Warto zainwestować w Bulgarii. Góry Rodopy są przepiękne i prawie nieznane polskiemu turyście czy inwestorowi. Zapraszam i pozdrawiam.
    Miejscowość Pamporowo i góra Snieżanka,piękne stoki narciarskie.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    w nowym apartemantowcu z widokiem na morze 500 euro za m2 stan deweloperski

    znajomemu w maju stawialiśmy szkieletowca
    trochę ceny u nich spadl

    w maju woda miała 21 stop
    wolę ich maj i wrzesień niż lipiec na naszym bałtyku
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #19
    Banned
    goffr

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-316
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ciekawy jestem czy nadal opłaca się kupić nieruchomość w Bułgarii?

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    centrifugal

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy się opłaca to wszystko zależy od wielu czynników.
    Ja kupiłem mieszkanie w Bułgarii 10lat temu pod wynajem, obecnie przynosi już tylko czysty zysk, a pojawiam się tam raz na pół roku.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony