dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 53
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 1060
  1. #681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał kecaj201 Zobacz post
    Dzięki ...
    kecaj to pewnie czytane od tyłu JACEK. Dawny znajomy takiego miał maila, też fan sauny. W pierwszym domu postawił taką zewnętrzna przy domu, a później kupił osadę w lesie i tam też jest sauna

    Nie ma problemu, od tego jest forum, a gadanie o saunie to jeden z moich ulubionych tematów co pewnie widać

    Do głośników mam zwykłe głośnikowe. Idą przy ścianie za wełną i boazerią, Do sauny nie wchodzą, a głośniki mam zamontowane dość nisko, gdzie wielkich temperatur też nie ma

    Z różnicówką nie wiem jak mam, ale chyba jest bez

    Jakbyś chciał jakieś konkretne foto to wołaj, a postaram się podesłać
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 18-11-2019 o 08:27
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał kecaj201 Zobacz post
    Który piec Harvia byście wybrali?
    ...
    Jak sprawuje się sterownik Novitek? Jesteś zadowolony? Zastaniawiam sie nad kupnem właśnie takiego sterownika.
    Sprzedawca bardzo solidny. Kiedyś kupowałem u niego dodatki do sauny, jakieś sole, aromaty itd. Ja bym wybrał ten tańszy gdyż wizualnie mi się bardziej podoba
    Harvia Millenium Top Steel M80E Steel

    Ja wybrałem piec innej firmy. W tym przedziale cenowym HARVIA miała zdecydowanie cieńsze grzałki co lekko mnie do nich zniechęciło

    Sterownik OK, trochę mi przeszkadza, że nie można wyłączyć podświetlenia wyświetlacza, że sam nie gaśnie np. po minucie niedotykania, cały czas się pali i to całkiem solidnie. Z jego poziomu można też włączać w saunie oświetlenie (mam 3 rodzaje wewnętrznego i 1 zewnętrzne, więc absolutnie tego nie używam) czy wentylator (którego wiadomo nie mam). Można nastawić włączenie sauny z opóźnieniem czy czas po jakim ma się wyłączyć, a to już przydatne funkcje . Ustawienie zadanej temperatury to oczywiście standard
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 18-11-2019 o 10:10
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #683

    Domyślnie

    kecaj - to jeszcze stary nick z czasow technikum, ale uzywam do dzisiaj. Jacek pisane wspak - dokladnie

    Czyli przy glosniczkach juz byly kabelki, ktore wyprowadziles ''za wate'' i tam juz biegnie normalny kabel glosnikowy.

    Co do pieca to tez jestem bardziej za M80E millenium - zdecydowal wyglad i wymiary. Jest troche wezszy i plytszy. Jest wyzszy troszeczke - mam nadzieje, ze to nie wplynie zbytnio na temperature na nizszych lawach. Troche mnie zmartwiles tymi grzalkami teraz. Mam nadzieje, ze sie nic z nimi nie bedzie dzialo. Zaryzykuje. Wiem, ze Harvia te swoje piece robi teraz w Chinach. Chyba jedna z ostatnich firm , ktore robia to u siebie jest Narvi.

    Masz moze jakies namiary na Twoj piec?

    Oswietlenie tez bede robil niezaleznie od sterownika. Cala instalacja do ledow juz zakupiona

    Co do sterownika - ja myslalem, zeby w ogole wylaczac bezpiecznik w rozdzielnicy kiedy nie bedziemy korzystac z sauny - takie zabezpieczenie przed dziecmi... Nie wiadomo co im moze przyjsc do glowy Tylko ciekawe wtedy jak z pamiecia ustawien w sterowniku, czy za kazdym razem nie bede musial czegos wprowadzac po wlaczeniu...

    Przepraszam za pisanie bez polskich znakow, ale pisze ze sluzbowego komputera, ktory ich nie posiada.

  4. #684

    Domyślnie

    ...i jeszczcze o roznicowce...

    Wlasnie dostalem odpowiedz od Novitek:

    ''Można zastosować różnicówkę przed modułem, lecz trzeba brać pod uwagę aby przy pierwszym / pierwszych odpaleniach pieca różnicówka była pominięta. Ma to na celu wygrzanie elementów grzejnych, które ze względu na niskie temperatury i dużą wilgotność na zewnątrz, mogły w trakcie transportu nabrać trochę wilgoci.''

  5. #685
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał kecaj201 Zobacz post
    ... Czyli przy glosniczkach juz byly kabelki, ktore wyprowadziles ''za wate'' i tam juz biegnie normalny kabel glosnikowy.
    https://saunatech.pl/glosniki-ns-600.html

    Mam takie, były tam jakieś przewody. Ja te głośnikowe co prowadziłem do sauny, podpiąłem bezpośrednio do głośników. Na dole sauny, za głośnikiem, nie spodziewam się nadmiernej temperatury

    Na naszym piecu jest napis SAWOTEC, chyba coś takiego https://saunatech.pl/sawo-nordex-9-k...-finskiej.html
    Grzałka w porównaniu z Harvia była grubsza

    Brałem chyba taki komplet z ich sterownikiem w cenie pewnie 100 niższej https://saunatech.pl/sentiotec-sawo-...con-si-12.html

    Z pamięcią problemów nie ma. Też wyłączamy całą saunę jak się jej nie używa
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 18-11-2019 o 10:52
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  6. #686

    Domyślnie

    To z piecem jeszcze sie zastanowie...

    Tak z ciekawosci...Co masz podbiete do tych glosnikow? Jakas miniwieze, odtwarzacz samochodowy?

    To super ze nie ma problemow z pamiecia sterownika

  7. #687
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał kecaj201 Zobacz post
    ... Tak z ciekawosci...Co masz podbiete do tych glosnikow? Jakas miniwieze, odtwarzacz samochodowy? ...
    Chciałem kupić jakąś miniwieżyczkę, ale okazało się, że kilkunastoletni, mały sprzęt który posiadamy ma wejście AUX, przez które specjalnym kablem podpinam telefon przez wyjście słuchawkowe i słuchamy sobie muzyki relaksacyjnej z YouTube. Coś w tych klimatach zapodajemy https://www.youtube.com/watch?v=5NcoP5KxP7Q&t=46s

    Wieżyczka stoi na stoliku w części wypoczynkowej. Tam są gniazdka, kablami w ścianie leci do głośników w saunarium oraz do tych w saunie. Sprzęt nagłaśnia obie strefy, można tym sterować wybierając gdzie ma grać muza. Zasadniczo gra w saunie i na zewnątrz
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 18-11-2019 o 13:16
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #688

    Domyślnie

    Ja używam do puszczanie muzyki bezpośrednio lub z nagłośnienia w domu telefonu który zabieram do sauny. Trzymam go na podłodze lub w szczelinie pod piecem.

    Telefon ma się dobrze i nawet nie pokazał mi komunikatu o przegrzania jak to bywało w lato jak leżał w pełnym słońcu. Seriale też zdaza mi się oglądać tylko wtedy nisko go trzymam albo kładę na klamce drzwi od zewnatrz.

    Wczoraj zrobiliśmy hard saunowanie przy 115 stopniach na górnej ławce z telefonem w otworze pod piecem.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  9. #689
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    ... Wczoraj zrobiliśmy hard saunowanie przy 115 stopniach na górnej ławce ...
    Właśnie mi przypomniałeś, że my jeszcze nie testowaliśmy do ilu stopni można rozgrzać naszą saunę. Na razie maks 85 robiliśmy, a że lubimy nieco mniej gorąco lecz dłużej to kręcimy jedynie na 75 stopni.

    Sauna to nie jest pomieszczenie gdzie ja chcę brać telefon. Zresztą nasza jest częściowo w piwnicy, grube mury, stropy, folia aluminiowa i tym samym w saunie kiepski zasięg. Głośniki za niewielkie pieniądze, przewody też tanie, od razu o tym pomyśleliśmy i jest super. Nawet dobrze to wygląda. Ubywa kolejna rzecz do wnoszenia do sauny jaką jest coś grającego

    Wystarczy cebrzyk w którym mamy butelkę z 0,5l wody, chochlę, kilka aromatów, krem do sauny, kryształki mentolowe, pilota do LEDa jak zechce się kolor zmienić, filcowe czapki, ręczniki pod stopy i do zamachania ... Przy takim obładowaniu telefon czy głośnik BT nie zrobi różnicy, ale już tego brać nie musimy. Fon leży przy okienku podłączony do wieżyczki i jak trzeba to do ładowarki, a w saunie gniazdka nie mamy
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 18-11-2019 o 14:17
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #690

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Niedługo skończę układanie boazerii i zostanie mi ogarnięcie podłogi. Mam tam beton i zastanawiam się nad dwiema opcjami.

    1. Wylewka samopoziomująca + folia w płynie
    2. Terakota

    Następnie i tak pójdą na to jakieś deski, w leroy są takie panele drewniane na taras np. https://www.leroymerlin.pl/architekt...9082,l300.html

    Generalnie najchętniej poszedł bym w opcje np. 1 ze względu na prostotę wykonania ale czy taka folia w płynie będzie się nadawać do podwyższonych temp. chociaż wydaje mi się że podłoga nie powinna się jakoś mocno nagrzewać...

  11. #691
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał shady79 Zobacz post
    Witam ponownie ...
    Witam

    My podłogę w saunie mamy w kaflach, które łatwo jest przejechać mopem . Zbiera się tam kurz, połamane listki z witek, paprochy z ręczników itd

    Niebardzo widzę w saunie podłogę betonową i do czego ta folia w płynie? Żeby gładko było? Że wody w saunie suchej nie ma to przecież wiemy

    Deski mam tylko w wolnej przestrzeni przed ławami. Pod ławy nie ma sensu tego pakować bo niby po co? Jak to włożyć no i jak wyjąć? W saunariach dają deski na podłogę, aby nie parzyła ona w nogi jak się chodzi. U nas przy niedługim saunowaniu służy bardziej do tego, aby było cieplej w nogi bo podłoga zimna

    Ty będziesz miał ten super komin wewnątrz sauny. Ja bym podłogę w saunie dopasował do tego czym masz w planie obłożyć komin. On może być u Ciebie niezłą ozdobą, nie schrzań tego
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 26-11-2019 o 10:30
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #692

    Domyślnie

    Cały czas myślę o tym kominie aby obłożyć go jakimś ala piaskowcem lub cegłą tylko boje się że te różnice temperatur spowodują że odpadnie to prędzej czy później mimo zastosowania dobrego elastycznego kleju. Zauważmy że przy piecu to może się nawet rozgrzać do ponad 100 stopni a po pewnym czasie spadnie do temperatury powiedzmy -5 w zimę gdy na dworze będzie koło -15. Sam nie wiem. Terakota na pewno musi być zewnętrzna w moim przypadku. Myślałem jeszcze nad jakąś wylewką epoksydową...

  13. #693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał shady79 Zobacz post
    Cały czas myślę o tym kominie aby obłożyć go jakimś ala piaskowcem lub cegłą tylko boje się że te różnice temperatur spowodują że odpadnie to prędzej czy później mimo zastosowania dobrego elastycznego kleju. Zauważmy że przy piecu to może się nawet rozgrzać do ponad 100 stopni a po pewnym czasie spadnie do temperatury powiedzmy -5 w zimę gdy na dworze będzie koło -15. Sam nie wiem. Terakota na pewno musi być zewnętrzna w moim przypadku. Myślałem jeszcze nad jakąś wylewką epoksydową...
    Jak u mnie wygląda to wiesz ze zdjęć. Dokładnie w tym kącie z "kamieniem" wisi piec. Sauna pracuje z 1,5 roku i wszystko pięknie się trzyma
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (4).jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	437521  
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 26-11-2019 o 11:38
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #694

    Domyślnie

    Tylko u Ciebie sauna jest w domu gdzie temperatura zimą nie spadnie nigdy poniżej zera, a u mnie w nieogrzewanej budce gdzie w mroźne dni będzie na pewno poniżej zera więc ta różnica temperatur w ciągu doby może wynieść ponad 100 stopni - i w związku z tym mam wątpliwości.

    Gdybyś przypomniał sobie na jaki klej to układałeś byłbym wdzięczny..
    Ostatnio edytowane przez shady79 ; 26-11-2019 o 11:48

  15. #695
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał shady79 Zobacz post
    Tylko u Ciebie sauna jest w domu gdzie temperatura zimą nie spadnie nigdy poniżej zera, a u mnie w nieogrzewanej budce gdzie w mroźne dni będzie na pewno poniżej zera więc ta różnica temperatur w ciągu doby może wynieść ponad 100 stopni - i w związku z tym mam wątpliwości.

    Gdybyś przypomniał sobie na jaki klej to układałeś byłbym wdzięczny..
    Tak. Sauna w nieogrzewanej piwnicy. Mam tam zimą pewnie +10

    Z przypomnieniem nie ma szans, ale poszukałem faktury

    Kupione w LM i napisane mam tak

    KLEJ ODKSZT ATLAS PLUS 20KG - 1x 37,98

    Mogło to być coś takiego
    https://allegro.pl/oferta/atlas-plus...0aAhdPEALw_wcB

    Do tego brałem

    kamień betonowy elbrus graphite i impregnat do kamienia knap
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 26-11-2019 o 12:27
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #696

    Domyślnie

    no i super. Znajomy też mi go polecał. No to może się zdecyduje ale na pewno nie w pierwszej kolejności. Komin w tej chwili mam już obłożony płytą OSB. Naciągnę na niego folie i na razie tak zostawię. Za jakiś czas kupię materiał i położę. Do tego czasu chyba nie powinno się nic złego stać..

  17. #697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał shady79 Zobacz post
    no i super. Znajomy też mi go polecał. No to może się zdecyduje ale na pewno nie w pierwszej kolejności. Komin w tej chwili mam już obłożony płytą OSB. Naciągnę na niego folie i na razie tak zostawię. Za jakiś czas kupię materiał i położę. Do tego czasu chyba nie powinno się nic złego stać..
    Twój komin to taki gotowiec systemowy do składania? Czemu obkładasz to płytą OSB? Czemu ma służyć ta "folia", którą chcesz na to naciągnąć?

    Na Twoim miejscu bezpośrednio na to bym coś kleił, na goły komin bez płyty czy folii. Jak nie masz koncepcji to zostaw, a wena pewnie przyjdzie z czasem
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #698

    Domyślnie

    Komin z pustaków systemowych obudowałem go płytą OSB bo pierwotne założenie było takie że zostanie obłożony boazerią a że miałem trochę odpadów z płyty OSB to go zabudowałem. Folia miałaby izolować tą płytę OSB aby nie uwalniała do środka jakiś dziwnych substancji po rozgrzaniu. Bo na razie nie będę go obrabiał - zostawię to sobie na sam koniec.

    Wczoraj już wstępnie napaliłem w piecu i przyznam, że bardzo szybko się nagrzało i wygląda to bardzo obiecująco Rozmawiałem z lokalnym stolarzem, zrobi mi listwy na ławy z topoli ceni sobie 6zł za metr - chyba spoko.
    Ostatnio edytowane przez shady79 ; 27-11-2019 o 13:25

  19. #699
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    6zł za mb deski na ławę to bardzo dobra cena. Topole w saunie widziałem, fajnie te przejścia, słoje, kolory wyglądają. Będzie pięknie

    Kilka sobotnich godzin spędziliśmy wraz z dzieckiem w świetnym saunarium. Swoja sauna jest super, ale czasem warto zrobić 400km w obie strony, aby kilka godzin pobyć w zacnym obiekcie na niesamowitych seansach z rewelacyjnymi, naturalnymi aromatami Nigdy nie przypuszczałem, że aromat kolendry tak pasuje do sauny

    W najbliższą sobotę u nas 6-8 osobowa impreza, m.in. w saunie. No i Sylwestra ponownie w naszej saunie spędzimy wraz ze znajomymi
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 06-12-2019 o 08:15
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #700

    Domyślnie

    Kilka zdjęć z budowy mojej sauny.
    Kafle położone, instalacja pod ledy, lampy i glosniki podobnie jak u piotrulexa.
    Konstrukcja glowna i wzmocnienia pod ławy i piec 4,5x7cm.

    Jeżeli jakieś sugestie to piszcie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna 5.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	437839
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna 4.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	437840
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna 6.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	437841
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna 7.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	437842

Strona 35 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony