dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 53
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1060
  1. #761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał shady79 Zobacz post
    Dziś pierwszy raz saunowałem z tym termometrem i zdziwiony jestem jak dużą mam wilgotność. Przy temperaturze 70 stopni mam 70% wilgotności. Jak jest u Was?
    Jeśli non stop nie polewasz kamieni, to nie jest to możliwe

    U nas kilkanaście, maks do 20%

    Skąd takie stwierdzenie, że masz 70% wilgotności w saunie? Dlatego, że tak Ci pokazuje urządzenie, które zakupiłeś w Chinach?

    Nasz higrometr można kalibrować, choć nie było takiej konieczności, wydaje się, że pokazuje OK

    Zerknij może ten Twój tez można
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #762

    Domyślnie

    No tak mi pokazuje, sprawdzę jeszcze w domu jak będzie i porównam ze wskazaniem z elektronicznego. Natomiast myślę że może tak być skoro sauna jest w nieogrzewanej altanie w ogrodzie i zaciąga powietrze z dworu które obecnie pewne też ma wilgotność na poziomie 70-90% Tylko przy takiej wilgotności i temperaturze rzędu 70stopni czy dało by radę wytrzymać?? Wczoraj z synem siedzieliśmy z godzinę z jedną przerwą 10min.

    Co do samego urządzenia to kosztowało 15zł więc stwierdziłem że jak będzie do kitu to wywalę je do kosza i kupie lepsze. Chociaż wątpię aby te z allegro za 80zł mocno się różniły w końcu i tak wszystko pochodzi dzisiaj z chin. Na razie kupiłem kamienie https://allegro.pl/oferta/oryginalne...MjA3MDU5Yjc%3D i powoli kompletuje wyposażenie. Nawiązując tych płyt krzemionkowych co przykleiłem w okół pieca to akurat to uważam za posunięcie bardzo dobre bo ostatnio tak napaliłem w piecu, że ścianki pieca rozgrzały się do czerwoności )) więc gdyby tam była nieosłonięta płyta drewniana na bank by się zapaliło wszystko...


    Rozmawiałem właśnie z kolegą, który też ma sauna w altanie w ogrodzie i ma dokładnie tą samą wartość wilgotności, mniej więcej tyle ile temperatura 60 stopni - 60%; 70 stopni - 70% więc chyba jest to domena saun w ogrodzie.

    Ten jest identyczny jak mój tylko ten jest w drewnianej obudowie
    https://www.saunas.pl/akcesoria-do-s...ny-p-3554.html
    Ostatnio edytowane przez shady79 ; 23-01-2020 o 09:07

  3. #763

    Domyślnie

    Tyle w temacie pomiaru wilgotności
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	439884

  4. #764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał shady79 Zobacz post
    Tyle w temacie pomiaru wilgotności
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	439884
    Jeśli mierzone w domu, to ten cyfrowy zapewne prawidłowo pokazuje, gdyż wilgotność idealna
    Zobacz czy ten Twój idzie skalibrować. Jeśli nie, to traktuj go jako ozdobę. Szczerze, to my mamy taki dedykowany do sauny. Zerkaliśmy tam może przez 5 pierwszych saunowań, cieszyły nas jego ruchy przy nagrzewaniu czy zmiany higrometru jak bardziej się kamienie na seansie polewało. Nie wydaje mi się, abym w ciągu ostatniego roku chociaż raz na te wskazania patrzył. Jak Ci się podoba to traktuj go jako ozdobę
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 24-01-2020 o 10:33
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #765

    Domyślnie

    Jeszcze koło pieca na ścianę trzeba coś położyć (myślę o imitacji cegły) oraz trochę drobiazgów dokończyć i będzie można powiedzieć że koniec. prawie 4 miesiące zeszło.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4631.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	439927

  6. #766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał shady79 Zobacz post
    Jeszcze koło pieca na ścianę trzeba coś położyć (myślę o imitacji cegły) oraz trochę drobiazgów dokończyć i będzie można powiedzieć że koniec. prawie 4 miesiące zeszło.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4631.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	439927
    Pięknie, gratulacje

    Tam gdzie masz po prawej kawałek górnej ławy, bez dolnej. Będziesz coś tam na nogi planował, nawet wąskiego?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #767

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Pięknie, gratulacje

    Tam gdzie masz po prawej kawałek górnej ławy, bez dolnej. Będziesz coś tam na nogi planował, nawet wąskiego?
    Raczej nie, chodzi o to aby siedząc można było nogi na czymś postawić - tak?
    Za duże przerwy między listwami chyba zrobiłem bo się trochę niewygodnie siedzi. Zrobiłem na grubość listwy czyli 2cm.

  8. #768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał shady79 Zobacz post
    Raczej nie, chodzi o to aby siedząc można było nogi na czymś postawić - tak?
    Za duże przerwy między listwami chyba zrobiłem bo się trochę niewygodnie siedzi. Zrobiłem na grubość listwy czyli 2cm.
    Dokładnie. Jak siedzę na górnej ławie to fajnie niżej na czymś te nogi postawić

    U nas przerwy 14mm na grubość boazerii - jest OK

    Teraz ze szparami nic nie zrobisz, nie jest źle. Też trochę fikuśnie wyglądają miejsca, gdzie łączy się górna deska oparcia z tą skrajną od siedziska ...

    My w sobotę robiliśmy u nas saunowy dzień babci i dziadka. W jednej sesji babcia i dziadek (czyli moi teściowie ), szwagierka, jej mąż, moja żona i ja, a jak my wychodziliśmy to szły dzieciaki i tak na zmianę. Tak więc dalsza część imprezy w szlafrokach . Nasza sauna w 6 dorosłych bardzo wygodna
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 27-01-2020 o 13:15
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #769

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Też trochę fikuśnie wyglądają miejsca, gdzie łączy się górna deska oparcia z tą skrajną od siedziska ...
    Tam muszę dopasować jakiś ćwierćwałek albo jakąś inną listwę wykończeniową. Zacząłem listwy od oparcia dolnego mocować od dołu do góry dlatego tak wyszło, ale wydaje mi się że uda mi się to jakoś ładnie zamaskować. Z kolei też musiałem dać grube listwy (robiłem je z boazerii) w narożnikach przy suficie bo wyszły mi bardzo duże szpary i musiałem je jakoś zamaskować, też nie wygląda to najlepiej ale mimo to spełnia swoją rolę a może i lepiej bo dzięki temu każdą listew przybiłem gwoździkiem do tej poprzecznej i może się nie będą tak rozłazić.

  10. #770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Drobiazgi robią robotę, ale ich się czepiać nie będziemy. Jest super, z pewnością dobrze działa, a tym bardziej cieszy, że to własna praca . U Ciebie też dobrze wygląda oświetlenie pod ławami, to naprawdę fajny pomysł
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 30-01-2020 o 12:59
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Po weekendowym saunowaniu zauważyłem, że ostatnie z 40cm taśmy led pod ławami nie robi już wszystkich kolorów, tak jakby przestał działać jakaś kolor diody RGB. Mankament niewielki, ale jest. Taśma kosztowała z 30 zeta, wymiana to pewnie z 15 minut. Jak mi zacznie przeszkadzać to kupię nową i wymienię
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #772
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pekaesik

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-471
    Posty
    11

    Domyślnie

    Planuję budowę niewielkiej sauny zewnętrznej - takiego domku. Na tą chwilę mam dwa pytania:

    1. Sauna będzie opalana drewnem. Czy lepszy będzie taki piec wewnętrzny, gdzie palenisko jest wewnątrz i ewentualnie jakaś rura dostarczająca powietrze do paleniska, czy może lepszy jest tzw. tunelowy, który stoi w pomieszczeniu sauny, ale drewno ładuje się do niego z zewnątrz? Pierwsza opcja będzie znacznie prostrza do wykonania i tańsza, jednak obawiam się trochę, czy podczas dokładania drewna, powiertrze w saunie się nie zasmrodzi dymem. W domu mam kominek i czasem zdarza się że jakiś smrodek pójdzie na salon.
    2. Czy wasze sauny zewnętrzne składają się tylko z jednego pomieszczenia? Taka byłaby najprostrza, do chłodzenia będę miał zbiornik z zimną wodą - paletopojemnik z obciętym wierzchem i obudowany drewnem. Czy lepiej dobudować dodatkowe pomieszczenie i zamontować w nim prysznic? Trzebaby wtedy podciągnąć wodę z domu i jest ryzyko zamarznięcia instalacji.

  13. #773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Witaj
    Gdybym ja robił saunę zewnętrzną to dałbym piec tunelowy. Ładowanie pieca z pomieszczenia przy saunie, gdzie by była mała wypoczywalnia, prysznic, miejsce na ciuchy czy zapasowe ręczniki. Przy okazji by było coś w deseń klimatycznego kominka i nieco to pomieszczenie też by się ogrzało. Zależy jak daleko chcesz stawiać saunę od domu. My najczęściej saunujemy zimą. Jakoś sobie nie wyobrażam, aby lecieć spocony, owinięty w ręcznik do domu, aby spłukać się pod prysznicem. Trochę zbyt blisko mam sąsiadów, abyśmy prosto z sauny na waleta wskakiwali do zbiornika z zimną wodą . Do tego po kilku chłodzeniach w tym zbiorniczku na górze już by pływało trochę potu, a to raczej słabe doświadczenie. Nie mówię nawet o naszych gościach. Nawet przed chłodzeniem w tym zbiorniczku należy gdzieś ten pot spłukać. To samo, aby po saunie wypocząć. Gdzie chcesz zimą odsapnąć między seansami? U nas mała działka, więc takiego dylematu nie było i sauna powstała w domu w przygotowanym, na etapie projektowania i budowy, do tego celu pomieszczeniu. Przy niej prysznic, wypoczywalnia, zapasy ręczników, szlafroki, aromaty, kosmetyki itd
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 10-02-2020 o 14:09
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Ponad miesiąc minął, wchodzę, a tu cisza. Nikt nic nie buduje, nie wykańcza, nie myśli o budowaniu własnej sauny?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #775

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Ponad miesiąc minął, wchodzę, a tu cisza. Nikt nic nie buduje, nie wykańcza, nie myśli o budowaniu własnej sauny?
    Szkoda czasu na pisanie. Trzeba saunowac póki woda w basenie na dworze w miarę zimna jest.
    My się opiekamy 3 razy w tygodniu, ale jak nam kwarantanne zarządzą to będzie SPA codziennie.

  16. #776
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U mnie w piwnicy powstaje sauna. W narożniku ściany. Te wymurowane ściany pokryte został resztkami izolacji z budowy, pianka pur, styropian. Na to pójdzie karton gips. Od wewnatrz sauny na karton gips wykleimy folię aluminiowa, ruszt z deseczek i boazeria. No i ławka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-03-15_022440.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	441821  

  17. #777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Szkoda czasu na pisanie. Trzeba saunowac póki woda w basenie na dworze w miarę zimna jest.
    My się opiekamy 3 razy w tygodniu, ale jak nam kwarantanne zarządzą to będzie SPA codziennie.
    Super. Daj finalnie kilka ładnych zdjęć. Ostatnie jeszcze z jakąś wkrętarką na ławie wstawiałeś
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    U mnie w piwnicy powstaje sauna. W narożniku ściany. Te wymurowane ściany pokryte został resztkami izolacji z budowy, pianka pur, styropian. Na to pójdzie karton gips. Od wewnatrz sauny na karton gips wykleimy folię aluminiowa, ruszt z deseczek i boazeria. No i ławka.
    Zapchasz izolacją całą przestrzeń od stelarza do murowanej ściany? Czy izolujesz ścianę, później sądząc po tej srebrnej rurze całkiem spora przerwa i dopiero KG, folia i boazeria?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  19. #779

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Super. Daj finalnie kilka ładnych zdjęć. Ostatnie jeszcze z jakąś wkrętarką na ławie wstawiałeś
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200316_142935.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	441877

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200316_143001.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	441878

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200316_151022.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	441879

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200316_151117.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	441880

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200316_151129.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	441881
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 16-03-2020 o 17:32
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  20. #780

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Super. Daj finalnie kilka ładnych zdjęć. Ostatnie jeszcze z jakąś wkrętarką na ławie wstawiałeś
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200316_151203.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	441882

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200316_151219.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	441883

    Sauna już jest skończona. W pomieszczeniu łazienki jest również duży prysznic i toaleta.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

Strona 39 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony