dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 53
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1060
  1. #961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał X-MAN999 Zobacz post
    Na jakiej wysokości od siedziska ławek macie oparcie z desek na ścianie?
    Najpierw wykonaliśmy to oparcie, później przykładaliśmy do ściany i siadaliśmy na ławie opierając się o nie, oceniając na jakiej wysokości NAM jest wygodnie. Tak więc nie wiem na ilu centymetrach, ale jest wygodnie. Każdy jednak jest inny. My często używamy oparć, jest gdzie zawiesić ręcznik tak, aby można się było oprzeć nie dotykając ciałem drewna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181227_092757male.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	450719  
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 30-11-2020 o 10:02
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #962
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał X-MAN999 Zobacz post
    mam jeszcze pytanie jakie zabezpieczenia dla pieca macie? chodzi mi o różnicówkę
    Zgodne z instrukcją, czyli w naszym przypadku żadne. Jest wyraźnie napisane, aby takiego zabezpieczenia nie stosować. Nie znam się na tym, a jak na czymś się nie znam to czytam instrukcję i słucham mądrzejszych
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 30-11-2020 o 10:00
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #963
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bakalia

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    malopolskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich czytajacych i budujacych.

    Po otrzymaniu kilku kosmicznych wycen, podobnie jak wiekszosc tutaj, my rowniez postanowilismy podjac wyzwanie i samodzielnie zbudowac saune. Tym bardziej, ze byla ona planowana juz na etapie stawiania scian domu i elektryka jest dostosowana.
    Sauna bedzie w lazience na poddaszu w przygotowanej do tego wnece.

    Wneka jest juz otynkowana, zbudowana z pustakow ceramicznych (11cm) ma wymiary 1.37 x 1.5 x 2.5m, na podlodze gres, na to dojdzie taka platforma drewniana z odpadow po wykonaniu lawki.
    Wejscie do sauny (niestety) na krotszej sciance (1.37m), planowana wysokosc wewnatrz ok 2.2m.
    Konstrukcja z kantowki swierkowej 6x6cm, do izolacji na scianach welna 5cm (na sufit 10cm), na to folia aluminiowa i boazeria (podobnie jak piotrulex nie planujemy wiekszej dylatacji, mam nadzieje, ze sie to na nas nie zemsci). Na scianke wejsciowa pojdzie dodatkowo od zewnatrz OSB, to samo na sufit.

    Boazeria bedzie z osiki 16×94mm (krycie 84mm), na lawki rowniez osika tyle, ze 28x92mm.
    Piec 6KW przy wymiarach jakie mamy powinien wystarczyc, pewnie Harvia ale decyzja jeszcze nie podjeta.

    No i tyle na razie z planow. Teraz mam pytania do doswiadczonych budujacych tutaj:
    1. Czy kantowka 6x6 bedzie ok do konstrukcji lawek?
    2. Jaka lambde welny macie? Gdybym miala wybierac, to pewnie wolalabym plyty PIR (dedykowsane do saun) takie juz z folia aluminiowa z jednej strony, bo lepsze parametry i przyjemniejszy montaz ale znacznie drozsze to jest.
    3. Czy moja konstrukcja (wyrysowana w sketchupie) ma sens? Najwiecej watpliwosci budzi u mnie gorna lawka., czy aby nie potrzebuje jeszcze jakiegos punktu podparcia (np nogi od lawki do podlogi). Nie mam jednak pomyslu jak takowy zrobic zeby to nie zabieralo miejsca oraz zeby mozna bylo to estetycznie obrobic pozniej, bo przeciez kantowka piekna nie jest.
    Pytania pewnie beda sie mnozyc jak bedziemy budowac, ale lektura tego forum juz dostarczyla nam mnostwa informacji za co dziekuje aktywnym forumowiczom. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna projekt lewa strona.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	450742Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna projekt prawa strona.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	450743Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna projekt z gory.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	450745

  4. #964

    Domyślnie

    Cytat Napisał bakalia Zobacz post
    Witam wszystkich czytajacych i budujacych.

    Po otrzymaniu kilku kosmicznych wycen, podobnie jak wiekszosc tutaj, my rowniez postanowilismy podjac wyzwanie i samodzielnie zbudowac saune. Tym bardziej, ze byla ona planowana juz na etapie stawiania scian domu i elektryka jest dostosowana.
    Sauna bedzie w lazience na poddaszu w przygotowanej do tego wnece.

    Wneka jest juz otynkowana, zbudowana z pustakow ceramicznych (11cm) ma wymiary 1.37 x 1.5 x 2.5m, na podlodze gres, na to dojdzie taka platforma drewniana z odpadow po wykonaniu lawki.
    Wejscie do sauny (niestety) na krotszej sciance (1.37m), planowana wysokosc wewnatrz ok 2.2m.
    Konstrukcja z kantowki swierkowej 6x6cm, do izolacji na scianach welna 5cm (na sufit 10cm), na to folia aluminiowa i boazeria (podobnie jak piotrulex nie planujemy wiekszej dylatacji, mam nadzieje, ze sie to na nas nie zemsci). Na scianke wejsciowa pojdzie dodatkowo od zewnatrz OSB, to samo na sufit.

    Boazeria bedzie z osiki 16×94mm (krycie 84mm), na lawki rowniez osika tyle, ze 28x92mm.
    Piec 6KW przy wymiarach jakie mamy powinien wystarczyc, pewnie Harvia ale decyzja jeszcze nie podjeta.

    No i tyle na razie z planow. Teraz mam pytania do doswiadczonych budujacych tutaj:
    1. Czy kantowka 6x6 bedzie ok do konstrukcji lawek?
    2. Jaka lambde welny macie? Gdybym miala wybierac, to pewnie wolalabym plyty PIR (dedykowsane do saun) takie juz z folia aluminiowa z jednej strony, bo lepsze parametry i przyjemniejszy montaz ale znacznie drozsze to jest.
    3. Czy moja konstrukcja (wyrysowana w sketchupie) ma sens? Najwiecej watpliwosci budzi u mnie gorna lawka., czy aby nie potrzebuje jeszcze jakiegos punktu podparcia (np nogi od lawki do podlogi). Nie mam jednak pomyslu jak takowy zrobic zeby to nie zabieralo miejsca oraz zeby mozna bylo to estetycznie obrobic pozniej, bo przeciez kantowka piekna nie jest.
    Pytania pewnie beda sie mnozyc jak bedziemy budowac, ale lektura tego forum juz dostarczyla nam mnostwa informacji za co dziekuje aktywnym forumowiczom. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna projekt lewa strona.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	450742Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna projekt prawa strona.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	450743Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna projekt z gory.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	450745
    Nie bardzo widzę miejsce na piec. Ja bym zamontował piec po lewej i dwa poziomy ławek na końcu.

  5. #965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał bakalia Zobacz post
    Witam wszystkich czytajacych i budujacych ...
    Hej

    Miejsca niewiele, ale coś wymyślisz

    Zatem na gotowo powinno Ci wyjść w środku jakieś 120x130x220

    Tak jak już pisał marcelix nie widzę pieca. No chyba, że chcesz jakiś okrągły i wpakować np w ławkę zaraz po wejściu po lewej stronie?

    Ja robiłem konstrukcję sauny i pod ławy z kantówek chyba 6x4 i jest OK. Pisałem z pewnością o tym, przypominam foto bo ławy też mi sprawiły problemy projektowe

    Wyjdzie Ci z 3,5m3, więc piec 6KW będzie aż nadto

    Nie mam pojęcia jaką mam lambdę waty. Normalna, markowa, dobra wata w średniej cenie

    Ja tak robiłem wewnętrzną konstrukcję sauny, aby łoże pod unoszone siedzisko mocować do tej konstrukcji. Mam jedynie frontowe nogi gdyż do nich i tak montowałem deski oparć. Tu też zerknij na załączone zdjęcia

    Kolega Ci proponuje 2 rzędy ław na wprost. Ja też o tym myślę, ale z jakąś modyfikacją. Zakładając, że wewnątrz będzie 130, a ława średniej szerokości ma 55cm, to zostanie Ci 20cm na piec ...

    Jak potrafisz tak sobie rysować to narysuj też ławy na gotowo i sam zobacz jak to wygląda
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (0).jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	450769   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181210_132442małe.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	450770   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181210_132526małe.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	450771   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181227_092455male.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	62,8 KB
ID:	450772   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181227_092533male.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	450773  

    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 01-12-2020 o 12:55
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  6. #966
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bakalia

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    malopolskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Piotrulex, zdjecia Twojej sauny to ja mam juz dawno na dysku wszystkie bo z Twoich postow m.in. sie ucze Forum przeczytane od A do Z.
    Piec przewidywalam umiescic na prawo od wejscia (na dluzszej sciance ktora ma 1,5m). Wtedy od pieca do drzwi 30cm i od pieca do dolnej lawki 38cm, od pieca do gornej lawki ... no kilka cm ale tam nikt nog spuszal nie bedzie. Ciasno, ale kurcze nie wiem czy cos sensowniejszego wyjdzie. Pokombinuje z opcja o ktorej pisal marcelix. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna projekt umieszczenie pieca.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	450776

    Update: pokombinowalam ale gra nie warta swieczki, jedna lawke trzebaby sciac zeby sie piec zmiescil, a juz i tak ta lawka dluga nie jest.
    Ostatnio edytowane przez bakalia ; 01-12-2020 o 14:01

  7. #967
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał bakalia Zobacz post
    Piotrulex, zdjecia Twojej sauny to ja mam juz dawno na dysku wszystkie bo z Twoich postow m.in. sie ucze Forum przeczytane od A do Z.
    Piec przewidywalam umiescic na prawo od wejscia (na dluzszej sciance ktora ma 1,5m). Wtedy od pieca do drzwi 30cm i od pieca do dolnej lawki 38cm, od pieca do gornej lawki ... no kilka cm ale tam nikt nog spuszal nie bedzie. Ciasno, ale kurcze nie wiem czy cos sensowniejszego wyjdzie. Pokombinuje z opcja o ktorej pisal marcelix. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sauna projekt umieszczenie pieca.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	450776

    Update: pokombinowalam ale gra nie warta swieczki, jedna lawke trzebaby sciac zeby sie piec zmiescil, a juz i tak ta lawka dluga nie jest.
    Jak to śpiewały Leszcze, Kombinuj dziewczyno

    Narysuj sobie w swoim wariancie wirtualnych saunowiczów. Zaprojektuj coś o czym pisze marcelix i tam też narysuj sobie wygodnie siedzących saunowiczów

    Twój wariant układu ław jakiś niepraktyczny mi się zdaje

    Zakładając saunowanie na siedząco to ja widzę:
    Twój układ: 1 na górze i 1 na dole
    Układ z dwoma ławami na prost - 2 wygodnie na górze i 1 bardzo wygodnie na dole
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 01-12-2020 o 14:07
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #968

    Domyślnie

    ja mam dolną ławkę oddaloną od pieca 20cm
    mój piec rozgrzewa się max do 450 a normalnie 250 do 300 stopni
    ale ja mam opalany drewnem nie wiem jak rozgrzewa się elektryk
    listwy boczne ławki nagrzewają się do około 100-120 stopni
    co do układu sauny
    nikt w niej tańczyć nie będzie wchodził się i leży lub siedzi jak w twoim przypadku
    u mnie ławki są na nogach i z tyłu i z przodu bo nie dorabiałem specjalnej konstrukcji do ich mocowania do ścian
    ławki do ścian mocowałem tylko w miejscu konstrukcji nośnej domku

  9. #969
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bakalia

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    malopolskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    U mnie kantowki i boazeria zamowione ale ciagle dlubanina w projekcie. Mam takie moze durne pytanie - czy mozna piec umiescic POD lawka gorna?
    Zakladajac, ze wysokosc pieca to jakies 54cm a lawka gorna bedzie na wysokosci 1m to dawaloby nam 46cm miedzy piecem a lawka.
    Nie chodzi mi o specjalny piec podlawkowy, bo takie sa kosmicznie drogie ale normalny, elektryczny piec.

    Umieszczenie lawki gornej na wysokosci 1m u mnie ma sens bo wtedy ten co na lawce dolnej (czyli ja), spokojnie sobie w pozycji pollezacej posaunuje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec pod lawka.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	450816

  10. #970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał bakalia Zobacz post
    U mnie kantowki i boazeria zamowione ale ciagle dlubanina w projekcie ...
    Dłub, dłub

    Dla mnie, umieszczanie pieca pod ławą, jest totalnie bez sensu

    Tam ma być swobodna cyrkulacja ciepła, które najbardziej idzie ku górze. Nad piecem ława, jak leżysz to sobą i ręcznikiem blokujesz. Zero wygody w polewaniu kamieni wodą z jakimś naturalnym aromatem. Ja mówię - NIE
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #971
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk1a Zobacz post
    co do układu sauny
    nikt w niej tańczyć nie będzie wchodził się i leży lub siedzi jak w twoim przypadku ...
    No niby nie, ale warto jednak wygodnie i bezpiecznie do niej wchodzić

    Co do tańczenia. W naszej wiele miejsca też nie ma. Od kiedy ją mamy to 2 Sylwestry w niej spędzaliśmy. Chwilowe tańce i tam się odbywały na tym niewielkim podeście
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (15).jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	450819  
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #972

    Domyślnie

    A czy możecie podzielić się informacjami odnośnie wielkości kantówek jakie macie pod konstrukcjami ławek? Jaka wielkość kantówki, co ile podpory, jakie drewno?

  13. #973

    Domyślnie

    ja dałem 4x5
    zastosowałem 2 nogi przy ścianie oraz 4 na zewnątrz to górna ława i 4 na zewnątrz dolna
    do nóg przymocowane listwy wzdłuż tworzą podstawę siedziska
    na siedziska poprzeczne podpory listew z tej samej kantówki co około 30 35 centymetrów
    siedziska są zdejmowane

  14. #974

    Domyślnie

    Ja mam 5x10 mocowane do wzmocnień w konstrukcji . Bez nóg nic się nie ugina

  15. #975

    Domyślnie

    kantówke 5x 10 to zastosowałem do konstrukcji nośnej domku na legary ,krokwie
    ale jak pisałem wcześniej nie robiłem specjalnych wzmocnień w ścianach do mocowania ławek
    dlatego nogi

  16. #976

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Zapewne to prawda. Firmy robiące domowy sauny zawalone są robotą to i nie ma co się dziwić, że materiał drożeje

    Sprawdziłem sklep gdzie ja kupowałem. Ja da deskę świerku skandynawskiego płaciłem chyba koło 10zł, teraz widzę 14,50zł
    Mocno się zastanawiam czy nie odłożyć budowy sauny na jakiś czas Oszaleli chyba - albo ceny z kosmosu albo braki w magazynach. Nie wiem co się dzieje.
    Mam jeszcze pytanie do Was odnośnie nawiewu pod piecem - czy koniecznie robić, jeśli piec jest przy samych drzwiach (drzwi i tak mają szczelinę przy podłodze). Jak doświadczenie wasze podpowiada?

  17. #977
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    falltom

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Borzęcin Duży
    Kod pocztowy
    05-083
    Posty
    17

    Domyślnie

    Piotrulex położyłem już płytki takie jak u Ciebie poziomo. Zastanawiam się czemu kolor jest ich taki nierównomierny w plamach. Raz szare raz czarne. Impregnacja wyrówna kolor ?

  18. #978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał dark_3at Zobacz post
    A czy możecie podzielić się informacjami odnośnie wielkości kantówek jakie macie pod konstrukcjami ławek? Jaka wielkość kantówki, co ile podpory, jakie drewno?
    A czy przeczytałeś choć kilka stron wstecz?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  19. #979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał X-MAN999 Zobacz post
    Mocno się zastanawiam czy nie odłożyć budowy sauny na jakiś czas Oszaleli chyba - albo ceny z kosmosu albo braki w magazynach. Nie wiem co się dzieje.
    Mam jeszcze pytanie do Was odnośnie nawiewu pod piecem - czy koniecznie robić, jeśli piec jest przy samych drzwiach (drzwi i tak mają szczelinę przy podłodze). Jak doświadczenie wasze podpowiada?
    To już Twoja decyzja

    Ja szpara solidna i piec przy drzwiach to często nawiewu nie robią. U mnie spełnione ona wymienione warunki, a nawiew i tak zrobiłem.
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #980
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał falltom Zobacz post
    Piotrulex położyłem już płytki takie jak u Ciebie poziomo. Zastanawiam się czemu kolor jest ich taki nierównomierny w plamach. Raz szare raz czarne. Impregnacja wyrówna kolor ?
    U mnie wyrównała, całość ściemniała
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

Strona 49 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony