dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 53
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1060
  1. #1021

    Domyślnie

    nie no chciałem podpytać z ta woda bo zrobiłem wolnostojąca
    i też woda zamarznie jak będzie mróz
    ale jak tylko koło zera będzie wężem ogrodowym podpiąć do domu
    ja na razie partyzantka bo tylko sauna wykończona a reszta czeka na ciepłe dni
    i po saunie wychodzimy na zimne powietrze i tez fajnie ale woda szybciej by schłodziła

  2. #1022

    Domyślnie

    Ja zrobiłem mini przebieralnię i prysznic, ale teraz praktycznie nieużywany.
    Ja wyskakuję prosto do zbiornika z wodą, a Żona zamyka pod prysznic do domku
    Przebieralnia służy właściwie jako przedsionek w którym zostawiam klapki, szlafrok i telefon żeby muzyczki posłuchać.

  3. #1023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Witam w nowym roku i wielu udanych budów życzę

    Tak sobie pomyślałem, że teraz to więcej czasu trwa wejście na forum niż zalogowanie na FB

    Sam wiele się z kilku FB grup dowiedziałem, więc czemu i swoją wiedzą się tam nie wymienić

    Idealnej grupy nie znalazłem, jak było coś u budowaniu to przytłaczającą część stanowią reklamy firm, które sauny robią zawodowo i opanowały te grupy

    Porad takich jak tu oczekujemy jest tam niezbyt dużo

    Tak więc dziś założyłem grupę o nazwie

    "Sam buduję saunę – PORADNIK i wymiana doświadczeń"

    i zachęcam do dołączania

    https://www.facebook.com/groups/2828427317422370

    Jak macie znajomych, którzy mają wiedzę w tym temacie i też chcą tworzyć grupę, pomagać innym i dzielić się swoją wiedzą to proszę im przekazywać dalej, zapraszać itd

    Ja nawet zrobiłem w arkuszu kalkulacyjnym kosztorys swojej sauny wraz z zestawieniem materiałów. Tam też go udostępnię, to się może innym przydać

    Nie wiem co z tego wyjdzie, ale odnoszę wrażenie, że tak będzie łatwiej i bardziej efektywnie

    Bez Was się nie uda

    Zapraszam
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 22-01-2021 o 10:50
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #1024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Witam

    Grupa

    Sam buduję saunę – PORADNIK i wymiana doświadczeń

    powstała w miniony piątek, po drodze był weekend

    Właśnie zapisał się 200 użytkownik, a pierwsi to oczywiście z Muratora

    Pomagajmy sobie nawzajem

    https://www.facebook.com/groups/2828427317422370

    Dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grupa 200.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	452158  
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 19-01-2021 o 11:40
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #1025

    Post

    Dzień dobry.

    A może ktoś doświadczenie z saunami zewnętrznymi i wstawianiem witryn zamiast ściany lub części. Chciałbym wstawić taką 15x1,5 metra kub większą i zastanawiam się czy powinna być w profilach drewnianych czy aluminiowych by wytrzymała temperaturę. Czy można w tylko w tej części do relaksu - przebierania, gdzie będzie prysznic. W komercyjnych domkach saunowych widzę, że są takie witryny i pozakrywane ćwierćwałkami. Nie wiem tylko z czego te profile. Chciałbym patrzeć na ogród podczas relaksu. Pozdrawiam.

  6. #1026

    Domyślnie

    Chyba musiały by być jakieś porządne zespolone szyby, żeby nie było dużych strat ciepła.
    Z ciekawości szukałem i nic dedykowanego nie znalazłem, ale to nie znaczy, że nie ma
    Poprawka na sauny kubik jest (niedostępne) duże okno w ramie drewnianej tak jak przy drzwiach.
    Ostatnio edytowane przez Grzegorz 64 ; 24-01-2021 o 12:21

  7. #1027

    Domyślnie

    Cześć! Bierzemy się za budowę sauny i stoimi przed wyborem pieca. Elektryczny odpada z racji słabego przylącza, ale chciałbym zapewnić sobie jako taką automatykę - czy są piece do saun zasilane olejem opałowym lub na pellet? Możecie jakiś polecić?

  8. #1028

    Domyślnie

    ja mam ful automat
    otwieram drzwiczki dokładam szczapkę lub 3 i się pali
    a regulacja temperatury jak za wysoka wentylacją
    nie jest to uciążliwe wręcz przyjemne

  9. #1029
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lanekk

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-707
    Posty
    6

    Domyślnie

    Genialne! Dziękuję, tego szukałam
    https://radaryonline.pl/gdzie-jest-burza/
    Ostatnio edytowane przez Lanekk ; 02-04-2022 o 19:30

  10. #1030

    Domyślnie

    Wybudowałem saunę o wymiarach zewnętrznych 220cm x 300cm. Postawiłem ją w ogrodzie. Służy mi od 3 lat. Są w niej cztery miejsca siedzące, lub trzy leżące( dwa męskie- wyżej i jedno żeńskie-niżej,chłodniej). Z założenia jest to sauna mokra, niskotemperaturowa- do 70st.C Na saunowanie suche,100st chodzę do sauny "w mieście". Ograniczeniem temperatury pracy sauny domowej wynikały z pękających naczynek na twarzach pań (usuwanie laserowe to koszt powyżej 100zł za jedno). Piec jest na drewno- odkupiona od sąsiada koza o mocy ok.4,5kW. Powierzchnia domku podzielona jest na dwa pomieszczenia: przedsionek o wymiarach 120x 220cm i saunę 180x 220cm. W przedsionku wstawione są dwa krzesła z podłokietnikami i(po drugiej stronie) drewniana ławka o szerokości 118cm. Ściany od wewnątrz zbudowane są tarcicy modrzewiowej nieobrzynanej i obrzynanej- zakupionej bezpośrednio w tartaku - o grubości 25mm. Deski po przywiezieniu okorowałem naostrzonym szpadlem, dwa miesiące podsuszyłem i obrobiłem szczotką rustyfikującą. W takim stanie mocowałem je na ścianach fosfatowanymi(szarymi) wkrętami do drewna. To był błąd - zaczęły korodować od soli. Ale sauna szybciej nabrała patyny.

    Uprzedzam uwagi co do wielkości tej sauny i tego przedsionka do wychłodzenia: siedzimy przy sobie w czterech chłopa( w tym trzech ok 90 kg, ok 180 wzrostu)- po parę godzin. Takiej atmosfery męskiego wieczoru przy półtora piwie może pozazdrościć każdy facet. Dlaczego półtora piwa? bo można wrócić do domu własnym samochodem. Sprawdzone różnymi alkometrami.
    Kiedyś po pięciu godzinach posiedzenia żona zaczęła się martwić- to był czas kiperowania naszych nalewek.
    To jest moja trzecia sauna - lepiej: podejście do sauny. Np: Przy domku na działce były trzy drewniane ściany i wełniany pled zamiast drzwi- na czwartej. Z Żoną byliśmy już z 25 lat po ślubie i do dziś chichotamy na wspomnienie tego saunowania.

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał nairobi Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Chce zająć się budowa sauny zewnętrznej (drewniany domek wolnostojący, piec elektryczny) ale mam wątpliwości co do przekroju ściany, natrafiłam na następujące warianty:
    1. Folia przy welnie tylko od strony zewnętrznej
    2. Folia po obu stronach wełny bo przy wariancie 1 Nic nie osłania wełny od zewnątrz, mozna skorzystac np z takiej welny z welonem alu (pomysl od kierownika budowy )
    3. Jest jeszcze jedna, bardzo ciekawa opcja: warstwowa budowa ściany, ale wyłącznie z drewna. Np. Bal (może być nawet 4-5 cm), na to sklejka (świetna izolacja przeciwko przewiewom), na to deski boazeryjne (wtedy nie muszą nawet być na pióro-wpust, izolacyjność załatwia sklejka). Widziałem taką saunę w Szwajcarii, zbudowaną metodą chałupniczą, niskim kosztem. Sprawdza się świetnie. (Pomysł z tego forum, gdzieś z początkowych stron)

    Może ktoś mógłby się rozwiać wątpliwości.
    Czesc Nairobi,

    Wg mnie powinnad dac folie paroizolacyjna od strony zewnetrznej a od strony wewnetrznej refleks w postaci foli aluminiowej, takie rozwiazania najczesciej widuje w internecie. Na wiosne tez zamierzam robic saune zewnetrzna - chetnie wymienie sie pogladami
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  12. #1032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Witajcie

    Jak już pisałem wyżej, postanowiłem założyć grupę wsparcia na FB, gdyż tam szybciej to wszystko działa i udzielona pomoc w widoczny sposób przynosi efekty

    Sam buduję saunę – PORADNIK i wymiana doświadczeń

    W nieco ponad 1,5 miesiąca jest nas już tam ponad 3000 użytkowników

    Zapraszam do wstąpienia do grupy i załączam bezpośredni link do konkursu z ciekawą i wartościową nagrodą

    https://www.facebook.com/groups/2828...64820517116383
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grupa 3,0.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	453856  
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #1033

    Domyślnie

    Moze ktos doradzi. Zabieram sie za budowę wlasnej sauny. Forum poczytalem i wiem jak sie za to zabrac ale mam pytanie odnosnie boazerii i drewna na lawki. Nie chce swierka na sciany i sufity ( mam awersje na sęki). Napalilem sie lipę ale widze ze malo kto ma. Czy ktos kto ma doswiadczenie moze cos napisac więcej o tym drewnie? Warto albo moze nie warto i lepiej unikac? Biore też pod uwage olche.

  14. #1034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Albercik_tur Zobacz post
    Moze ktos doradzi. Zabieram sie za budowę wlasnej sauny. Forum poczytalem i wiem jak sie za to zabrac ale mam pytanie odnosnie boazerii i drewna na lawki. Nie chce swierka na sciany i sufity ( mam awersje na sęki). Napalilem sie lipę ale widze ze malo kto ma. Czy ktos kto ma doswiadczenie moze cos napisac więcej o tym drewnie? Warto albo moze nie warto i lepiej unikac? Biore też pod uwage olche.
    Może zapiszesz się do grupy?

    https://www.facebook.com/groups/2828427317422370

    Widziałem ostatnio podobne pytania, a prawie 3,5tys użytkowników w obecnej chwili, zapewne chętnie Ci pomoże
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #1035
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzy121

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-258
    Posty
    1

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź z jakiego materiału wybrać saunę z drewna litego gr 4 cm czy z boazerii gr 6,5 cm która lepiej się sprawdzi

  16. #1036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy121 Zobacz post
    Proszę o podpowiedź z jakiego materiału wybrać saunę z drewna litego gr 4 cm czy z boazerii gr 6,5 cm która lepiej się sprawdzi
    Witaj. Może zapiszesz się do grupy? Tam uzyskasz odpowiedź na zadane pytanie.

    https://www.facebook.com/groups/2828427317422370
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  17. #1037

    Domyślnie

    Jesli chcesz zrobic z balika 4 cm to raczej za malo. 6,5 cm to juz lepiej ale wydaje mi sie ze lepiej z dodatkowa izolacja z wełny.

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Może zapiszesz się do grupy?

    https://www.facebook.com/groups/2828427317422370

    Widziałem ostatnio podobne pytania, a prawie 3,5tys użytkowników w obecnej chwili, zapewne chętnie Ci pomoże
    Dziękuje ale nie (nie korzystam z FB). Zdecydowalem sie na lipe finalnie. Wszystko bede z tego drewna mial (lawki i boazeria). Saunę zrobie z kantówki 5x5, ocieplenie to welna i na to "sreberko". Wrzuce fotki.

  19. #1039

    Domyślnie

    Dzień dobry, jestem świeżak na tym forum, ale niekoniecznie świeżak wiekiem i doświadczeniem.
    Przebrnąłem przez wszystkie opublikowane tutaj treści i przyznam, że były one dla mnie dużą pomocą i wsparciem przy projektowaniu własnej sauny.
    Dziękuję za to wszystkim, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami. Na razie sauna widnieje jeszcze na papierku, a docelowo będzie w domku drewnianym w ogrodzie, który będzie połączony ze strefą relaksu.

    Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi, albo nie były dla mnie wystarczająco jasne.
    Może ktoś będzie mi mógł pomóc.

    -Harvia w swoich technikaliach wszędzie pisze o odwodnieniu czy też kratce ściekowej w saunie. Niezależnie czy to będzie sucha czy mokra.
    Tyle razy byłem w saunach suchych, ale przyznam że nie widziałem nigdy kratki ściekowej. Czy ktoś z Was montował w podłodze odwodnienie? Czy to na prawdę konieczne?

    -temat był na pewno, ale nie wiem na czym ostatecznie stanęło. Czy nogi konstrukcji nośnej ław w jakikolwiek sposób zabezpieczaliście od spodu. Czy po prostu gołe drewno stoi bezpośrednio na kaflach. Chciałem odizolować cienką podkładką silikon.

    -trzecia rzecz, obiektywnie najbardziej mi pasuje piec elektryczny 3faz Harvia Moderna V80E 8kW. Ma trzy rzeczy które mnie interesują. Odrębny panel sterujący, montaż na ścianie i doświadczenie firmy. Co polecacie jako realna alternatywa, biorąc pod uwagę moc i montaż na ścianie?

    dzięki z góry i zdrówka życzę
    D

  20. #1040
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    mogę poradzić że ważne jest aby górna ławka była odpowiednio szeroka, przez co wygodna do leżenia plackiem, ja mam 65 cm i uważam że to jest minimum.

    dolna łąwka nie jest taka ważna bo tam się nie leży, conajwyżej siedzi jak komuś za gorąco , lub opiera nogi siedząc na górnej.

Strona 52 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony