dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 347
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A w czym konkretnie miałabym pomóc?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Elfir bardzo chciałabym abyś mi pomogła zaprojektować bodaj kawałek mojego ogrodu (bo z całym to na raz za dużo pracy aczkolwiek pracy się nie boję ale nie śmiem prosić )dlatego przynajmniej kawałek.Serdeczne dzięki -o kontakt proszę na priv

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia,
    te całkiem błahe i te ważne,
    te dostojne i te ciut niepoważne,
    niech się spełnią.
    Marzeń o które warto walczyć,
    wartości którymi warto się dzielić,
    przyjaciół z którymi warto być
    i nadziei, bez której nie da się żyć.
    Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
    i Szczęśliwego Nowego Roku.

    życzy Agata z rodzinką

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dziękuje za zyczenia.

    Ze swej strony zyczę aby wszystkim się darzyło, w nowych domach, w nowym roku!

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja poprosze na wiosnę o raporty z postępu prac

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Ty nie mysl, że damy Ci taki szybko spokój nie raz będzieisz wyrywana i zasypywana pytaniami

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Halo halo proszę o kontakt

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zostałam wręcz zasypana ofertami współpracy - zbliża się wiosna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-12-2018 o 20:02

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Zostałam wręcz zasypana ofertami współpracy - zbliża się wiosna.
    jak się cieszę!!!!!zasługujesz na to!!! tym bardziej, że nie odwalasz chałtury, tylko wkładasz w to tyle serca Ja to swą osoba potwierdzam!!!!!
    buziaki, pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Jak ja sie ciesze, że jestem zarezerwowana w terminarzu Czekam cierpliwie, bo budowa jeszcze nie ruszyła, ale mam nadzieje, że niebawem.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar bobowa budowniczowa
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.013
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    166

    Domyślnie

    Witaj Elfir
    No cóz, okazało się jesienią (jak do mnie dzwoniłaś), że nie jestem w stanie założyć ogrodu. Teraz przyszedł na niego czas.
    Wiem, wiem............terminy zajęte
    Mam jedno pytanie: mam ścieżki, mam już kilka choinek (no nie mogłam sobie odmówić przed zimą), wiem jakie chcę rośliny tylko nie wiem w którym miejscu je posadzić. Tak więc jak widzisz chyba potrzebuję "pół" projektu
    Czy jest jeszcze taka możliwość, żebyś mi pomogła

  12. #32

    Domyślnie

    Witam!!!!

    Ja mam pytanie. Czy przed budowa powinno sie miec plan ogrodu czy lepiej juz po postawieniu domku??? Mam dzialke 2802mkw w woj.wielkopolskim i wiem .ze to duza dzialka wiec chcialam sie dowiedziec jakie jest lepsze rozwiazanie. Licze na twoja pomoc. Pozdrawiam

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można i tak i tak
    Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady.
    Jeżeli projekt ogrodu robiony jest jeszcze przed budową to mozna czesc dużej działki odgrodzić od budowy i posadzić rośliny jak najwczesniej, aby trochę podrosły zanim właściciel wprowadzi się do domu.
    Z drugiej strony, jeśli projekto ogrodu jest robiony po wybudowaniu, łatwiej go wpasować w tryb życia mieszkanców - właściciel działkę już zna, wie gdzie lepiej mu sie wypoczywa, gdzie trzeba sie osłonić przed wiatrem itd.

    Jak widać - nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
    Masz duża działkę. Jeśli cię stać na urządzenie na całości ogrodu "na raz" to mozesz poczekać do postawienia domu. Jeśli jednak zamierzasz kupować jak najmłodsze roślinki, bo są tanie, to lepiej posadzić je jak najwczesniej.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Elfir
    Wpadłem tu po Twoim poście o moim projekcie... Bardzo mi się spodobały fotki ogródka zamieszczone wyżej. Są w moim guście - trawnik, drzewa i krzewy wyrastające z trawnika - czystość formy. Mam do urządzenia tej wiosny pół hektara ogrodu - parku wokół repliki dworku (fotki w dzienniku). Jeśli masz pomysły na coś odjazdowego, niekonwencjonalnego i oczywiście w stylu tamtej epoki daj znać - będzie można poszaleć.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    Elfirku mam ogromną prośbę jak znajdziesz chwilę będę Ci wdzięczna...spieszę pisać w czym sęk, a mianowicie mam dużą działkę do zrobienia ogrodu, ale jeszcze nie w tym roku. Obecnie chcę obsadzić tylko drogę dojazdową do domu która jest prosta i ma długość ok 100m. Jakieś oświetlenie wzdłuż i jakoś chcialabym ją pieknie obsadzić, ale nie mam pojęcia czym. Nie znam się na roślinach nic a nic....Proszę Cię o pomysły. Ziemia jest raczej gliniasta, niechciałabym aby to były jakieś wysokie drzewa czy krzewy. Chciałabym aby było efektownie, kolorowo i aby jak najdłużej kwitły

    Najlepiej będzie jak wkleję zdjęcie zatem jutro je umieszcze

    Dziękuję Ci za poświęcenie minutki dla mnie

  16. #36

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlaczego na 100 m nie chcesz nic wysokiego? Tu aż się prosi o aleję.

    Kiedyś robiłam projekt na ogromną działkę, gdzie dom stał na wzgórzu - to zrobiłam aleje z brzóz, a przed domem podjazd otoczony klonami. Brzozy były podsadzone kobiercami z jałowców i mało wymagających krzewów (berberysy, szczodrzeńce) a klony pasami niewielkich kwitnących krzewów liściastych.

    IMHO Krzewy się zagubią na takiej powierzchni. Ale jak tam chcesz. W naszym klimacie przez całe lato kwitną głównie niektóre róże, hortensje i buddleje. Na gliniastej glebie możesz posadzić szpaler róż parkowych, np. odmianę "Newada", "Robusta".
    Inne krzewy kwitną raczej wiosną (forsycje, migdałki) lub na początku lata (krzewuszki, jaśminowce).

    Zwróć uwagę na reprezentacyjny charakter podjazdu. Posadzenie samych krzewów liściastych spowoduje, ze przez pół roku będziesz miała tylko nagie pędy przy drodze.

    Przed wjazdem skusiłabym się na dwa kolumnowe dęby.

  18. #38

    Domyślnie

    Elfirko mam prośbę o konsultacje - jestem właścicielką ugoru wokół domu (1555m2 minus dom). Stare koryto rzeki - miejscowi twierdzą, że co roku na wiosnę ziemia "rodzi" kamienie. Ogólnie jakoś tak niefajnie w kwestii ogrodu. Wprowadzać się będę najwcześniej za rok - teraz bywam tam baaardzo sporadycznie. Czy jakiekolwiek przedsięwzięcia powinnam podjąć już czy dopiero jak się wprowadzę i będę mogła regularnie "walczyć z naturą"?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeżeli tylko mozesz odgrodzic teren i ochronic go przed budowlanymi spustoszeniami, to jak najbardziej warto zacząc poprawianie warunków glebowych na takim fragmencie. W zależności od posiadanych środków i mozliwosci można przekopac ugór, wybrać chwasty i posiać nawóz zielony lub dodać obornik. Mozna wymienic glebę na lepszą.
    Piszesz strasznie ogólnikowo - w starym korycie rzeki gleba powinna byc doskonala - mady i iły rzeczne. Kamienie raczej mi sie kojarzą z morenami czołowymi (poza oczywiscie glebami gorskimi).

  20. #40

    Domyślnie

    No właśnie to w górach jest - trzasnę fotkę może, albo poczekam na jakiś Twój wolny termin .... Ładny ogródek mi się marzy ....

    A piszę ogólnikowo, bo na ogrodzie znam się jak wilk na gwiazdach Nawet nie wiem co jest ważne. Okoliczni "znawcy" podali mi milion sposobów od "taka specjalna tkanina a na nią ziemia" aż do "nic z tym nie zrobisz"

    A i jeszcze jedno - dom już w stanie "deweloperskim" stoi, więc więcej spustoszeń budowlanych nie przewiduję

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony