dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 33
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 653
  1. #541
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Niczego nie muszę udowadniać. Liczyć ma ten kto takie bzdury projektuje. Jak kogoś moje argumenty nie przekonują może sobie robić tak jak uważa za stosowne. Pozdrawiam.
    No tak bo jak jaśnie Pan Andrzej Wilhelmi coś na forum napisze to prawda objawiona .... żenujące

  2. #542
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    coolerclub

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    30

    Domyślnie

    Nie widzę możliwości hulania i tak mam w moim domu od 16 lat nic się nie dzieje.
    hej mogę zadać Ci parę pytań na PW?

    Gdzie w tej ścianie idą instalacje?
    zadałem im pytanie, zobaczę co napiszą

    a jeśli konstrukcja w ściane zewnętrznej ma 6x14 cm, to da się tam upchać 20 cm wełny??

  3. #543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Styropian ryflowany to błąd! Tymi ryflami płynie zimne powietrze czyli jaka jest izolacyjność tego styropianu? Po co folia wysokoparoprzepuszczalna? Płyta OSB tej grubości będzie miała Sd około 30 czyli praktycznie nie przepuszcza pary wodnej. Firma odpowie, że stosuję ta folie bo taki jest system! Ci co budują w tym systemie nie rozumieją funkcji ściany. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolerclub Zobacz post
    hej mogę zadać Ci parę pytań na PW?



    zadałem im pytanie, zobaczę co napiszą

    a jeśli konstrukcja w ściane zewnętrznej ma 6x14 cm, to da się tam upchać 20 cm wełny??
    Oczywiście śmiało

  5. #545
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Chodzi o to że styropian ryflowany pod którym hula zimne powietrze, nie pełni funkcji termoizolacji a tylko funkcje nośnika tynku. Więc w tym kontekście dawanie 10 cm styro jest niepotrzebnym mnożeniem kosztów. Lepiej byłoby dać 20 cm wełny plus 5cm styro.
    To nie prawda, że nie pełni roli izolacji, pełni rolę izolacji, ale parametry całej przegrody mogą być gorsze , wszystko zależy tylko od tego jak bardzo ruchome jest powietrze w tych szczelinach, to tak samo jak z klejeniem na placki, tragedii wielkiej nie ma ale wiadomo, że lepiej jest jak powietrze jest zamkniete....

  6. #546
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    coolerclub

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    30

    Domyślnie

    kurcze, co firma to inaczej robi i w każdej coś nie tak

    rozumiem, że nie ma jednej wersji, więc czy można poprosić o przekrój ściany zewnętrznej który można przyjąć za:

    a) minimalny/ akceptowalny

    b) dobry/ wystarczający

    c) bardzo dobry/ najlepszy

  7. #547
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Tutaj tego nie dostaniesz , dostaniesz wytyczne prrzemadrzalca Wilhelmiego , który uważa, że nie ma potrzeby np zrobienia analizy temperaturowo wilgotnosciowej bo nie, bo on wie najlepiej, jest najlepszym doradzcą na forum i traktują Go tutaj jak Boga.....

  8. #548
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    coolerclub

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    30

    Domyślnie

    Tutaj tego nie dostaniesz
    właśnie sądziłem, że będą jakieś informacje, tzn taki przekrój ściany jest spoko ale tamten będzie lepszy, itp fotki poprawnych instalacji wodno-kanal i prądowych. Na stronach deweloperów to każdy promuje swoje rozwiązania. Jestem zainteresowany domem z ciężkiego prefabrykatu drewnianego ale nie wiem jak z wytrzymałością takiego domu, czy w ogóle jest podobna do domu murowanego?

    a jak wygląda to?




  9. #549
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Tutaj tego nie dostaniesz , dostaniesz wytyczne prrzemadrzalca Wilhelmiego , który uważa, że nie ma potrzeby np zrobienia analizy temperaturowo wilgotnosciowej bo nie, bo on wie najlepiej, jest najlepszym doradzcą na forum i traktują Go tutaj jak Boga.....
    Szanowny "jacentyy" źle spałeś czy może się znowu narąbałeś? Spróbuj rozsądnie doradzać o ile masz stosowną wiedzę w tym temacie. Kolejny raz Cię proszę miarkuj się z oceną mojej wiedzy? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #550
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Twoja wiedza to to co Ci na szkoleniach do głowy wklepali , pokaż kurna w końcu Twoje obliczenia temperaturowo wilgotnościowe dla konkretnych grubości przyjętych przez innych , skoro twierdzisz , że są złe . Prosta strona u-wert , tam każdy może sobie wklepać i zobaczyć co wychodzi , a nie ciągle tylko piszesz co jest dobre a co nie bez żadnych konkretów.....zakwestionowałes stosunek grubości styropianu 15 cm do 15 cm wełny pomiędzy słupkami kvh 60x140, udowodnij, że jest to źle !.... a poza tym nawet jak Ci wyjdzie tzw punkt rosy w środku drewna wcale to nie znaczy, że w drewnie w tym punkcie dojdzie do skroplenia pary wodnej zawartej w porach drewna... nie rozumiesz podstawowej rzeczy a tego, że te proste modele obliczeniowe są tak dalekie od rzeczywistości jak Gdańsk od Zakopanego , nie uwzględniają wielu warunków brzegowych, które są w rzeczywistej ścianie jak np to cały model ściany jest trójwymiarowy i ta ściana nie jest zamknięta w laboratoryjnej skrzyneczce , gdzie nie działają inne czyniki jak wentylacja itp itd ....
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 18-10-2019 o 16:42

  11. #551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Udowodnij, że się mylę i tyle. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #552
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    To Ty stwierdziłeś , że pewne przyjęcie grubości ocieplenia jest złe, to udowodnij , że ten teoretyczny punkt rosy wychodzi w konstrukcji. To Ty twierdzisz, że styropian ryflowany to jest złe rozwiązanie, nie przedstawiając żadnych, ale to żadnych opracowań na ten temat, a może pogorszenie izolacyjności ściany jako całości to tylko kilka procent a zyskuje się możliwości lepszej wentylacji na styku styropian osb ? w dachu wentylacja Ci nie przeszkadza , w szczególności, że wychładza wełnę ... wybiórczy jesteś....

  13. #553
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    ...może pogorszenie izolacyjności ściany jako całości to tylko kilka procent a zyskuje się możliwości lepszej wentylacji na styku styropian osb ?.
    A są na to jakieś opracowania/? Na jakiej podstawie twierdzisz, że to tylko kilka procent? Udowodnij to! Co chcesz wentylować na styku styropianu i poszycia? Ciągłość każdej izolacji to podstawa!!! Wpuszczanie zimnego powietrza pomiędzy styropian a poszycie to błąd! Para wodna przechodząca od środka skropli się na wewnętrznej stronie zimnej płyty OSB. Jak tego nie rozumiesz to z Twoją wiedzą jest coś nie tak. A od kiedy to w dachu wpuszcza się powietrze pod izolację cieplną? Ściana szkieletowa niczym nie różni się od dachu! Powinna być zatem tak samo wykonana jak dach. Widziałeś żeby ktoś wpuszczał powietrze pod izolację nakrokwiową? Mądrzysz się w tematach, w których masz delikatnie mówiąc nieuporządkowaną wiedzę. Zbudowałeś choć jeden dom w technologii szkieletowej? Ja zbudowałem kilka. Były to pierwsze takie domy w Łodzi i jedne z pierwszych w Polsce. Mieszkam w takim domu od 30 lat. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #554
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Tutaj tego nie dostaniesz , dostaniesz wytyczne prrzemadrzalca Wilhelmiego , który uważa, że nie ma potrzeby np zrobienia analizy temperaturowo wilgotnosciowej bo nie, bo on wie najlepiej, jest najlepszym doradzcą na forum i traktują Go tutaj jak Boga.....
    na Fb jest tez taki jeden... Nijaki Jerzy Zembowski, pseudoguru budowlany. Podobne nastawienie i podobna buta

  15. #555
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Bez obliczeń cieplnowilgotnościowych, nie polecam budowania ścian! jeśli jakiś rzemieślnik bazuje na swoich domysłach, a często tak jest- na zasadzie: ja tak robię i jakoś jest. Co jest ? jak jest, dane, liczby, wzory ect. Latanie ogólnikami - typu powietrze jest dobrym izolatorem .. jak są pewne warunki, nie ma konwekcji np.
    Liczba podobieństwa Nussleta - porównanie szybkości wymiany ciepła przez konwekcję, do wymiany ciepła przez przewodzenie. Wkładanie szczeliny powietrznej, pod izolację, same problemy. Somsiad też nie widział co się dzieje w jego drewnianym domu, przez naście lat, teraz nie ma co zbierać.
    Ktoś, kto bezmyślnie daje styropian na płytę OSB w szkielecie i próbuje leczyć kondensację ryflami - to niczym cyrulik, który upuszcza krew.
    Jeśli wprowadzi się pustkę pod styropian, można zapomnieć o izolacji .. 90% out. I tylko są dwie drogi, aby dokładnie te procenty wyliczyć, albo badania, albo numeryczna analiza CFD. a to nie jest tanie.
    Para wodna przechodząca od środka skropli się na wewnętrznej stronie zimnej płyty OSB
    amen - dokładnie i całkowicie tak ! o tym cała masa cyrulików druciarzy i wyznawców ryflowańców, czy innych radzieckich sposób zapomina .. to jest p.Andrzeju szach mat !
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 19-10-2019 o 21:53

  16. #556
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Jakbyś zauważył wcale nie bronię ryflowanego styropianu. To po pierwsze merkava , po drugie to sam sobie przeczysz, skoro obliczenie ile procent traci taka przegroda na izolacyjności jest tak skomplikowane i drogie to skąd Ty to wiesz, że to jest 90%? Masz w ogóle dostęp do jakiś badań? To że sobie to zamodelujesz w programie do mostków, to pamiętaj, że jest to tylko program i wszystko zależy jak coś się zdefiniuje i dobrze o tym wiesz. Co do punktu rosy to też dobrze wiesz, że w rzeczywistości nie jest to takie łatwe do osiągnięcia w przegrodzie jakby na to wskazywało teoretyczne podejście fizyki budowli, które jak sama nazwa wskazuje jest teoretyczne. Jakby ta teoria się tak sprawdzała w rzeczywistości to ze ścian woda lała by się strumieniami.....


    a poza tym niech Wilhelmi zrobi w końcu te analizę ściany 15cm styro (oczywiście nie ryflowany) osb , konstrukcja kvh z 15 cm wełny, paroizolacja, płyta G-K i pokaże gdzie może być punkt rosy dla takiej ściany dla konkretnych , realnych warunków cieplowilgotnościowych na zew i wew.

    Jak do tej pory to tylko się mądrzy, że to są złe proporcje

    a Ty Merkava pokaż mi te badania, że to jest 90 % i pokaż konkretne przykłady, że przy takim ryflowanym styropianie doszło do destrukcji przegrody , bo jak to takie oczywiste to przecież bedą takie awarie nieprawdaż?
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 20-10-2019 o 06:05

  17. #557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W tym układzie wsadzanie styropianu też nie jest najlepszym pomysłem. Ściana zamknięta dyfuzyjne i szkielet drewniany to proszenie się o kłopoty. Dla mnie , bardziej logiczna ściana powinna wykonana być jak dach czyli od wewnątrz płyta gk, paroizolacja, wełna mineralna, wiatroizolacja o wysokiej przepuszczalności, szczelina wentylacyjna i na koniec OSB jak usztywnienie konstrukcji i nośnik elewacji. Konstrukcja trochę bardziej upierdliwa w budowie ale moim zdaniem poprawna.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #558
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    na Fb jest tez taki jeden... Nijaki Jerzy Zembowski, pseudoguru budowlany. Podobne nastawienie i podobna buta
    Ale ten przynajmniej potrafi racjonalnie wyjaśnić cały układ, dlaczego to działa lub nie. Nie można powiedzieć, że styro ryflowany jest be czy cacy, albo że jest jedno słuszne ułożenie folii kubełkowej. Bo tego nie można powiedzieć w oderwaniu od całości konstrukcji.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  19. #559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Szanowny "jacentyy" a kim Ty jesteś żebyś weryfikował moją wiedzę? Ile razy mam Ci powtarzać, że nie muszę niczego udowadniać. Zadałem Ci proste pytania i nawet na te proste pytania nie potrafisz odpowiedzieć. Z Twoich wypowiedzi widać, że nie rozumiesz prostych praw fizyki. Kolejny raz napiszę: nie ma obowiązku korzystania z moich rad. Jak kogoś moje argumenty nie przekonują to może budować jak chce. Jego dom, jego kasa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #560
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    No tak najlepsza obroną jest atak .... nie potrafisz uzyc prostej aplikacji internetowej i wklepac danych przegrody.... ale madrzysz sie z tym punktem rosy, jakys tysiace analiz przeprowadzil....

Strona 28 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony