dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 33
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 653
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    - na płytę OSB czy inną o podobnych parametrach radzę zastosować jednak wiatroizolację
    - styropian ryflowany - podstawa prawidłowego działania: (- na dole: listwa startowa, otwory wentylacyjne i odprowadzenie skroplin, Ryflowanie ma odprowadzić skropliny - i powodować ich tworzenie w tym miejscu -
    - tynk i klej do siatki oddychający (Tynki Silikonowe)
    Wiatroizolację na płytę OSB a w jakim celu skoro płyta stanowi wiatroizolację?!
    Styropian ryflowany to nieporozumienie! To świadome wpuszczanie zimnego powietrza pod izolację! To właśnie ryflowanie powoduje skraplanie pary wodnej. Gdyby nie było ryflowania nie byłoby skraplania! Od środka paroizolacja, na zewnątrz konstrukcji płyta OSB o dużym współczynniku Sd czyli dużym oporze dla pary wodnej więc nie ma powodów, żeby pojawiał się kondensat na zewnętrznej powierzchni płyty OSB.
    Tynk oddychający na styropianie a w jakim celu skoro styropian stawia skuteczny opór parze wodnej? Takie tynki stosuje się gdy elewacja jest wykona wełną skalną.
    Z takim radami chcesz uchodzić za znawcę tematu???
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wiatroizolację na płytę OSB a w jakim celu skoro płyta stanowi wiatroizolację?!
    Styropian ryflowany to nieporozumienie! To świadome wpuszczanie zimnego powietrza pod izolację! To właśnie ryflowanie powoduje skraplanie pary wodnej. Gdyby nie było ryflowania nie byłoby skraplania! Od środka paroizolacja, na zewnątrz konstrukcji płyta OSB o dużym współczynniku Sd czyli dużym oporze dla pary wodnej więc nie ma powodów, żeby pojawiał się kondensat na zewnętrznej powierzchni płyty OSB.
    Tynk oddychający na styropianie a w jakim celu skoro styropian stawia skuteczny opór parze wodnej? Takie tynki stosuje się gdy elewacja jest wykona wełną skalną.
    Z takim radami chcesz uchodzić za znawcę tematu???
    Pozdrawiam.
    Witam, proponuję zatem zapoznać się z elementarnymi zasadami budownictwa szkieletowego - to pomoże wytłumaczyć problem.
    1. Płyta OSB, PP5 czy inna zastosowana na poszycie budynku szkieletowego nie jest w żaden sposób elementem uszczelniającym, pomiędzy w/w płytami znajduje się szczelina, płyty montowane są za pomocą gwoździ do słupka, który też idealnie prosty nie jest, więc są nieszczelne - nie są i nie mogą stanowić bariery dla wiatru. Dla tego też stosuje się wiatroizolację.
    2. Styropian ryflowany - i punkt rosy - proponuję powrót do podstaw fizyki. Nic nigdzie się nie wpuszcza, a takie właśnie twierdzenia prowadzą do tragedii ludzkiej, i gnicia domów - więc radzę uważać z doradztwem w tym zakresie,
    Jak to ? nie ma ryfli nie ma skraplania ? to gdzie będzie różnica temperatur ... bo gdzieś będzie czy to dom w butelce ?
    Zakładając, że paroizolacja jest idealnie szczelna, mamy problem wilgoci rozwiązany ... a co z wilgocią od zewnątrz ?!
    Tynk oddychający na styropianie - przede wszystkim do wełny - Tak, ale również a może w szczególności do styropianu z powodu pracy całości konstrukcji - nie będzie pękał.
    Widzi Pan, ja niestety partactwa nie wykonuję, a ktokolwiek kto zna temat odrobinę, przeczyta na tym forum lub na szkielet.pl zauważy że to Pan nie tylko nie jest znawcą ale bladego pojęcia Pan nie masz ...
    ,pozdrawiam
    P.S. W innym temacie - proponowałem Panu aby doczytał Pan na temat dyfuzji, i szczeliny wentylacyjnej - styropian ryflowany to nie szczelina wentylacyjna - proszę czytać ze zrozumieniem pozdrawiam.
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Skoro stosujesz drewno suszone i czterostronnie strugane to elementy konstrukcyjne wykonane z takiego drewna są idealne. Jakie to zatem nierówności powodują "przewiew"? Jaki przewiew może odbywać szparą wymuszoną spinką "H"? Gdyby styropian nie był ryflowany to by nie było żadnego podwiewania. Grubość warstw i układ warstw izolacji cieplnej musi być starannie dobrany właśnie w ten sposób aby tzw. "Punkt rosy" znalazł się poza konstrukcją i tu się kłaniają podstawy fizyki i tu są popełniane największe błędy. Krótko mówiąc ściana budynku wykonanego w technologii szkieletowej powinna być wykonana tak jak dach bo niczym od niego się nie różni. Co ma wspólnego praca konstrukcji domu (gdyby była tak duża to popękałyby wszystkie połączenia płyt gipsowych) z tynkiem oddychającym na styropianie? To właśnie ryflowany tył płyty styropianowej stanowi szereg szczelin, którymi może przepływać zewnętrzne, zimne powietrze. Stawiałem jedne z pierwszych domów szkieletowych w Polsce a Pierwsze w Łodzi ponad 20 lat temu. W takim domu mieszkam do dziś więc nie wypowiadaj się na temat mojej wiedzy w tym zakresie bo nie masz do tego żadnych kompetencji. Oczywiście swoje domy możesz budować tak jak uważasz za stosowne co wcale nie znaczy, że dobrze. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skoro stosujesz drewno suszone i czterostronnie strugane to elementy konstrukcyjne wykonane z takiego drewna są idealne. Jakie to zatem nierówności powodują "przewiew"? Jaki przewiew może odbywać szparą wymuszoną spinką "H"? Gdyby styropian nie był ryflowany to by nie było żadnego podwiewania. Grubość warstw i układ warstw izolacji cieplnej musi być starannie dobrany właśnie w ten sposób aby tzw. "Punkt rosy" znalazł się poza konstrukcją i tu się kłaniają podstawy fizyki i tu są popełniane największe błędy. Krótko mówiąc ściana budynku wykonanego w technologii szkieletowej powinna być wykonana tak jak dach bo niczym od niego się nie różni. Co ma wspólnego praca konstrukcji domu (gdyby była tak duża to popękałyby wszystkie połączenia płyt gipsowych) z tynkiem oddychającym na styropianie? To właśnie ryflowany tył płyty styropianowej stanowi szereg szczelin, którymi może przepływać zewnętrzne, zimne powietrze. Stawiałem jedne z pierwszych domów szkieletowych w Polsce a Pierwsze w Łodzi ponad 20 lat temu. W takim domu mieszkam do dziś więc nie wypowiadaj się na temat mojej wiedzy w tym zakresie bo nie masz do tego żadnych kompetencji. Oczywiście swoje domy możesz budować tak jak uważasz za stosowne co wcale nie znaczy, że dobrze. Pozdrawiam.
    Witam, ja Pana nie obrażam i proponuję to samo ...
    20 lat temu może Pan coś stawiał i może i drewniane, i może w takim domu się i mieszka, patrząc po ostatniej opinii ... hmmm:
    http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?fachowiec=73016
    ... to szału chyba nie ma ...
    W 1996 roku sklonowano pierwszego ssaka, a teraz się domy pasywne buduje.
    My tu o szkielecie lekkim rozmawiamy i technologiach z tego wieku. Dach to nie ściana i proponuję trochę poczytać, jak nie mnie to innych - byle skutek przyniosło. Takie dyrdymały to na "Swoim Komercyjnym" wątku niech Pan pisze, bo tłumaczenie oczywistych rzeczy mija się z celem.
    Płyta OSB pracuje na szkielecie nawet do 1cm. Na GK stosuje się maty szklane.
    pozdrawiam,
    P.S. Proszę pisać na temat a jak ma Pan coś do mnie osobiście to zapraszam na priva - a nie Pan wątek zaśmiecasz ...
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    może Pan coś stawiał i może i drewniane, i może w takim domu się i mieszka,
    Skoro Wilhelmi 20 lat mieszka we własnoręcznie zbudowanym domu to najlepiej wie jak go zrobił i czy zrobił go dobrze. Jaki miałby interes komukolwiek żle doradzać ?


    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    My tu o szkielecie lekkim rozmawiamy
    Właśnie rozmawiacie, może lepiej coś samemu własnoręcznie postawić z drewna ,parę lat pomieszkać i dopiero wtedy mieć doświadczenia do opisywania na FM?
    Bardzo pan nerwowy kolego andstach 1 , może niech żona zioła zaparzy , może pomogą? pozdrawiam.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Skoro Wilhelmi 20 lat mieszka we własnoręcznie zbudowanym domu to najlepiej wie jak go zrobił i czy zrobił go dobrze. Jaki miałby interes komukolwiek żle doradzać ?
    Pobudował to teraz chciał czy nie chciał mieszkać musi

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    Na GK stosuje się maty szklane.
    same taśmy na spoinach nie wytrzymują?

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zakładając, że paroizolacja jest idealnie szczelna, mamy problem wilgoci rozwiązany ... a co z wilgocią od zewnątrz ?!
    no tak
    woda płynie pod górkę.
    Andrzej Wilhelmi jest logiczne, to samo tyczy się ściany murowanej z BK czy cegły porowatego termu itp ! nie wiem co jest niezwykłego w konstrukcji domu szkieletowego.
    Czuję z daleka zamknięcie na różne rozwiązania, tylko uparcie przy swoim.
    Proponuję troszkę liznąć fizyki budowli, bo na razie jest tylko mądrzenie.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Czuję z daleka zamknięcie na różne rozwiązania, tylko uparcie przy swoim..
    A które jest dobre? i kto je dobrze opisuje? Proszę spróbuj odpisać tak by nie było wątpliwości kto tu pisze a kto baja. pozdrawiam,

  10. #210

    Domyślnie

    Wiatroizolację stosuję się aby izolowała od zewnątrz a od wewnątrz wypuszczała nadciśnienie, tak na logikę

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To samo próbują robić pewne ludziki od klejenia izolacji termicznej na budynku murowanym.
    Kleją na placki ponieważ kondensat ma spływać zamiast koncentracji na wentylacji i dobrej farbie i od środka.
    Pod izolacją ma być jak najcieplej, aby to stwierdzić trzeba wykonać stosowne obliczenia cieplnowilgotnościowe.
    I nie widzę żadnej wskazówki czemu budynek szkieletowy miał by być jakimś wyjątkiem.
    Mi to działa na nerwy ! nie ruszajcie tego to wiedza tajemna i wyjątkowa, stosujemy stryro ryflowany tak bo tak .
    Moja baka tak robiła , matka i ja tak robię i nie pytajcie dla czego ! bo to taka tradycja.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cb5.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	232323 widzę że ciężko pojąć coś takiego ... a to dopiero początek.
    Było tu paru co miało problem z lambdą a co dopiero z ruchem pary wodnej w przegrodzie.

    Wiatroizolację stosuję się aby izolowała od zewnątrz a od wewnątrz wypuszczała nadciśnienie, tak na logikę
    zgadza się tylko
    po kij ją tam gdzie jest 20cm EPS'a? pokrytego tynkiem i bez jakiś szczelin wentylacyjnych ?

    Pod 20cm warstwą stężenie pary wodnej musiało by być rzędu 70-80% tego co jest przy 20st ... chciał byś w domu trzymać 70-80% tylko po to aby ryfle "działały"?

    Paro izolacją obetnie z tych 70-80% na niechby 40% ... to 40% musiało by być pod 20cm izolacji około 12 st aby kondensacja nastąpiła ! w czym może tylko pomóc robienie dziur pod izolacją ! i wpychanie tam powietrza ! a tak bez jakiś szczelin jest tam na łoko 17 st i gdzie w takie temp będzie się skraplać !
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 30-12-2013 o 01:01

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Wiatroizolację stosuję się aby izolowała od zewnątrz a od wewnątrz wypuszczała nadciśnienie, tak na logikę
    No kolego rafale 2011 straciłeś szansę , dopóki nie opisałeś wyniku swego logicznego rozumowania, na postrzeganie ciebie jako osoby która takową umiejętnością logicznego myślenia sprawnie włada. Pisząc ten post rozwiałeś wszelkie wątpliwości. pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 30-12-2013 o 01:06

  13. #213

    Domyślnie

    ze styropianem ryflowanym to lepiej go zastosować niż przybijać listwy dystansowe

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Weźcie sobie puszkę piwa o temp 17 st i zacznijcie tańce błagalne o kondensację na niej.
    jeśli w domu jest 40-50% wilg przy 20 st !
    https://www.google.pl/search?q=wykre...w=1364&bih=682 jak widać wujek google zna bardzo dobrze wykres moliera i przebogatą bazę ta ten temat.
    Największy ciołek odczyta kiedy i przy jakich procentach będzie kondensacja.
    Jak widać lepiej na gusłach ludowych opierać dyskusję niż poszukiwać ciutki wiedzy .

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Wiatroizolację stosuję się aby izolowała od zewnątrz a od wewnątrz wypuszczała nadciśnienie, tak na logikę
    Po pierwsze to przed czym ona ma izolować od zewnątrz skoro na niej jest styropian?
    Po drugie to co ma wypuszczać od wewnątrz skoro za nią jest praktycznie nieprzepuszczalna płyta OSB i folia paroizolacyjna?
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    ... Dach to nie ściana...
    A niby czym się różnią? Gdyby to był Twój prywatny wątek to bym się nie wypowiadał. Ty piszesz co uważasz i pozwól abym i ja miał takie prawo. Prywatnie do Ciebie nic nie mam ale do Twoich wypowiedzi jak najbardziej tak. Proponuję abyś odnosił się merytorycznie do moich wypowiedzi chyba, że nie potrafisz odpowiedzieć na pytania, które Ci zadałem? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Po pierwsze to przed czym ona ma izolować od zewnątrz skoro na niej jest styropian?
    Po drugie to co ma wypuszczać od wewnątrz skoro za nią jest praktycznie nieprzepuszczalna płyta OSB i folia paroizolacyjna?
    Pozdrawiam.
    Nie wiadomo , generalnie rafał 2011 wie że jest jakieś nadciśnienie i ono musi jakoś ujść z budynku ,inaczej właścicielom skoczy ciśnienie To jeszcze nic, a widziałeś Andrzeju jak on ociepla ścianki kolankowe od wewnątrz wełną pomimo że ocieplone są z zewnątrz styropianem? wystarczy kliknąć w link Tym się zajmuję w jego stopce i pooglądać zdjęcia. pozdrawiam.

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Po pierwsze to przed czym ona ma izolować od zewnątrz skoro na niej jest styropian?
    Po drugie to co ma wypuszczać od wewnątrz skoro za nią jest praktycznie nieprzepuszczalna płyta OSB i folia paroizolacyjna?
    Pozdrawiam.
    Stosuję Pan wiatroizolację na dachach?

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Nie wiadomo , generalnie rafał 2011 wie że jest jakieś nadciśnienie i ono musi jakoś ujść z budynku ,inaczej właścicielom skoczy ciśnienie To jeszcze nic, a widziałeś Andrzeju jak on ociepla ścianki kolankowe od wewnątrz wełną pomimo że ocieplone są z zewnątrz styropianem? wystarczy kliknąć w link Tym się zajmuję w jego stopce i pooglądać zdjęcia. pozdrawiam.
    Gdybyś miał wełnę z rozbiórki, tak jak widać na zdjęciach w linku , nie włożyłbyś jej w ściankę kolankową?

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    same taśmy na spoinach nie wytrzymują?
    Witam, wszystko zależy tak naprawdę od wielu czynników. Przede wszystkim od posadowienia budynku, miejsca w którym został wybudowany itp, itd. Pomimo, że mało się na ten temat mówi, a budynki w szkielecie - jak sama nazwa wskazuje lekkim - ważą dużo mniej niż murowane, ale jednak ważą to są narażone na prace - szczególnie w pierwszych latach "życia".
    Jak wiadomo grunt pracuje około 7 lat - można tu mówić o zagęszczarkach itp, itd - i wiedzieć jak się robi samemu i ma badania geologiczne, jeśli nie trzeba przyjąć, że pracować będzie.
    Dodatkowo sam budynek szkieletowy pracuje pamiętajmy, że płyty poszycia są montowane na przerwie min.3mm (warunki gwarancji producenta) - dlaczego? Bo będą pracować, zakładając warunki idealne (wszystko zrobione jak trzeba - od fundamentów po dach i brak pracy gruntu) owe 3mm, w innym przypadku więcej.

    Ja z doświadczenia i z nauk poznanych za granicami naszego kraju - Norwegia, Szwecja - poznałem tą "tajemniczą" technologię 15 lat temu. Tam było to normalne.
    Koszt jest obecnie niewielki, w porównaniu do efektu. Na zewnętrznej stronie ściany nie mamy żadnych rys pęknięć. To co pracuje, pracuje pod włókniną/ matą/tapetą szklaną - różnie nazywaną. Ale efekt końcowy jest zawsze ten sam. Ja jako że daje gwarancje powyżej 10lat (serwis gwarancyjny po 1roku, po 5 latach i na zakończenie okresu gwarancji), obowiązkowo stosuje matę - oprócz zadowolenia swoich Klientów, ja nie jestem bankrutem - robiąc poprawki ... Tak czy inaczej - reklamacji nie mam i za to dziękuje Bogu.
    pozdrawiam,
    P.S. Klienci chyba zadowoleni, choć nie traktują mnie jak Boga na tym forum, ale wiem że bywają , oczywiście pozdrawiam, kontakt utrzymujemy z racji podpisanych umów i przeglądów serwisowych)
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

Strona 11 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony