dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 33
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 653
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Co do wypowiedzi Pana Wojciecha Nitki to powiem tak kolejny raz brak rzeczowych, merytorycznych argumentów a tylko uszczypliwości no ale jak brakuje specjalistycznej wiedzy to trudno. A może jest tak jak napisał "Barbossa", że za darmo wiedzy się nie przekazuje. Wycofanie się Pana Wojciecha Nitki to oczywiście jego sprawa ale uważam, że brak jego osoby uczyni ten wątek uboższym.
    Wracając do meritum Tak jak wspomniał "grzechk" praktycznie wszyscy mają na użytkowym poddaszu kanadyjczyka. Podstawową ideą takich konstrukcji jest umożliwienie wydostania się pary wodnej z izolacji cieplnej. Błędem jest więc zamykanie izolacji cieplnej z obu stron płytą OSB lub od zewnętrznej strony płytą OSB dotykającą do izolacji cieplnej. Szczelina wentylacyjna powinna być zawsze pomiędzy izolacją cieplną a płytą OSB. Wiatroizolacja powinna oddzielać izolację cieplną od szczeliny wentylacyjnej a jej montowanie na płycie OSB nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia (choć nie jest błędem). Płyta OSB sztywni konstrukcję i jest nośnikiem dla elewacji (styropianu). Dla elewacji (tynku) wystarczy twardy styropian grubości 3~4 cm gdyż jego grubość nie ma żadnego wpływu na izolację cieplną budynku (szczelina wentylacyjna wpuszcza zimne powietrze). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    A może by wypadało się dokształcić? Było kilka wydanych przedruków z amerykańskiego wydania "BUDOWA SZKIELETOWEGO DOMU DREWNIANEGO" Jak robiłem "kanadyjczyka" to ją kupiłem
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  3. #43

    Domyślnie

    na jedsnej ze ścian mojego szkieletowego domku z drewnianą oblicówką, po zimie właśnie ta oblicówka napiła się wody i deski (dwie) okropnie się wybrzuszyły, mam wrażenie, że zaraz wypadną
    Proszę o poradę jak to teraz naprawić wciskać póki mokre (jak? młotem drewnianym, gumowym, jakie są techniki, zupełnie nie wiem ), poczekać, aż wyschną???
    Help
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Były za ciasno bite. Czekać! Czy aby były dobrze zaimpregnowane z obu stron? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    A może by wypadało się dokształcić? Było kilka wydanych przedruków z amerykańskiego wydania "BUDOWA SZKIELETOWEGO DOMU DREWNIANEGO" Jak robiłem "kanadyjczyka" to ją kupiłem
    Pan Nitka już tu nie bywa, Twe rady do Niego nie trafią

    Wycofanie się Pana Wojciecha Nitki to oczywiście jego sprawa ale uważam, że brak jego osoby uczyni ten wątek uboższym
    po co ten smutek, mamy przecież siebie, Forowiczów, Rodziny, psychologów
    damy radę! avanti !!!

    trauma zbyteczna, wszak niewiele merytoryki popełniono
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #46

    Domyślnie

    Panie Nitka pisze pan pierdoły,kto z pana zrobił eksperta

  7. #47

    Domyślnie

    Panie Willhelmi prawidłową jest kolejnośc płyta gk, folia paroizolacyjna,szkielet wypełniony watą,płyta osb,wiatroizolacja,oblicówka drewniana lub z tworzywa.Czym grożą zmiany widziłem kilka lat temu, podczas pobytu w Kanadzie, wilgoc i grzyb na ścianach[/code]

  8. #48

    Domyślnie

    Sądziłem, że na forum muratorowym znajdę trochę informacji na temat budownictwa szkieletowego, a tu ...

    grzegorz1
    tez tak myslalem, ża taki jest układ warstw w ścianie, tak przynajmniej wynika z literatury Muratora, a tu...
    Wilhelmi Andrzej pisze:
    Błędem jest więc zamykanie izolacji cieplnej z obu stron płytą OSB lub od zewnętrznej strony płytą OSB dotykającą do izolacji cieplnej. Szczelina wentylacyjna powinna być zawsze pomiędzy izolacją cieplną a płytą OSB. Wiatroizolacja powinna oddzielać izolację cieplną od szczeliny wentylacyjnej a jej montowanie na płycie OSB nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia (choć nie jest błędem). Płyta OSB sztywni konstrukcję i jest nośnikiem dla elewacji (styropianu).
    Co zatem z opisami technologi na łamach Muratora, Ładego Domu itp.
    Co z opisami technologii prezentowanyi na stronach firm budujących w technologi niemieckiej - z obu stron ściany płyta OSB.

    Mam zamiar postawić kanadyjczyka samodzielnie, przez ostatni rok przestudiowałem chyba wszystko co na ten temat napisano i co? Może podpowiecie - jak naprawdę budować.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubulec

    Mam zamiar postawić kanadyjczyka samodzielnie, przez ostatni rok przestudiowałem chyba wszystko co na ten temat napisano i co? Może podpowiecie - jak naprawdę budować.
    Bez obrazy , ale po roku studiowania nie zadawałbym pytań na forum .
    Zleć robotę firmie .

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    a ja mam pytanie do Pana Andrzeja, jak prawidłowo wykonać i zabezpieczyć balkon w konstrukcji szkieletowej-elewacja z desek

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Bardzo trudna sprawa gdyż elementy drewniane wystawione na zewnątrz będą ulegać znacznie szybciej procesom starzenia niż elementy drewniane zakryte. W moim przekonaniu powinny być to konstrukcje, które dość łatwo będzie można wymienić bez szkody dla konstrukcji nośnej budynku (balkon na słupach). Bardzo dobrym środkiem ale już nie produkowany był "Imprex W". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz1
    Panie Willhelmi prawidłową jest kolejnośc płyta gk, folia paroizolacyjna,szkielet wypełniony watą,płyta osb,wiatroizolacja,oblicówka drewniana lub z tworzywa.Czym grożą zmiany widziłem kilka lat temu, podczas pobytu w Kanadzie, wilgoc i grzyb na ścianach[/code]
    Moim zdaniem prawidłowa kolejność to płyta gk, folia paroizolacyjna, szkielet wypełniony wełną, wiatroizolacja, szczelina wentylacyjna, płyta OSB (zależnie od elewacji) i elewacja. Wszystkie problemy w ścianach szkieletowych wynikają z braku skutecznej (drożnej) szczeliny wentylacyjnej lub jej niewłaściwego umiejscowienia.
    Zamontowanie wiatroizolacji na płycie OSB jest merytorycznie nieuzasadnione gdyż sama płyta stanowi wiatroizolację. Proszę więc o merytoryczne uzasadnienie montowania jej w tym miejscu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Moim zdaniem prawidłowa kolejność to płyta gk, folia paroizolacyjna, szkielet wypełniony wełną, wiatroizolacja, szczelina wentylacyjna, płyta OSB (zależnie od elewacji) i elewacja. Wszystkie problemy w ścianach szkieletowych wynikają z braku skutecznej (drożnej) szczeliny wentylacyjnej lub jej niewłaściwego umiejscowienia.
    Zamontowanie wiatroizolacji na płycie OSB jest merytorycznie nieuzasadnione gdyż sama płyta stanowi wiatroizolację. Proszę więc o merytoryczne uzasadnienie montowania jej w tym miejscu. Pozdrawiam.
    Czy ma to oznaczać że budowanie po kanadyjsku czy po amerykąńsku jest złe i na łamach forum muratorowego powstaje "budowanie po polsku" - na zasadzie "Polak potrafi".

    Szkoda, że nie ustosunkował się Pan do mojej wczesniejszej wypowiedzi. Liczę jednak że to tylko nieuwaga przy odejściu od świątecznego stołu.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    dajcie spokój już tą kolejnością warstw, temat ten był już wałkowany w kilku innych tematach, skupmy się na innych problemach, np jak prawidłowo wykonać wentylowanie dachu wykonanego z gontu bitumicznego, oglądałem wiele zdjęć i na większości z nich nie widziałem wywietrzników, Panie Andrzeju proszę napisać lub dać linka jak to powinno być prawidłowo zrobione.

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Bardzo trudna sprawa gdyż elementy drewniane wystawione na zewnątrz będą ulegać znacznie szybciej procesom starzenia niż elementy drewniane zakryte.
    a czy to prawda że balkon od zachodu będzie bardziej narażony na czynniki atmosferyczne?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bold
    np jak prawidłowo wykonać wentylowanie dachu wykonanego z gontu bitumicznego, oglądałem wiele zdjęć i na większości z nich nie widziałem wywietrzników,
    Jak byś dobrze czytał, to byś wiedziiał - dach czy ściana to wszystko jedno. Pokryj ścianę gontem bitumicznym i będzie tak samo - czyli OK. Widziałem takie rozwiązania z Kanadzie.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Były za ciasno bite. Czekać! Czy aby były dobrze zaimpregnowane z obu stron? Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedź
    no dobra przyznam się , zaimpregnowane były tylko raz, powinny być dwa razy (tak zalecali, ale ja nie dałam rady zrobić teo przed zimą, wiem, wiem....mam za swoje )
    czekać i co potem? to czekanie jest mi na rękę, bo i tak sama nic z nimi nie zrobię, a po tym czekaniu co się może zdarzyć jest szansa, że same się jakoś wcisną, czy wołać jakiegoś fachowca?

    znalazłam takie zdjęcie, jeszcze z czasów budowy, fabrcznie było zaimpregnowane na pewno tylko z jednej strony...to jest dokładnie ta ściana, od zachodu narazona na zamakanie, ze względu na wiatr...

    http://images2.snapfish.com/23232323...A9%3C%3Bwp1lsi
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubulec
    Czy ma to oznaczać że budowanie po kanadyjsku czy po amerykąńsku jest złe i na łamach forum muratorowego powstaje "budowanie po polsku" - na zasadzie "Polak potrafi".
    Szkoda, że nie ustosunkował się Pan do mojej wczesniejszej wypowiedzi. Liczę jednak że to tylko nieuwaga przy odejściu od świątecznego stołu.
    A kto powiedział, że oni nie popełniają błędów? Na tym Forum jest grupa drewnianego szkieletu warto tam zajrzeć i zobaczyć efekty amerykańskich błędów. Tam budują tanie tandetne domy (oczywiście nie wszystkie). Myślę, że nas na to nie stać. Uczmy się na błędach a nie stosujmy ślepo złych technologii. Po raz kolejny powtórzę ściana szkieletu niczym nie różni się od dachu! Powinna być więc podobnie wentylowana!
    Co do Twojej wcześniejszej wypowiedzi to nie mam się do czego odnosić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Kolejny wątek, w którym zarówno Pan Andrzej Wilhelmi i Pan Wojciech Nitka niszczą swoją kłótnią. Ja wiem, że macie Panowie różne zdanie (zawsze) i jak jeden powie że coś jest białe, to drugi od razu krzyczy że jest czarne.

    Prosiłbym Panów, że jeżeli są ekspertami to niech odpowiadają na pytania czysto merytorycznie, a nie zaczynając od słów Pan AW nie ma racji, a drugi Pan WN chyba czegoś nie doczytał.

    Panowie opanujcie się.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bold
    dajcie spokój już tą kolejnością warstw, temat ten był już wałkowany w kilku innych tematach, skupmy się na innych problemach, np jak prawidłowo wykonać wentylowanie dachu wykonanego z gontu bitumicznego, oglądałem wiele zdjęć i na większości z nich nie widziałem wywietrzników, Panie Andrzeju proszę napisać lub dać linka jak to powinno być prawidłowo zrobione.
    Problem wentylacji ścian zewnętrznych szkieletu drewnianego to niezmiernie istotna kwestia. A co do dachu to nie ma żadnych problemów jak budujemy dom parterowy (i właśnie takie powinny być domy szkieletowe!!!) problemy zaczynają się gdy zamierzamy adoptować poddasze na cele mieszkalne. Istotą poprawnie wykonanego dachu (każdego bez względu na pokrycie) jest poprawnie wykonana wentylacja warstwy izolacyjnej! Najtrudniej to zrealizować przy zastosowaniu pokryć płaskich (gont papowy, płytki włóknocementowe, łupek itp.). Dla dachu dwuspadowego dość proste wlot powietrza przy okapie a wylot w kalenicy realizowany przez zastosowanie specjalnych wentylacji (bandaże, wywietrzniki kalenicowe) lub wykonanie małego daszku nad kalenicą. Dla dachów kopertowych lub wielopołaciowych należy montować systemowe wentylacje połaciowe lub wiercić (wycinać) otwory w krokwiach pod deskami lub OSB w celu udrożnienia przepływu powietrza. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 3 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony