dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Koszty inwentaryzacji budowlanej.

    Mam problem , mieszkam w starym domu z lat pięćdziesiątych i chciałam dobudwać do niego trzy pokoje ale niestety nie posiadam jego pełnych planów. Jedyne co mam to plan instalacji gazowej i kanalizacyjnej. Innych nie ma.
    Podobno takich planów nigdy nie było ( w co mi się nie chce wierzyć) ale w latach 50-tych wszystko było możliwe.
    Dlatego muszę przeprowadzić inwentaryzację budowlaną i tu mam pytanie czy to się wiąże z dużymi kosztami? Czy ta inwentaryzacja musi być pełna?
    Jukka5

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    inwentaryzacja + doprojektowanie dobudowy = ok. 110 - 120% samego projektu
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krzywa5

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jestesmy właśnie na tym etapie. Tzn. mamy dom z lat 60-tych pow. 110 m2 + 60 m2 piwnice. W planach jest "tylko" podniesienie jednej ściany kolankowej = pozwolenie na budowe/ rozbudowę. Formalności:
    - inwentaryzacja + projekt = ok.6 000zł.
    - badanie techniczne budynku = 2 600 zł.
    - mapki geodezyjne = 600 zł.
    My dodatkowo musimy podłączyć wodę, ponownie prąd i gaz.
    Wszystko załatwia Architekt i w ciągu 2 miesięcy mamy dostać pozwolenie na budowę.
    "Prosta" Krzywa

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eljed

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, stanęłam właśnie na na tym problemie.Bo czeka mnie poważny remont. Mam stary poniemiecki dom. Projektant za inwentaryzację budynku + kosztorys zaśpiewał 4.000 zł. Mieszkam w ok. Jeleniej Góry i nie wiem czy na nasz rejon to nie jest za wysoka cena?

  5. #5

    Domyślnie inwentaryzacja

    Witam!
    Niestety nie mam pojęcia czy 4000 zł to dużo czy mało ale jak patrzę na ceny to chyba wszystko zależy od achitekta.
    Mam pytanie co zawiera taka inwentaryzacja budowlana?
    Jukka5

  6. #6
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Przerabiałam ten temat około pół roku temu w Łodzi- koszt inwentaryzacji budynku z lat70 + projekt modernizacji 3 tysięcy zł (projekt nie obejmował przydomowej oczyszczalni ścieków oraz przyłącza wodociągowego)sama modrnizacja nie wiele odbiegała od stanu istniejącego - ale pozwolenie na budowę było potrzebne
    Pozdr

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kardynal

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przerabiałem ten temat we wrześniu 2007. Mieszkam w Żaganiu woj. lubuskie, dom poniemiecki budowany w latach 1934 - 1936 inwentaryzacja + projekt budowlany (robiłem dobudówkę) 1000 zł, do tego mapka geodezyjna w 3 egz. 600 zł

  9. #9

    Domyślnie

    wlasnie otrzymalam inwentaryzacje, koszt 2 tysiace.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    tak czy inaczej, inwentaryzacja jest przeważnie droższa od gotowego projektu.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smok64

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał baileys
    wlasnie otrzymalam inwentaryzacje, koszt 2 tysiace.
    za jaka powierzchnie była ta cena? i czy inwentaryzacja była pełna czyli z podziałem na pomieszczenia, czy uproszczona - same przegrody zewnętrzne? orientuje sie ktos jakie są przyblizone koszta inwentaryzacji za 1m2 albo 1m3?

  12. #12

    Domyślnie

    te 2tys to za calosc inwentaryzacji - bardzo, bardzo szczegolowej (mam nawet zaznaczone dokladne wymiary kazdego grzejnika w domu ).
    dom 3 kondygnacje , pow calkowita 350m, inwentaryzacja pelna

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyan

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    66

    Domyślnie inwentaryzacja

    witam
    Zajmuję się głównie robieniem inwentaryzacji budowlanych oraz badaniem stanu technicznego obiektu i nikt nie płacił u mnie więcej jak:
    - 5-10zl/m2 - inwentaryzacja
    - 700zl opis stanu technicznego obiektu
    poza tym zajmuję się przeprojektowywaniem obiektów typowych i projekt np przebudowy poddasza to koszt ok 3- 3,5 tys zl
    Wiem, ze przy naszych podatkach przy takich kwotach nie dorobie się LEXUSA w ciagu rokuani nawet w dluższym czasie, jednak myślę, że kwoty te są uczciwe.
    Pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    UlaPias

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    To prosze o adres na e-maila- wlasnie potrzebuję pilnie takiej usługi [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Inwentaryzacja budowlana to koszt ok. 2-6zł/m2, w zależności od zakresu, stopnia skomplikowania i lokalizacji. Zapraszam do poradnika na stronie: www.inwentaryzacja-budowlana.com.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony