dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom01 Zobacz post
    Kolego d7d, oczywiście, że reklamowałem. Tj, nie podpisałem protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Na razie przepychanka trwa.

    Kolego finlandia, właśnie że zamówiłem dokładnie ten model jak w katalogu, nawet podpisany, dokładnie FAV61. Dlatego mam pretensję. Za podstawę prawną dziękuję, oczywiście jakieś działania już prowadzę. Od firmy zależy czy uda się polubownie czy trzeba będzie zmuszać. Nie cierpię takich sytuacji, kiedy ludzie nie mają jaj aby się przyznać do błędu. Każdy może się mylić, zrobić coś źle. To jest normalne. Chodzi o to, jakie ludzie prezentują stanowisko w takiej sytuacji. Najgorsze co może być, to właśnie wciskanie w oczy, że nie ma żadnej wpadki, rzeczy oczywistych nie ma i w ogóle co ten klient sobie nawymyślał. To co opisałem jako "spadanie na drzewo" dokładnie było argumentacją, że "dostaliśmy takie zamówienie od sprzedawcy i zrealizowaliśmy je zgodnie... itd". Przecież jest jasne, że sprzedawca specjalnie nie wypunktował listy życzeń odstępstw od katalogu, prawda? Nie kazał zamontować krzywo antaby ani zmieniać jej mocowań. To mnie strasznie wkurza. Kłamstwa prosto w oczy.
    Początkowo poparłem Cię w 100%. Po zobaczeniu fot zmieniłem zdanie, bo wg mnie różnice nie są aż tak istotne i ich wystąpienie w dużej części powinien zaznaczyć sprzedawca. Nie wiem jak to się odbywa w tej firmie, ale zakładam że zamówienie to nie jest fax ze zdaniem "drzwi jak na zdjęciu, tyle że w innym kolorze". Teraz zamawia się najczęściej na internetowych platformach zatwierdzając osobno każdy element wyposażenia, np. zamek czy rozety oraz rodzaj i długość pochwytu.
    W Twoim przypadku jest to pochwyt z mocowaniem skośnym, stosowany przy kolizji jego mocowania z kluczem ( dobrze to widać na "prototypie" w katalogu - gdyby to było mocowanie prostopadłe do drzwi, to nie dało by się włożyć klucza do zamka). Dlatego tam jest narysowany skośny.
    Natomiast w drzwiach masz już przesunięte otwory i świetnie sprawdziłby się pochwyt z mocowaniem prostym (myślę że wystarczy podmienić pochwyt i będzie kompromis) a w dalszej perspektywie dostosować obrazki w katalogu.
    Nie mam dużej praktyki w pochwytach ( jestem ich wrogiem a mimo tego mam na ekspozycji dwie sztuki takich drzwi) więc nie wiem jakby się sprawdziłoby zdemontowanie tych podkładek...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tom01
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-343
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Po zobaczeniu fot zmieniłem zdanie, bo wg mnie różnice nie są aż tak istotne.
    Dla mnie są bardzo istotne, wygląd jest inny i nie ma o tym co w ogóle deliberować. W międzyczasie stało się jednak coś dużo gorszego. Całe drzwi się wypaczyły. Przyszło zimno i przestały się zamykać. Przyłożyłem poziomnicę 2m do skrzydła i zrobił się banan. Na środku względem krawędzi wykrzywiły się o ~0,5cm. To jest już kurde szczyt.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-12-29 o 10.41.16 kopia.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	438627
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-12-2019 o 09:50

  3. #63

    Domyślnie

    Tak się tego nie bada, ale jeśli założyć, że odchylenie będzie większe jak 4mm w pionie od płaskości skrzydła to norma jest przekroczona. Max jaki możesz mieć to 2mm na 1m wysokości.
    W takiej sytuacji poprosiłbym o skrzydło zastępcze i to chciałbym odesłać na Twoim miejscu na sprawdzenie. Jeśli jest krzywe to polecałbym roszczenie w kierunku wymiany drzwi na nowe.

    P.S. oczywiście będzie sprawdzane zadaszenie nad drzwiami w takim przypadku.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony