dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Hej.Uznałam,że wypadałoby zdać relację po 1,5 roku użytkowania Otóż spieszę donieść,że drzwi nadal sprawują się ok,zarówno u mnie jak i u rodziców (mają je dłużej niż ja). U mnie to już druga zima i nic się złego z nimi nie dzieje.Póki co nie żałuję więc mojego wyboru.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czarku, nie tylko na tym forum zostałeś "ocenzurowany" za ten sam wpis i nie dziw się, bo nie tylko mylisz forum z tablicą ogłoszeń, ale zwyczajnie nie masz szacunku do użytkowników forów. Nieładnie.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Kupiłem drzwi Stolterm. Grubość i okucia robią wrażenie. Dom jest na etapie wykańczania, więc na razie tylko cieszę oczy. Koszt - 4600 z ciepłym montażem.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Jakieś foto ze szczegółami możesz wrzucić?

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    flyer2

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    110

    Domyślnie

    Ja kupiłem drzwi Stolpaw faw 38 inox.Drzwi wyglądają solidnie.Przyjechały bez klamki i od 2m-cy nie mogę się doprosić o dosłanie.Zamawiałem w firmie Pluta z Radomia

  6. #26

    Domyślnie

    Ja kupiłem Stolpaw Stolterm FAV51 Inox. Ogólnie jestem zadowolony, drzwi wyglądają na solidne i ładnie się prezentują. Dobre zawiasy, chodzą bardzo lekko, mimo tego, że trochę ważą. Małym zgrzytem było to, że w drzwiach był zamontowany zły zamek hakowy (lewy zamiast prawego). Wystarczył mail do serwisu z naświetleniem sprawy. Przyjechali, w 10 minut zmienili zamek,jest OK. Kontakt z producentem bardzo dobry. Generalnie polecam. Po zimie dam znać czy się nie paczą, ale są tak masywne, że nie przewiduję problemów.
    Ostatnio edytowane przez psulek ; 14-11-2013 o 22:15

  7. #27

    Domyślnie

    Ja mam natomiast problem z drzwiami tej firmy i z chęcią przeczytam radę jakiegoś fachowca Kupiłem drzwi sosnowe Michał w listopadzie ubiegłego roku i dziś mam problem z odklejonym silikonem łączącym płyty. Co więcej wewnętrzna płyta ugina się pod naciskiem ale przedstawiciel STOLPAWa twierdzi, że to już taki urok drzwi z powodu wypełnienia drzwi materiałem termoizolacyjnym(?) . Propozycja ze strony firmy jest taka ze wymienia silikon i tyle, tylko ja się zastanawiam czy silikon nie ma za zadanie tylko zapobiegać ewentualnemu przedostaniu się wilgoci do wewnątrz a nie mechanicznie łączyć dwa elementy drzwi i zapobiegać ich odkształcaniu się....

  8. #28

    Domyślnie

    Silikon uszczelnia połączenie, a ono samo odbywa się na zasadzie piór-wpustu w większym wydaniu. Reklamowałem też taki przypadek i wymiana silikonu przez producenta starczyła u tego Klienta. Jak jest u Ciebie nie wiem, bo nie zamieściłeś zdjęć itd.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Może nie do końca dobrze zrozumiałem w czym rzecz, ale z mojej praktykie też potwierdzam, że naprawa polegająca na wymianie silikonu z praktycznego punktu widzenia jest skuteczna.

  10. #30

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	231321313.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	252137

    Mniej więcej tak to wygląda. W to zagłębienie wchodzi panel i tam ma się trzymać. Dodatkową stabilizację aby nie latał daje silikon, który jednocześnie jest uszczelniaczem.

  11. #31

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź

    Zdjęć niestety nie mam ale rysunek @theme praktycznie oddaje istotę rzeczy U mnie główna wątpliwość polega właśnie na tym że ta wewnętrzna część delikatnie ugina się pod naciskiem, byłem przekonany że wypełnienie jest "sztywniejsze". Obawiam się po prostu, że sytuacja z silikonem będzie się powtarzała jeżeli ten panel będzie "pracował".


    PS.
    Moje drzwi http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-zewn...um-plus/michal (na dole zakładka przekrój ramiak- panel termoizolacyjny).

  12. #32

    Domyślnie

    Drewno jak to drewno lubi czasem popracować (słońce, zima itd). Silikon uszczelnia, stabilizuje ale też lekko amortyzuje. Oczywiście są to ruchy marginalne i tyle silikonu w zupełności wystarczy.
    Bądź co bądź nic innego tylko wymienić silikon i tyle. Po gwarancji możesz zrobić to sam lub poprosić o pomoc szklarza.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mk18888

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Rokitno Szlacheckie
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!!!
    Jezeli Pana dostawca jest ta firma, to gratulacje widocznie ma Pan swoich klientow dokladnie tam gdzie slonce nie dociera. Ja zakupilem drzwi tej felernej, marnej i tandetnej firmy 2 lata temu i do dnia dzisiejszego trwa reklamacja!!! Zenada!!! Po zakupie super modnych i tak samo niedopracowanych drzwi za kwote ponad 4000 zl rozszczelnila sie folia na szybie, schodzila farba, drzwi odfarbiaja sie pod wplywem wody, pekla oscieznica i co tylko, ale nie pisalbym tego bo moze poprostu mam pechowe drzwi, gdyby nie brak profesjonalizmu pracownikow tej firmy, a w szczegolnosci kierownika sprzedazy. Ten Pan minal sie z powolaniem, kompletnie nie mozna sie z nim dogadac, jest nieslowny a w dodatku ostatnia reklamacja byla prawie rok temu i do tej pory oscieznica jak to powiedzial, jest na tasmie produkcyjnej!!! Poprostu ZENADA!!! A jego poprzednik stwierdzil ze dzwi malowane sa farbami wodnymi i sa jeszcze niedopracowane, ale co tam wazne ze schodza, a noi oczywiscie po sprzedazy nie wiem jakiej ilosci drzwi okazalo sie ze dostawca szyb jest tez marny i maja reklamacje za reklamacja. Nigdy w zyciu nie polece nikomu tych drzwi, chyba ze beda rozdawali je za darmo. A musze rowniez dodac ze koszta oprawy drzwi po kazdej reklamacji ponosilem z wlasnej kieszeni, teraz dom jest po ociepleniu i tez ich to nie interesuje. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!! BAnda partaczy , mam nadzieje ze nie skusicie sie na ich wyglad, bo poza nim nie maja kompletnie zadnej innej zalety.

  14. #34

    Domyślnie

    Odradzam zakup drzwi firmy stoplaw. Zakupiliśmy drzwi do domu za kilkanaście tysięcy złotych drzwi miały krzywo nawiercone otwory od górnego zamka! Zewnętrza aluminiowa listwa po roku odkleiła się od drewna, drzwi nie domykają się szczelnie na dole ciągle wieje ponieważ framuga drzwi się odkształciła... Słowem masakra...Reklamacji było już co najmniej 3, obecnie ostatnia została zgłoszona w październiku i do tej pory cisza. Podczas rozmowy z kimś z serwisu od razu mnie poinformowano że i tak mają mnie w dupie. Dodatkowa katastrofa to firma MARVAL FACHOWIEC z Jedlińska...monterzy są niechlujni, poprawiali kilka razy po sobie. Jak się do nich dzwoni za często (2 razy na tydzień) to przestają odbierać telefon... Odradzam każdemu firmę STOLPAW - działają na rynku tak jak by byli sami. Masakra...
    Ostatnio edytowane przez theeagle ; 26-01-2017 o 22:25

  15. #35

    Domyślnie

    Część z tych defektów może być efektem złego montażu. Napisz oficjalne pismo do sklepu z reklamacją powołując się na odpowiednie przepisy, z głowy nie pamiętam jakie. Będą mieli 14 dni kalendarzowych na odpowiedź. Odmówią pisz odwołanie, powołaj się na uokik.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tom01
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-343
    Posty
    36

    Domyślnie

    Nie polecam. Drzwi są ładne, każdy znajdzie w katalogu trafiający w swój gust wzór, ale na tym koniec. Drzwi które dostaniesz finalnie będą INNE niż to co widzisz w folderach. Pomijam już krzywo powiercone otwory. Montażysta wiercił jeszcze raz, aby w ogóle zamontować szyldy. Natomiast różnice w wyglądzie są na tyle duże, że zastanawiam się nad wejściem na drogę sądową. Tym bardziej, że producent kompletnie lekceważy reklamację klienta z bezczelnym stwierdzeniem „bo tak robimy”. Zapłaciłem za drzwi 7 tys i chyba mam prawo oczekiwać, że będą wyglądać tak jak w folderze, prawda? Wygląd całych drzwi jest po prostu inny. Antaba jest w ogóle w innym miejscu, inaczej ma zrobione montaże, sterowanie, jakieś blaszki o których nie było mowy, inny zamek itd. Zależało mi na takim wyglądzie jak producent pokazuje w materiałach a nie coś losowego. Podkreślam przy tym, że producent pomimo ewidentnych różnic, każe spadać na drzewo. To jest karygodne. Nie popełniajcie tego błędu co ja i szukajcie w ofertach innych firm. Nawet jak będą trochę droższe, to może będą takie jak sobie wymarzyliście.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom01 Zobacz post
    ..Nie popełniajcie tego błędu co ja i szukajcie w ofertach innych firm. Nawet jak będą trochę droższe, to może będą takie jak sobie wymarzyliście.
    A ja przede wszystkim polecam szukać w firmach, które mają odpowiednie ekspozycje. Sprzedawca (w żadnym razie żaden z niego doradca) zawinił tak samo jak fabryka.. No chyba że demonstrował co innego, wg swojej najlepszej wiedzy a to tylko wybryk producenta...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tom01
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-343
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A ja przede wszystkim polecam szukać w firmach, które mają odpowiednie ekspozycje. Sprzedawca (w żadnym razie żaden z niego doradca) zawinił tak samo jak fabryka.. No chyba że demonstrował co innego, wg swojej najlepszej wiedzy a to tylko wybryk producenta...
    Po niewczasie, jak już zamontowali mi drzwi, znalazłem fotografie z realizacji, zamontowany u kogoś identyczny model Stolpaw i widzę takie same rozbieżności jak u mnie. Czyli producent celowo i świadomie zamieścił w katalogach zupełnie inne wymiary i miejsca montażu zamków, uchwytów, szyldy, zawiasy itd. Nie jest to wpadka tylko norma! W korespondencji tłumaczą się, że to grafik tak narysował i że to nie ich wina. Kurde, argumentacja przedszkolaka.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, ja Ci wierzę, rozumiem i też nie lubię takich numerów.
    Ale sugeruję, że zakup konkretnych drzwi w mało wiarygodnej firmie (w sensie że wybór tylko z katalogu) to proszenie się o właśnie taki zawód..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Ale która firma ma wszystkie kilkanaście modeli na ekspozycji? A to tylko jeden producent, każdy handluje kilkoma.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony