dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 328 z 330
Pokaż wyniki od 6.541 do 6.560 z 6591
  1. #6541

    Domyślnie

    Witam,
    chcę wymienić kocioł na pellet na kocioł gazowy.
    Ogrzewanie pomieszczeń - w każdym podłogówka,
    dodatkowo łazienka góra i dół drabinka z zaworem termostatycznym, praktycznie się nie włącza lub jest ledwo ciepła bo wystarcza podłogówka.
    boiler na CWU grzany do 55 stopni.
    Zapotrzebowanie na ciepło - według mnie jest dość małe gdyż temperatura zasilania podłogówki teraz to 27stopni, a przy dużych mrozach (-15 do -20 stopni) nie szło w nią więcej niż 33 stopnie.
    Temperatura komfortu w domu to 22,5-23 stopnie
    Teraz wszystkim steruje piec:
    z pieca wychodzi ciepła woda 60stopni i jest z niej pobierana woda na:
    1. Podłogówkę - pompka chodzi cały czas przez zawór czterodrożny sterowany z pieca.
    2. Drabinki - pompka chodzi cały czas a ilość ciepła regulowana jest na poszczególnych drabinkach zaworami termostatycznymi.
    3. CWU - pompka sterowana z pieca - załącza się i wyłącza przy określonych temperaturach w boilerze.
    Jaki piec dobrać do tego układu aby było najprościej i skutecznie?
    Czy rozwiążemy ten układ bez sprzęgła - bufora?
    Czy jest rozwiązanie aby sterować wszystkim z kotła?
    Wyżej podałem temperatury jakie idą na zasilanie i czy kocioł vitodens 100 nie ma za dużej mocy początkowej,
    A czy vitodens 200 ma wystarczające sterowanie aby ominąć sprzęgło w tym układzie? No i nieszczęsną pogodówkę..., która działa super przy kaloryferach ale słabo przy podłogówce.
    Ostatnio edytowane przez zientas ; 16-02-2020 o 05:44

  2. #6542

    Domyślnie

    Napisze Ci o moim rozwiązaniu może i u Ciebie da się to zastosować. Mam parterówkę 106 m w całości w podłogówce i bojler 120 l. Jedyne co mam to kocioł gazowy i sterownik on/off. Nie mam żadnych zaworów, pomp (zew) , pogodynek, sprzęgieł i innych wynalazków. Zasilanie na podłogówce 30 st a woda ustawiona na 42 st ( po co więcej ? )

  3. #6543

    Domyślnie

    Witam.Poradzicie czy dla mojego domu taki kocioł będzie dobry ?
    Dom na płycie fundamentowej 10cm xps pod płyta i 15cm eps na górze +5cm na rozłożenie podłogówi
    Ściany silikat 24cm + raczej 20cm grafitu
    Poddasze użytkowe.
    Na skosach pod dachem myślę o 15 cm wełny między krokwie i ok 15 cm na krokwie
    Garaż w bryle a nad nim pokój.
    Okna 3 szybowe
    Wszędzie podłogówka + 2 drabinki w łazienkach być może z grzałkami.
    Powierzchnia użytkowa 110m2 + garaż i pom.gospodarcze 40m2.
    Nie mam projektu podłogówki bo myślę że instalatorzy z 30 letnim stażem bez problemu poradzą sobie w przypadku tak prostej instalacji a wiem że robili dużo bardziej złożone. Zapotrzebowanie wyliczone z ciepłowłaściwe to ok 7 KW lekko zawyżone.
    Zastanawiam się czy pompa w kotle da radę czy nie będzie na styk,może znacie kocioł z mocniejszą pompą? bo wolał bym dopłacić od razu do kotła niż go żyłować.Temperatura w domu jaką bym chciał to ok 24C
    Immergasa aurotyzowany serwis mam nie za blisko ale jest za to w miarę blisko zwykły no i cena jest fajna za te kotły i mają fajne taktowania.
    Buderus Logamax plus GB062-14V2 jest serwis autoryzowany.
    Macie inne ciekawe propozycje ? coś ze średniej półki .
    Instalator chwalił de dietrich mcr3 w sklepie też strasznie zachwalali no i 8 lat gwarancji na wymiennik.
    Najbardziej skłaniam się ku Junkersie carapur smart 2-14KW + zbiornik ok 100l
    Myślę że kwota do 6tyś za sam kocioł jest wystarczająca, po wyżej to już chyba przesada bo nie jest to aż tak kosmiczna technologia że posiadają ją tylko firmy na V i mogą krzyczeć za to ekstra pieniądze

  4. #6544
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas002 Zobacz post
    Witam.Poradzicie czy dla mojego domu taki kocioł będzie dobry ?
    Dom na płycie fundamentowej 10cm xps pod płyta i 15cm eps na górze +5cm na rozłożenie podłogówi
    Ściany silikat 24cm + raczej 20cm grafitu
    Poddasze użytkowe.
    Na skosach pod dachem myślę o 15 cm wełny między krokwie i ok 15 cm na krokwie
    Garaż w bryle a nad nim pokój.
    Okna 3 szybowe
    Wszędzie podłogówka + 2 drabinki w łazienkach być może z grzałkami.
    Powierzchnia użytkowa 110m2 + garaż i pom.gospodarcze 40m2.
    Nie mam projektu podłogówki bo myślę że instalatorzy z 30 letnim stażem bez problemu poradzą sobie w przypadku tak prostej instalacji a wiem że robili dużo bardziej złożone. Zapotrzebowanie wyliczone z ciepłowłaściwe to ok 7 KW lekko zawyżone.
    Zastanawiam się czy pompa w kotle da radę czy nie będzie na styk,może znacie kocioł z mocniejszą pompą? bo wolał bym dopłacić od razu do kotła niż go żyłować.Temperatura w domu jaką bym chciał to ok 24C
    Immergasa aurotyzowany serwis mam nie za blisko ale jest za to w miarę blisko zwykły no i cena jest fajna za te kotły i mają fajne taktowania.
    Buderus Logamax plus GB062-14V2 jest serwis autoryzowany.
    Macie inne ciekawe propozycje ? coś ze średniej półki .
    Instalator chwalił de dietrich mcr3 w sklepie też strasznie zachwalali no i 8 lat gwarancji na wymiennik.
    Najbardziej skłaniam się ku Junkersie carapur smart 2-14KW + zbiornik ok 100l
    Myślę że kwota do 6tyś za sam kocioł jest wystarczająca, po wyżej to już chyba przesada bo nie jest to aż tak kosmiczna technologia że posiadają ją tylko firmy na V i mogą krzyczeć za to ekstra pieniądze

    Jako przedstawiciel firmy na V jednak zachęcam do złożenia zapytania ofertowego . Co Ci szkodzi? W bezpośrednim kontakcie zawsze można się trochę potargować. Wycena jest całkowicie bezpłatna, więc nic nie tracisz.

    Zapytanie możesz złożyć tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/z...-ofertowe.html
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #6545

    Domyślnie

    [QUOTE=Konsultant Viessmann;7910463]Jako przedstawiciel firmy na V jednak zachęcam do złożenia zapytania ofertowego . Co Ci szkodzi? W bezpośrednim kontakcie zawsze można się trochę potargować. Wycena jest całkowicie bezpłatna, więc nic nie tracisz.

    Niestety ale oboje wiemy że Wasz kocioł będzie mnie kosztować 8500zl. Nie kazdy na tym świecie musi jeździć mercedesem dla tego szanujmy swój czas.pozdrawiam

  6. #6546
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    [QUOTE=lukas002;7910606]
    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Jako przedstawiciel firmy na V jednak zachęcam do złożenia zapytania ofertowego . Co Ci szkodzi? W bezpośrednim kontakcie zawsze można się trochę potargować. Wycena jest całkowicie bezpłatna, więc nic nie tracisz.

    Niestety ale oboje wiemy że Wasz kocioł będzie mnie kosztować 8500zl. Nie kazdy na tym świecie musi jeździć mercedesem dla tego szanujmy swój czas.pozdrawiam
    To jak chcesz szanować cudzy czas to nie zadawaj po raz setny tego samego pytania "jaki kocioł gazowy".

  7. #6547

    Domyślnie

    [QUOTE=Janekk1234;7910611][QUOTE=lukas002;7910606]

    To jak chcesz szanować cudzy czas to nie zadawaj po raz setny tego samego pytania "jaki kocioł gazowy".
    Tak damo jak ciebie powonni dawno zbanować za spamowanie.pozdrawiam pana

  8. #6548

    Domyślnie

    Pewien instalator zaproponował mi taki piec:
    Buderus Logamax plus GB172

    https://www.buderus.com/pl/pl/ocs/bu...-kw--746282-p/

    Zintegrowany ogrzewacz 48l (??) ale profil obciążeń XL
    Domyślam się, że to dwufunkcyjny (w karcie jest „Ogrzewacz wielofunkcyjny: tak”)

    Przypomnę moja sytuację:


    Cytat Napisał BobiBudo Zobacz post

    Mam (mieć):
    - nowy dom 160m2 podłogówki + trochę w garażu (z czego nie planuję raczej korzystać),
    - brak grzejników wodnych
    - na dole kuchnia i łazienka z prysznicem oddalone kilka metrów od kotłowni
    - na górze, nad kotłownią łazienka z wanną.

    W domku 5 osób:
    - ja z wanny rzadko korzystam, moje kochanie moim częściej (tj. co 2 dni)
    - 3 dzieci (2,6,9) – na razie nie ma problemu jednoczesnego korzystania nie wiem jak za kilka lat.

  9. #6549

    Domyślnie

    Potrzebuje porady - na razie nie o konkretny model ale o sposób rozwiązania systemu - stary dom, ściana cegła dwuwarstwowa, nieocieplany, ok 180 mkw pow. użytk. z tym ze ogrzewana docelowo będzie tylko ok połowa reszta tylko aby aby. Piętrówka (niska) - na dole kuchnia i łazienka sąsiadująco ze sobą więc blisko, nad nimi bezpośrednio na pietrze jeszcze jedna łazienka. Obecnie do c.w.u jest piecyk gazowy a w piwnicy kopciuch na węgiel, grzejniki zeliwo w całym domu. Dwie osoby, nie ma ciśnienia na komfort (woda super gorąca na już) raczej nie korzystają na raz z ciepłej a nawet jak jest potrzeba potrafią się dostosować natomiast jest ciśnienie na koszty zarówna założenia jak i eksploatacji (założenie będzie co prawda z dopłatą na wymianę z programu ale koszty dopłaty z własnej mają duże znaczenie).
    pytanie:
    czy w takich warunkach piec dwufunkcyjny ew. z małym wbudowanym zasobnikiem da rade czy musi być jednofunkcyjny z zasobnikiem na dole w piwnicy. Ja bym najchętniej wybrał dwufunkcyjny w łazience i zrezygnował z kotłowni w piwnicy ale czy taki kompakt da rade na żeliwne grzejniki na cały dom + cwu?

  10. #6550
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Witam.
    Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie dwufunkcyjnego kotła kondensacyjnego z serii Junkers Cerapur.
    Kotły gazowe bardzo dobrze współpracują z instalacją grzejnikową, jednak szczegóły instalacji i umiejscowienie kotła najlepiej omówić z autoryzowanym partnerem marki Bosch. Listę partnerów znajdzie Pan na stronie:
    https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/
    Pozdrawiam
    Konsultant Bosch Termotechnika

  11. #6551
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Złóż zapytania ofertowe. To bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje, a po pierwsze zawsze dobrze mieć porównanie kilku ofert, a po drugie eksperci na podstawie warunków w Twoim domu dobiorą rozwiązanie bezpośrednio pod niego. Zyskasz profesjonalne odpowiedzi od specjalistów. U nas zapytanie ofertowe możesz złożyć tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/z...-ofertowe.html
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #6552
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Panowie a jak to jest z cenami kotłów? Cenniki katalogowe ni jak się mają do cen podawanych na ceneo.

  13. #6553
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale jak ma być ? Możesz kupić w cenie katalogowej, możesz kupić w cenie z ceneo
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #6554
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    No właśnie trochę mnie to dziwi. Instalatorzy w rozmowach podpierają się cennikiem, a patrzę, że w necie człowiek z ulicy ma lepsze ceny. Takie trochę niecodzienne (przynajmniej w branżach mi bliskich). I szukam haczyków . Czy to kwestia gwarancji, czy tego że kupionego samodzielnie kotła nikt mi nie zainstaluje i będzie robił za ozdobę salonu .

  15. #6555
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    No właśnie trochę mnie to dziwi. Instalatorzy w rozmowach podpierają się cennikiem, a patrzę, że w necie człowiek z ulicy ma lepsze ceny. Takie trochę niecodzienne (przynajmniej w branżach mi bliskich). I szukam haczyków . Czy to kwestia gwarancji, czy tego że kupionego samodzielnie kotła nikt mi nie zainstaluje i będzie robił za ozdobę salonu .
    no mi np. taki tani sklep wysłał kocioł zwykłą paczką a wiadomo co kurierzy robią z paczkami. kocioł przyszedł obity a w środku elementy poprzestawiane od tych uderzeń tak więc jak wysyłka z internetu to zwracać uwagę że to ma na palecie przyjechać bo jak widać zdarzają się papudraki żeby takie urządzenie paczką słać...
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 06-05-2021 o 13:41

  16. #6556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wiesz, wyceniałem kiedyś w firmie instalatorskiej kompletny system co. Podłogówka, kocioł, kotłownia montaż.
    Pozycja po pozycji.
    I był tam kocioł Junkersa, 500zł droższy, niż na ceneo.
    Była też pozycja "montaż kotła", oczywiście.
    Na moje pytanie, dlaczego ten kocioł jest droższy niż z netu z dostawą pod drzwi, przedstawiciel firmy stwierdził rozbrajająco, że "on też musi na nim coś mieć".

    Kupiłem inny kocioł w necie (odbiór własny, akurat miałem inny interes w tym mieście), zamontował go inny instalator, pierwsze uruchomienie zrobił firmowy serwisant w cenia paliwa za dojazd (10km)
    Instalatorów, którzy mają u Ciebie robotę, a przy okazji chce "coś mieć" na sprzęcie unikaj.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #6557
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartela23

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    ja mam rowniez pytanie nowy dom 200 mkw, budowany wg obecnych standardow, podpiwniczony, w piwnicy 2. grzejniki reszta podlogowka bez drabinek itd, ocieplony 20 cm styropianu gafitowego i wybor zawezilem do 2 kotłow, viessmann vitodens 200-w 19 kw i vaillant vc 20cs 1-7, pytanie ktory lepszy? vitodens 200 modulacja od 1,9 ale na ogrzewanie cwu 17,4kw a vaillant modulacja od 2,8 a na cwu 24 kw, obsluga latwiejsza viessmanna tak mi sie wydaje, moze dlatego ze taki mam w obecnym domu i jestem zadowolony, ale tanszy vaillant i juz sam nie wiem, podpowie ktos cos? moze awaryjnosc ktoregos jest wieksza albo spalanie bedzie wieksze vaillanta, im wiecej czytam tym glupszy jestem...
    Ostatnio edytowane przez bartela23 ; 20-05-2021 o 20:17

  18. #6558
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartela23 Zobacz post
    Witam,
    ja mam rowniez pytanie nowy dom 200 mkw, budowany wg obecnych standardow, podpiwniczony, w piwnicy 2. grzejniki reszta podlogowka bez drabinek itd, ocieplony 20 cm styropianu gafitowego i wybor zawezilem do 2 kotłow, viessmann vitodens 200-w 19 kw i vaillant vc 20cs 1-7, pytanie ktory lepszy? vitodens 200 modulacja od 1,9 ale na ogrzewanie cwu 17,4kw a vaillant modulacja od 2,8 a na cwu 24 kw, obsluga latwiejsza viessmanna tak mi sie wydaje, moze dlatego ze taki mam w obecnym domu i jestem zadowolony, ale tanszy vaillant i juz sam nie wiem, podpowie ktos cos? moze awaryjnosc ktoregos jest wieksza albo spalanie bedzie wieksze vaillanta, im wiecej czytam tym glupszy jestem...
    skoro w grę wchodzi kocioł 1f z zasobikiem to moc maksymalna przy produkcji CWU ma tu drugorzędne znaczenia, gdyż woda jest przygotowywana i magzynowana w zasobniku. Przy braniu prysznica/napełnianu wanny to pojemność zasobnika będzie miała podstawowe znaczenie.
    Przyjmijmy, że prysznic potrzebuje (b.duża słuchawka) 15l/min (dla uproszecznie przyjąłem że woda w zasobniku ma 40*C i tyle ma lecieć z prysznica)
    przykład 1:
    kocioł 19kW plus zasobnik 100l
    czyli mamy 100l w zasobniku i z kotła 9l/min
    zatem przez 16 minut będziemy mieli strumień 15l/min gorącej wody po tym czasie bedziemy musieli zmnijeszyć przepływ 9l/min by utrzymać temperaturę

    przykład 2:
    kocioł 24kW plus zasobnik 100l
    czyli mamy 100l w zasobniku i z kotła 11,5l/min
    zatem przez 28 minut będziemy mieli strumień 15l/min gorącej wody po tym czasie bedziemy musieli zmnijeszyć przepływ 11,5l/min by utrzymać temperaturę

    przykłąd 3:
    kocioł 19kW plus zasobnik 140l
    czyli mamy 140l w zasobniku i z kotła 9l/min
    zatem przez 23 minuty będziemy mieli strumień 15l/min gorącej wody po tym czasie bedziemy musieli zmnijeszyć przepływ 9l/min by utrzymać temperaturę

    oczywiście możemy zwiększyć temp. wody w zasobiku wtedy oczywiście "czas brania przykładowego przysznica" mocno się wydłużą bo z zasobika będziem brać mniej wody ale o wyższej temp, a strumień zostanie uzupełniony wodą zimną.

    Osobiście jestem zwolennikiem jak najmniejszej mocy a jak największego zasobnika - tańsze rozwiązanie i dużo bardziej ekonomiczne.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #6559
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartela23 Zobacz post
    Witam,
    ja mam rowniez pytanie nowy dom 200 mkw, budowany wg obecnych standardow, podpiwniczony, w piwnicy 2. grzejniki reszta podlogowka bez drabinek itd, ocieplony 20 cm styropianu gafitowego i wybor zawezilem do 2 kotłow, viessmann vitodens 200-w 19 kw i vaillant vc 20cs 1-7, pytanie ktory lepszy? vitodens 200 modulacja od 1,9 ale na ogrzewanie cwu 17,4kw a vaillant modulacja od 2,8 a na cwu 24 kw, obsluga latwiejsza viessmanna tak mi sie wydaje, moze dlatego ze taki mam w obecnym domu i jestem zadowolony, ale tanszy vaillant i juz sam nie wiem, podpowie ktos cos? moze awaryjnosc ktoregos jest wieksza albo spalanie bedzie wieksze vaillanta, im wiecej czytam tym glupszy jestem...
    obsługa nie ma znaczenia bo tego się nie obsługuje. ustawiasz raz i zapominasz.
    spalanie każdy ma takie samo.
    awaryjność to już inna sprawa generalnie to są urządzenia bezawaryjne przez 10 do 20 lat.
    mocą też się nie przejmuj bo te wszystkie kociołki mają widełki mocy aby sprawnie i ekonomicznie nagrzać zasobnik i dom.
    bierz tańszy .

  20. #6560
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartela23

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    11

    Domyślnie

    dziekuje za pomoc, wybor padl na vitodens 200, mam pytanie czy sprzegło hydrauliczne przy samej podlogowce jest potrzebne?

Strona 328 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony