dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 330
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 6591
  1. #21
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    A dzieki... dzieki...
    tobie też wszystkiego naj..naj....

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Właśnie dostałem odpowiedź od przedstawiciela FERROLI.
    Ktoś polecał kocioł TANTAQUA jako kompletną kotłownie za niewielką cenę. Otóż dozbrojenie tego kotła o "pogodówkę" z sterowaniem dwoma obiegami z mieszaczem to dodatkowe 2.500,- (+7% VAT)

    Kompletna kotłownia wychodzi więc 4250+2675 = 6925, a to już przestaje być "tanio".


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2003-01-13 16:31 ]</font>

  3. #23

    Domyślnie

    Nie chcę zachwalać Buderusa jakością na pewno dorównuje innym renomowanym firmą, więc jedynie mogę pomóc w informacjach na jego temat. Jeżeli Buderus żeliwny to pakiet kotłowni wychodzi bardziej konkurencyjnie od samego kotła.W skład pakietu wchodzi Kocioł G124X o mocy 13,16,20,24,28,32 KW + tablica HS2107M(z modułem) zasobnikowy podgrzewacz c.w.u. np. 160L + czujnik AS 2 bojlera + 2 grzejniki + 2 zawory termostatyczne + 2 głowice. Ceny niestety jednoznacznie nie podam ze względu na możliwość negocjacji u przedstawiciela firmy w okolicy zamieszkania (wysoki rabat). To na tyle mam nadzieję, że te dane, chociaż trochę przybliżą producenta może się przydadzą.

  4. #24

    Domyślnie

    Cennik firmowy dostępny na stronie http://www.buderus.pl/ - upust(wysoki)

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    TIA

    Swoją drogą to firmy sprzedające materiały budowlane i instalacyjne są śmieszne.

    Zawsze jak zadzwonie z pytaniem o cenę to dostaje ceny cennikowe (które znam, bo od czego jest internet), a jak się zapytam o rabaty to zaczyna się kręcenie "na telefon nie mogę...", "prosze przyjechać to się dogadamy...", itd... itp...

    Już parę razy jechałem, żeby sobie pogadać z misiem, który w zasadzie nie miał mi nic do zaproponowania. Wygląda na to jak polowanie na jelenia: a nuż da się skołowacić i kupi

    Buderusa już sprawdzałem - dostałem nędzną ofertę (kocioł wiszący, plątanina rurek, a cena taka sobie) ale nadepnę ich raz jeszcze.

    BTW. Kolega powiedział mi, ze pracownicy producentów kotłów (niektórych) mają tzw.: pakiet pracowniczy pozwalający im raz na dwa lata kupić kocioł po kosztach produkcji. Podobno wychodzi mniej niz połowa Tylo ja nie znam żadnego pracownka firmy kotlarskiej

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Sprawdziłem Buderusa:
    Kocioł G124-24kW - 999 euro
    podgzewacz L160 - 859 euro
    złączki kocioł<->podgrzewacz - 239
    sterowanie R2107 MSO - 669
    Razem 2766 euro to przy kursie 4.1 wychodzi 11.340, a z VAT'em 12.134

    Nie wiem czy jest w to wliczone naczynie wzbiorcze, pompy i śrubunki ale i tak wychodzi niewąsko. Vaillant (o takich samych parametrach i mający wszystko na pokładzie) wychodzi bez upustów 8.800

    Jasiu

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jasiu, my mamy Buderusa 28kw, cvu 160l, pogodówka itp. Faktycznie nie są to kotły tanie ale b. dobre. Są też oszczędne.
    Decydując się na np. Buderusa, zwróć uwagę, że kotły żeliwne - stojące - nie mają modulacji mocy /nasz w każdym razie nie ma/. W kotłach wiszących nie ma już tego problemu. Powodzenia w wyborze.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Podobne dyskusje już się przetaczały przez to forum
    Czy Buderus jest lepszy od Vaillanta o 38% ?
    Bo o tyle jest droższy ;o)

    Ja wiem, że takie porównania są bałamutne, ale jakoś trzeba obiektywizować kryteria wyboru tego czy innego rozwiązania.

    Co do modulacji - to faktycznie b.ważne - sprawdzę to.

    Inna sprawa, że kotły wiszące ze względu na limity wagowe mają pewne elementy "odchudzone" co zdaniem jednego z "fachowców" nie pozostaje bez wpływu na ich żywotnośc i bezawaryjność. Nie wiem czy to prawda - nie sprawdzałem tego, ale na chłopski rozum ma to sens.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jasiu, wiszące są stalowe, stojące - żeliwne. Dlatego też róznią się ceną. W żeliwnych nie mozna modulować mocy, bo jak powiedział instalator "może wystąpic punkt rosy i żeliwo będzie korodować"

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No to teraz to już jestem całkiem zakręcony

    Biorę się za czytanie. W końcu czytanie dokumentacji to moja projesja ;->

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Jasiu problem który zastosować kocioł wiszacy czy stojący,żeliwny czy stalowy itd... będzie zawsze problemem.
    Moim zdaniem problem ten powinien (chociaż nie zawsze tak jest)instalator wspólnie z inwestorem starać się rozwiązać i znaleść optymalne rozwiązanie zadowalające przyszłego użytkownika.
    Czytałem ostatnio iż sprzedaż kotłów wiszących jest znacznie wieksza niz kotłów stojących stosunek ok 8/2.
    Nie sądzę iż kotły wiszące są mniej trwalsze od stojących ale wiem napewno że są oszczędniejsze w np. zużyciu gazu mam na myśli modulację. Widziałem niedawno kocioł wiszący CO (nie wymienię nazwy) który został zamontowany w 1970r i pracuje nadal.
    Rozmawiałem z gościem ile razy się zepsuł - odpowiedź niewiele.
    Zostały tylko dwa razy wymienione jakieś drobne części podczas przeglądu i została wymieniona wężnica. Kocioł był i jest corocznie sprawdzany przez fachowca.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja już pisałem, że ten argument o wyższości stojących nad wiszącymi jest lekko naciągany. Zasłyszałem go od jednego tylko instalatora.

    Na razie zbieram wszystkie argumeny za i przeciw (wiszący czy stojący, kondensacyjny czy klasyczny, z otwartą czy zamkniętą komorą, itp, itd)

    Potem nastąpi konkurs cenowo/rabatowy

  13. #33

    Domyślnie

    Część Jasiu miałem ten sam problem i co zrobiłem
    kocioł Vailant AtmoMax Plus 20 kw + zasobnik 150 l + pogodówka - całość ok 6 tys zł. Powód - obecnie zamieszkuje 80 z 140 m2 powierzchni i dzieku modulowanej mocy jest ok. Chciałem stojący bo żeliwo jest podobno trwalsz etc. Ale nie można modulować mocy.
    Im więcej pytasz i czytasz tym wiekszy mętlik w głowie -ja ka miałem. Wyciągnij wnioski z rozmów z instalatorami, sprzedawcami i wybierz to co według ciebie jest najlepsze. A potem walcz o cenę i nie wierz kiedy jedenci mówi że 15 % to max inny może dać np 22% - ja tak miałem. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
    Ps. Kocioł działa ok i próbuje o nim zapomnieć, czego niestety rachunki za gaz mi uniemożliwiają.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No to dotarła do mnie następna oferta.
    Tym razem na Buderusa (zgodnie z propozycją Jarko z poprzedniej strony) G124X ze zbiornikiem cwu L-160 (leżący pod kotłem) i sterowaniem pogodowym na dwa obiegi.

    Wyszło 8.250, a z pompami, zaworam, czujnikami, montażem i całą resztą tego bajzlu potrzebnego, żeby kocioł działał wyszło ponad 10 tys. (plus VAT )

    Teraz czekam na Vaillanta i Junkersa

    Acha. Dostałem też ofertę na Ulricha (Wandich + Wasserlux). Słyszał ktoś z Was o czymś takim ?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jeszze raz a propos tego Buderusa - wyszło mi, że od cen katalogowych dali 35% upustu.

    I jak tu sie nie targowac

  16. #36

    Domyślnie

    Mieliśmy kupić piec i zasobnik DeDitrich (czy jak się to pisze) w sumie za ponad 10.000 wszystko sprawdziłem i policzyłem, ale w właściciel sklepu wybił mi to z głowy i sprzedał piec Immergas (za niecałe 3.500), zarobił na tym duuużo mniej, a nie jest moim znajomym i to mnie przekonało. Piec pracuje od sierpnia i nie mam żadnych uwag, poza tym że jest alternatywa (i trochę kasy zostaje w kieszeni).

  17. #37

    Domyślnie

    Ja mam Junkersa kondensacyjny, wiszący z zasobnikiem 160 l - działa OK - niedługo minie rok używania.
    Moi znajomi mają Buderusa i też działa OK
    Oba kotły są na gaz.
    Spróbuj wziąć pod uwagę możliwość zastosowania różnych paliw do jednego kotła.
    Hej
    pzdr

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Co masz na myśli mówiąc o różnych paliwach do jednego kotła ?
    Jasiu

  19. #39

    Domyślnie

    RAMMADAN
    Zgadzam sie z Tobą i postepuje podobnie .Trafiłeś na dobrego handlowca .Na forum nie jednokrotnie się wypowiadałem że lepiej kupić za 3300 a za resztę ma się pare lat na rachunki. Przykro mi to mówic ale moje słowa jak i Twoje w świecie buderusów i viessmanów brzmią ja herezje .

  20. #40

    Domyślnie

    Tu odpowiedz nie jest tak jednoznaczna jak w przypadku malucha czy Lexusa - tam wiadomo ze wydajac wiecej ma sie inny komfort zycia (uzytkowania) i za to sie placi. Kupujac kociol tanszy nic sie praktycznie nie traci w komforcie - w domu jak bedzie cieplo przy drozszym to tak samo bedzie przy tanszym kotle. Roznica moze byc w awaryjnosci ale wcale nie jest taka jednoznaczna. Wiele razy slyszalem o problemach z Junkrsami czy Viessmanami i jednoczesnie np. pochlebne opinie o wieloletniej pracy Termetow. Ja wybierajac miedzy zestawem Junkersa (kociol+zasobnik) za 5tys zl i zestawem Termeta za 3tys wcale nie jestem przekonany ze ten pierwszy jest mniej awaryjny... A zaoszczedzam 2tys na starcie - co wystarczy mi na rok ogrzewania. A w domu jest tak samo cieplo jak przy kotle drozszym. Wiec po co przeplacac ?

    D.

Strona 2 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony