dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 326 z 330
Pokaż wyniki od 6.501 do 6.520 z 6591
  1. #6501

    Domyślnie

    A tak na poważnie to zgadzam się z twoim znajomym że przy samych grzejnikach nie warto kupować "wypasionego" kotła bo nie wykorzystasz jego automatyki a kosztują 2x tyle co De Dietrich czy Termet
    Chodzi trochę tych De Dietrichów.Ja nie jestem zwolennikiem tych kotłów bo mają wysoką moc minimalną której nie da się już obniżyć co moze mieć znaczenie przy małym zapotrzebowaniu na ciepło budynku(taktowanie) ale w twoim przypadku przy 300m2 do ogrzania może nie będziesz potrzebował zejść z mocą poniżej 5,5kW.Mój kol.hydraulik zamontował trochę tego barachła(myślę że powyzej 100) i nie ma sygnałów aby były z tym kotłem jakieś problemy.Dostęp do serwisu też bardzo ważna sprawa,nawet najlepsze kotły niedomagają czasami)
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 10-10-2019 o 19:58

  2. #6502
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    A tak na poważnie to zgadzam się z twoim znajomym że przy samych grzejnikach nie warto kupować "wypasionego" kotła bo nie wykorzystasz jego automatyki a kosztują 2x tyle co De Dietrich czy Termet
    Chodzi trochę tych De Dietrichów.Ja nie jestem zwolennikiem tych kotłów bo mają wysoką moc minimalną której nie da się już obniżyć co moze mieć znaczenie przy małym zapotrzebowaniu na ciepło budynku(taktowanie) ale w twoim przypadku przy 300m2 do ogrzania może nie będziesz potrzebował zejść z mocą poniżej 5,5kW.Mój kol.hydraulik zamontował trochę tego barachła(myślę że powyzej 100) i nie ma sygnałów aby były z tym kotłem jakieś problemy.Dostęp do serwisu też bardzo ważna sprawa,nawet najlepsze kotły niedomagają czasami)
    Ciężko mieć wszystko i to jeszcze w ekstremalnie niskiej cenie, żeby "się opłacało".
    Co do niskiej mocy minimalnej, a w zasadzie szerokiego zakresu modulacji mocy kotła to ciekawym rozwiązaniem są Vitodensy, bo np. Vitodens 200-W, 222-W, 222-F 242-F mają baszo szeroki ten zakres, a moc minimalna to 1,9 kW.
    Teraz mamy całkiem nową linie urządzeń z rodziny Vitodens - warto spojrzeć i zastanowić się nad jakością, funkcjonalnością, wizualnymi i eksploatacyjnymi aspektami.

    Pozdrawiam! https://www.czystamoc.pl/
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #6503

    Domyślnie

    Witam. To i mi moze ktos pomoże . Na horyzoncie zakup blizniaka 165m2 w tym 20m2 garaz. Caly w podlogowce (garaz tez). Brak wyprowadzen na drabinki w lazienkach- tylko podloga. Ocieplony 20cm sciany i podloga, 30 cm strop, dobre okna( 3szybowe, u=0,5). Jaki kociol gazowy byscie polecali (co i cwu,dla 3-4os ) zeby dało rade i z torbami nie pusciło (mam na mysli zakup, serwis, spalanie)? Doczytałem ze pewnie bedzie to jednofunkcyjny z zasobnikiem. Z cieplowlasciwie wyszło mi zapotrzebowanie 39W\m2 i sugestia kotła ~14kW.Sugerowac sie tym czy raczej leciec takim standartem 20-24kW jak to wiekszosc radzi do takiego metrażu??? Z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie bo zielony w temacie jestem jak szczypior na wiosne.

  4. #6504

    Domyślnie

    Termet Ecocondens Gold 20kW +zasobnik Biawar Quattro 150l

  5. #6505
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mlynarz Zobacz post
    Witam. To i mi moze ktos pomoże . Na horyzoncie zakup blizniaka 165m2 w tym 20m2 garaz. Caly w podlogowce (garaz tez). Brak wyprowadzen na drabinki w lazienkach- tylko podloga. Ocieplony 20cm sciany i podloga, 30 cm strop, dobre okna( 3szybowe, u=0,5). Jaki kociol gazowy byscie polecali (co i cwu,dla 3-4os ) zeby dało rade i z torbami nie pusciło (mam na mysli zakup, serwis, spalanie)? Doczytałem ze pewnie bedzie to jednofunkcyjny z zasobnikiem. Z cieplowlasciwie wyszło mi zapotrzebowanie 39W\m2 i sugestia kotła ~14kW.Sugerowac sie tym czy raczej leciec takim standartem 20-24kW jak to wiekszosc radzi do takiego metrażu??? Z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie bo zielony w temacie jestem jak szczypior na wiosne.
    Wedle podanych przez Ciebie informacji mógłbym Ci polecić podobnie jak Kondensatowi serię wysokosprawnych Vitodensów. Przykładowo Vitodens 200-W to wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny w zakresie mocy 1,9-13/16kW. Ciepła woda użytkowa ogrzewana jest w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła. Menadżer energii pozwoli Ci skontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u..

    Z ofert w nico niższej cenie mógłbym Ci polecić kocioł jednofunkcyjny Vitodens 100-W, w zakresie mocy 6,5-19 kW. Podobnie jak Vitodens 200W ma palnik promiennikowy MatriX, system kontroli i optymalizacji spalania Lambda Pro Control, czy wymiennik Inox-Radial ze stali szlachetnej z 10-letnim okresem gwarancji. C.w.u. może być również ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła. Nie ma jednak wspomnianego menadżera.

    Zapraszam do pytań, jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6506
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Poszukuję pomocy w wyborze pieca gazowego oraz zbiornika do domku jednorodzinnego (ogrzewanie oraz ciepła woda z obiegiem).

    Wymagania odnośnie urządzeń:
    • spełnia warunki programu "Czyste Powietrze"
    • zasobnik o pojemności 150L
    • kocioł oczywiście z programatorem


    Informacje o budynku:
    • Około 100m2 powierzchni użytkowej oraz 27m2 garażu
    • Planowo do 4 mieszkańców, 2+2
    • W/g projekt współczynnik pow. zapotrzebowania ciepła to 50,2 W/m2
    • W/g projektu zapotrzebowani na energię netto do ogrzewania i c.w.u. to 6111+2735 kWh/rok
    • Komin z wkładem ceramicznym
    • Ogrzewanie podłogowe, planowane pętle około 650 metrów fi16
    • Rekuperacja, okna trójszybowe, ocieplenie elewacji 20cm, materiał ścian porotherm 25cm, na podłodze 20cm styro.

  7. #6507
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Poszukuję pomocy w wyborze pieca gazowego oraz zbiornika do domku jednorodzinnego (ogrzewanie oraz ciepła woda z obiegiem).

    Wymagania odnośnie urządzeń:
    • spełnia warunki programu "Czyste Powietrze"
    • zasobnik o pojemności 150L
    • kocioł oczywiście z programatorem


    Informacje o budynku:
    • Około 100m2 powierzchni użytkowej oraz 27m2 garażu
    • Planowo do 4 mieszkańców, 2+2
    • W/g projekt współczynnik pow. zapotrzebowania ciepła to 50,2 W/m2
    • W/g projektu zapotrzebowani na energię netto do ogrzewania i c.w.u. to 6111+2735 kWh/rok
    • Komin z wkładem ceramicznym
    • Ogrzewanie podłogowe, planowane pętle około 650 metrów fi16
    • Rekuperacja, okna trójszybowe, ocieplenie elewacji 20cm, materiał ścian porotherm 25cm, na podłodze 20cm styro.
    Według podanych przez Ciebie informacji mógłbym polecić Ci kocioł Vitodens 200-W. To wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny o mocy 1,9-13/16 kW, c.w.u. ogrzewana jest w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła. Z ofert korzystniejszych cenowo mógłbym polecić Vitodens 100-W -wiszący jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 6,5-19 kW.

    Zapraszam do złożenia zapytania ofertowego: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/z...-ofertowe.html
    Wycena jest bezpłatna
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #6508
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Polecana przez Pana piece mają bardzo kiepskie opinie w sieci zarówno na temat jakości jak i serwisowania.

  9. #6509
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Piec junkers cerapur smart 24-5c 20 obiegów po srednio70mb czyli ok.1300-1400 alupex fi 16 do rozdzielaczy rury fi 32 pex mialem nadzieję uzyskać co najmnie 1l na min na rotametrach a jest ok.0,5l min. Czy ta pompa w tym piecu jest słaba w charakterystyce pompy jest podane ze jest w stanie Max dac 20lmin bez oporów instalacji czyli sama pompa pewnie bez sprzęgła się nie obejdzie i dwóch dodatkowych pomp?

  10. #6510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Polecana przez Pana piece mają bardzo kiepskie opinie w sieci zarówno na temat jakości jak i serwisowania.
    Możesz powiedzieć coś więcej o tych opiniach tych kotłów? Nie chciałbym wbić się na minę.

  11. #6511

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące wyboru pomiędzy kotłem jedno- a dwufunkcyjnym. Dwufunkcyjny wydaje się tańszym rozwiązaniem. Szykuje się remont kotłowni. W domu zainstalowany jest zasobnik CWU podłączony do kolektorów słonecznych. Czy ma w ogóle sens podłączenie takie jak w załączniku - czyli ciepła woda wstępnie podgrzana przez solar przechodzi przez kocioł gdzie jest dogrzewana do komfortowej temperatury? Jeśli temperatura jest odpowiednia, to kocioł się nie załączy? Jeśli zbyt niska, to kocioł dogrzeje. Widzę problem z taktowaniem przy grzaniu CWU, jeśli temperatura wody jest bliska zadanej. Chyba że kotły w ogóle nie mierzą temperatury wody, tylko grzeją z zadaną mocą? Wtedy woda może zostać mocno przegrzana. Czy lepiej nie kombinować i wybrać kocioł jednofunkcyjny? Co z gwarancją przy takim podłączeniu jak na obrazku? Przyznam, że poza teoretycznie niższym kosztem instalacji proponowane rozwiązanie pozwala też lepiej wykorzystać kolektor słoneczny, dogrzewający zawsze wodę o najniższej możliwej temperaturze (prosto z wodociągu) - wtedy jego sprawność jest najlepsza i ma sens nawet jesienią.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2f.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	437590
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #6512

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Wtedy woda może zostać mocno przegrzana.

    cwu przegrzana ? to coś nowego.

  13. #6513
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArokX Zobacz post
    Możesz powiedzieć coś więcej o tych opiniach tych kotłów? Nie chciałbym wbić się na minę.
    Ja też bardzo chętnie chciałbym się dowiedzieć na czym polegają te negatywne opinie na temat naszych kotłów. Może mógłbym wtedy coś naprostować i wyprowadzić z błędu
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #6514
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Nie ma problemu, proszę wpisywać w Googlach konkretne modele pieca i w TOP20 wyników szukać wątków na forach / sklepach.

  15. #6515
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Nie ma problemu, proszę wpisywać w Googlach konkretne modele pieca i w TOP20 wyników szukać wątków na forach / sklepach.
    Chyba w takim razie korzystamy z innych "internetów", bo ja nie widzę tych 20 stron negatywnych opinii o których wspominasz.
    Co więcej, mogę dodać i nie chwaląc się, że firma Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych nie tylko w Polsce ale na arenie międzynarodowej.

    Zresztą w kwestii negatywnych opinii, tak to już jest że w internecie ludzie chętniej dzielą się swoim niezadowoleniem niż przeciwnie. Co więcej, na szczęście rynek w tym momencie jest tak otwarty i wręcz przepełniony, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #6516

    Domyślnie

    Co polecacie do domu ok. 100m², okna trzyszybowe, 20cm styropianu elewacja, 15 podłoga xps, 30cm wełny na poddaszu. Dwie łazienki (jedna prysznic i umywalka, druga wanna i umywalka.) Łazienka na parterze sąsiaduje z kotłownią (1-2m odległości rur), na piętrze jest w poziomie ok 2m od kotłowni) wysokość parteru 2,7m. 100%podłogówki + dwie drabinki w łazienkach. Na tą chwilę dwie osoby + dziecko, w przyszłości dwoje.
    Instalator proponuję Saunier Duval Isotwin condens ale nie mam przekonania...

  17. #6517
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Benek88 Zobacz post
    Co polecacie do domu ok. 100m², okna trzyszybowe, 20cm styropianu elewacja, 15 podłoga xps, 30cm wełny na poddaszu. Dwie łazienki (jedna prysznic i umywalka, druga wanna i umywalka.) Łazienka na parterze sąsiaduje z kotłownią (1-2m odległości rur), na piętrze jest w poziomie ok 2m od kotłowni) wysokość parteru 2,7m. 100%podłogówki + dwie drabinki w łazienkach. Na tą chwilę dwie osoby + dziecko, w przyszłości dwoje.
    Instalator proponuję Saunier Duval Isotwin condens ale nie mam przekonania...
    Czy jesteś przekonany co do koła gazowego, może pompa ciepła? Zachęcam do skorzystania z naszego konfiguratora i wypróbowania różnych rozwiązań! https://konfigurator.viessmann.com.pl/

    Na pewno znajdziesz coś dla siebie!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #6518
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Chyba w takim razie korzystamy z innych "internetów", bo ja nie widzę tych 20 stron negatywnych opinii o których wspominasz.
    Co więcej, mogę dodać i nie chwaląc się, że firma Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych nie tylko w Polsce ale na arenie międzynarodowej.

    Zresztą w kwestii negatywnych opinii, tak to już jest że w internecie ludzie chętniej dzielą się swoim niezadowoleniem niż przeciwnie. Co więcej, na szczęście rynek w tym momencie jest tak otwarty i wręcz przepełniony, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
    Źle mnie Pan zrozumiał, nie powiedziałem o 20 stronach negatywnych opinii a o negatywnych opiniach wśród TOP20 wyników w Google.
    Jestem po rozmowach z czterema potencjalnymi wykonawcami instalacji instalacji gazowej. Każdy z nim ma innego faworyta jednak była 100% zgodność w tym, że Viessmann nie wypada korzystnie cenowo oraz jest to firma zamknięta tj. dostęp do części jest utrudniony i drogi.

  19. #6519
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Akurat jeżeli chodzi o dostęp do czesci zamiennych to jest to wierutna bzdura. Części zamienne do urządzeń firmy Viessmann są normalnym towarem handlowym i można je sprzedawać każdy punkt majacy podpisaną z nami umowe handlową ( odróżnieniu od innych firm gdzie dostęp do czesci mają jedynie firmy serwisowe).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #6520

    Domyślnie

    Mam pytanie do praktyków. Czy w przypadku domu (120m) z samymi grzejnikami (bez podłógówki) z prostym sterownikiem pokojowym również warto się mocno "bić" o kocioł z małą mocą minimalną?
    Czy może w takim przypadku nie ma to takiego znaczenie jak przy podłogówce i niskiej temperaturze wody?
    Zazwyczaj takie piecie są droższe i również bardziej złożone (potencjalnie bardziej podatne na awarie).
    Mam kilkunastoletni kocioł który moduluje od 8 do 12 kw, powoli zaczyna sprawiać problemy więc myślę zawczasu o wyborze nowego.

Strona 326 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony