dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 330
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 6591
  1. #6561

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartela23 Zobacz post
    dziekuje za pomoc, wybor padl na vitodens 200, mam pytanie czy sprzegło hydrauliczne przy samej podlogowce jest potrzebne?
    To zależy czy pompa zamontowana w kotle "wydoli"

  2. #6562

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałem zadać pytanie o dobór mocy.
    Posiadam dom 230m2 kostka lata 80.
    Ocieplony 10cm styr i strop 20 cm.
    Mój instalator proponuje mi właśnie ten model pieca 206 lub jeśli chcę to 256. + zasobnik 150l.
    Instalacja nowa wszystko grzejniki aluminiowe raczej przewymiarowane zakładane przed ociepleniem.
    Nie mam pojęcia, który piec wybrać.
    Obawiam się, że 206 może nie wyrobić w mrozy.
    Proszę o pomoc.

  3. #6563
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baja_96 Zobacz post
    Witam,

    Obawiam się, że 206 może nie wyrobić w mrozy.
    Proszę o pomoc.
    te kociołki zamontowane w domkach jednorodzinnych to pracują zwykle na swoim minimum, więc nawet jak masz większy i słabo ocieplony dom, i przyjdzie srogi mróz to kociołek wejdzie na połowę mocy i spokojnie ci ogrzeje chałupę.

  4. #6564

    Domyślnie

    Dzięki! Właśnie dlatego zastanawiałem się czy warto większy gdyż ma większa moc minimalna. Do tej pory miałem podajnik 24 kw i 6 ton eko na sezon. A jak myślicie jakich rachunków mogę się spodziewać, troszkę się obawiam gdyż ogrzewam 3 kondygnacje. Myśle o temperaturze na zasilaniu Ok 50 stopni a mój instalator mówił ze pewnie krzywa grzewcza będzie około 0.8 gdyż twierdzi ze dom dobrze ocieplony.

  5. #6565
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baja_96 Zobacz post
    Dzięki! Właśnie dlatego zastanawiałem się czy warto większy gdyż ma większa moc minimalna. Do tej pory miałem podajnik 24 kw i 6 ton eko na sezon. A jak myślicie jakich rachunków mogę się spodziewać, troszkę się obawiam gdyż ogrzewam 3 kondygnacje. Myśle o temperaturze na zasilaniu Ok 50 stopni a mój instalator mówił ze pewnie krzywa grzewcza będzie około 0.8 gdyż twierdzi ze dom dobrze ocieplony.
    rachunki podobne jak za węgiel . a temp ustawiaj taką aby nie wyziębiać pomieszczeń

  6. #6566

    Domyślnie

    Dzięki. A porównując te oba modele pieców jak myślisz była by różnica ekonomiczna w przypadku zainstalowania wiekszej mocy ?

  7. #6567
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baja_96 Zobacz post
    Dzięki. A porównując te oba modele pieców jak myślisz była by różnica ekonomiczna w przypadku zainstalowania wiekszej mocy ?
    żadna.

    a jak zależy ci na każdym tysiącu pln to kup termet silver z zasobnikiem, najtańszy kocioł gazowy na rynku. ciepło wytworzone przez ten kocioł jest tak samo ciepłe jak z tych droższych

  8. #6568

    Domyślnie

    Nie chodzi o pln tylko który kocioł będzie sobie chodził w najlepszych warunkach. Czy ten większy czasami by nie taktowal, nie wiem jak moc pieca ma się do instalacji grzejnikowej bez podłogówki.

  9. #6569
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baja_96 Zobacz post
    Nie chodzi o pln tylko który kocioł będzie sobie chodził w najlepszych warunkach. Czy ten większy czasami by nie taktowal, nie wiem jak moc pieca ma się do instalacji grzejnikowej bez podłogówki.
    ja to już piszę setny raz ale powtórzę. kotły mają WIDEŁKI MOCY i spokojnie ten zakres wystarczy zarówno w minimum jak i maksimum. to są proste i bardzo podobne do siebie urządzenia. a taktowaniem się nie przejmuj nawet jeśli będzie to nie jest żaden problem że będzie co godzine się załączał dogrzewał i wyłączał.

    rozumiem jakby ktoś chciał ogrzewać blok z 20 mieszkaniami to wtedy są pewnie jakieś dylematy w kwestii mocy kotła, ale ludzie...zwykły domek to nie jest żaden problem i do takiej powierzchni nadaje się każdy kociołek na rynku w cenie od 3 do 10 tysięcy.

    wcześniej szuflą rzucałeś węgiel kiedy akurat byłeś w domu a teraz sie boisz że rozwiązanie sto razy nowocześniejsze nie da rady
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 29-05-2021 o 18:16

  10. #6570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartela23 Zobacz post
    dziekuje za pomoc, wybor padl na vitodens 200, mam pytanie czy sprzegło hydrauliczne przy samej podlogowce jest potrzebne?
    Nie, nie jest potrzebne.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #6571

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    ja to już piszę setny raz ale powtórzę. kotły mają WIDEŁKI MOCY i spokojnie ten zakres wystarczy zarówno w minimum jak i maksimum. to są proste i bardzo podobne do siebie urządzenia. a taktowaniem się nie przejmuj nawet jeśli będzie to nie jest żaden problem że będzie co godzine się załączał dogrzewał i wyłączał.

    rozumiem jakby ktoś chciał ogrzewać blok z 20 mieszkaniami to wtedy są pewnie jakieś dylematy w kwestii mocy kotła, ale ludzie...zwykły domek to nie jest żaden problem i do takiej powierzchni nadaje się każdy kociołek na rynku w cenie od 3 do 10 tysięcy.

    wcześniej szuflą rzucałeś węgiel kiedy akurat byłeś w domu a teraz sie boisz że rozwiązanie sto razy nowocześniejsze nie da rady
    Dzięki. Pozdrawiam

  12. #6572
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian1987r

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam , nadszedł czas i na mnie ,
    Szukam kotła gazowego do domu o powierzchni ok 180 m3 13 grzejników ( chyba aluminiowe montowane ok 3 lata temu ) w tym 2 łazienkowe ogrzewanie podłogowe w kuchni + korytarz + łazienka korytarz = ok 35 m3 , dom ocieplony styropianem 10 cm strop ocieplony styropianem , poddasze ocieplone wata szklana 30 cm gruba (2x 15) dom podpiwniczony w piwnicy 2 dodatkowe grzejniki , wokół domu opaska odwodniająca plus ocieplone fundamenty . dom stary z lat 70 - jak ogrzewany wglem lub drewnem to temperatura na piecu ok 50-55 - a w domu jest zbyt gorąco czyi w miarę ciepło trzyma

    Kocioł jednofunkcyjny , bez zasobnika , musi mieć zdalną obsługę , zastanawiałem się nad kotłem vaillant bo tam właśnie sterowanie zdalne jest , i jest łatwe w obsłudze , - ale kocioł jest drogi ,
    proponowali mi również dedietrich ale nie wiem jak rozwiązane jest zdalne ustawianie
    Proszę o propozycje i komentarze
    Ostatnio edytowane przez damian1987r ; 29-05-2021 o 22:29

  13. #6573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian1987r Zobacz post
    Kocioł jednofunkcyjny , bez zasobnika , musi mieć zdalną obsługę , zastanawiałem się nad kotłem vaillant bo tam właśnie sterowanie zdalne jest , i jest łatwe w obsłudze , - ale kocioł jest drogi ,
    Jednofunkcyjny , bez zasobnika ? To nie będziesz korzystał z ciepłej wody użytkowej ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #6574
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian1987r

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jednofunkcyjny , bez zasobnika ? To nie będziesz korzystał z ciepłej wody użytkowej ?
    Owszem będę , za dosłownie trzy tygodnie będą instalowane panele solarne z zasobnikiem , zasobnik z dwiema wężownicami także najlepszym rozwiązaniem będzie wpiąć linie do zasobnika z solarów . mam tez piec drzewny z zasobnikiem , także trzy zasobniki w jednej kotłowni to myślę ze troszkę za dużo ale jeśli można to lepiej rozwiązać to proszę o wskazówki
    Ostatnio edytowane przez damian1987r ; 30-05-2021 o 10:23

  15. #6575
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian1987r Zobacz post
    Owszem będę , za dosłownie trzy tygodnie będą instalowane panele solarne z zasobnikiem , zasobnik z dwiema wężownicami także najlepszym rozwiązaniem będzie wpiąć linie do zasobnika z solarów . mam tez piec drzewny z zasobnikiem , także trzy zasobniki w jednej kotłowni to myślę ze troszkę za dużo ale jeśli można to lepiej rozwiązać to proszę o wskazówki
    Oczywiście że można. Zasobnik połączony z kotlem gazowym . Prostota instalacji i mały koszt paliwa. No chyba że wolisz opalać drewnem przed każdą kąpielą ten zasobnik którym się chwalisz.
    A solary to nie wiem czy to będzie zimą działać jaka słońca nie ma a ludzie chcą brać kąpiel.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 30-05-2021 o 14:21

  16. #6576
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian1987r

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Oczywiście że można. Zasobnik połączony z kotlem gazowym . Prostota instalacji i mały koszt paliwa. No chyba że wolisz opalać drewnem przed każdą kąpielą ten zasobnik którym się chwalisz.
    A solary to nie wiem czy to będzie zimą działać jaka słońca nie ma a ludzie chcą brać kąpiel.
    opisuje sytuacje a nie się chwale a tak pozatym czy istnieje forum gdzie nie ma takich zlosiwosci ? ... pomysl zanim cos napiszesz ...solary są z jakiejś tam dotacji... place za to gorsze tylko dlatego się zdecydowałem na nie . w zime napewno nie nagrzeja wody do wyzszej temperatury ,
    w kazdym razie jaki piec ze zdalnym sterowaniem ?
    Ostatnio edytowane przez damian1987r ; 30-05-2021 o 14:44

  17. #6577
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian1987r Zobacz post
    opisuje sytuacje a nie się chwale a tak pozatym czy istnieje forum gdzie nie ma takich zlosiwosci ? ... pomysl zanim cos napiszesz ...solary są z jakiejś tam dotacji... place za to gorsze tylko dlatego się zdecydowałem na nie . w zime napewno nie nagrzeja wody do wyzszej temperatury ,
    w kazdym razie jaki piec ze zdalnym sterowaniem ?
    A co dadzą Ci te solary pytam bez złośliwości.

  18. #6578
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mając kocioł gazowy z zasobnikiem nie wiem jaki jest sens dokładania do domu tych śmiesznych solarów. To tylko komplikuje układ.

  19. #6579
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian1987r

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Mając kocioł gazowy z zasobnikiem nie wiem jaki jest sens dokładania do domu tych śmiesznych solarów. To tylko komplikuje układ.
    Przecież solary sa w stanie ogrzać wodę do naprawdę wysokiej temperatury w lato czyli daj my na to od maja do ok września mam ciepłą wodę za darmo , a gazem chce ogrzewać dom + dogrzewać wodę , ja rozumiem że nie było by sensu wykładając pieniądze na solary , ale biorąc pod uwagę że będzie mnie to kosztowało 2k to chyba jest sens zainwestować, sam zasobnik w zestawie z piecem to koszt około 1500 zł

  20. #6580
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian1987r Zobacz post
    Przecież solary sa w stanie ogrzać wodę do naprawdę wysokiej temperatury w lato czyli daj my na to od maja do ok września mam ciepłą wodę za darmo , a gazem chce ogrzewać dom + dogrzewać wodę , ja rozumiem że nie było by sensu wykładając pieniądze na solary , ale biorąc pod uwagę że będzie mnie to kosztowało 2k to chyba jest sens zainwestować, sam zasobnik w zestawie z piecem to koszt około 1500 zł
    w sumie może to się opłacać jak masz dużą rodzinę. normalnie na kąpiele , rodzina 4 os. zużywa okolo 1 m3 gazu dziennie tj 60 pln za miesiąc. to sobie policz kiedy ci się zwróci ta cała instalacja na dachu, może do tego czasu się nie popsuje

Strona 329 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony