dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 243

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie Małego domku podkrakowskie budowanie - komentarze

    Zapraszam do komentowania. Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    witam,
    trzymam kciuki ziomalu aby się udało jednak zmieścić w tej kwocie...pomalutku...zawsze cos "po drodze" się zaoszczędzi a i nie od razu Kraków zbudowano Myślę,że dacie radę.My dysponujemy podobną kasą ( podobnym kredytem ma się rozumieć) a idziemy w projekt nieco droższy...i jestem dobrej myśli - musi się udać !! TRZYMAM KCIUKI

    ja oddaję głos na
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?i...backcmd=Golden

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pierwszy głos. Również życzę powodzenia i mam nadzieję, że uda Wam się postawić Wasz wymarzony domek.

    Co do projektu Lipińskich to podoba on się z zewnątrz mojej żonie, ale ma ona też jedno DUŻE zastrzeżenie: brak spiżarki obok kuchni.

    Pozdrawiam,

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    rozwiązanie jest proste w tym projekcie - otóż, o ile nie przeszkadza Wam,że kuchnia się zmniejszy kosztem spiżarki, to proponuję zamurować jedno wejście do kuchni - to od korytarza - i tam, wzdłuż ściany zrobić spiżarkę...my mamy bardzo podobny projekt i własnie tak robimy. W wolnej chwili postaram się to Wam wyrysować a tymczasem pozdrawiam.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie


    na czerono to własnie spiżarka...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Hmm... ta kuchnia sama w sobie nie jest zbyt wielka. Jeżeli wykroimy z niej jeszcze metr kwadratowy na spiżarkę zmniejszy się jeszcze bardziej...

    Ale dzięki za sugestię. Jest to jakiś pomysł. Spróbuję to sobie narysować i zobaczę jak wyjdzie.

    [edit]

    Raczej nic z tego. Za wąsko, za mało miejsca. To już bym wolał bez spiżarki... zobaczymy jeszcze co małżonka powie, ale obawiam się, że to samo.

    Zastanawiania się ciąg dalszy

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Strumyczek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Moszczenica Wyżna,
    Kod pocztowy
    33-340
    Dzielnica
    małopolska
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witamy serdecznie!!
    Poszperajcie trochę po różnych stronkach na internecie...projektów jest cała masa. My będziemy budować kształtem domek podobny do Waszych wariantów, ok 120 m2. Zapraszam na moje forum!!
    Może i Wam się spodoba. Tak nawiasem mówiąc, jeżeli jest Was tylko dwoje(NA RAZIE!), to nawet jedna sypialnia jest ok, nas jest 4 a myślimy o stopniowym budowaniu i będziemy może musieli się zmieścić w jednym pokoiku!
    Powodzenia w wyborze!

    Polecam te stronki :

    http://pprojekt.pl/,

    http://www.extradom.pl/,

    http://www.projekty.ign.com.pl/index.php

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Dziękujemy bardzo za doping.

    Problem polega na tym, że szperamy i szperamy ale jakoś ciągle nie możemy się zdecydować. Zastanawiamy się już ponad rok. Najwyższy czas coś wybrać, bo jak nie, to znów nie zaczniemy w tym roku...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Witam!
    My też mamy zamiar budować się w okolicy Krakowa. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Też mieliśmy straszne dylematy odnośnie wyboru projektu i podobnie jak Wy ograniczyliśmy koszt budowy do 250 tys. Najpierw miał być projekt LMP132 potem Z14, Z12 aż wreszcie zdecydowaliśmy się na Z8 wersja podstawowa wydłużona o 1m (w miejscu usytuowania łazienki) zależało nam aby łazienka była dość duża. Dlaczego parterówka, ponieważ naszym zdaniem jest więcej miejsca niż w domu z poddaszem o takiej samej powierzchni. Na poddaszu nieużytkowym zrobimy stryszek o pow. ok 40m2.
    Wycena Z8 za robociznę stan surowy otwarty wacha się między 30-40tys bez konstrukcji dachu (wiązary dachowe będą wykonane i zamontowane przez inną firmę, wycena za wiązary 15-25 tys.). Naszym zdaniem jest to dość przestronny dom dla czteroosobowej rodziny i mamy nadzieję, że tani w budowie i utrzymaniu.
    Pozdrawiam

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Przyznam, że Z8 też braliśmy po uwagę jakiś czas temu, ale ponieważ potrzebujemy kotłowni o odpowiedniej wielkości (nie mamy gazu i planujemy ogrzewać węglem), a nie bardzo miałem pomysł jak taką kotłownię wygospodarować w Z8 nie rezygnując z jednej sypialni, to odrzuciliśmy ten projekt.

    Życzę powodzenia w życiu i na budowie!

    P.S. Gdzie budujecie? My na zachód od Krakowa...

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Będziemy budować się w okolicy Niepołomic. Jeśli bierzecie tylko pod uwagę projekty opisane w dzienniku to ja oddaje głos na Z12. Nas zraziły schody w salonie oraz wąska łazienka. Planowaliśmy w miejscu łazienki zrobić schody dwubiegowe ze spoczynkiem a w miejscu pokoju (9,18m2) łazienkę. Ale te zmiany zostały jak dla nas zbyt drogo wycenione. Jeszcze obawialiśmy się, że podciąg który idzie wzdłuż domu będzie szpecił wnętrze (ale podobno można go ukryć w stropie). Ale mimo wszystko ten projekt jest mi bardo bliski.

    Życzę powodzenia w wyborze projektu.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aguś1982

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    198
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Zapadła decyzja , czy nie? Pocieszę ciebie, że ja też długo wachałam się nad projektem i typowałam projekty przedstawione przez ciebie . Wygrał słoneczny jak wiesz , ponieważ zrobię sobie narazie dół a góre zostanie nie wykończona tkzw graciarnia kiedyś mąz zrobi sobie pokój zabaw na górez albo dodatkową sypialnie dla kolejnego dzidzusia, trzymam kciuki

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Decyzja nie zapadła. Okazało się, że mamy kłopot z prądem i mapami... Po szczegóły zapraszam do dziennika...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom13
    Będziemy budować się w okolicy Niepołomic.
    A w której okolicy Niepołomic, jeżeli można wiedzieć?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  15. #15

    Domyślnie LMB-27

    Już się przerzucam na właściwe forum. Chciałabym jeszcze dopytac o to LMB. Sama nad nim myślę. Jak to jest z tą kotłownią (jestem na etapie zdobywania wiedzy z dziedziny budownictwa). Czy z pom.gospodarczego nie dałoby się zrobić kotłowni?
    Ewelka

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Pomieszczenie w tym LMB jest za małe na kotłownie przy piecu na paliwo stałe. Może i jakiś piec by się tam zmieścił, ale na pewno nie byłoby to wygodne rozwiązanie. Poza tym nie planuję (przynajmniej na razie) budować garażu, więc będę potrzebował trochę "brudnej" przestrzeni gospodarczej, a do tego duża kotłownia świetnie sie nadaje. Doszedłem więc do wniosku, że minimalna wielkość kotłowni, dla mnie akceptowalna to 2,5 x 2,5 metra. W LMB27 raczej nie da się tego osiągnąć (chyba, że by zrezygnować z jednego pokoju, a to raczej nie ma sensu).

  17. #17

    Domyślnie Borówka

    Widziałam wcześniej linka do projektu. Jest w stylu domku jakiego sama szukam. http://www.bienkowscy.pl/modules.php...howproj&id=131 Zapytałam więc o niego takiej całkiem mądrej osóbki (moje Guru), z która doradza na "babskim" forum. Wklejam co mi napisała, moze Ci się przyda: "Sień taka mała, że niewiele tam ustawisz, a hol, mimo, ze ogromny (tyle m2 co sypialnia) jest kompletnie nieustawny! Gdzie będziesz odwieszać kurtki i zdejmować buty?
    Poza tym oddalenie od siebie łazienki, wc i kotłowni powoduje wieksze koszty budowy instalacji wod-kan. i wentylacji. W tym projekcie masz co najmniej 3 kominy wentylacyjne! W dobrze zaprojektowanym domu można ograniczyć się do 1 wentylacyjnego (kuchnia, łazienka, wc), 1 spalinowego (piec c.o.) i 1 dymowego (kominek)"
    Porzuciłam LMB-27, myslę nad LMB-47 (schody kosztem łazienki i kuchni) i Z8 (schody za kominkiem).
    Ewelka

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Ewelina_b. Zgadzam się, że ta borówka nie jest najszczęśliwsza przez tą sień, hol i (co najbardziej mi się nie podoba) tragicznie położone WC.

    Do zastanawiania się doszedł nam jeszcze DM-11 z www.dom-parterowy.pl Bardzo fajny projekt i ma duże szanse na zostanie tym jedynym

  19. #19

    Domyślnie

    D-11 fajny. Szkoda tylko że nie ma kominka. Dla mnie rzecz obowiązkowa I hol jakiśdziwny. Ja bym postawiła ścianke działową, powiększyła dzięki temu spiżarkę, a wejście do WC zrobić tam gdzie jest na projekcie szafa. miesce na tą szafę byłoby akurat na tej nowej ściance zaraz koło szafy z wiatrołapu. Osobiście mogę mieć kuchnię z wejściem tylko od salonu Jaki jest kąt nachylenia dachu? Gdzie zrobiłbyś wyjście, na ew. strych?
    Ewelka

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Jeśli zdecyduję się na ten projekt to wnętrze będzie dość istotnie zmienione, bo muszę zmieścić tam kotłownię na paliwo stałe. Zrobiłem sobie rysunek jak by to mogło wyglądać, ale teraz jestem w pracy, a rysunek został w domu. Wkleję go do dziennika dziś wieczorem.

    Aha, a w projekcie kominek jest (mam szczegółowe rysunki od Bauherra), tylko nie zaznaczyli go na stronie www.

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony