dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 104
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Poczułem się wezwany do tablicy (w komentarzach), więc oto jestem. Niestety jako, że nie mam chwilowo dostępu do zdjęć, a nie chciałbym okraszać dziennika samym tekstem, dzisiaj zaprezentuję tylko pewną ciekawostkę.

    Okazało się, że Google uaktualniło zdjęcia satelitarne obejmujące moją działkę, dlatego mogę się z Wami podzielić tym:



    To jasne/białe coś w okolicach środka obrazu (no dobra, trochę po lewej) to moja budowa. Na moje oko to złapali ją na etapie wznoszenia ścian, ale mogę się mylić (początkowo wydawało mi się, że to etap fundamentów).

    Na budowie praca wre. Zakopujemy kabel prądowy (odcinek między domem, a miejscem, gdzie kiedyś stanie skrzynka) wraz z innymi kablami (zasilanie do bramy, zasilanie do oświetlenia mojej 80 metrowej drogi, kabelki do telefonu, bramofonu, furtki, kamery i Bóg jeden wie czego jeszcze...) i jednocześnie ekipa robi ocieplenie (15 cm styropianu). Jak się uda, to może zrobią jeszcze podbitkę, ale to dopiero się zobaczy (w każdym razie jesteśmy zdecydowani na podbitkę drewnianą).

    Jak tylko uda mi się dorwać do zdjęć to powrócę!

    Pozdrawiam wszystkich czytających!
    witam
    chciałbym zobaczyć swoja budowę, podaj prosze adres strony gdzie mozna obejrzeć takie zdjęcia
    z gory dziekuje
    pozdrawiam

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ooo... druga strona

    Hugo26 - z komentarzami i pytaniami zapraszam do komentarzy (link na dole każdego mojego postu . Co do Twojego pytania: takie zdjęcia są na maps.google.pl - wchodzisz, znajdujesz swoją miejscowość, po czym wciskasz "Satellite" w prawym górnym rogu i już

    Czas też na małą aktualizację. W wczoraj i przedwczoraj miałem urlop, co oznaczało zapieprz na budowie od rana do nocy. Temperatury w tym tygodniu też dopisały. 99% ocieplania już zrobione. W poniedziałek i wczoraj zaciągali klejem i dawali siatkę. Miałem nadzieję, że dziś skończą, ale się nie udało - zostały do zrobienia szpalety przy 4 oknach. Będą skończone gdy tylko przestanie padać (są to okna w pobliżu południowo-zachodniego narożnika i dzisiaj deszcz mocno tam zacinał...).

    Ekipa ociepleniowców pracowała, więc wygląd domku się zmieniał. Kilka dni temu było tak:





    Przed domem można zauważyć nie do końca jeszcze zasypany wykop, którym idzie wewnętrzna linia zasilająca, czyli kabel od domu do skrzynki elektrycznej (któej jeszcze nie ma).







    A dzisiaj domek wyglądał już tak:









    Tak, tak... wiem... mam super drzwi do kotłowni
    I przepraszam za bliki na dwóch zdjęciach, ale lało i mi nalało na obiektyw...

    Tymczasem w środku kończyliśmy izolację podłogi na gruncie (resztki papy i folia), układaliśmy styropian i robiliśmy instalację odkurzacza centralnego.









    Jeszcze sporo nam zostało, a do poniedziałku powinno być wszystko gotowe, bo pojawią się panowie od instalacji CO. Trzeba też jeszcze koniecznie w tym roku wykopać i zainstalować szambo... Mam nadzieję, że się uda...

    Niestety są też nieprzyjemne wiadomości. Po pierwsze - dostałem list od Enioniu, w którym informują mnie, że ponieważ sąsiad nie zgodził się na przejście przez jego działkę z przyłączem, to oni przygotują nowy projekt i zapraszają mnie do podpisania aneksu do umowy. Zrobiłem wielkie oczy, bo mam zgodę sąsiada (pisemną) i o ile wiem zdania nie zmienił (nadal się zgadza). Będę to wyjaśniał.
    Druga niefajna rzecz: w zeszłym tygodniu byli panowie od naprawy obróbek komina (drugiego - tego wentylacyjnego w łazience). Naprawili, skasowali 400 zł i pojechali. Dziś zauważyłem, że komin wciąż przecieka (jeden narożnik). Będę jutro dzwonił i ściągał ich na poprawki. Szkoda, bo miałem nadzieję, że będę miał już z tym spokój.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Uff... pracowity dzień dzisiaj. Prawie skończyliśmy układanie pierwszej warstwy styropianu na podłogach. Zostały jakieś drobne poprawki, zapiankowanie szczelin, no i kotłownia, ale tam na razie nie układamy, bo panowie od instalacji mają jeszcze poprawić instalacje wodną.

    Wygląda to mniej więcej tak (pokazuję tylko salon i kuchnię, bo gdzie indziej zbyt duży bałagan ):






    Byliśmy umówieni na poniedziałek z panami instalatorami, ale się okazało, że Pan szef instalator zachorzał na grypę i w tej sytuacji nie wiadomo kiedy będzie mógł przyjść (musi się wykurować). Trudno. Poczekamy...

    Był dziś też u nas Pan od elewacji. Dokończył co miał dokończyć, oczyścił okna (tak mniej więcej) z kleju, zainkasował pieniądze i pojechał. Oznacza to koniec prac elewacyjnych w tym roku. Elewacja do obecnego stanu (ocieplenie styropianem i na to siatka i klej - gotowe do gruntowania) kosztowała nas w sumie 9 380 zł (184 m2, czyli wyszło około 51 zł / m2) - materiały i robocizna. Wczoraj i dziś było ładne słoneczko, więc wszystko pięknie przeschło...







    Jeszcze sporo rzeczy chciałbym zrobić w tym roku, ale chyba wszystkiego nie dam rady. Najważniejsze to szambo - zabieramy się za to w przyszłym tygodniu. Będzie obok tych drzewek widocznych na ostatnim zdjęciu w lewym dolnym rogu.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Wykopaliśmy dziurę na szambo!

    Wczoraj duża koparka pofatygowała się na naszą działkę i wykopała dużą dziurę, w której zmieści się szambo 10 m3 (dwa kręgi betonowe po 5 m3 każdy).

    Oto dziura:




    A oto widok na dziurę z dachu naszego domku (i przy okazji widok na całą południową część działki):




    Szamba niestety na razie nie ma, gdyż mamy całkowicie zmasakrowaną drogę. Po tym jak rozkopaliśmy ją celem zrobienia przyłącza wodnego i energetycznego nie udało jej się doprowadzić do użytku. Koparka przejechała, ale do reszty ją rozwaliła. Teraz musimy ściągnąć spychacz, żeby zebrał jakieś 20 cm błota z wierzchu, potem trzeba by nasypać czegoś twardego (zastanawiam się czy kamienie wykopane spod szamba by się nadały) i dopiero na to mielony asfalt - i droga będzie cud miód!


    Tymczasem korzystając z pogody i tego, że jestem na dachu postanowiłem obfotografować nasze nowe, poprawione (a w zasadzie zrobione na nowo) obróbki kominów.

    Komin duży:









    Komin mały:









    Udało mi się też wyjaśnić sprawę z Enionem. Nie będzie zmiany warunków, tylko nowy przetarg z wyższą kwotą (żeby dało się zrobić przepych sterowany pod wjazdem sąsiada na posesję), ale musiałem podpisać aneks do umowy, że termin realizacji zostaje wydłużony do czerwca 2010. Trochę jeszcze więc na ten prąd poczekam...

    Byli też dziś panowie od instalacji. Poprawili instalację wodną i pociągnęli rurki do grzejników. Jeśli do końca tego tygodnia uda nam się ułożyć drugą warstwę styropianu, to na początku przyszłego zrobią nam podłogówkę i będziemy gotowi do wylewek

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Dziś będzie w telegraficznym skrócie...

    podsypaliśmy wykop pod szambo piaskiem (bo podobno tak trzeba):



    A kamienie, z wykopu na szambo zostały użyte do naprawy drogi i teraz prezentuje się ona następująco:





    Jak można zobaczyć - kamieni ubyło:



    Dograłem też dostawę szamba - na jutro rano. Kompletne szambo 10 m3 z transportem i wsadzeniem do dziury będzie kosztowało 3100 zł...

    Udało się też trochę wyrównać teren przed domem:



    A i w środku prace postępują:




    Koniec telegraficznego skrótu...

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ciąg dalszy niniejszym następuje.

    Oto obiecane fotki szamba:







    Jak można zauważyć już zrobiliśmy dziurę na wprowadzenie rury idącej od domu (na pierwszym zdjęciu) i połączyliśmy też obie komory kawałkiem rury fi160 (na drugim zdjęciu). "Podłączanie" szamba pewnie odbędzie się w sobotę. Wcześniej ma się pojawić koparkowy, zasypać szambo do poziomu dziury na rurę (po to ten piach widoczny na ostatnim zdjęciu) i wykopać rów na rurę od domu do szamba. Resztkę kamieni z wykopu szamba wykorzystamy na dalsze utwardzanie naszej ulubionej 80-metrowej drogi.

    Tymczasem w środku ułożyliśmy już styropian (obie warstwy) we wszystkich pomieszczeniach, w których ma być podłogówka. W łazience i WC ułożyliśmy od razu taką matę z folią (znajomym zostało kilka metrów po budowie - akurat było na naszą łazienkę i WC). Jeszcze w tym tygodniu mają przyjść Panowie od układania podłogówki. Planujemy też, że jeszcze w tym tygodniu rozłożymy resztę styropianu w pozostałych pomieszczeniach i na początku przyszłego będziemy gotowi na wylewki...

    A oto fotki wnętrza:

    Korytarz przy wejściu


    Korytarz przy łazience


    WC


    Łazienka


    W łazience mamy mieć prysznic bez brodzika (tylko z płytkami - we wnęce po lewej stronie). Instalatorzy poradzili nam, żeby w ogóle nie robić tam wylewki, tylko później ktoś kto będzie nam robił ten prysznic sam sobie zrobi tam wylewkę odpowiednio ją izolując i dając jej odpowiedni spadek. Tak też postąpiliśmy. Mam nadzieję, że to była dobra rada...

    Kuchnia i pokój dzienny








    Ten styropian wyszedł trochę nierówny (co widać na fotkach) i zastanawiam się czy tak może być... Czy nie będzie od tego pękać wylewka itp.? Miejscami nierówności dochodzą do 2 cm...


    Na zakończenie kilka zaległych rzeczy w ramach "dokumentacji fotograficznej".

    Rozdzielacz "grzejnikowy"


    Konsola wodomierzowa - obok widać wyjście odkurzacza centralnego, który ma zawisnąć na ścianie nad wodomierzem


    Kable elektryczne - w rogu pomieszczenia będzie rozdzielnia


    Ocieplenie przestrzeni pod oknami balkonowymi - wkleiłem tam i zapiankowałem styrodur o grubości 5 cm. Od wewnętrznej strony zostało trochę miejsca na wylewkę, więc okna oprócz tego, że stoją na śrubach rzymskich oprą się też trochę o wylewkę. Mam nadzieję, że będzie OK. Zastanawiam się, czy podobne rozwiązanie można zastosować w przypadku drzwi zewnętrznych...

    Z zewnątrz




    I z wewnątrz




    Na razie to tyle. Cholera, obawiam się o to, że będzie jakiś problem z tymi wylewkami w związku z tym nierównym styropianem...

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No i wlewki zrobione!!!

    Panowie przyjechali wczoraj po południu, przywieźli ze sobą piach i cement, rozłożyli się i... wylali wylewki w salonie i kuchni. Dzisiaj od rana był ciąg dalszy i w okolicach godziny 16:00 okazało się, że już zrobione!

    Teraz przerwa. Do poniedziałku nie wolno wchodzić do domu. A potem... można zastanawiać się co dalej...

    Na liście najpilniejszych spraw są teraz:
    - kupno i zamontowanie drzwi zewnętrznych
    - zamontowanie rynien
    - kupno kotła
    - dokończenie instalacji CO (montaż grzejników, "zrobienie kotłowni")
    - montaż stelaży pod WC
    - zrobienie sufitów podwieszanych i ocieplenie stropu...

    Wcześniej jednak trzeba zasypać szambo (nie było jeszcze czasu, żeby to zrobić).

    Fotki wkrótce... ale chyba muszę wrócić do schematu z malutkimi fotkami, które otwierają się po kliknięciu, bo jak wstawiam takie duże, to potem strona baaaardzo powoli się otwiera...

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Okazuje się, że zapomniałem wspomnieć o tym, że przed wylewkami Panowie instalatorzy rozłożyli podłogówkę... a rozłożyli...

    Nie wszystko do końca mi się podobało (np. nie zagęścili rurek przy drzwiach tarasowych), ale zapewniali, że tak jak robią na pewno jest dobrze. Zaufałem. Zobaczymy...

    Rozdzielacz


    i podłogówka...

    strefa wejściowa


    korytarz


    pokój dzienny


    kuchnia


    pokój dzienny i korytarz w głębi


    łazienka


    Jeśli chodzi o podłogówkę, to mam 6 pętli:
    - strefa wejściowa - długość 30 m
    - łazienka i WC - długość 37 m
    - korytarz przy łazienkach - długość 32 m
    - pokój dzienny - pętla 1 - długość 87 m
    - pokój dzienny - pętla 2 - długość 72 m
    - kuchnia - długość 70 m

    Razem: około 328 metrów...

    a tak wyglądały pokoje, gdzie nie przewidziano podłogówki




    Natomiast pokój dzienny dziś rano wyglądał już tak:

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No i wylewki opłacone. Schną sobie spokojnie.

    Wyszło 3700 zł za całość (robocizna + wszystkie materiały: piasek, cement, włókna, plastyfikator, taśma dylatacyjna wokół ścian itp.). Było ostatecznie 114 m2 (bo wylali mi też w podcieniu wejściowym), czyli wyszło 32,46 zł / m2. Chyba nie tak źle...

    Grubość wylewki: od 6,5 cm w salonie do około 10 cm w kotłowni... - wyszło szydło z worka i widać jakich miałem murarzy...

    Teraz trzeba kupić w końcu drzwi.

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Obiecałem wrzucić wyniki obliczeń w OZC, co niniejszym czynię. Nie jestem pewien czy na 100% są poprawne (coś mi tam jeszcze nie gra do końca), ale raczej wiele się nie zmienią.

    Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną....... Qo[W]: 6496
    Zapotrzebowanie na moc cieplną dla wentylacji.. Qwent[W]: 1487
    Zapotrzebowanie na m2 powierzchni ogrzewanej.. Qf,[W/m2]: 61.3
    Zapotrzebowanie na m3 kubatury ogrzewanej..... Qv,[W/m3]: 22.8

    Roczne zapotrzeb. na ciepło do ogrzewania...Qh, [GJ/rok]: 43.99
    Qh,[kWh/rok]: 12220

    W rozbiciu na pomieszczenia wygląda to tak:
    Wiatrołap 401
    Przedpokój 213
    WC 67
    Korytarz 234
    Kotłownia 561
    Kuchnia 458
    Salon 1697
    Pokój 662
    Pokój 1057
    Pokój 699
    Łazienka 447


    Szukamy drzwi. Podobają nam się AFB (kilka modeli), ale są trochę zbyt drogie (ceny cennikowe 3600-3700 netto bez montażu). Bardzo podobają nam się też drzwi Węgrzyn i cenę mają przystępniejszą (cennikowo około 3000 zł netto bez montażu), ale spotkałem się z nie najlepszymi opiniami.

    No i są jeszcze drzwi Derpal - cena bardzo OK (2850 zł brutto z montażem za model jaki nam się w miarę podoba), ale te podobają nam się najmniej (jeśli chodzi o wzornictwo, bo wykonanie jest całkiem OK - oglądaliśmy na żywo).

    Trzeba się zdecydować...

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Na tapecie temat drzwi wejściowych. Rozeznanie zrobione, widzieliśmy drzwi na żywo, teraz tylko trzeba wybrać i złożyć zamówienie.

    Zastanawiamy się nad sosnowymi drzwiami Derpal lub Węgrzyn. Najchętniej wzięlibyśmy drzwi z mahoniu - AFB, ale niestety są dla nas zbyt drogie...

    Derpal - ramiak z sosny klejonej grubości 65 mm, wewnątrz 12 mm ocieplenia, współczynnik K = 1,78 W/(m2*K). W cenie:
    - dwa zamki jednopunktowe
    - dwie wkładki (zwykłe)
    - klamka z szyldem
    - uszczelka w ościeżnicy i skrzydle
    - cztery zawiasy mosiężne czopowe wkręcane regulowane w trzech płaszczyznach, z wkładką teflonową i osłonkami
    - powierzchnia drzwi wykończona lazurą
    - bolce antywyważeniowe
    - próg drewniany




    Węgrzyn - ramiak z sosny klejonej, obłogowany obustronnie, grubość 55 mm, wewnątrz 16 mm ocieplenia, wsp. K = 1,5 W/(m2*K). W cenie:
    - zamek podwójny półlistwowy, 6 bolców ryglujących
    - dwie wkładki (zwykłe)
    - klamka z szyldem
    - uszczelka w ościeżnicy i skrzydle
    - cztery zawiasy z wkładką tytanową, regulowane w trzech płaszczyznach
    - drzwi wykończone lakierem Sikkens - 4 warstwy
    - bolce antywyważeniowe za dopłatą 100 zł
    - próg drewniany złączony z ościeżnicą

    Takie...


    lub takie...


    lub takie...



    Ceny:
    - Derpal: 2850 zł z montażem
    - Węgrzyn: 3000 zł z montażem (+ 100 zł za bolce antywyważeniowe i nie wiadomo ile za osłonki na zawiasy)

    Czas oczekiwania:
    - Derpal: 1 miesiąc
    - Węgrzyn: dostępne od ręki, montaż możliwy jeszcze przed świętami...

    I co tu wybrać?

    Oglądaliśmy na żywo i jedne i drugie. I jedne i drugie wyglądają porządnie. Derpal jest masywniejszy - grubsze skrzydło. Wykończony jest lakierem błyszczącym, a Węgrzyn matowym. Oba są ładne... ehh... jakąś decyzję trzeba podjąć...

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Pojawiła się nowa opcja w temacie drzwi - lokalna pracownia stolarska (robią okna, drzwi, meble - polecała ich jedna osoba na forum). Byliśmy tam dziś rano - robią ładne drzwi z drewna meranti, grubość skrzydła 68 mm. Ceny zaczynają się od 2900 zł z montażem... Musimy się zastanowić czy to nie będzie lepsze rozwiązanie.

    W Węgrzynach nie podoba mi się to, że skrzydło jest dość cienkie (55mm). W Derpalu jest grubsze, ale z wolelibyśmy jakiś prostszy wzór...

    Znalazłem jeszcze jeden wzór drzwi, który całkiem mi się spodobał - prosty i elegancki (firma Gebauer):



    Cena: nieco ponad 5 tys. zł.
    Ciekawe za ile zrobili by mi drzwi w takim wzorze w tym lokalnym zakładzie stolarskim...

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    I jeszcze pytanie. Jak myślicie, w którą stronę powinny się otwierać drzwi? Na pewno muszą się otwierać na zewnątrz, tylko czy na ścianę (drzwi lewe), czy też na "otwartą przestrzeń" (drzwi prawe)?




    Jeżeli kupimy drzwi lewe (na ścianę), to niestety nie będą w stanie otworzyć się w 100%, bo klamka będzie uderzać o ścianę. Dlatego skłaniamy się ku opcji na "otwartą przestrzeń" (dokładnie jak te tymczasowe na zdjęciu). Widzicie jakieś potencjalne wady takiego rozwiązania (poza tym, że można drzwiami wypchnąć kogoś z podcienia... )?

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie w komentarzach do dziennika...

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Obiecałem w komentarzach, że podam koszt zrobienia podłogówki, ale niestety nie jestem w stanie tego wszystkiego porozdzielać, więc będziecie musieli zadowolić się tylko tym, co poniżej:

    - robocizna podłogówka: 1200 zł
    - robocizna grzejniki: 1000 zł
    - materiały do instalacji grzejnikowej i podłogówki: 3880 zł
    - robocizna za wykonanie rozdzielaczy (1 do grzejników i 1 do podłogówki): 400 zł
    - rozdzielacze - materiały: 1400 zł


    W tym miejscu chciałbym też życzyć wszystkim czytającym mój dziennik (i w ogóle wszystkim forumowiczom) wesołych i spokojnych świąt! Niech Wam gwiazdka pomyślność zsyła!

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Wciąż wybieramy drzwi i kocioł.

    Mieliśmy też ostatnio na naszej budowie wizytę jednego forumowicza. Dzięki za odwiedziny, pogawędkę i prezent Mam nadzieję, że nie zmarzłeś. Niestety - ogrzewania u nas brak (jak na razie).

    No właśnie, co do wyboru kotła, to na dzień dzisiejszy na placu boju pozostały (krótkie + i -):

    1. Żywiec KDO Economic 15 kW
    + palnik coś a'la Brucer - podobno można spalać miał i gorsze gatunki ekogroszku
    + bliskość serwisu (z Żywca do Krakowa niedaleko)
    + można dołożyć wkładany żeliwny ruszt awaryjny
    + duży zasobnik na węgiel (180 kg)
    - nie ma sterownika PID

    2. Sekom Skam-p 12 kW
    + dobry kontakt z producentem
    + atrakcyjna cena (5850 zł z PID)
    + sterownik Ognik PID
    +/- ruszt wodny (+/- bo po przeczytaniu artykułu na blogu Zawijana nie wiem czy zaliczyć to na +, czy na -)
    +/- niewielki zasobnik na węgiel (90 kg), ale za to kompaktowe wymiary (mam małą kotłownię)
    - z Pleszewa do Krakowa daleko - co będzie z ewentualnym serwisem?
    - nie udało mi się zobaczyć na żywo takiego kociołka

    W rezerwie są ewentualnie:

    3. HEF Eko-Plus 12 kW
    + sterownik PID
    + gwarancja 5 lat
    - brak jakiegokolwiek rusztu

    4. Zębiec KP 15 kW
    + gwarancja 5 lat
    + możliwość spalania pellets
    + ruszt awaryjny, żeliwny
    + mam w okolicy polecanego sprzedawcę i serwis
    + system dosuszania paliwa w koszu
    - różne opinie o tych kotłach/po części negatywne

    5. Galmet EKO-GT-KWP 15 kW
    + regulator pogodowy w standardzie
    + ruszt awaryjny, żeliwny
    - spora głębokość kotła w porównaniu do konkurencji
    - nie widziałem na żywo, mało opinii o tych kotłach

    Powyższe pięć kotłów zostało na placu boju głównie dlatego, że pasują wymiarowo do mojej kotłowni (taki np. Ogniwo Biecz 15kW jest zbyt "głęboki").

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Drzwi wybrane. Zdecydowaliśmy się jednak na tego lokalnego stolarza. Za 3100 zł brutto zrobi nam drzwi drewniane z meranti, wzór mniej więcej taki jak ten Gebauer, którego prezentowałem wyżej.

    Teraz jeszcze trzeba dobrać drzwi wyjściowe z kotłowni. Będą jakieś metalowe (KTM, Delta, Juwent), gładkie, najlepiej białe, bo od zachodu, więc chcę zminimalizować kwestię nagrzewania się od słońca. Planuję zmieścić się w kwocie 1400-1600 zł z montażem.

    A co do kotła to wciąż się zastanawiam.

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Drzwi do kotłowni zamówione. Dziś byli panowie pomierzyć otwór.
    Będą drzwi KMT, brązowe z lekkim przetłoczeniem.

    Trzeba jeszcze wybrać kocioł, no i zrobić jakiś casting na kogoś od wykończeniówki.

  18. #78

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Casting na wykończeniowców rozpoczęty
    Na razie rozważam dwie kandydatury. Z oboma już rozmawiałem na żywo i zrobili dobre wrażenie. Zobaczymy jak będzie z poziomem cen. Na wyceny na razie czekam.

    Wybrałem też w końcu kocioł. Będzie Tilgner EKR 15 kw z Brucerem, awaryjnym rusztem żeliwnym, powiększonym zasobnikiem i sterownikiem Ognik PID. Całość przygotowana pod moją kotłownie (czopuch kotła wychodzący do góry, dostosowany do wysokości mojego wlotu do komina, króciec powrotny przeniesiony na lewą ściankę kotła, żebym prawym bokiem i tyłem mógł dosunąć kocioł jak najbliżej ściany). Kocioł jest już zamówiony i mam go dostać pod koniec lutego-na początku marca. Cena: 6 620 zł brutto...

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Dziś o 11:00 panowie zamontowali mi drzwi wejściowe

    Drzwi są z lokalnego zakładu stolarskiego, zrobione z mahoniu-red meranti i mają wszystko co drzwi zewnętrzne mieć powinny.

    Prezentują się tak:






    Kosztowały 3100 zł brutto (z montażem).

    W przyszłym tygodniu spodziewamy się montażu drzwi gospodarczych (z kotłowni na zewnątrz) i będziemy mieli wreszcie stan surowy prawdziwie zamknięty

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony