dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Wskaż i opisz mi sieć (w domyśle - energetyczną) w układzie TN-S.
    W szkole nie uczyli a na Googla bana dali?
    proszę

  2. #42

    Domyślnie

    A może by zajrzeć do paragrafu 4 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 4 maja 2007 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu energetycznego ?
    A później do paragrafu 8 ustęp 1 punkt 2 ?
    Bo, zgodnie z art. 3 pkt 11 Ustawy - Prawo energetyczne przez pojęcie "sieci" rozumie się instalacje połączone i współpracujące ze sobą, służące do przesyłania lub dystrybucji paliw lub energii, należące do przedsiębiorstawa energetycznego.

    Gratuluję sieci we własnym domu/mieszkaniu, kolego Kaizen.

    To, co sobie piszą jakieś tam pół-elektryki na blogach czy You-Tubach, nijak się ma do przepisów wyższej rangi.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Gratuluję sieci we własnym domu/mieszkaniu, kolego Kaizen.
    Nie mam sieci w domu. Skąd takie podejrzenie?

    Czyli Twoim zdaniem nie warto zaglądać do warunków przyłączenia? Zakładasz, że jak czegoś nie widziałeś, to nie istnieje? Ja zakładam, że jak nie udowodniono, że istnieć nie może - to może gdzieś istnieć.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen
    Czyli Twoim zdaniem nie warto zaglądać do warunków przyłączenia? Zakładasz, że jak czegoś nie widziałeś, to nie istnieje? Ja zakładam, że jak nie udowodniono, że istnieć nie może - to może gdzieś istnieć.
    Widzę, że masz problem ze zrozumieniem, i zaczynasz kombinować.
    Warto oczywiście, choćby dlatego, by elektryk wiedział, czy ma na zasilaniu PEN czy też N i co dalej z tym fantem zrobić (tak samo jak moc przyłączeniowa, wielkość i rodzaj zabezpieczeń przedlicznikowych, granica własności i spodziewany prąd zwarcia w miejscu przyłączenia).
    I wiem, że Energetyka nie ma sieci TN-S, tak więc głupoty piszesz i wijesz się jak piskorz o zakładaniu itd.
    Albo mi napiszesz, gdzie są sieci w/w, albo nie pisz już na ten temat więcej, bo pogrążasz się coraz bardziej.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Typowy temat - Jaki kabel ...? Sprawa prosta jak ten rozwinięty kabel. Do domku to standardowo YKY..x10 lub ..x16 względnie YAKXS 4x35. Elektryk dobiera z tych 3 uwzględniając moc/prąd i długość.Przy YKY liczbę żył to sobie wstawcie w/g własnego zdania.Mnie nie interesują dyskusje 4 czy 5 !

  6. #46

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu: przed wylaniem podłogi na gruncie chciałbym wypuścić na zewnątrz peszel z przewodem zasilającym. Ponieważ jeszcze nie mam "swojego" elektryka, pytanie brzmi: jaki przewód powinienem przeciągnąć do tablicy TB? Z projektu wynika, że YKY, a z warunków przyłączenia - dla 16 kW. Czyli ile żył i dla jakiego napięcia znamionowego? Resztą zajmie się elektryk, chodzi mi tylko o ten kawałek przechodzący pod ławą.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam.
    Ten kawałek przechodzący pod ławą to tylko i wyłącznie np. arot o odpowiedniej średnicy, nic więcej.
    No, może jeszcze pilot, ale dla arota i krótkiego odcinka rury jest od zbędny.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Podepnę się do tematu: przed wylaniem podłogi na gruncie chciałbym wypuścić na zewnątrz peszel z przewodem zasilającym. Ponieważ jeszcze nie mam "swojego" elektryka, pytanie brzmi: jaki przewód powinienem przeciągnąć do tablicy TB? Z projektu wynika, że YKY, a z warunków przyłączenia - dla 16 kW. Czyli ile żył i dla jakiego napięcia znamionowego? Resztą zajmie się elektryk, chodzi mi tylko o ten kawałek przechodzący pod ławą.
    Wypuść samą rurę karbowaną np typu QRK o średnicy 75 ; 110 , Zależy co tam dodatkowo jeszcze będziesz chciał upchać . Pamiętaj, że np zasilanie bramy, elektrozaczepu furtki itp też jakoś trzeba z domu wyprowadzić.

  9. #49

    Domyślnie

    OK, puszczę dwie rury karbowane - na zasilanie i domofon. Poszukam takiej z pilotem. O resztę niech się martwi elektryk. Dzięki

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony