dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie pompy ciepła -- co wybrać może FONKO ?????

    wiem, że kilka osób chwali sobie clima komfort, a czy ktoś ma jakieś doświadczenia z FONKO mają w ofercie pompy z bezpośrednim parownikiem i dolnym źródłem w formie pionowych sond (po 30 m każda)
    z racji tych sond pionowych i ograniczenia miejsca na działce (biologicznie nieczynnego) oferta FONKO zdaje się być mocno kusząca dodatkowo
    ClimaKomfort wyceniło pompę z montażem na 43700 netto + roboty ziemne;
    Fonko 37600 netto

  2. #2

    Domyślnie

    podciągam

  3. #3

    Domyślnie

    jeszcze raz ...

  4. #4

    Domyślnie

    i jeszcze raz

  5. #5

    Domyślnie

    nie pytałem się - lepsza informacja bezpośrednia
    "rekomendowany" klient może być "ukierunkowany"

  6. #6

    Domyślnie

    robione są w Macedonii ..... w Polsce tylko sprzedają i montują

  7. #7

    Domyślnie

    chyba jednak Macedonia

  8. #8

    Domyślnie

    Mój ew.wykonawca instalacji PC poleca
    pompy z Alpha-Inno Tec z niemcowni , zawsze to bliżej.
    Zajrzyj na www.hydro-tech.pl Kolektory montujesz jak chcesz a pompa kosztuje u niego(instalatora)28 000zł

  9. #9

    Domyślnie

    tylko to "zwykła" glikolowa

  10. #10

    Domyślnie

    Będąc na etapie rankingu PC mieliśmy ofert różnych firm...Na finishu zostały Clima Komfort, IVT i Fonko...Ofert były porównywalne cenowo...Fonko ma fajne rozwiązanie z chłodzeniem za pomocą klimakonwektorów, ale cena była już zaporowa...
    ...mamy PC z Clima Komfortu i jesteśmy baaardzo zadowoleni ...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    tylko to "zwykła" glikolowa
    Tzn. gorsza?
    Aero oświeć mnie jaka powinna być porządna PC , na co zwracamy uwagę

  12. #12

    Domyślnie

    nie twierdzę, że gorsza - szukam rozwiązania, które zajmie najmniej miejsca na działce -brakuje mi kilku hektarów
    dlatego szukam pomp z bezpośrednim parownikiem - mają (mam nadzieje, że nie tylko teoretycznie) większą sprawność.
    chyba tylko fonko ma pompy z sondami pionowymi, jednak z racji braku opinii forumowiczów waham się z podjęciem decyzji - potrzebuję 8kW na 350m2

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    nie twierdzę, że gorsza - szukam rozwiązania, które zajmie najmniej miejsca na działce -brakuje mi kilku hektarów
    dlatego szukam pomp z bezpośrednim parownikiem - mają (mam nadzieje, że nie tylko teoretycznie) większą sprawność.
    chyba tylko fonko ma pompy z sondami pionowymi, jednak z racji braku opinii forumowiczów waham się z podjęciem decyzji - potrzebuję 8kW na 350m2
    Nie wiem czy to o to chodzi ale wybór kolektorów (pionowy czy poziomy) zależy od zasobności portfela i wielkości działki inwestora.Na małej działce nie masz wyboru , musisz mieć pionowe (dużo droższe)
    A w tych pompach z bezp.parownikiem nie ma glikolu ?

  14. #14

    Domyślnie

    otóż to - jest w nich propan -a co za tym idzie teoretycznie większy COP

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esperanza
    Cytat Napisał aero
    nie twierdzę, że gorsza - szukam rozwiązania, które zajmie najmniej miejsca na działce -brakuje mi kilku hektarów
    dlatego szukam pomp z bezpośrednim parownikiem - mają (mam nadzieje, że nie tylko teoretycznie) większą sprawność.
    chyba tylko fonko ma pompy z sondami pionowymi, jednak z racji braku opinii forumowiczów waham się z podjęciem decyzji - potrzebuję 8kW na 350m2
    Pionowe sady oferuje wiekszosc firm je produkujaca.Watek jest juz na forum a tutaj link :
    http://forum.muratordom.pl/pompa-cie...agi,t66186.htm
    tylko mi chodzi o te z bezpośrednim odparowaniem

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    nie twierdzę, że gorsza - szukam rozwiązania, które zajmie najmniej miejsca na działce -brakuje mi kilku hektarów
    dlatego szukam pomp z bezpośrednim parownikiem - mają (mam nadzieje, że nie tylko teoretycznie) większą sprawność.
    chyba tylko fonko ma pompy z sondami pionowymi, jednak z racji braku opinii forumowiczów waham się z podjęciem decyzji - potrzebuję 8kW na 350m2
    Thermogolv też ma bezpośrednie odparowanie i kolektory pionowe w opcji. Do pompy 7 kw przy kolektorach poziomych potrzebne jest 250-300 m2 działki. Myslę, że przy 8 kw spokojnie powinieneś się zmieścić na 350 m2, Zresztą napisz do nich to najlepiej sie dowiesz u źródła. nie wiem czy mówiąc sądy masz na mysli kolektory, ale jeśli tak, to sądze, że większość firm projektuje instalacje dla poziomych i pionowych, ale może sie mylę. Jeśli się zmieścisz w poziomych to byloby zdecydowanie taniej.
    renjul

  17. #17

    Domyślnie

    dzięki - jutro zadzwonię
    jednak różnica w stosunku do climakomfortu (cop ok 5 (max6,6)) jest znaczna (thermogolv max 4 dla tych samych temp 0-35st )

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    dzięki - jutro zadzwonię
    jednak różnica w stosunku do climakomfortu (cop ok 5 (max6,6)) jest znaczna (thermogolv max 4 dla tych samych temp 0-35st )
    Zgadza się, ale jest też sporo od climakonfortu tańsza. Climakonfort, o ile pamietam, jest z pośrednim parowaniem i chyba często proponuja dwie pompy, jedna do CO, a drugą powietrze - woda do CWU. Przy jednej dla CO i CWU COP nie jest już aż tak imponujące. Swoja drogą ciekawe jakie COP mają różne pompy w rzeczywistości i jak to sie ma do wartości zawartych w folderach.
    renjul

  19. #19

    Domyślnie

    tak to by było interesujące

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    tak to by było interesujące
    Tylko ciekawe, czy w CK to powiedzą. Poza tym pytanie, czy różnica w cenie x2 zrekompensuje tego COPa?
    Sam mam ten dylemat - którą PC wybrać

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony