dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 197
  1. #21

    Domyślnie

    ale o co chodzi? kogo wykorzystano i gdzie?
    kotecek, jak dojdzie to zeskanuj albo sfotografuj i wrzuć
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał emi601
    ale o co chodzi? kogo wykorzystano i gdzie?
    kotecek, jak dojdzie to zeskanuj albo sfotografuj i wrzuć
    No problemo

  3. #23

    Domyślnie

    No to ja spiesze doniesc, ze wlasnie jestesmy przelotem w PL i kupilam Muratora. I tak sa nasze wpisy. Niestety skanerek w UKowie siedzi. Moge tylko powiedziec, ze zamieszczono posty martajohna, burifanka, monji, kotecka i moj. Jestem w pelnym szoku!
    Dzis umowa z murarzem, moze zahacze o pana od hydrauliki i ogrzewania i tyle sie bedzie dzialo do jesieni. Acha pozwolenie na budowe jest - obylo sie bez problemow ))

  4. #24

    Domyślnie

    Zadzwoniłam już do kraju żeby Mi Muratora kupili no przecież nie mogę tego przegapić w końcu jestem w Gazecie

  5. #25

    Domyślnie

    Dzwonie do mamuski zeby mi Muratora kupila!
    No nie wierze

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie




    Jak obiecałam, tak i czynię!!!

    Kliknijcie na miniaturkę, wejdziecie na inna strone i kliknijcie na zdjecie raz jeszcze. Zrobi się ogrooomne!

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    witam wszystki my tez własnie zaczelismy przygode z budowaniem na odległosc i powiem nie jest to takie proste jakby sie wydawało tyle spraw do załatwiania,


    kotecek no nie wierze super ten artykuł szkoda że mnie tam nie ma hihi ,ale powinszowac wam którzy są w tym artykule ,będzie pamiatka jak sie patrzy
    pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    No Kotecek fajną stronkę wlepiłaś Mój Murator już na Mnie czeka w kraju. Pozdrawiam.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.Witaj Burifanek.To jedziemy na podobnym wózku
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć langerob25 miło Cię tutaj spotkać Pozdrawiam i witam w klubie Budujących na odległość.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie Pierwsze schody

    No i pierwsze schody
    Jeszcze nie zaczelismy a juz okazuje sie, jak ciezko jest wybudowac dom nie bedac na miesjcu
    Zostawilismy nasze papiery w miejscowym biurze projektowym jakies 5 miesiecy temu. Firma ta miala zdobyc dla nas pozwolenie na budowe. Warunki zabudowy juz mielismy wiec pozostalo zlozyc dokumenty w ZUDPie i zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe w Starostwie Powiatowym. Obiecali, ze na 1 maja bedziemy mieli prawomocne pozwolenie, zawiadomienie o rozpoczeciu robot zlozone, dziennik budowy pobrany. Zyc nie umierac! Tymczasem koncem kwietnia dowiadujemy sie, ze wniosek wciaz nie jest zlozony! Caly czas bylismy oklamywani przez telefon.

    Przestrzegam przed takim zalatwianem spraw. ZAWSZe podpisujcie umowe. I sprawdzajcie informacje w odpowiednich urzedach. My zalujemy, ze zrobilismy to tak pozno Jestesmy jakies 3 miesiace do tylu. Prawdopodobnie, jakbysmy sami zlozyli te dokumety podczas jekiejs kilkudniowej wycieczki do Polski, to byloby i szybciej i bardziej profesjonalnie... i taniej.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Pierwsze schody

    Cytat Napisał kotecek
    ... i taniej.
    Jeżeli nie wywiązali się z umowy, to nic przecież nie dostaną od Was. Więc pozostanie tylko niedosyt, że jeszcze trzeba poczekać

  13. #33

    Domyślnie

    Oj kotecek! Żle trafiłaś jednym słowem. My też wynajęliśmy Pana ale wszystko idzie do przodu i trzyma się terminów co prawda jest z Urzędu i może dlatego nie ma jak Nas za bardzo zwodzić i okłamywać bo w dzisiejszych czasach trzeba dbać o opinie bo zła szybko się roznosi.Nie dałabyś rady latać tam i z powrotem z każdym papierkiem to jest niemozliwe a zostać na dłużej...to Cię nieżle pociągnie po kieszeni zastanów się co lepsze???

  14. #34

    Domyślnie

    Ja upowaznilam tate na tego typu sprawy choc musze przyznac udaje mi sie wiecej zalatwic telefonicznie niz on na miejscu.

    Ktos kiedys madrze napisal, ze architekci, projektanci wspolpracuja z urzedami poniewaz musza zachowac dobre relacje na przyszlosc, natomiast inwestor buduje tylko raz albo dwa i czasem zdecydowany ton badz mocniejsze slowo moze przyspieszyc procedure

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martajochna

    Ktos kiedys madrze napisal, ze architekci, projektanci wspolpracuja z urzedami poniewaz musza zachowac dobre relacje na przyszlosc, natomiast inwestor buduje tylko raz albo dwa i czasem zdecydowany ton badz mocniejsze slowo moze przyspieszyc procedure
    No wlasnie dzis bede probowala "przyspieszac", ale bedzie to raczej ton blagalny Na Starostwo Powiatowe nie mam jeszcze powodu krzyczec, bo dopiero wczoraj dostali nasz wniosek

  16. #36

    Domyślnie

    My tez mamy takiego "pana od zalatwiania". No i na szczescie rodzice tuz obok.
    Pan od zalatwiania sie nie spieszy ale tez nie musi. Na szczescie facet jest ok i jak do tej pory nie zawitalam w urzedzie a paierologia sie pcha.

    Zalamala mie cena mapek geodezyjnych.Choroba 600 stow. Za co pytam???

    No i przy ostatnim pobycie w PL znowu od groma pieniedzy na nic. Zaliczka na murarza, wspomiana mapka i troche kaski panu od zalatwiania trzeba bylo dac.

  17. #37

    Domyślnie

    no wiem cos o tym, za wszystko płać! a jak przyszło do projektu wod-kan i jakiegoś durnego zjazdu którego pewnie nidgy nie zbuduję ale w dokumentacji musi być , a wszystko po kieszeni uderzało aż się echo niosło to dopiero mną trzęsło. Nic nie ma a kasa znika. Ale złego słowa nie powiem, bo pan architekt adaptujący który był naszym panem "od załatwiania" papierologii spisał się na medal, wniosek o PnB już się rozpatruje
    też płaciłam 600 zł za mapki do celów projektowch. Małgosiu, to dopiero pocżątek! nie dołuje cię tylko pocieszam że inni tez przez to przeszli.
    Będziesz potrzebowała projekt przyłącza wod-kan jeszcze, jak nie teraz ( bo do wniosku o PnB wystarczą warunki przył) to za jakiś czas, jak już budowa ruszy.
    Ja się pytałam "cholera za co??" jak przyszła decyzja o wyłączeniu z produkcji rolniczej, tym mnie dobili.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  18. #38

    Domyślnie

    Emi, ja wiem, ze to trzeba itp ale poraza mnie ilosc kasy. I poraza mnie odleglosc rozpoczecia budowy.
    Jak juz wszystko ruszy, bedzie lepiej. Wtedy 600 zl bedzie wydawalo sie pikusiem

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Po tym jak wydaliśmy 12 tys na pustaki, 9 tys na bloczki betonowe i ponad 7 tys na stal, zadne 600zł nie powinno już zrobić na człowieku wrazenia, mimo wszystko 600zł za mapki to mom zdaniem przesada. 600zł tu, 600zł tam i już jest ponad tysiac Wszyscy chca zarobic na inwestorach

  20. #40

    Domyślnie Dom bez granic

    Witam Polakow na emigracji Ja juz Dzieki Bogu zakoniczylam budowe na odleglosc byla to tylko 1300 km . A jest nadal ale po 5 latach budowy moge powiedziec ze jest to kamien milowy bo z doswiadczenia wiem ze tam gdzie dom tam musza byc wlasciciele u mnie naprawde to nie fukcjonowalo musialam byc na miejscu przy kazdym etapie owszem mielismy wspanialego kierownika budowy zaufanego ale teraz kiedy Dom skonczony to okazuje sie ze to nie tak a nie tak a inni maja lepiej itd. Naprawde mysle i muwazam ze stare przyslowie " Panskie oko konia tuczy" jest genialne bo o to chodzi ze jak wlasciciel inwestor jest na miejscu to wszysko gra i mniej kosztuje. Mnie nasza budowa naszego zacisza kosztowala 2-krotna zmiana pracy z powodu ze trzeba bylo byc a jak wszystkim wiadomo nie zawsze jest czas bo trzeba dotrzymac terminow a tam-w kraju domek potrzebuje wlasciciela .Dlatego po prawie 20 latach pobytu w Niemczech uwazam- jestem przekonana ze trzeba dokonac wyboru juz na poczatku inwestycji gdzie sie chce zyc i tam budowac Dom aby nie doszlo do konfliktu z samym soba i szarpaniny wewnetrznej tu a tam dom a tu Dziecko ma studia a tam trzeba chcemy jechac a dziecko Mamo ja tu tu zostac itd .My po ukonczeniu budowy wynajelismy ale jest to bardzo ciezkie bo znowu wymaga czestych wizyt w domu bo Ludzie sa Ludzimi i nikt nie bedzie dbal o cudze i coz Wy na to? Bo Ja juz wiem tam gdzie rodzina tam Dom ,tam gdzie Dom tam rodzina bo tak jest spokojniej bez nerwow i stresow a w kraju jest coraz lepiej mozna i w Polsce bedac sie budowac. To tyle pomyslcie czy warto a teraz piekna wiosna a kwiatki kwitna a drzewka tam a tu- praca tez dom ale nie polski ale w polskosci zyjacy i tak czesto jak mozna do kraju teskniacy takze pomimo samolotow to tylko 2 godzinki ale ten czas wlasnie ten czas to gdzie chcemy ten czas spedzac ? To tyle pozdrawiam

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony