dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Kochani,
    poradzcie wiec jaka mam sciane zrobic. chce gazobeton, ze styropianem. wszedzie juz produkuja na pioro wpsust,ale ja chce na zwykla zaprawe-czy to ok?.jaki mam wziac bloczek (wymiary), styropian i resztę?
    licze na Was, jak zawsze.

  2. #2

    Domyślnie

    Opal mam podobny problem, ale się zdecydowałem - gazeboten 24cm odmiany 500 na zwykłą zaprawę cementowo-wapienną + 10 a może i 12cm styropianu z siatką i tynkiem. Współczynnik poniżej 0,3 niektóre źródła mówią nawet o 0,25.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Po co się bawić w jakiś styropian? Później trzeba położyć drogi tynk. czy nie lepiej zrobić ścianę jednowarstwową o grupości 36-44 cm? Szybciej, taniej i równie ciepło, a przede wszystkim solidnie. Ja też miałem te dylematy. Ale w końcu wybrałem.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Jubba,
    masz racje pewno. Zrezta jak wspomnialam juz chyba nie produkuja innych niz na pw.Ale z drugiej strony slyszalam,ze ludzie musza potem docieplac....Poza tym jak chce na zwykla zaprawe (a chce-bo latwiej) to robia sie mostki i musi byc styropian...

  5. #5

    Domyślnie

    Opal - jeśli robisz na zwykłą zaprawę, spoiny ok. 1-1,5cm to musisz ocieplić - to pewne. Mostki termiczne w tym przypadku to kosmos. Sam robie na takie spoiny bo to prościzna, a robić na klej to się okazuje że bloczki krzywe, a weź to szlifuj - tragedia. Z drugiej strony przy ścianie jednowarstwowej nie osiągniesz współczynnika poniżej 0,3. Tak więc nie ma sensu walić grubego bloczka i droższego. Mam wrażenie, że tą ścianę którą mam zamiar zrobić jest najprostsza w wykonaniu a przy tym ma super parametry. Ocieplenie wiele osób też robi samemu /ponoć nie jest to trudne - a jak zrobisz sama to na pewno dokładniej niż firma.

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem, lepszy jest cieńszy mur i docieplenie. Mniejszy koszt. Nie mam zaufania do murów p+w na kleje, ale z kolei stosując zaprawę tradycyjną, aby nie było mostów, trzeba docieplić! czyli wracamy do cieńszych murów + styropian. Tynkować i tak, i tak trzeba.

  7. #7

    Domyślnie

    zdecydowanie polecałbym technologię p+w. ostatnio na Discovery oglądałem jak Eskimosi stosują też taki system przy budowie igloo.zaczęli już odchodzić od gładkich bocznych ścian. coś w tym musi być.
    Hej!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Opal - nie ma szans, by ktoś zdecydował za Ciebie podając wzór na "dobroć" ściany. W ten sposób trzeba przeanalizować zbyt wiele rzeczy, bo ta dysksuja prowadzi do debaty, która ściana lepsza (1, 2, 3 warstwy), jaki materiał ocieplający, jaki tynk na jakiej ścianie, czy iść po minimum kosztów, czy ściana ma "oddychć", itp. itd. Wątków na te tematy było sporo, więc argumentów znajdziesz dużo w już istniejących wątkach.

  9. #9

    Domyślnie

    Opal ,
    polecam Tobie , tak jak chyba większość wykonać mur dwuwarstwowy na zaprawie zwykłej. Będzie taniej i dobrze. Mój znajomy budował z Porothermu P+W ( jak wiesz w tym systemie klej nakładasz na spoinę poziomą )i teraz przy silnych wiatrach , jak przyłoży rękę do muru od wewnątrz to czuje jak dmucha mu wiatr .Może to bład ekipy ? a będziesz przez cały czas budowy patrzył im na ręce ? tego się nie da zrobić wierz mi .
    Ja wybrałem beton komórkowy produkowany w Bielsku - Białej ( gr. 36 cm )na zwykłej zaprawie i ocieplam go wełną skalną 10 cm ( właśnie w tej chwili ).
    Cześć ,

  10. #10

    Domyślnie

    A co to znaczy "p+w"???

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dk

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Panie i panowie. Stawiałem GB klasy 600 24 cm na zwykłej zaprawie + styropian P+W 15 cm. Kolega wybrał Ytonga 36 cm na kleju. Koszt porównywalny (licząc z robocizną u niego tynk wewnętrzny i zewnętrzny, a u mnie tynki + siatka, klej i kołkowanie). U mnie trwało dłużej, on miał kłopot z ekipą (ten klej i szlifowanie). Domy oba dość podobne i kształtem i kubaturą. Prawie to samo ogrzewanie. Efekt końcowy: ja mieszkam i nie narzekam, on mieszka i planuje w tym roku docieplić.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    p + w = pióro + wpust
    Opal, jak jest s zdecydowana na to co piszesz to zrob jak Kodi, jak nie to wracamy do punktu wyjscia. Decyzja Twoja musi byc.

  13. #13

    Domyślnie

    DK, niestety Twój znajomy nie jest jedynym, który wybrał ytong+fachowców i dociepla, też już o tym pisałam. Ale nie wiem co to jest GB, wyjaśnij mi, jeśli możesz, ?

  14. #14

    Domyślnie

    GB - gazobeton - inna nazwa betonu komórkowego

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Na wszelki wypadek dodam jeszcze inne nazwy jakby komus przyszlo do glowy znowu wprowadzac jakies skroty - siporex, pianobeton i nazwy powyzsze.

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony