dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 226
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No to... ja sobie te wiaderka postanowiłem zrobić sam!
    Nie wszystkim mogę polecić TĘ drogę.

    Adam M.
    Żyjemy w pewnym układzie geopolitycznym i musimy pogodzić się z tym, że pewna grupa młotków postanowiła dotować OZE z publicznych pieniędzy. Efekt jest taki, że energię wyprodukowaną u siebie można sprzedać drożej niż ta, którą się kupuje w II taryfie. Bo jedna jest kWh jest lepsza, z wiatru, a druga gorsza, z węgla. I tak, jeśli obowiązuje nocna taryfa, jest zimno i wieje wiatr, zamiast kierować te kWh z wiatraka na ogrzewanie, należy sprzedawać je operatorowi i równocześnie kupować te gorsze do ogrzewania.

    Na chwilę obecną wiaderko w postaci ZE jest bezkonkurencyjne - jego sprawność może spokojnie przekroczyć 100%, a inwestycja ma charakter głównie intelektualny, a nie finansowy. I to wszystko nie dzięki świetnej technologii, ale podatnikom . Własne wiaderka są super, ale jedynie w wymiarze hobbystycznym albo w innych uwarunkowaniach prawno - rynkowych.

  2. #202

    Domyślnie

    z tego tematu przebija naiwność...w jakim celu wyważac otwarte drzwi..?
    Panowie,toc do takich debilizmów jak energia ekologiczna i jej dostęp doprowadziła władza..ta europejska...koniec kropka.
    gdybyśmy żyli w wolnej europie albo chociaz w wolnej Polsce to energia nie była by monopolem,a my zamiast głowic się nad debilnymi półsrodkami ,płacilibyśmy za kWh jakies grosze...czyli tyle ile realnie to kosztuje,kupując ja od dowolnie wybranego dostawcy.Spróbujcie pohandlowac w tym kraju prądem,paliwami , albo założyć kopalnie gazu .
    Ale pobajerzyć na forum zawsze mozna o wiatrakach
    pozdrawiam

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    z tego tematu przebija naiwność...w jakim celu wyważac otwarte drzwi..?
    Panowie,toc do takich debilizmów jak energia ekologiczna i jej dostęp doprowadziła władza..ta europejska...koniec kropka.
    gdybyśmy żyli w wolnej europie albo chociaz w wolnej Polsce
    Ale nie żyjemy. Żyjemy w świecie, w którym usankcjonowano bzdurę do kwadratu jakoby ograniczenie emisji dwutlenku węgla przez człowieka o 10 czy 30 procent mogło mieć jakikolwiek wpływ na klimat. Ta redukcja, to oczywiście tyczy się "ludzkiej" emisji, która to stanowi bodajże 4% emisji całego ekosystemu. Szary człowiek ma do wyboru konformistycznie podpiąć się pod układ, korzystając z "dotacji podatników" na własny wiatrak, lub iść pod prąd, marnotrawiąc i płacąc kupę kasy za energię. Widzisz jakąś inną opcję, nie licząc przejęcia władzy nad światem?

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A jakby sobie tak... zrobić jaki mały wulkan nad jakim bajorkiem?

    Reszta byłaby prosta.
    A CO2 to nie my!
    To ON!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    juzer

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    adam_mk: niech zgadnę.. komponenty to groszówka, masz gdzie, zrobisz sam.. elektrownia szczytowo-pompowa?

  6. #206

    Domyślnie

    A jakby tak samemu skonstruować turbinę pionową ? Ja się bliżej na tym bliżej nie znam ale szwagier po automatyce i robotyce mówi że to banał, wystarczy dać części do wycięcia w 3d. Koszty mają być o niebo niższe niż sklepowych wersji

    I przymocować na dachu taką turbinkę 2 kw? Lepiej by była ze względów estetyki przezroczysta

    http://www.youtube.com/watch?v=rLa_NY5U1nk
    http://www.youtube.com/watch?v=_jUtRipZM_A

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    sąsiad ma podobną i prawie w ogóle się nie kręci, normalna jeszcze od czasu do czasu, ale pionowa to już prawie w ogóle
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  8. #208

    Domyślnie

    Niestety turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu mają bardzo małą sprawność w stosunku do turbin o poziomej osi obrotu a co za tym idzie duże wymiary dla uzyskania określonej mocy.

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    no i właśnie tak to jest....

    zastanawiałem się nad zestawem solarnym do grzania CUW i mały wiatrak na dachu domu do dogrzewania tej wody.... niestety koszty będą dużo większe niż relany zysk

    no chyba że się myle - to prosze o sprostowanie
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    ze zdziwieniem, ale i nie kłamaną satysfakcją i radością stwierdzam że sie nie mylisz i nie ma co prostować

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    no i właśnie tak to jest....

    zastanawiałem się nad zestawem solarnym do grzania CUW i mały wiatrak na dachu domu do dogrzewania tej wody.... niestety koszty będą dużo większe niż relany zysk

    no chyba że się myle - to prosze o sprostowanie
    Jeśli można to zapytam jaki to dach, i jak wielki będzie wirnik. Z doświadczenia wiadomo że te solary w zimie nie wiele dają, a do dogrzania wody jest niezbędna energia o wartościach kW więc ten wiatrak powinien mieć wymiary łopat powyżej kilku metrów, a to może kiepsko się sprawdzić na dachu. takie wiatraki dawają spory opór i do tego dochodzą jeszcze drgania oraz szarpanie. To może okazać się w przypadku małej elektrowni mało pomocne, a gdy będzie to jakaś większa to może się uszkodzić dach. Może lepiej kupić taką przydomową i postawić ją na fundamencie, ale nie liczyć przy tym na oszczędności, tylko na ochronę środowiska i przy tym zgryzotę sąsiadów

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldemar rj Zobacz post
    Jeśli można to zapytam jaki to dach, i jak wielki będzie wirnik. Z doświadczenia wiadomo że te solary w zimie nie wiele dają, a do dogrzania wody jest niezbędna energia o wartościach kW więc ten wiatrak powinien mieć wymiary łopat powyżej kilku metrów, a to może kiepsko się sprawdzić na dachu. takie wiatraki dawają spory opór i do tego dochodzą jeszcze drgania oraz szarpanie. To może okazać się w przypadku małej elektrowni mało pomocne, a gdy będzie to jakaś większa to może się uszkodzić dach. Może lepiej kupić taką przydomową i postawić ją na fundamencie, ale nie liczyć przy tym na oszczędności, tylko na ochronę środowiska i przy tym zgryzotę sąsiadów
    to już nam odpowiedź

    zbyt duże wiatraki jak dla mnie i mój dach
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    Czyli wniosek jest jeden , po przeczytaniu całego forum Wiatraki to idea i można do tego tematu podchodzić gdy weźmiemy za dużo kredytu i nie mamy co z nim zrobić

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Tak. poważne wiatraki zaczynają się od 50 m.n.p.t i napędzają je głównie dotacje oraz wizja nowej ustawy o OZE. W zastosowaniu domowym są gadżetem.

  15. #215

    Domyślnie

    Tak jak ktoś napisał wcześniej, do kosztu wiatraka trzeba doliczyć koszt falownika, akumulatora oraz okresowego serwisu. Suma nie zwróci się "za życia" urządzenia, dlatego mogę śmiało powiedzieć wszystkim "nowym w temacie" , że wiatrak nie będzie dobrą inwestycją, no chyba że chcemy być eko (nie szydzę, czasem taki wiatrak robi wrażenie) albo wykonamy sobie taką instalację sami lub ewentualnie wykorzystujemy taka energię "w biegu", pomijając straty na jej przekształcanie i magazynowanie. Powtórzę też to o czym wspominało już kilka osób: wiatraki słychać.

    Przed postawieniem farmy wiatrowej zawsze sprawdza się historię wiatrową dla danego terenu oraz wykonuje przez kilka lat badania. Potem projektuje się wiatraki dostosowane do konkretnych warunków, tak aby maksimum mocy osiągały przy intensywności wiatru, który najczęściej wieje (większy wiatr wcale nie oznacza większej mocy).
    Jako ciekawostkę mogę podać zasłyszaną historię, że dla pewnego inwestora, próba przyspieszenia tego procesu i zaoszczędzenia na inwestycji, skończyła się długami w elektrowni do której oddawał energię.


    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A jakby sobie tak... zrobić jaki mały wulkan nad jakim bajorkiem?

    Reszta byłaby prosta.
    A CO2 to nie my!
    To ON!

    Adam M.
    Nie wiem jak z emisją CO2, ale wydaje mi się że większym problemem jest powolne wyczerpywanie się złóż naturalnych, chociaż nie jestem zbyt biegły w temacie
    Wszystkie dotacje do odnawialnych źródeł, pomimo że wydają się bezsensowne z naszego punktu widzenia, przyczyniają się do rozwijania tych technologii i może za 20-30 lat coś tam ciekawego z tego wyniknie.

    Jeżeli ktoś ma zamiar pomajsterkować to tutaj jest fajna książka: http://www.scoraigwind.com/axialplans/index.htm#TRANS

    Adam: podziel się swoim pomysłem na swoje tanie, niecieknące wiaderko.
    Ostatnio edytowane przez More86 ; 04-03-2013 o 17:47

  16. #216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Modest

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Oj, wygląda to na nieopłacalny interes. Pewniejsza będzie turbina na paliwo płynne i to jako awaryjne zasilanie. Czyli w mieście raczej nie grozi.
    [moderowano]

  17. #217
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiatrowo

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tak się składa, że od paru lat mam przydomowe elektrownie wiatrowe.
    Początkowo miałem jedną 1kw, potem dokupiłem drugą 2 kw, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
    Jest to dosyć burzliwa historia i na dzień dzisiejszy traktuje to jako pasję i tylko w ten sposób należy na to patrzeć.
    Mieszkam w wietrznym miejscu, obok farmy wiatrowej.

    Wiatraki produkowane fabrycznie, kupione w sklepie z CE

    Jedynce spaliły się szczotki przy wietrze 12 m\s, przeżyłem chwile grozy bo nic nie można zrobić, tylko czekałem aż spadnie z 17 m, naprawiłem chodzi do dzisiaj.

    Dwójka rozpadła się przy wietrze 15 m\s wyrwało ogon, śmigła urwały się i poleciały w siną dal, pomijam szkody u sąsiada bo te inwestycje wiążą się z ryzykiem. Powodem do radości była prądnica na maszcie. Nie załamałem się, w ciągu paru dni odbudowałem bo polak potrafi i lata dalej.

    Podsumowując, ja jestem pasjonatem, traktuje to jak hobby, jeżeli Cię to nie kręci to daj sobie spokój bo to jest inwestycja trudna, wymagająca doświadczenia i wiedzy. Oczywiście można to zlecić firmie, ale to jest słomiana inwestycja.

  18. #218

    Domyślnie

    Wygląda na to, że prawie od 10 lat nikt tu nie zaglądał, albo akcja przeniosła się na inną stronę albo you tube'a.
    Miłego
    Ciągle w poprawkach

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Śledzę wiatraki ale naziemne z dyfuzorami. Nie rozumiem jak można sobie postawić i serwisować wiatrak na 12-metrowym maszcie, bo na mniejszych produkcji praktycznie nie ma.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Niestety chyba wciąż jedynie na co działają takie wiatraki to....

    denerwują sąsiadów kiedy widzą jak się kręcą. Powodując zazdrość.

    A czy z tego "kręcenia się" coś wynika... to już różnie... chociaż chętnie poczytał bym jakieś opinie.

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony