dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 226
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Esperanza

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Esperanza ; 25-11-2013 o 17:39

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też podpisuję się pod pytaniem, nawet jesli teraz nie będziemy montować takiego wiatraka, to może za lata kilka....

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Popytajcie JacekUnihome. On to ma. Ma też stronkę www.
    Podręczcie szukaczkę. Było i tu dyskutowane...
    Zajrzyjcie tu:
    http://www.elektrownie.tanio.net/ele...-wiatrowe.html

    Adam M.

  4. #4

    Domyślnie Re: Przydomowa elektrownia wiatrowa.

    Cytat Napisał Esperanza
    Ciekawe, czy ktos kupuje te wiatraki?.
    to jest strasznie drogie ! więc po co kupować, jak można mieć taniej prąd? no chyba, że ktoś nie ma skąd
    moze jak chińczycy zaczną to produkować i bedzie kosztować 3000 zł to sie zastanowie

  5. #5

    Domyślnie Re: Przydomowa elektrownia wiatrowa.

    Cytat Napisał Esperanza
    Cytat Napisał fotograf
    Cytat Napisał Esperanza
    Ciekawe, czy ktos kupuje te wiatraki?.
    to jest strasznie drogie ! więc po co kupować, jak można mieć taniej prąd? no chyba, że ktoś nie ma skąd
    moze jak chińczycy zaczną to produkować i bedzie kosztować 3000 zł to sie zastanowie
    No wlasnie koszt takiej turbiny to od 2000 zlotych.Tylko co taki wiatraczek moze zdzialac?.Czy bede mogla spokojnie kupic Plazme 42''+dekoder HD i czy to uciagnie?
    jeszcze jedna ważna rzecz - musi wiać !!! taką turbinke to można mieć na wypadek braku prądu z sieci żeby zasilić pompki CO, oświetlenie, lodówke

    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    chyba to sama turbina, a gdzie cały system?
    do tego wietrzna okolica, wysoki słup (do 10m raczej stałego wiatru się nie uraczy)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ostatnio to coraz wietrzniej....

  8. #8

    Domyślnie

    W życiu nie warto.
    1. Podane przez Esperanze linki są do generatorów 900/1000/3000W mocy maksymalnej. Moc maksymalna to moc, którą taki wiatrak oddaje przy maksymalnej prędkości wiatru, która jest dla niego dopuszczalna, czyli w praktyce pewnie jak halny wieje. W normalnych warunkach (zwykły, silny wiatr) moc będzie na poziomie 20...30% mocy maksymalnej, czyli ok. 250W/300W/900W.
    Z tego wynika, że dwa mniejsze śmigiełka może udźwigną plazmę z dvd (ale bez oświetlenia ). To większe wystarczy na oświetlenie domu żarówkami energooszczędnymi, albo części parteru zwykłymi. Ewentualnie lodówka + 1...2 żarówki. O czajniku zapomnij.
    2. Wskazane w linkach generatory dają stosunkowo niskie napięcie (12V/24V, ten największy ma także opcje 36V i 48V) - pamiętajmy także o tym, że napięcie jest wprost proporcjonalne do prędkości obrotowej turbiny, czyli do prędkości wiatru. Czyli w normalnych warunkach będzie to 20...30% podanych wartości. Oznacza to, że bez dość drogiej baterii akumulatorów + stabilizacja ładowania + falownik dający 230V (bo przy tych mocach 3 fazami nie warto zawracać sobie głowy) się nie obędzie.

    Moim zdaniem taniej wyjdzie generator spalinowy z przetargu z Agencji Mienia WOjskowego (np. diesel 14kW 3 fazy - wystarczy na cały domek przy niewielkich ograniczeniach typu nie włączamy jednocześnie czajnika, suszarki i pralki) - oczywiście razem z paliwem

    Takie śmigiełka są być może idealne na camping do zasilania przyczepy campingowej - tylko drogie trochę
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esperanza
    Na poczatku stycznia podrozal prad, a dzis zowu pisza, ze nowa podwyzka niebawem tylko 25% .Eh przydalby sie taki wiatraczek co by, zasilil nam caly domek .Choc przez te dni, ktore wieje wiaterek .
    o tych podwyżkach to jakoś mało wiarygodnie - bo twierdzą, że jedna podwyżka była 20% a teraz ma być 25% - u mnie prąd zdrożał około 10%

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    falowniki...akumulatory... brzmi drogo i skomplikowanie. A jeśli ograniczyć się do instalacji wiatrak+generator+bufor z grzałką? i ciągnąć z tego ciepło? Instalacja tańsza, niewrażliwa na zmiany napiecia itd.

    Jedyne co mnie odstrasza od takiej instalacji:
    -szum łopat
    -widok tego paskudztwa na mojej pięknej działce.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a jeżeli te łopaty będą najpiękniejszym elementem działki
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12

    Domyślnie

    Nadal wrażliwa na zmiany napięcia.
    Bo moc wydzielana w grzałce jest proporcjonalna do kwadratu napięcia.
    Czyli jeśli napięcie spadnie 3 krotnie, moc będzie 9x mniejsza, czyli symboliczna
    Ponadto grzałkę na takie napięcia też nie łatwo zdobyć - trzeba by zrobić.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    W normalnych warunkach (zwykły, silny wiatr) moc będzie na poziomie 20...30% mocy maksymalnej, czyli ok. 250W/300W/900W.
    W dobrze dobranej lokalizacji (przede wszystkim tereny, w których wieje, poza tym brak przeszkód dla wiatru) średnio będzie on produkować energię z mocą równą 10% mocy maksymalnej. Nie za dużo...
    Pozdrawiam,
    Krzysztof Lis
    Nasz tani dom...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Z tym tematem ja jestem teraz na czasie
    Mi się dość mocno "kołysze" po głowie darmowy prąd.
    Raczej myślę o zestawie hybrydowym:
    http://www.ekoland4.com/zestawy_hybrydowe.html

    zakupiłem na razie stację meteo aby zmierzyć wiatry na mojej dzialeczce, na razie coś źle działała i odesłałem .

    Ale Wszystkie te rzeczy są niestety drogie i dają, cholerka, jednak mało prądu.
    Gdybym miał możliwość postawić wysoki wiatrak to myślę że wtedy warto ale coś do ok. 8-10 m wysokości nie wiem czy da wiatry odpowiednie dla danej mocy.
    Jacek Unihome jak Adam pisze tym się zajmuje, on tu móglby najwięcej napisać.
    Taka hybryda za 16000 brutto dająca max. 1,2 kW ... brzmi super alke żeby tyle dawała ... .
    Żeby wszystko miało sens to chyba należałoby mieć wiatry powyżej 3,0 m/s (większość wiatraków przy takiej prędkości zaczna dopiero działać).
    Popatrzcie tu:
    http://www.elektrownie.tanio.net/lokalizacja.html
    Dla lokalizacji na wsi w miarę zamieszkalej % wykorzystania wiatru maly .

    pzdr

  15. #15

    Domyślnie

    W kwestii darmowego prądu to zamierzam sobie zbudować:
    * elektrownię wiatrową (czyli po prostu wiatrak),
    * kogenerator zasilany gazem drzewnym opalanym biomasą z własnej działki.
    Pozdrawiam,
    Krzysztof Lis
    Nasz tani dom...

  16. #16

    Domyślnie energia

    Gdyby nie zaporowe ceny sam chętni zmontowałbym taki zestaw hybrydowy. Ale kiedy mi się zwróci wydatek 20 tyś. złotych?

    Jak będą tańsze to napewno sobie coś takiego zainstaluję.

    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Ponadto grzałkę na takie napięcia też nie łatwo zdobyć - trzeba by zrobić.
    Na jakie napięcie chcesz?
    Sefla-Szczecin. Robią grzałki na każde napięcie. Jeden problem mniej .

  18. #18

    Domyślnie Re: energia

    Cytat Napisał Tomasz Walczuk
    Gdyby nie zaporowe ceny sam chętni zmontowałbym taki zestaw hybrydowy. Ale kiedy mi się zwróci wydatek 20 tyś. złotych?

    Jak będą tańsze to napewno sobie coś takiego zainstaluję.

    Pozdrawiam
    zwrócić sie nie zwróci, ale jak nie ma prądu można podenerwować sąsiadów

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: energia

    Cytat Napisał fotograf
    Cytat Napisał Tomasz Walczuk
    Gdyby nie zaporowe ceny sam chętni zmontowałbym taki zestaw hybrydowy. Ale kiedy mi się zwróci wydatek 20 tyś. złotych?

    Jak będą tańsze to napewno sobie coś takiego zainstaluję.

    Pozdrawiam
    zwrócić sie nie zwróci, ale jak nie ma prądu można podenerwować sąsiadów
    bezcenne!!!

    Chyba jeszcze nie przyszedł czas na takie rozwiązania. Ale może pare lat będą tańsze. Wystraczy wspomnieć jakie były ceny kolektorów słonecznych 5 lat temu. Może potanieją i elektrownie wiatrowe.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wszystko to , to tylko prosta fizyka.
    Problem energii, Gęstości ośrodka, konwersji energii z jednej postaci w inną....

    Prawda! Dmuchnięciem nie napędzi sie kowadła. Huraganu by terzeba, żeby ruszyło z kopyta...
    Ale jako zabawa? Czemu nie?
    Prawdziwa energia - to energia spadającej wody. Powietrze jest zbyt mało "gęste". Zostaje chemia i uwalnianie zawartej w wiązaniach molekuł energii. Utlenianie - czyli spalanie!
    Chemiczna reakcja ze sporym wydawaniem ciepła (silnie egzotermiczna) - ale to nie EKO!
    Adam M.

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony