dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 226 z 226
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Śledzę wiatraki ale naziemne z dyfuzorami. Nie rozumiem jak można sobie postawić i serwisować wiatrak na 12-metrowym maszcie, bo na mniejszych produkcji praktycznie nie ma.
    Dodaj jeszcze, że łopaty muszą mieć wielkość 3m i więcej więc cały wiatrak ogromny , montowany na dachu lub fundamencie o wspomnianej przez Ciebie wielkości robi już ogromną konstrukcję. Poza zasięgiem pospolitego zjadacza chleba.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #222

    Domyślnie

    Szukam porady w sprawie dodania turbiny wiatrowej do mojego domu. Jestem dość doświadczony w projektach DIY, ale nie jestem pewien, od czego zacząć. Czy ktoś zna jakieś dobre poradniki lub materiały? 10.0.0.0.1 192.168.1.254

    Zużywam około ~ 17 kWh dziennie, więc mam nadzieję, że uda mi się znaleźć turbinę i akumulator o rozsądnej wielkości / cenie, aby dodać do mojego domu, który pokryje część tego.
    Ostatnio edytowane przez moonbinas ; 21-04-2023 o 20:55

  3. #223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Szukaj na YT, jest tego wiele.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał moonbinas Zobacz post
    Szukam porady w sprawie dodania turbiny wiatrowej do mojego domu. Jestem dość doświadczony w projektach DIY, ale nie jestem pewien, od czego zacząć. Czy ktoś zna jakieś dobre poradniki lub materiały?

    Zużywam około ~ 17 kWh dziennie, więc mam nadzieję, że uda mi się znaleźć turbinę i akumulator o rozsądnej wielkości / cenie, aby dodać do mojego domu, który pokryje część tego.
    Chyba największym wyzwaniem są łopaty wirnika , z czego to robić ? forma ,wzór hm sam nad tym medytuję od jakiegoś czasu i albo kupię jakąś 5-kę albo coś sklecę , ale do 5 kw łopata chyba co najmniej 2 metry czyli średnica zamiatania 4 metry lub blisko tego i wiadomo obroty od 150 musi dawać sensowny prąd no na 400 obr nie ma co raczej liczyć .

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Chyba największym wyzwaniem są łopaty wirnika , z czego to robić ? forma ,wzór hm sam nad tym medytuję od jakiegoś czasu i albo kupię jakąś 5-kę albo coś sklecę , ale do 5 kw łopata chyba co najmniej 2 metry czyli średnica zamiatania 4 metry lub blisko tego i wiadomo obroty od 150 musi dawać sensowny prąd no na 400 obr nie ma co raczej liczyć .
    Przydomowa elektrownia wiatrowa moc
    Moc przydomowych turbin wiatrowych wynosi od 100 do 5000 W. Najmniejsze, z wirnikami z włókna szklanego lub polipropylenu o średnicy od 1 m do 4 m, mogą dostarczyć około 3 kWh energii na dobę. Przydomowa elektrownia wiatrowa zaczyna produkować energię elektryczną, gdy wiatr wieje z prędkością nie mniejszą niż 2,5-3 m/s, ale moc nominalną osiąga dopiero wtedy, gdy prędkość ta jest trzy-cztery razy większa. Z kolei bardzo silny wiatr, o prędkości znacznie przekraczającej 100 km/h, może ją zniszczyć.

    Jak wykorzystać prąd wyprodukowany przez elektrownię wiatrową
    Przydomowe turbiny wiatrowe nie gwarantują stałego zaopatrzenia w energię elektryczną. Można przyjąć, że wytwarzają prąd przez 25 ze100 dni, w których wiatr wieje z optymalną, czyli zgodną z danymi statystycznymi prędkością, dlatego przydomowe elektrownie wiatrowe są budowane zazwyczaj jako wsparcie dla innych źródeł energii elektrycznej.W Polsce wieje przez mniej więcej 250 dni w roku, najlepiej na Pomorzu i Suwalszczyźnie. Średnia roczna prędkość wiatru wynosi 2,8-3,5 m/s. To przyzwoite warunki do dobrego działania elektrowni wiatrowych. Przydomowe elektrownie wiatrowe mają zwykle moc 3-5 kW. Moc 3 kW to trochę za mało, bo wystarczy jedynie do zasilenia energooszczędnego oświetlenia i ewentualnie wspomagania działania mniejszych sprzętów AGD. Elektrownia wiatrowa 5kW pozwoli już dodatkowo na wsparcie centralnego ogrzewania.
    https://muratordom.pl/instalacje/inn...dy7z-teWV.html
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Wysokonapięciowa to znaczy od 160-700 volt taka 3 fazowa ,zakładasz mostek prostowniczy i podłączasz do falownika tego od paneli jako drugi string i swoje robi a ile naprodukuje tyle naprodukuje ale jedną z zalet to to że można w zimie coś uzyskać bo przeważnie im wredniejsza pogoda tym więcej wieje bez zgłaszania oczywiście to robimy bo i po co skoro może to pracować na fotovoltaice i zawsze coś naskrobie pod warunkiem że robi się to tymi ręcoma i nie wywala ileś dziesiątek patoli .

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony