dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 133 z 133
Pokaż wyniki od 2.641 do 2.650 z 2650

Domyślnie

Czy Trybunał Konstytucyjny zatrzyma cichą broń Ustawodawcy w postaci znowelizowanego Prawa Górniczego i Geologicznego?
    http://stop-odkrywce.pl/2012/02/23/s...nstytucyjnego/

Domyślnie

Zachęcam do lektury. Może naświetli trochę sprawę wszystkim zainteresowanym pozyskiwaniem energii, czyli chyba nam wszystkim.
    http://stop-odkrywce.pl/2012/03/15/m...znego-kryzysu/

Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

Domyślnie

Witajcie. Dawno nie zagądałem, bo temat troszkę ucichł, ale nie ma co zasypiać, trzeba mieć rękę na pulsie.
    Z tego co mi wiadomo, odstąpienie od budowy zagłębia pod Legnicą zawdzięczać będziemy planom budowy elektrowni atomowej w Polsce, któa pochłonie większość środków i zapewni źdódło pradu dla kraju. Jeżeli doszłoby do budowy dodatkowego kompleksu opartego na węglu, to budżet państwa nie podoła, więc musiałby wejść inwestor zagraniczny, a to już problem natury bezpieczeństwa energetycznego, bo niebezpiecznie być zależnym...
    Prof K. jakoś nie może podobno przebić się ze swoimi teoriami wyższości węgla brunatnego na światem, i nikt go nie słucha - więc jest to pocieszająca wiadomość. Dodatkowo nikt nie chce zadzierać ze społeczeństwem , bo takiego protestu jeszcze nie było - i to zawdzęczamy sobie samym, że rozpętaliśmy taką awanturę.
    Sądzę, że odstąpienie od budowy kopalni jest pewne, bo są naciski na szybką budowę S3, a teraz trwają prace pod wydzieleniem gruntów. Nie sądzę, aby Skarb Państwa był tak lekkomyślny, aby wykładając duże pieniadze na sprawy projektowe, wydzielenia a potem wykup odstapiono od realizacji budowy drogi. Sam Komitet wielokrotnie twierdził, że budowa S3 dzielącej złoże zniweczy plany budowy kopalni - i oby tak się stało. Niebezpieczna jest nadal ochrona złoża, ale nasze plany związane z odszkodowaniami zbiorowymi za obniżenie wartości gruntów budowlanych mogą też odstraszyć zwolenników kopalni - i w tym kierunku należy działać.
    Wiem z dobrego źródła, że plany ochrony złoża mogą zahaczyć nawet te gminy, które się tego nie spodziewają, np miasta Legnica, Lubin, Legnickie Pole. Dla nich to też śmierć inwestycyjna w części i potencjalny partner w tej walce z brunatnym przekleństwem.
    Jeżeli już dojdzie do budowy nowego kompleksu, to na terenach Gubina, choć podobno tez tam sprawę zaprzepaścili, nie uchwalając odpowiednio wcześnie planów, i innne inwestycje zablokowały budowę - ale to sądzę temat do przełknięcia dla rządu.
    Więc nie ma co zasypiać - trzeba kontrolować sytuację - niestety do końca życia będziemy mieć problem mieszkając tutaj, bo węgiel nie wyparuje, i co jakiś czas jacyś Kasztelewicze czy inni o nim nam przypomną wzbudzając niepotrzebny stres...

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

Domyślnie odkrywka

Witam

A ja wciąż czekam niech się opowiedzą czy będzie ta odkrywka czy nie ! do chol....ry nie można sprzedać domu nikt nie chce kupić w tych rejonach, podatek od nieruchomości mamy jeden z największych np: w Gminie Legnica są dużo tańsze. Jeżeli Państwo ogłosiło ochronę złoża niech spłaca nasze kredyty !!!!!

Domyślnie

Witam wszystkich,
    Odświeżę trochę temat. Jestem rodowitą mieszkanką Legnicy i studentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przygotowuje pracę magisterską dotyczącą złóż węgla brunatnego w rejonie Legnica - Ścinawa a dokładnie o społeczno-środowiskowych aspektach ewentualnej lokalizacji kopalni pod Legnicą. W tym celu przygotowałam krótką ankietę, skierowaną do mieszkańców tych obszarów.
    Link:
    http://www.ankietka.pl/ankieta/16810...runatnego.html
    Zachęcam do wypełnienia ankiety.
    Pozdrawiam,
    Karolina

Strona 133 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia