dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 18
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 341
  1. #81
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    selenka

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    [FONT="Arial"]Witajcie

    Ja również mogę się z Wami podzielić opinią o firmie Abatex niestety nie pozytywną. Trzy razy zamawiałam u nich okna i chyba na niestety musiałam mieć to na 3 tury rozłożone. Pierwsza umowa jaką dla mnie realizowali opiewała na 14 okien standardowych i wydawało się że wszystko będzie ok aż do momentu jak dzień przed montażem zadzwonił ich pracownik i poinformować mnie że niestety maszyna się im popsuła i będą dopiero za jakiś tydzień. No ale wg nich nie ich wina - na otarcie łez wynegocjowany dodatkowy rok gwarancji i zapewnienie że taka sytuacja już się nie powtórzy.
    Podpisaną miałam również umowę przedwstępną aby ceny okien się nie zmieniły. W momencie kiedy chciałam zrealizować połowę umowy ( okna łukowe) okazało się że im to średnio odpowiada no ale jak już muszą - istna tragedia. czas oczekiwania jeśli dobrze pamiętam 6-8 tygodni. No cóż musieliśmy to jakoś przełknąć. Jak zwykle dzień przed planowanym montażem okazało się że łuki im się nie chciały wygiąć i oczywiście dopiero się o tym dowiedzieli (biedactwa - nic tylko współczuć) tym razem o wydłużenie gwarancji długa dyskusja bo to przecież nie ich wina że się wywiązać nie mogą. Zostały nam już tylko 2 duże okna tarasowe i myśleliśmy że najgorsze już za nami . Pan przyjechał wymierzył i pojechał po 2 dniach telefon z wyceną wyższą niż w umowie o jakąś jedną trzecią. Jak się okazało zaginęła im nasza umowa którą na te okna podpisałam. Dopiero jak Pana poinstruowałam gdzie może jej szukać odnalazła się ( dla mnie osobiście tragikomedia)i wtedy padło stwierdzenie że oni w zeszłym roku pomylili się poprostu z wyceną . Ale całe szczęście że umowy są wiążące. I dziś miałam mieć montaż hmmm... możecie tylko zgadywać... co się stało.... 2 godziny po zaplanowanym przyjeździe pracownik firmy Abatex zadzwonił że ekipa mu się rozleciała.... po kilku interwencjach mają dzisiaj przyjechać zobaczymy,,,,,,
    Ostatnio edytowane przez selenka ; 21-05-2010 o 12:32

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Tak dla ścisłości: zamówieni było składane bezpośrednio u producenta i przez niego realizowane (fakturowane) czy przez jakiegoś pośrednika?

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    selenka

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zamówienie było składane w firmie Abatex i przez nią realizowane.
    Mogę wam jeszcze napisać, że w dniu dzisiejszym okazało się, że mamy połowę okien do wymiany (w całym bliźniaku) wada fabryczna, pękają skrzydła okien.
    Zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa reklamacji.

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikelos

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Abatex

    I ja również dopiszę się do tego co koleżanka pisała. Niestety również niezbyt pozytywnie.
    Po pierwsze od razu widać, że firma ma kłopoty z ludźmi. Zarówno z montażystami jak i z obsługą klienta. Zacznę od tych pierwszych bo to totalna porażka.. Okna zakładane były w połowie października i już następnego dnia po montażu zgłosiliśmy reklamację. Okna były zamontowane byle jak, parapety trzymały się na słowo honoru, folia, która powinna być zdjęta przed montażem nie została usunięta (w dodatku od strony zewnętrznej, gdzie po montażu nie ma już dojścia), nalepki na szybach mówiące "Zdjąć natychmiast po montażu okna" wiszą do tej pory. To tak na szybko jeśli chodzi o ekipę montażową.
    Obsługa reklamacji w biurze. Pani, która ją załatwiała była miła i tyle. Nic się nie działo. A potem kontakt się urwał. Dopiero jak zacząłem straszyć sądem to okazało się, że pani już nie pracuje, a pan który jest na jej miejscu jest nowy (ponoć pracował od niecałego tygodnia). Rzeczywiście wziął się do pracy, choć z dotrzymywaniem terminów ma mocny kłopot. Polecam komunikację na piśmie w formie maili, łatwiej potem prezentować dowody w sądzie.
    Przysłał do mnie ekipę ze sprzętem, którą zbierał tydzień (2 osoby, z czego jedna już była wcześniej, a druga miała ze sobą starą i prawie pustą piankę montażową). Mamy prawie koniec czerwca i jutro ma być znów "ekipa", która ma skończyć załatwiać reklamację. Pożyjemy zobaczymy...

    A teraz najważniejsze, same okna. Po montażu sprawdźcie uważnie czy to wam zamontowano to na pewno to samo co jest prezentowane w salonie. U mnie profil Salamander (który uważam, za bardzo ładny) był zrobiony tak jakby spawał go Pan Kazio w szopie za domem. Choć myślę, że Pan Kazio po kilku oknach doszedłby do większej wprawy. U mnie wyglądało to tak jakby przy pomiarze zabrakło ok 1 cm na każdym z rogów i było to nadlewane by okno się trzymało razem. Powstały brzydkie, łatwo brudzące się "buły" w rogach, które w ramach reklamacji zostały zeszlifowane tak, że nie ma zbyt wielkiej różnicy.
    W profilach są kanały odwodnieniowe, które w moim przypadku były zrobione byle jak, tak, że wióry po frezowaniu powpadały do środka. Idealne miejsce na hodowlę glonów itp.

    Na sam koniec dykteryjka. Zamówiłem szyby antywłamaniowe - P4. Jedna z nich już pekła. Ponoć pęknięcie naprężeniowe, od słońca...

    Reasumując. Profile mają ciekawe ale wykonanie okien i ich montaż nie są za fajne. Jeśli ktoś się decyduje na kupno okien w firmie Abatex to proszę dokładnie zapisywać w umowie co zamawiacie, a następie jeszcze dokładniej kontrolować ekipę montującą okna w domu. Najlepiej mieć z sobą kogoś kto się na tym zna. Jeśli są jakieś zastrzeżenia to wpisywać od razu do protokołu i dokumentować wszystko zdjęciami (nawet komórką). Korespondencję z firmą prowadzić na piśmie, tak by w razie czego dysponować materiałem dowodowym dla sądu.

    Ja na pewno do kolejnego domu NIE zamówię okien w firmie ABATEX.

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    selenka

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam kłopoty z tą firmą, ale mam do ciebie pytanie. Czy Tobie również okna firma Abatex często reguluje bo u mnie dla przykładu są praktycznie co miesiąc i panowie którzy zajmują się regulacjami twierdzą, że to jest normalne, że okna trzeba regulować. A co do mojej reklamacji po 3 tygodniach wstawili nowe skrzydła. Oczywiście przyjechali na budowę nie wiedząc które skrzydła mają wymienić bo im się rozpiska zagubiła ale na moje nieszczęście zaczęłam się przyzwyczajać do tego, że często u nas bywają.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    oczywiście ze na CT70 nie zapniesz pakietu trzyszybowego w fixie szklonym w ościeżnicy - stad stosuje sie takim myk ze do takich fixow wykorzystuje się ościeżnice od Si-82 i nie ma różnicy w wyglądzie miedzy skrzydłem a fixem
    Tylko że dla mnie Salamander okleinowany to juz żadna rewelacja, podobna estetykę można znaleźć w innych profilach - on przepiękny jest w bieli
    Witaj,
    trochę wykopuję Twoją odpowiedź sprzed paru miesięcy - a co z pakietem 4/12/4/12/4 w fixie szklonym w ościeżnicy CT70?

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mowa jest o fixie szklonym w ościeżnicy - w 70 mm głębokości zabudowy nie zapniesz pakietu trzyszybowego z zastosowaniem listwy przy-szybowej takiej, by nie odróżniała się od skrzydła
    Poza tym 4/16/4/16/4 ma k=0,5
    a tu masz - o ile dobrze pamiętam - k=0,7
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    tak się zastanawiam czy ten Abatex to zrobił kiedyś dobre okna ? jak to mozna kupić nowe, wadliwe okna ?!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał selenka Zobacz post
    Witam dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam kłopoty z tą firmą, ale mam do ciebie pytanie. Czy Tobie również okna firma Abatex często reguluje bo u mnie dla przykładu są praktycznie co miesiąc i panowie którzy zajmują się regulacjami twierdzą, że to jest normalne, że okna trzeba regulować. A co do mojej reklamacji po 3 tygodniach wstawili nowe skrzydła. Oczywiście przyjechali na budowę nie wiedząc które skrzydła mają wymienić bo im się rozpiska zagubiła ale na moje nieszczęście zaczęłam się przyzwyczajać do tego, że często u nas bywają.
    Jakiś tydzień temu u nas też zawitali Panowie z Abatexu. Regulacja okien - trzecia już, wymiana uszczelek antykurzowych uszkodzonych przez niewłaściwe wyregulowanie okien. Okna można było uchylić natomiast nie można ich było zamknąć bez grzebania w mechanizmie. Dodatkowo jednego wcale nie mogliśmy uchylać, tak sie zablokowało. Nie wyobrażam sobie żeby za każdym razem latem i zimą zapraszac ludzi o regulowania okien, do tej pory nigdy tak nie miałam. Jakaś masakra. Rotacja pracowników w tej firmie też jest niezła. Jak czytam, to kolejna zwolniona osoba, a może jak sobie ludzie zdają sprawę w jakim bałaganie przyszło im pracować, to sami rezygnują? U nas sytuacja identyczna - reklamacja - Pani Agnieszka już tu nie pracuje. Potwierdzam, że po złożeniu reklamacji cisza ze strony usługodawcy. Wszystko również mam na piśmie, inaczej z tą firma się nie da. Zwracam szczególną uwagę na ZBIERANIE WSZELKIEJ DOKUMENTACJI NA PIŚMIE, trzeba upominac się o kopie robionych pomiarów i wymian: co zostało zrobione, co jeszcze trzeba zrobić. Dziwne jest, że nikt nigdy nie jest przygotowany na pozostawienie kopii dla usługobiorcy.

    Pozdrawiam

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gandolf

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-075
    Posty
    14

    Domyślnie

    No to się naczytałem, a brałem ich też pod uwagę i analizowałem. Hmm... jak to wszystko inaczej w realu wygląda

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GraziaK

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-410
    Posty
    42

    Domyślnie

    Dzięki moi mili za te informacje, bo własnie miałam zamamwiac ich okna. W takim razie pozostaje VETREX. Pozdrówka

  12. #92
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fidelkaztro

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-030
    Posty
    1

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc jestem lekko zaskoczony opiniami na temat Abatexu u mnie poszło gładko i bez problemu...
    Kupiłem u nich okna Salamander 3D (dąb bagienny) po poleceniu znajomego...
    Brałem pod uwagę Veke... ale z tego co się dowiedziałem Salamander jest robiony w Niemczech i to do mnie przemówiło.
    Ogólnie - polecam

  13. #93

    Domyślnie

    ale z tego co się dowiedziałem Salamander jest robiony w Niemczech i to do mnie przemówiło.

    ciekaw jestem czy faktycznie tak jest bo nie pamietam jak tam z salamandrem.....



    a tak z ciekawości zapytać, to ze veka jest tłoczona w polsce to dla ciebie jakiś duży minus? i jesli tak to dlaczego?

  14. #94
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kincaid

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    2

    Exclamation Uwaga na abatex!!!

    Uwaga na kpinę zwaną ABATEX!!! Absolutnie nie polecam! Niedotrzymywanie terminów, ignorowanie telefonów z premedytacją (kilkukrotnie trafiałem na zajętość telefonu), kompletny brak poszanowania dla klienta. Lepiej zamówić te same okna u konkurencji, 400 PLN różnicy, zero nerwów i normalna obsługa.

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kincaid Zobacz post
    Uwaga na kpinę zwaną ABATEX!!! Absolutnie nie polecam! Niedotrzymywanie terminów, ignorowanie telefonów z premedytacją (kilkukrotnie trafiałem na zajętość telefonu), kompletny brak poszanowania dla klienta. Lepiej zamówić te same okna u konkurencji, 400 PLN różnicy, zero nerwów i normalna obsługa.
    1. Sygnał "zajętości" w telefonie to chyba nic dziwnego - świadczy o tym, że ktoś rozmawia a nie czeka niecierpliwie na telefon od klienta
    2. Skoro wybrałeś tą firmę pomimo zaledwie 400zł różnicy (od jakiej kwoty?) do bardziej znanych firm to znaczy, że połakomiłeś się na najniższą cenę - niska cena nie idzie w parze z jakością.
    3. Na przyszłość proszę podać trochę faktów a nie insynuacji bo nie wygląda to wiarygodnie przy jednym poście

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wind 323

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam przestrzegam przed Abatexem!!!
    Firma (jeśli można to tak nazwać) to zbieracze zamówień z całej Polski obiecujący "złote góry" przed podpisaniem umowy - świetne ceny i terminy, doskonały kontakt, dużo obiecanek itp...! Po podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki marzec 2011 (9000zł ) razem 25 okien z parapetami zewn i wewn-- KONTAKT ZANIKA (chciałem domówić 2 okna + parapety zewn + wewn). Wysłałem 5 meili na żaden nie było odpowiedzi. Telefony stacjonarne milczą!!!!???? Okna miały być 30 .05 i tak też planowana była dalsza budowa elewacja itp,,, teraz jest masakra z tynkiem bo okien nie ma mają inne umowy !!! . Najgorsze jest to że z Abatex zero kontaktu. Sory 07.06 odebrał pan i stwierdził że on niczemu nie jest winien i jutro szef zadzwoni! Minęło 3 dni nikt nie dzwonił. Z wiarygodnych źródeł wiem że prezesina się bawi kasy zawsze przed sezonem nie płaci niemcom łata dziury z zimy. Kompletna olewka i chamstwo! Do dziś nikt nie jest w stanie podać terminu dostawy moich okien! Ludzie omijajcie to z daleka!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez Wind 323 ; 11-06-2011 o 05:44

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Kolejny jednopostowiec? A gdzie informacje o miejscu zamówienia? A może tak trochę informacji o sobie? Dziwne te jednopostowe ataki na producenta/

  18. #98
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wind 323

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Kolejny jednopostowiec? A gdzie informacje o miejscu zamówienia? A może tak trochę informacji o sobie? Dziwne te jednopostowe ataki na producenta/
    Słuchaj pracowniku Abatexu nie uratujesz tego chłamu my jesteśmy na innym forum i zbieramy się w siłę ( grupowo do Sądu). I take coś jak A... musi zniknąć z rynku poilskiego, do Rumunii i Albanii won nie obrażąjąc innych nacji...

  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wind 323

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Z zaufanych źródeł wiem że, jest ok 40 oszukanych klientów Przez abatex.Chętnie podam historię i namiary na priv zapraszam: oryginały umów itp relacje firmy robiącej elewację itp (wszystko do weryfikacji)... Abatex = Masakra

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wind 323 Zobacz post
    Słuchaj pracowniku Abatexu nie uratujesz tego chłamu my jesteśmy na innym forum i zbieramy się w siłę ( grupowo do Sądu). I take coś jak A... musi zniknąć z rynku poilskiego, do Rumunii i Albanii won nie obrażąjąc innych nacji...
    Czesc Wind,
    pewnie uznasz mnie za kolejnego pracownika Abatex. No cóż. Tak bywa. Tak jak dla stałych uzytkowników FM Ty jesteś kompletnie niewiarygodny.
    Więcej faktów, mniej piany - to taka dobra rada. Póki co nie daję wiary Twoim doniesieniom. Może jakiś link do tego innego forum? Chetnie "Was" poczytam.

Strona 5 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony