dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 18
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 341
  1. #281
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Niewielu jest producentów okien, którzy też produkują sobie sami szyby zespolone. Firma ABATEX z Łodzi kupowała szyby od firm szklarskich. Na tzw ramce dystansowej w szybie zespolonej powinny być stosowne napisy identyfikujące przede wszystkim producenta szyby.'
    Przyjrzyj się dokładnie ramce (element łączący dwie formatki szkła ze sobą).
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #282
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Pod tym adresem jest kancelaria prawna w Łodzi,która ma doświadczenie w realizacji tego typu spraw.
    http://lewicka-elzbieta-lewicki-stefan.znanyprawnik.pl/
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #283
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Pod tym adresem jest kancelaria prawna w Łodzi,która ma doświadczenie w realizacji tego typu spraw.
    http://lewicka-elzbieta-lewicki-stefan.znanyprawnik.pl/
    Jesteś klientem?

  4. #284

    Domyślnie

    Na szczęście prawnika mam swojego, sprawdzonego, ale dziękuję za namiar - może komuś się przyda. Zaczynamy działać. Na ramce mam tylko napisane www.abatex.pl i rodzaj szyby P4+ bezp. Oczywiście są jakieś numery, które pewnie o czymś tam świadczą, ale na całe szczęście dzięki sugestii Panów, którzy montowali nam okna zostawiłam naklejki, które zgodnie z napisem należy zerwać z szyb natychmiast po zamontowaniu okna. Na tej naklejce mam producenta szyb, ich kolor, rodzaj, numer zamówienia i na kolejnej numer reklamacji. W sumie cieszy fakt, że to nie sam abatex robił szklenia.

    My zamawialiśmy okna w 2009 i juz wtedy nas zastanawiało jak ta firma funkcjonuje. Mieliśmy ich z polecenia. Ciągle zmieniający się pracownicy, problem z dotrzymaniem terminów i wieczne reklamacje. Żałujemy teraz, że zrezygnowaliśmy z Schuco:/ Nie ma co płakać nad rozlanym, ludzie mają większe problemy - my stracimy "jedynie" 5-letnią gwarancję...

    K.

  5. #285

    Domyślnie

    Producent to zapewne Vitroterm -jak domniemywam.

  6. #286

    Domyślnie

    PatMan, a możesz mi zdradzić, o ile się orientujesz, dla kogo jeszcze (jakich firm) wykonują oni szyby? Chcę wymienić wadliwą szybę na własny koszt, bo nie spodziewam się cudów ze strony Abatexu, mogę się jedynie ustawić w kolejce wierzycieli i czekać na pieniądze, których wiem, że nie zobaczę. Zależałoby mi zamówić przez inną firmę w Łodzi, żeby mi to od razu wymienili. Najlepiej gdyby sprzedawali również profil Salamander, bo wolałabym żeby wiedzieli jak tę szybę sprawnie wymienić Po ekipie z Abatexu mam raczej negatywne odczucia co do montażystów....

  7. #287
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Zadzwoń do Witrotermu i spytaj się o jakiegoś Klienta w Łodzi czy okolicach, do którego dostarczają szybki. Na tych kartkach masz zakodowane też rozmiary szyb ale tu już musisz maila napisać bezpośrednio do Witrotermu to Ci rozkodują te symbole i podadzą rozmiar szyby zespolonej.
    Wymienić szybę w oknie plastikowym wykona każdy montażysta a więc idź do najbliższego sprzedawcy okien w Twojej okolicy i spytaj się ile taka usługa kosztuje. Myślę, ze w 100 PLN/szt przeszklenia powinnaś się zamknąć.
    osobną sprawą jest skoordynowanie tego wszystkiego ( dostawa szkła versus wolne u montażysty) ale to już Twój problem.

    Do zimy w każdym razie masz trochę czasu.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #288

    Domyślnie

    Dzięki Charlie, pozdrawiam.

  9. #289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    ma ktoś już jakiś wyrok/ postanowienie sądu co do zrostu zadatku/zaliczki przez Abatex???

  10. #290

    Domyślnie

    W takim tempie, to chyba polskie sądy nie pracują :/

  11. #291
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nowy-poszkodowany

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-355
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, również jestem poszkodowany, chociaż wszystkie okna mam wstawione to jednak są one obecnie bez gwarancji. Czy ktoś z Was ma kontakt to właściciela firmy? Handlował również drzwiami i czeka u niego wyprodukowana część do drzwi - chciałbym ją odebrać. Prośba o jakieś aktualne namiary na właściciela bo wszystkie telefony firmowe nie odpowiadają.

  12. #292
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał plebus Zobacz post
    W takim tempie, to chyba polskie sądy nie pracują :/
    byś się zdziwił moi znajomi mają już wyrok i czekają aż si uprawomocni

  13. #293
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmichal Zobacz post
    byś się zdziwił moi znajomi mają już wyrok i czekają aż si uprawomocni
    Wyroki w trybie zaocznym nakazowym otrzymuje się w tempie ekspresowym . Niestety zwykle jest tak,że strona przegrana składa odwołanie i wtedy zaczynają się schody i wycieczki po sądach kolejnych instancji .

  14. #294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    Wyroki w trybie zaocznym nakazowym otrzymuje się w tempie ekspresowym . Niestety zwykle jest tak,że strona przegrana składa odwołanie i wtedy zaczynają się schody i wycieczki po sądach kolejnych instancji .
    no właśnie a "uczciwy" pan Andrzej się odwoołuje? ma ktoś jakieś doświadczenia?

  15. #295

    Domyślnie

    A swoja droga, jak to wyglada w kwestii gwarancji? Zostala ona u mnie uznana przez firme pana Andrzeja, choc w sumie nie mam tego na pismie;( Czy tak czy owak, czy jest to podstawa do wniesienia sprawy do sadu?
    --
    Grzegorz

  16. #296
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bajlando

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmichal Zobacz post
    no właśnie a "uczciwy" pan Andrzej się odwoołuje? ma ktoś jakieś doświadczenia?
    już kiedyś pisałam, odwołuje się. Przy pomocy adwokata... Więc chyba nie do końca spłukany, jeśli go stać.

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajlando Zobacz post
    już kiedyś pisałam, odwołuje się. Przy pomocy adwokata... Więc chyba nie do końca spłukany, jeśli go stać.
    Chyba, że dostał z urzędu

  18. #298
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jack27

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim.
    Śledze od jakiegoś czasu historie firmy Abatex.
    Straszne mi przykro że wiekszoszc klientów została oszukana przez tą firmę , ale nie tylko klięci a sami pracownicy maja spore nieprzyjemności związane z upadłościa Abatexu.
    Z tego co wiem po rozmowach ze swoimi klientami wiekszość złożyła juz doniesienia i do prokuratury i do sądów i firm windykacyjnych.
    Mam nadzieje że wszystkim klientą uda sie wywalczyć wpłacone pieniądze

  19. #299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack27 Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim.
    Śledze od jakiegoś czasu historie firmy Abatex.
    Straszne mi przykro że wiekszoszc klientów została oszukana przez tą firmę , ale nie tylko klięci a sami pracownicy maja spore nieprzyjemności związane z upadłościa Abatexu.
    Z tego co wiem po rozmowach ze swoimi klientami wiekszość złożyła juz doniesienia i do prokuratury i do sądów i firm windykacyjnych.
    Mam nadzieje że wszystkim klientą uda sie wywalczyć wpłacone pieniądze
    Miło że śledzisz, oczywiście bezinteresownie, miło też że dużo wiesz, oczywiście przypadkiem. Niemiło tylko że się nie podpisałeś, na przykład "życzliwy" czy jakoś podobnie. Temat Abatexu jest mi obojętny, nie jest mi natomiast obojętna ortografia na poziomie przedszkolaka a jedyne co ten post wnosi to uświadomienie czytających że rozwój biologiczny nie zawsze idzie w parze z intelektualnym.

    Pozdrawiam

  20. #300
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atiuszb

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmichal Zobacz post
    ma ktoś już jakiś wyrok/ postanowienie sądu co do zrostu zadatku/zaliczki przez Abatex???
    Właśnie odebralem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" dla Szewczyka, niestety dający też możliwość wniesienia sprzeciwu, z czego pewnie skorzysta. To musi potrwać, a ponieważ kryzys spowodowany brakiem okien i wynikające z tego opóźnienia w budowie mam już za sobą, to i moje podejście uległo zmianie. Zakładam, że kiedyś te pieniądze odzyskam, a póki co odsetki ustawowe to najlepsza z lokat bankowych.

Strona 15 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony